Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Isplativost keyworda?
02-11-2010, 12:58 PM (This post was last modified: 02-11-2010 01:03 PM by djetlic.)
Isplativost keyworda?
Danas sam prvi put u životu radio neki keyword research, pa mi nije baš jasno kolika je isplativost za ove brojke. Za jednu frazu google je izbacio sa navodnicima 2.640 rezultata, bez navodnika 3.060.000. Keyword Tool - Google AdWords mi je izbacio da ta fraza ima 540 globalnih pretraga mjesečno. Jel dobro uzeti tu frazu, nije i tak to? Ako je jel da uzmem domenu sa tom frazom? Isključivo bi radio sa tom frazom + neka CPA mreža.

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
02-11-2010, 02:45 PM
RE: Isplativost keyworda?
(02-11-2010 12:58 PM)djetlic Wrote:  Danas sam prvi put u životu radio neki keyword research, pa mi nije baš jasno kolika je isplativost za ove brojke. Za jednu frazu google je izbacio sa navodnicima 2.640 rezultata, bez navodnika 3.060.000. Keyword Tool - Google AdWords mi je izbacio da ta fraza ima 540 globalnih pretraga mjesečno. Jel dobro uzeti tu frazu, nije i tak to? Ako je jel da uzmem domenu sa tom frazom? Isključivo bi radio sa tom frazom + neka CPA mreža.

To ti je ugrubo oko 300 posjeta mjesecno ukoliko si na 1. mjestu na googleu.
E sad kolika bi bila zarada ovisi o tome sto prodajes i kolika ti je provizija. Ako ti je provizija 10 $ onda ti bi zarada bila oko 20 $ mjesecno ali naravno ovo je sve neki prosjek i moze biti 0$ a moze 50 $ .

Kad se sve sagleda NE ispalti se.
02-11-2010, 03:43 PM
300 posjeta mjesecno 10 dnevno

ja bih trazio nesto bericetnije Biggrin

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
02-11-2010, 04:26 PM
Sad malo gledam, mjenjajući srednju riječ u frazi dobijem 12 000, 40 000 ili 200 000 pretraga mjesečno, jel to bolje?

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
02-11-2010, 04:43 PM
(02-11-2010 04:26 PM)djetlic Wrote:  Sad malo gledam, mjenjajući srednju riječ u frazi dobijem 12 000, 40 000 ili 200 000 pretraga mjesečno, jel to bolje?

ako je to na exact match a ne na broad i ako konkurencija nije drasticno veca
onda naravno da jeste

02-11-2010, 05:03 PM
Jel puno znači ako je domena keyword? .net je slobodna, a .com i .org su zauzete, ali nema ništa na njima.

02-11-2010, 05:11 PM
Neggledaj samo po brojkama konkurenciju. Napiši u google taj KW i pogledaj koje će ti stranice izbaciti na prvih 5 mjesta.
Meni je nekad jača konkurencija bila kad bih imao allintitle: 50000
nego kad bih imao allintitle: 2000000

Dijeta
Dijeta
02-11-2010, 06:38 PM
(02-11-2010 05:11 PM)octavia77 Wrote:  Neggledaj samo po brojkama konkurenciju. Napiši u google taj KW i pogledaj koje će ti stranice izbaciti na prvih 5 mjesta.

Zamolio bih te ako bi u par crtica objasnio kako da procjenimo da li nam je neki site veća ili manja konkurencija??

Prati moj put do milijunaša u 365 dana

Coinbase - Kupuj Bitcoin i ostale kriptovalute i za uplaćenih 100$ dobiješ dodatnih 10$
02-11-2010, 06:50 PM (This post was last modified: 02-11-2010 07:23 PM by Hellas.)
(02-11-2010 05:03 PM)djetlic Wrote:  Jel puno znači ako je domena keyword? .net je slobodna, a .com i .org su zauzete, ali nema ništa na njima.

Znaci. Gledaj da uzmes domenu koja je tacno tvoja kljucna rijec bez crtica i dodatnih znakova.

Znaci ako je kljucna rijec best pickled cucumbers
ti trazi bestpickledcucumbers .com .net .org

Ako nije onda gledaj da dodas nesto na kraj naziva domene (guide, blog,...).

(02-11-2010 06:38 PM)erik Wrote:  
(02-11-2010 05:11 PM)octavia77 Wrote:  Neggledaj samo po brojkama konkurenciju. Napiši u google taj KW i pogledaj koje će ti stranice izbaciti na prvih 5 mjesta.

Zamolio bih te ako bi u par crtica objasnio kako da procjenimo da li nam je neki site veća ili manja konkurencija??

Ovo ti je jako tesko za reci i procjeniti, jer ono sto je tebi mozda velika konkurencija, meni nije i obratno.

Obicno ukucas trazenu rijec na Google i gledas rezultate...

Do 500 000 rezultata ces u 80% slucajeva izrangirati kao od sale sa EMD.
Recimo 10 000 000 rezultata isto tako moze biti i lagano i tesko zavisi da li je rijec genericna ili stvarno trazena...
Sa intitle mozes vidjet koliko sajtova zeli da rangira za navedeno, naravno sa razlicitim nivoom uspjeha.

Kad izrangiras 10-tak sajtova moci ces lagano ocjeniti jel ti se mrsko zezat sa datom kljucnom rijeci ili ces lagano je izgurat...

02-11-2010, 07:16 PM
(02-11-2010 06:38 PM)erik Wrote:  Zamolio bih te ako bi u par crtica objasnio kako da procjenimo da li nam je neki site veća ili manja konkurencija??

Analiziraš tu stranicu.
Ako netko ima exact mach sajt sa tim KW u nazivu, hrpu "dobrih" baclinkova i dosta je star, onda je za zaključiti da je to malo teža konkurencija.
Nasuprot tome, ako neki sajt rangira sa nekim člankom koji nema baclinkova, nema naziv tog KW u titlu ..., to je za zaključiti da je lagana konkurencija.

Ali ovo što ti ja govorim je samo generalno. U praksi i to nemora biti baš tako, tu ima xy faktora na koje treba obratiti pažnju.

Dijeta
Dijeta
02-11-2010, 07:29 PM
Vrijedi sve što stoji što je do sada rečeno. Moraš još razmisliti dali ta ključna riječ ima kupaca (nisu svi keywordsi s buying publikom) - što točno misliš ponuditi jednom kada dođu na tvoju dobro kotiranu stranicu - čisto heads up da ne potrošiš hrpu vremena, novaca na domenu i na kraju zaključiš da to nije publika koja je voljna izvaditi novce iz džepa.

Googleov algoritam se mjenja rapidno, uzmi s malom dozom odstojanja da ne misliš kako su to egzaktne informacije koje dobivaš prilikom keyword research-a

Što uopće ne mora znači da nisi pogodio motherload Smile

you are reading lies upon lies
02-11-2010, 07:56 PM (This post was last modified: 02-11-2010 07:58 PM by Jonas.)
(02-11-2010 06:38 PM)erik Wrote:  Zamolio bih te ako bi u par crtica objasnio kako da procjenimo da li nam je neki site veća ili manja konkurencija??

S obzirom da si pocetnik, preporucio bih ti da si instaliras program Traffic Travis (free edition). Imas u njemu modul "analyze keyword" gdje upises kljucnu rijec tj. frazu, a on ti izbaci prvih 10 ili 20 siteova na googleu sa nekim osnovnim podacima tipa broj backlinkova, starost domene, PR, description, H1 tags..itd. I uz to da ti neku okvirnu ocjenu koliko ti je tesko rangirati za tu kljucnu rijec koju analiziras.
Naravno da ovaj alat nije savrsen, naravno da postoje bolja i preciznija rjesenja i metode analiziranja kljucnih rijeci, ali s obzirom da si pocetnik mislim da bi ti i ovaj nacin bio dobar za neke osnovne analize. I sve ovo sto su ti drugi napisali stoji.

ClueGo Escape Rooms Zagreb - Isprobaj novu avanturu!
If I could offer you one tip for the future, "use sunscreen" would be it. The benefits of sunscreen have been proved by scientists, whereas the rest of my advice has no basis more reliable than my own meandering experience.
Thanks given by (1): erik
24-11-2010, 07:22 PM
(02-11-2010 07:56 PM)Jonas Wrote:  

S obzirom da si pocetnik, preporucio bih ti da si instaliras program Traffic Travis (free edition). Imas u njemu modul "analyze keyword" gdje upises kljucnu rijec tj. frazu, a on ti izbaci prvih 10 ili 20 siteova na googleu sa nekim osnovnim podacima tipa broj backlinkova, starost domene, PR, description, H1 tags..itd. I uz to da ti neku okvirnu ocjenu koliko ti je tesko rangirati za tu kljucnu rijec koju analiziras.
Naravno da ovaj alat nije savrsen, naravno da postoje bolja i preciznija rjesenja i metode analiziranja kljucnih rijeci, ali s obzirom da si pocetnik mislim da bi ti i ovaj nacin bio dobar za neke osnovne analize. I sve ovo sto su ti drugi napisali stoji.

Imaš više tih program ka analizu riječi kao što je google adwords, wordtracker, keywordanalizer itd. Osnovno što bi morao znati ako si orjentiran na nišu tražiš frazu, znači 2,3,4 riječi skupa koje imaju manje od 10.000 monthly searches i koje imaju malo veći demand ili potražnju. To je bitno u tim affiliate poslovima. Ako ćeš promovirati to preko artikala ili članaka ili adwordsa to je druga stvar. Znači nikad nemoj raditi isto što radi i drugi. Budi poseban i jedinstven King
24-11-2010, 10:15 PM
(24-11-2010 07:22 PM)Mkonvert Wrote:  

Imaš više tih program ka analizu riječi kao što je google adwords, wordtracker, keywordanalizer itd. Osnovno što bi morao znati ako si orjentiran na nišu tražiš frazu, znači 2,3,4 riječi skupa koje imaju manje od 10.000 monthly searches i koje imaju malo veći demand ili potražnju. To je bitno u tim affiliate poslovima. Ako ćeš promovirati to preko artikala ili članaka ili adwordsa to je druga stvar. Znači nikad nemoj raditi isto što radi i drugi. Budi poseban i jedinstven King

Ajde šutio sam na onaj post o tome kako su SEO, affiliate marketing i "ostale pm" nula u odnosu na MLM (da ne spominjem tvoju izjavu da je affiliate marketing mrtav/umire), ali na ovo ti ne mogu šutit jer je to što si rekao je totalno nepovezano sa postavljenim pitanjem i toliko općenito i beskorisno da sam na rubu da ti obrišem post.

Čovjek je pitao da mu se u kratkim crtama odgovori kako procijeniti SEO konkurenciju a ti mu pričaš o mjesečnim pretraživanjima i potražnji. Daj mi molim te reci KAKVE VEZE imaju volumen mjesečnih pretraživanja i potražnja sa procjenom konkurencije?

Ajde, neke veze i ime, jer jedno vuče drugo i obratno, uzročno-posljedične veze, no to apsolutno i nikako NE MORA ZNAČIT.

CERTIFIED HOSTING - Stabilan i siguran hosting
Airsoft Field
27-11-2010, 04:36 PM
(24-11-2010 10:15 PM)rovad Wrote:  
(24-11-2010 07:22 PM)Mkonvert Wrote:  

Ajde šutio sam na onaj post o tome kako su SEO, affiliate marketing i "ostale pm" nula u odnosu na MLM (da ne spominjem tvoju izjavu da je affiliate marketing mrtav/umire), ali na ovo ti ne mogu šutit jer je to što si rekao je totalno nepovezano sa postavljenim pitanjem i toliko općenito i beskorisno da sam na rubu da ti obrišem post.

Čovjek je pitao da mu se u kratkim crtama odgovori kako procijeniti SEO konkurenciju a ti mu pričaš o mjesečnim pretraživanjima i potražnji. Daj mi molim te reci KAKVE VEZE imaju volumen mjesečnih pretraživanja i potražnja sa procjenom konkurencije?

Ajde, neke veze i ime, jer jedno vuče drugo i obratno, uzročno-posljedične veze, no to apsolutno i nikako NE MORA ZNAČIT.

Dobro, nisam mislio tako dok sam ono napisao nego mi je tako došlo. Sad je već kasno za mijenjanje onog što je već napisano.
02-01-2011, 06:00 AM
(02-11-2010 07:16 PM)octavia77 Wrote:  

Analiziraš tu stranicu.
Ako netko ima exact mach sajt sa tim KW u nazivu, hrpu "dobrih" baclinkova i dosta je star, onda je za zaključiti da je to malo teža konkurencija.
Nasuprot tome, ako neki sajt rangira sa nekim člankom koji nema baclinkova, nema naziv tog KW u titlu ..., to je za zaključiti da je lagana konkurencija.

Ali ovo što ti ja govorim je samo generalno. U praksi i to nemora biti baš tako, tu ima xy faktora na koje treba obratiti pažnju.

A ako se u vrhu pretrage nalaze youtube klipovi jeli to dobro ili lose ?

Game World Blog
Find all posts by this user
02-01-2011, 03:06 PM
Pa youtube je jaki sajt i rangira radi svog autoriteta ali i direktnog povezivanja sa Google-om tako da je to dosta tesko odredit. Za neke jace pojmove sam vidjao YT na trecoj stranici tako da je svakako ih moguce outrankat ali tesko je precizirat koliko truda je potrebno. Ja najvise volim analizirati root domene na page 1 pa mi je tako najlakse odredit konkurenciju a kad nema toga onda mi je analiza konkurencije doneke kompliciranija i nesto manje preciznija jer je naravno vise faktora ukljuceno ali obicno subpage-ovi nemaju puno direktnih externih linkova pa ih je "lakse" prestici ako je takav slucaj.

SaaS SEO Marketing Agency
Thanks given by (1): ps3
02-01-2011, 03:51 PM
(02-01-2011 03:06 PM)dbomestar Wrote:  Pa youtube je jaki sajt i rangira radi svog autoriteta ali i direktnog povezivanja sa Google-om tako da je to dosta tesko odredit. Za neke jace pojmove sam vidjao YT na trecoj stranici tako da je svakako ih moguce outrankat ali tesko je precizirat koliko truda je potrebno. Ja najvise volim analizirati root domene na page 1 pa mi je tako najlakse odredit konkurenciju a kad nema toga onda mi je analiza konkurencije doneke kompliciranija i nesto manje preciznija jer je naravno vise faktora ukljuceno ali obicno subpage-ovi nemaju puno direktnih externih linkova pa ih je "lakse" prestici ako je takav slucaj.

Pa evo reci cu neke od podataka pa da vidimo sta vi mislite o tome.Global monthly search 2,900 Local 2.400 na exact match . Bez navodnika 2,050,000 sa navodnicima 15,700 rezultata .Allintitle 514 .Niko nema domenu koja je ciljana tim keywordom na prvih deset mjesta .Youtube videi se nalaze dvaput medu prvih deset dok su ostale stranice tipa hubpages kao i neka ebook stranica.Od petog mjesta pa na dole gotovo da niko i nema pr.Eto to su neki podatci da li nesto trebam jos gledati ili nesto grijesim?Savjeti svakako dobrodosli.

Game World Blog
02-01-2011, 04:37 PM
Vise sam puta pisao na forumu kako se odreduje konkurencija. Znaci gledas broj linkova tj. jos vaznije broj Sajtova koji linkaju na stranice koje su na page 1. To provjeravas sa Open Site Explorerom od SEOmoza-a. Ako je neka root domena na page 1 sa 200 sajtova koji linkaju na nju (znaci 200 linking root domnena po SEOmozu) tebi treba vise od tih 200 (recimo 300) da bis ju prestigao tj. zasjeo na njenu poziciju. Tako ja utvrdujem koliko je teska i konkuretna page 1 na Googlu. Znaci ovo sa navodnicima i allintitle je onako opcenit previse neprecizan nacin za utvrdjivanje koliko je opcenito nicha konkurentska, znaci ako sa allintitle ima 500 rezultata znaci da 500 sajtova ima to u title tagovima sto znaci samo 500-ak ih "jace" cilja. Ako imas neku nichu sa 500 000 allintitle rezultata jasno je da ce biti puno jaca konkurencija. Ali ta se metoda oslanja samo na 1 od on-page faktora dok s druge strane linkovi su puno jaci faktor. Ja npr. rangiram za neke veoma teske fraze na page 1 a da nemam nigdje dvije rijeci spomenute ni u title tagu a cak niti nigdje na sajtu. Ali zato imam za slicne fraze i imam brdo linkova za tu frazu i slicne fraze. Tako da treba gledati sve i s vremenom kad proucite puno sajtova gledajuci sve faktore naucit cete "relativnu snagu" sajtova. Ako od 100 sajtova u 100 nicha sto provjerite neki imaju 50 linking root domena, neki 100 neki 500 a neki 10 000 biti ce vam jasno koliko je "teska" neka nicha kad budete nasli 2-3 stranice na page 1 sa 30 linking root domena.

Nadam se da ovo rasciscava situaciju oko toga kako vidjet koliko je neka nicha konkurentska. E sad ako ti za svoju frazu imas na page 1 npr. sajtove sa 20-30 linking root domena onda ti se vjerojatno isplati napadati tu nichu.

Moram napomenuti da je i Google Adwords Keyword Tool IZNIMNO neprecizan ali nazalost najprecizniji a da je dostupan siroj javnosti tak da nemojte uzimat DOSLOVNO to sto GAKT kaze. Uzmite relativne omjere, ciljate "grupu" slicnih fraza itd. Npr. ja za par fraza imam par tisuca exactova skupa a mjesecno dobijem tipa 30 posjeta za sve te fraze.

SaaS SEO Marketing Agency
Thanks given by (1): ps3
02-01-2011, 05:45 PM (This post was last modified: 02-01-2011 05:48 PM by ps3.)
(02-01-2011 04:37 PM)dbomestar Wrote:  Vise sam puta pisao na forumu kako se odreduje konkurencija. Znaci gledas broj linkova tj. jos vaznije broj Sajtova koji linkaju na stranice koje su na page 1. To provjeravas sa Open Site Explorerom od SEOmoza-a. Ako je neka root domena na page 1 sa 200 sajtova koji linkaju na nju (znaci 200 linking root domnena po SEOmozu) tebi treba vise od tih 200 (recimo 300) da bis ju prestigao tj. zasjeo na njenu poziciju. Tako ja utvrdujem koliko je teska i konkuretna page 1 na Googlu. Znaci ovo sa navodnicima i allintitle je onako opcenit previse neprecizan nacin za utvrdjivanje koliko je opcenito nicha konkurentska, znaci ako sa allintitle ima 500 rezultata znaci da 500 sajtova ima to u title tagovima sto znaci samo 500-ak ih "jace" cilja. Ako imas neku nichu sa 500 000 allintitle rezultata jasno je da ce biti puno jaca konkurencija. Ali ta se metoda oslanja samo na 1 od on-page faktora dok s druge strane linkovi su puno jaci faktor. Ja npr. rangiram za neke veoma teske fraze na page 1 a da nemam nigdje dvije rijeci spomenute ni u title tagu a cak niti nigdje na sajtu. Ali zato imam za slicne fraze i imam brdo linkova za tu frazu i slicne fraze. Tako da treba gledati sve i s vremenom kad proucite puno sajtova gledajuci sve faktore naucit cete "relativnu snagu" sajtova. Ako od 100 sajtova u 100 nicha sto provjerite neki imaju 50 linking root domena, neki 100 neki 500 a neki 10 000 biti ce vam jasno koliko je "teska" neka nicha kad budete nasli 2-3 stranice na page 1 sa 30 linking root domena.

Nadam se da ovo rasciscava situaciju oko toga kako vidjet koliko je neka nicha konkurentska. E sad ako ti za svoju frazu imas na page 1 npr. sajtove sa 20-30 linking root domena onda ti se vjerojatno isplati napadati tu nichu.

Moram napomenuti da je i Google Adwords Keyword Tool IZNIMNO neprecizan ali nazalost najprecizniji a da je dostupan siroj javnosti tak da nemojte uzimat DOSLOVNO to sto GAKT kaze. Uzmite relativne omjere, ciljate "grupu" slicnih fraza itd. Npr. ja za par fraza imam par tisuca exactova skupa a mjesecno dobijem tipa 30 posjeta za sve te fraze.

Prvi je youtube video kao sto vec rekoh i ovaj Open Site Explorer nemoze da nade nista vezano za taj video ali zato stranica koja je na drugom mjestu ima 64 Linking Root Domains .Ali mozda ja radim pogresno jer sam link od keyworda upisivao ,a ne samo domenu.Moje pitanje je da li stavljam yourdomain.com ili yourdomain.com/nesto ako stavljam samo domenu onda je broj backlinkova desetorostruko veci. Npr youtube ima ukupno 171,651 Linking Root Domains Stars

Game World Blog
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)