Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prodavanje zanatskih proizvoda na Amazonu i ebay
» Postavljeno je gomilu pitanja za pravljanje besplatne e knjige.
11-09-2018, 10:27 AM
Prodavanje zanatskih proizvoda na Amazonu i ebay
Zeleo bi prodavati zanimljive rukotvorine na trzistu, naravno prva ideja mi je bila da to prodajem preko interneta i da tako stupim u direktan kontakt sa kupcima. ALI tu su sada dosla 101-no pitanje, istrazivanjem preko interneta konstantno sam nalailazio sa potpuno razlicite odgovore na pitanja, ili treba prevesti sa stranog jezika na nas( a nisam bas dobar poznavalac stranih jezika ( sluzim se googl translate)). Zeleo bi da vam postavim prilicno pitanja na koje cu i sam potraziti odgovor na ovom forumu i odgovoriti ga u nastavku tako da imamo sve na jednom mestu. Ako uspemo svi zajedno da odgovorimo na moja, mozda i na naeka glupa pitanja, napisacu neku knjizicu ( skriptu , upustvo) koju cu postaviti ovde na forumu besplatno i navesti da smo to uradili svi zajedno. Naravno ako neko drugi smatra da bi bolje uradio tu skriptu nemam nista protiv da je on uradi, pa cak ako treba i kupicu je od njega. Ako smatrate da postoje jos neke stvari na koje nisam obratio paznju slobodno pisite.

Nadam se da cemo uspeti ovo zavrsiti do kraja oktovra pa da svi krenomo da pravimo planove kako strancima prodati nase proizvode za novu godinu.
Samo zelim znanje koje mi je potebno, a mislim da ga zele i svi drugi...

Da li pored amazona i ebay moze da se prodaje roba na jos nekom sajtu poput alibabe ili aliekspresa...?
Posto sam citao da amazon ima svoj distributivni cenatar u americi za ameriku u koji se salje roba pa je oni odatle prosledjuju kupcima:
Da li amazon dozvoljava da ti direktno posaljes robu kupcima?
Da li amazon ima distributivne centre i u evropi, australiji, kanadi, novom zelandu, japanu...? gde to da nadjem na njihovom sajtu ( gde su im adrese)?
Da li amazon ima svoj shiping na koji se mozemo preplatiti pa da nam roba bude prikazana kupcima kao roba sa free shiping?
Da li na njihovom sajtu postoji neko upustvo kao prodavci mogu dopremiti robu do njih, kako mogu podesiti svoj nalog ( sliku opis...) ?
Da li se komunikacija sa kupcima vrsi preko mejla ili se se vrsi preko njihovog komunikacionog srestva?
U slucajevima kada robe nema vise na lageru u distributivnom centru, da li amazon brise oglas o prodaji proizvoda ili samo pored njega stavlja oznaku da ga nema na lageru?
Da li npr mogu da stavim proizvod sa vremenskim periodom za izradu ( ako je npr proizvod unikatan samo za tog kupca) i sa vremenom dostave distributivnom centru ili vermenom dostave na kucnu adresu direktno?
Vidim da ste na forumu pisali da je potrevno imati racun u banci sa dozvoljenim minusaom i kredintom karticom da be se verifikovao nalog na amazonu. ali ja moram da placam sa te kartice clanarinu i ostale svari ili mogu preko payoneer-a?
Da li prilikom dolaska robe u distributivni centar oni omah potrazuju svoj deo za lezarinu ili prilikom prodaje samog proizvoda oni skidaju svoj deo?
Vidim da amazon za nase podnevlje isplacuje samo na Payoneer, kako se verifikuje nalog? Da li je slicno kao i sa pay palom?
Procitao sam da payoneer ima i svoju karticu sa koje mogu da skidam novac na bankomatu ( da li ima neko iskustva kakva je provizija) ?
Posto payoneer spada u offsor da li mogu da skinem novac na racun pausalnog preduzeca?
// Skontao sam da ako ne zelite da vas jure porezni inspektori za preveliki novac koji ste uneli u drzavu da je najjeftinije da se otvori pausalno preduzece i da mesecno placate nekih 200e a da na godisnjem nivou mozete dici i do 50800e a da se nikome za to ne pravdate. //
Posto planiram da napravim fb stranicu i instagram sa tim proizvodima i da tu pustam neke zanimljive klipove i slike prilikom izrade samih proizvoda i da ih reklamiram na podnevlju gde planiram da te iste proizvode prodajem? e sada prilikom reklamiranja i postavljanja proizvoda na stranice da li smem da naglasim da se noi nalaze na tim sajtovima i da stavljam linkove koji vode do njih. Ono u fazonu da da me amazon ne tuzi za objavu njihovog loga bez njihove dozvole?

Slicna pitanja dolaze i za ebay:

DA li moze i kod njih da se isplacuje na payoneer ili mora na pay pal?
Ako je pay pal da li mora biznis nalog ili moze obican?
Da li imaju mogucnost da se prodaje proizvodi sa fiksnom cenom?
Da li i oni imaju distributivne centre i gde?
Da li i kao moze se doci do freeshiping?
Da li kod njih moze da se stavi vremenski rok za izradu proizvoda i za isporuku?
Koje sve poste i spedicije prihvataju na svom sajtu ( ova vazi i za amazon i za ebay) ?
Kako se komunicira sa kupcima?
Isto pitanje za drustvene mreze?
Da li na njihovom sajtu postoji neko upustvo kao prodavci mogu dopremiti robu do njih, kako mogu podesiti svoj nalog ( sliku opis...) ?
Da li prilikom nestanka robe nalageru ebay brise ponudu ili ostavlja sa oznakom da je trenutno nema na lageru?

Sada malo pitanja sa transportom robe:

Kakvo iskustvo imate sa Dhl-om, Fedex-om, ask-om, Postama srbije, kakva je ponuda ako se salje jedam nanji paket npr 10, 15, 20cm a kako je kada se salju 1000 istih paketa ali kao jedan veliki?
Da li postoji iz Srbije neka bolji transport ( spedicij) za transport vece kolicine robe?
Da li postoji neki sajt ili forum gde sse tacno objasnjava kakve su carine za Ameriku i gore navedene zemlje?

E da da li posteoje neke fiksne clanarine za te sajteove i dali postoji negde cenovnici za sve njihove usluge?

To je trenutno sve cega sam se sve setio, ako ja budem nasao neke odgovore pisacu ih dole, Hvala na razumevanju.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
12-09-2018, 05:03 AM
RE: Prodavanje zanatskih proizvoda na Amazonu i ebay
Auuu...pa ti bas imas jos dosta,dosta da citas i ucis o ovim stvarima Smile

- na Amazonu postoje Merchant fulfilled (kada prodavac salje robu direktno kupcu) i Fulfilled By Amazon (cesto se koristi skraceno "FBA"),kada ti prvo saljes robu u Amazon centar,pa oni dalje preuzimaju (skladiste i,nakon prodaje,pakuju i salju kupcu)
- ako ces da saljes robu u Amazon centar,kada prodjes proces pripreme slanja (moras da platis unapred postarinu i adekvatno zapakujes taj predmet) bice ti data adresa na koju da posaljes
- to sto ti pitas za free shipping je nesto sasvim drugo (nema veze sa transporterom robe,niti ikakve predplate)
- komunikacija je iskljucivo na sajtu Amazona,nikakvi e-mailovi nisu dozvoljeni (cak je to i strogo zabranjeno)
...

...ali sad gledam...
Mogu ti odgovoriti na sva pitanja (i za Amazon i za eBay;a i za transport sto si pitao),ali ako krenem da ti odgovaram i dalje potrajace do ujutru.

Uzmi bolje i pogledaj neki tutorial na Youtube-u (probaj sa "FBA",izbaci ce ti milion klipova).Moras prvo proci osnove,a vidim da bas,bas nemas iskustva.Samo sto ce vecina tutorijala biti na engleskom (ako ne i svi).Ne znam da li ima na srpskom neki (ili hrvatskom/bosanskom).

Ili se registruj na Amazonu,pa u "Seller central" kreni da citas/prevodis FAQ ("cesto postavljana pitanja"),koja su u "Help"-u.Tamo ima bas dosta informacija (prakticno sve).

Samo...posto si iz Srbije,bice malo komplikacija oko registracije.Ocekuj da ce zapeti na trecem koraku,kad trebas da uneses nacin isplate (ono sto ti zaradis na Amazonu,kad se odbiju svi troskovi) i nacin naplate (ono sto Amazon naplacuje od tebe/njihova provizija).
Thanks given by (1): faroALI
20-09-2018, 09:22 PM
Vidim da si mi brzo odgovorio, hvala ti na tome, nisam bio u Srbiji pa nisam ni ulazio na forum tako da izvini sto ovako kasno odgovaram.

Dobro skontao sam da trebam da citam mnogo toga pa i na ovom forumu i da pratim tutorijale i da prevodim help na tim stranicama pa ako imam neko konkretno pitanje da pitam.

Da li mozes da mi odgovoris barem za postarinu, kao to ide na ebay a a kako za amazon ako saljem male pakete tipa 25:15:10 cm i dali postoji neki shiping za vecu kolicinu tih istih paketa odavde iz srbije za ameriku i kanadu.

e da i kljucno pitanje koje nisam naso odgovor dali amazon ima svoje distributivne centre jos negde sem amerike ( slobodno pusti link gde to pise )

hvala ti puno.
22-09-2018, 01:23 PM
Nasao sam spisak fullfillment centara u USA.Oni su u ovim njihovim saveznim drzavama:
AZ
CA
CT
DE
FL
GA
IN
KS
KY
MA
MD
MN
NC
NH
NJ
NV
NY
PA
SC
TN
TX
VA
WA
WI

A ovde je spisak (na Vikipediji) Amazon lokacija:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Amazon_locations

Normalno,bez adrese,samo sifre tih skladista.

Za postarinu...nisam te bas razumeo?

Ako je ono sto mislim - izmeris tezinu paketa,na sajtu nase Poste imas nesto sto se zove "kalkulator postarine",ovde:
http://www.posta.rs/struktura/lat/aplika...tarine.asp
tu izaberes ono sto ti treba (pazi na to da popunjavas desnu kolonu - "medjunarodni saobracaj") i pisace ti za datu tezinu kolika je postarina.Takodje,oznaci da saljes avionom i da bude preporucena posiljka (jer tada dobijas potvrdu i broj za pracenje posiljke).
24-09-2018, 04:43 PM
Hvala puno pisem uskoro sta mi jos nije jasno Winking
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Registracija na Amazonu - problem sa karticom Lilly 14 3,180 31-08-2018 05:13 PM
Last Post: JimMoriarty
  Kako prodavati na Amazonu ingbgd 21 11,498 31-08-2018 05:02 PM
Last Post: JimMoriarty
  eBay prodaja i uslovi Republikanac 1 509 31-08-2018 04:53 PM
Last Post: Lazar023
  Dropshipping Ebay Bokicaq1 0 278 14-08-2018 11:12 AM
Last Post: Bokicaq1
  Kako profitabilno prodavati na eBay-u Mishkin 228 82,964 21-03-2018 03:14 AM
Last Post: Lazar023
  Ebay kupovina terminator 7 3,371 19-11-2017 02:09 AM
Last Post: weblinks
  Preprodaja na ebay-u m1l4n 25 18,729 14-11-2017 09:29 PM
  eBay provizije Lazar023 3 1,521 10-11-2017 01:05 AM

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)