Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Link Building Forumima - Primjer
21-04-2013, 10:37 PM
RE: Link Building Forumima - Primjer
Bolje je biti na manjem broju foruma, ali aktivan. Posebno ako su tematski povezani. Ja osobno izbjegavam forume koji su često zaspamani botovima. Link na forumu koristim unutar profila i za potpis.

Moja foto galerija
Plesni studio VEM
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
26-04-2013, 09:35 AM
Ako su tematski povezani i ako znas o cemu pricas, onda dobijes preko linka i ciljane posjete kao da je s googla.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
03-09-2013, 05:31 PM (This post was last modified: 03-09-2013 05:53 PM by marvu.)
Smile RE: Link Building Forumima - Primjer
Pozdrav svima!

Hteo bih,pre svega, da se zahvalim svima koji ucestvuju na ovom forumu jer sam zaista mnogo naucio iz ovih rasparava koje se ovde vode. SEO-m se bavim otprilike oko 3 godine i mislio sam da dosta znam o ovom poslu ali me neke stvari koje sam ovde procitao "pecnu" i potvrde da ipak imam jos mnogo toga da ucim.

Konkretno, to da ako u potpisu na nekom forumu postoje dva backlinka ka istoj strani, da drugi nema ama bas nikakvog efekta, to nisam znao. Ziveo sam u ubedjenju da drugi backlink ima slabiji efekat ali nisam znao da nema ama bas nikakav efekat.

Generalno sto se tice foruma, moja iskustva su takva da backlinkovi sa foruma itekako imaju efekta. Warrior forum je jedan od foruma koji sam koristio maltene za sve projekte koje sam radio i primetio sam da u google web master tool-u bude ocitan backlink sa tog foruma za vrlo kratko vreme. To mi nekako govori da google ceni taj backlink.

Moja filozofija je takva da, kao sto je to vec ovde i napominjano, je vazna rasnovrsnost sto se tice backlinkova. Bitno je koristiti sve moguce metode backlinkovanja, tj da se koriste direktorijumi, article sajtovi, press release sajtovi (iako smatram da su oni posle novog google update-a mnogo obezvredjeni) blogovi, guest blogging itd. Ta raznovrsnost je ono sto odaje utisak prirodnosti a to je ono sto google voli. Obzirom na to smatram, a i pokazalo se na prakticnim primerima da je tako, da backlinkovi sa foruma svakako vrede ali nikako svoju strategiju usmeriti samo na gradnju backlinkova iskljucivo sa foruma.

Izvinjavam se na malo poduzem postu :-)
Send this user an email Find all posts by this user
31-03-2014, 01:50 PM
"Konkretno, to da ako u potpisu na nekom forumu postoje dva backlinka ka istoj strani, da drugi nema ama bas nikakvog efekta, to nisam znao. Ziveo sam u ubedjenju da drugi backlink ima slabiji efekat ali nisam znao da nema ama bas nikakav efekat."

Ma nije u potpunosti tacno, ali ko zeli da veruje neka veruje u to. Google to nikada nece priznati jer on nikada ne govori tacnu aktuelnu formulu...
16-04-2014, 09:39 AM
U stvari sam i proverio na jednom forumu, i u Google Analytics se lepo vidi poseta sa tog foruma, a uzimajući u obzir da je postojao samo link u potpisu, nijedan drugi na samom forumu koliko je meni bilo poznato, evidentirana je poseta, sa svim relevantnim podacima.

Možda, dakle možda Google ne tretira drugi link u potpisu kao prvi, ali tretira posetu proisteklu iz tog drugog linka u potpisu. Webmasterima i vlasnicima nije baš jedino i isključivo bitno da li će Google da prizna taj link, već je, nadam se, i faktor poseta bitan i koristan za naš posao.
13-06-2014, 02:05 PM
Ljudi seo je mrtav... na zalost Smile sve se seli na telefone a tamo sosial vlada
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  SEO - Link Building Direktorijima Davor Bomestar 51 13,253 24-09-2016 10:12 AM
Last Post: krleee
  Link building sa blog postovima Lakisa94 10 829 08-06-2016 01:45 PM
Last Post: kres0
  Link Building Taktike koje savjetuje Neil Patel Davor Bomestar 4 1,261 07-09-2015 06:19 PM
Last Post: ekibum
  SEO - Link Building Forumima Davor Bomestar 40 12,321 02-09-2015 02:16 PM
Last Post: cwvps
  SEO - Link Building Blog Komentiranjem Davor Bomestar 31 12,496 02-09-2015 01:20 PM
Last Post: cwvps
Rolleyes SEO Link building Manuel16 9 1,000 13-08-2015 11:33 AM
Last Post: shulk
Star Besplatan Link Building alecmreza 29 4,166 06-05-2015 01:25 AM
Last Post: Igor Tomić
  Lokacije za link building reflex 14 4,452 22-12-2014 07:09 PM
Last Post: Dragoslav Infozarada

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)