Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Link Building Forumima - Primjer
27-11-2011, 11:42 AM
RE: Link Building Forumima - Primjer
(24-11-2011 08:26 PM)Narednik James Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Evo još nešto, za pojam o kojemu u zadnje vrijeme pričam sam bio skočio na 13 mjesto. Jučer i danas sam napravio ukupno 4 posta na forumima (koji nisu toliko posjećeni - Alexa oko milion) sa anchor tekstom. Nije bilo danas nikakvog pomaka ali nisam ni očekivo, znam da treba da google nađe. I onda sam prije dva sata ubacio google+ plugin, jednom lajko (ili plusovo - kako se već kaže :-)) i zamolio još 4-5 kolega isto i odma skočio na 6 mjesto. Ispred mene su wiki, 2 youtubea, google image i još neki sa oko 150.000 Alexom. Inače ima 1500 mjesečnih (250 USA).

Jeli moguće da google plusevi toliko doprinose??
Ima mi neke logike jer se ljudi bore protiv face i ostalih sociala pa im je u cilju da se više koristi google+??
Ili je sve pak slučajnost ili šta već??

Google-u ponekad treba dosta vremena da pronadje linkove a po mom iskustvu pomak se ne dešava uvek odmah po indeksaciji,moraš da razmišljaš i o tome da Google tebi servira drgačije rezultate nego drugima-što više budeš posećivao neki sajt pa i svoj on će kod tebe biti na boljoj poziciji.Pozcija može značajno varirati i u zavisnosti od lokacije postoji dosta alata za proveru ali po meni nijedan nije dovoljno pouzdan,kada vidiš povećanje posete u analitiksu znači da si zaista nepredovao.

WHO DARE WINS!
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
27-11-2011, 12:27 PM (This post was last modified: 27-11-2011 12:32 PM by nexon.)
Po meni forumi imaju jako važnu ulogu,barem su imali i meni,a ove društvene mreže postaju sve efikasnije...

Graphic Designer! Web Designer! Website Owner!
07-12-2011, 11:45 PM
Kolege, može pomoć kod ovoga limita u link buildingu. Kada se kaže da je dnevno dovoljno 10-20 linkova za novi sajt, kako se točno to gleda. Npr. logiro sam se na neki forum i ostavio 10 postova, kasnije ubacim link u signature, i kada to google pokupi hoće li to odmah biti deset linkova ili će gledati na to kao jedan??

Planiro sam svaki dan sajt prijavljivati u 10 web direktorijia, praviti 5 forum profila sa potpisom, 5-10 blog komentara i nekoliko linkova na social mrežama. Jeli to previše za jedan sajt??

And one more: Zašto se predlaže da se prvo ostavi 4-5 postova na forumima pa se nakon 3-4 dana vrati i stavi link u signature?? Da nebi moderatori mislili da je spam??
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
08-12-2011, 12:01 AM
(07-12-2011 11:45 PM)Narednik James Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Kolege, može pomoć kod ovoga limita u link buildingu. Kada se kaže da je dnevno dovoljno 10-20 linkova za novi sajt, kako se točno to gleda. Npr. logiro sam se na neki forum i ostavio 10 postova, kasnije ubacim link u signature, i kada to google pokupi hoće li to odmah biti deset linkova ili će gledati na to kao jedan??

Planiro sam svaki dan sajt prijavljivati u 10 web direktorijia, praviti 5 forum profila sa potpisom, 5-10 blog komentara i nekoliko linkova na social mrežama. Jeli to previše za jedan sajt??

And one more: Zašto se predlaže da se prvo ostavi 4-5 postova na forumima pa se nakon 3-4 dana vrati i stavi link u signature?? Da nebi moderatori mislili da je spam??

Nemojte biti toliko opsjednuti kolicinom dali 5-10, to su okvirne brojke cisto da se ne ide bas na stotine ili tisuce linkova dnevno. Sa 5-10 razlicith sajtova dnevno ako dobijete link to nije problem. Ali kazem jos jednom, to je poprilicno okvirna brojka.

Tako je, ja naprimjer odmah vidim tko je dosao ovdje da uvali link na forum nas a tko je dosao doprinosit. Ako vidim da je osoba ostavila 2-3 komentara dobra za pocetak i nema potpisa onda je ok clan. Ako vidim da netko ostavi 5-10 kratkih nekvalitetnih komentara tj. cisto da se ostavi komentar a ne da se i sudjeluje u raspravi, i jos ako netko ima link sa anchor textom prema nekom svojem sajtu onda mi je jasno zasto je dosao na forum i odmah slijedi ban. Ako ostavljate dobre kvalitetne komentare na forume i ne trpate odmah linkove puno vece su sanse da ce vam link ostat neizbrisan.
Thanks given by (2): M00nlander, Narednik James
16-12-2011, 11:45 AM (This post was last modified: 16-12-2011 12:06 PM by Slavko Pejovic WBS.)
Drugari,

Prvo da vam se zahvalim na svemu, jer sam izučavajući forum i postove došao do zlatnih saznanja. Pre nekih godinu ipo dana su mi neki klinci za veliku lovu napravili portal (moja ideja njihov rad). Ja tada nisam znao ništa o tome pa sam može se reći prošao kao bos po trnju. Ali baš to što su oni to sve uradili loše (počevši od dizajna, preko koda pa do seo) sve me to nateralo da učim, i posebno se posvetim optimizaciji.

Da ne lutam ovde sada mnogo, imam par pitanja o forum link buildingu koji je ovde tema:

1. Da li postoji negde neka lista kvalitetnih domacih do folow foruma (pod domaće mislim na forume srpskohrvatskog govornog područja ) Negde kopajući pronašao sam ovu Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. to je lista do folow foruma poredjanih po page ranku. I interesuje me da li su sa googlove tačke nešto vredniji ti linkovi sa foruma u zemlji i okruženju, nešto melo o tome sam čitao na jednom vašem postu ovde, al me sad zanimaju baš forumi?

2. Da li potpisi na linkovima u forumima brzo budu indexirani, tj da li google vidi te stranice, i da li kao kod gradjenja linkova profilima mozda te stranice treba propustiti kroz ove alate : Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. , Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. .

3. Da li je pametnije pisati na manjem broju kvalitetnijih foruma, gde se ne ostavlja baš mogućnost svima da ostave link, već jednostavno moraš biti kvalitetan učesnik, ili treba ići sa velikim brojem foruma, a ne baš kvalitetnim postovima. Ja sam više rad da aktivno učestvujem na manje kvalitetnih foruma poput vašeg.

4. I samo još jedno pitanje:

Ako u pitpisu na dva dve različite reči stavimo link ka istom sajtu, onda drugi link vredi mnogo manje, tako sam bar skontao iz vaših postova. Šta se dešava ako se stave linkovi ka dva različita sajta ?

I koliko je dobro raditi promenu Anhor teksta u potpisu kada dodjemo na određenu poziciju za neku reč, pa krenemo raditi drugu. Naravno da ne treba promeniti svuda, da ne bi pali i za onu prvu reč ali koliko je to generalno dobro?

Do sada sam od link building metoda koristio sledece:

1. Direktorijumi linkova (koliko god imali malu vrednost, link je ipak link :-) )
Hvala za odličan tekst ovde i bazu alatki.

25. Direktorijumi članaka (za sada na domacim direktorijumima, ručno pisani članci- i mogu vam reci da to vredi) Spinovanje i alate vezane za to pručavam.

3. Social networking

Dobro razradjena fb fan page, sa ciljnom grupom odraslih ljudi i dosta viralnog sadržaja te se širi sama od sebe (jako dobar metod razvoja sajta, potrebno je biti kreativan, i praviti fan page za ciljanu grupu ljudi ali sa viralnim potencijalom, npr grupa Zdravlje ima mnogo veci viralni potencijal od neke grupe poliklinika ta i ta.)

Postovi na social bookmarking sajtovima (za sada na sajtoviuma u okruženju, hvala na korisnom tekstu) Problem mi je što mi je sajt na srpskom, ali radim na tome da napravim linkove na velikom broju dr mreza.

Čitao sam nešto o alatu Only Wire, čini mi se da je koristan, i mislim da cu napraviti nesto po tom pitanju u narednom periodu.

4. Forumi - uprvo započinjem misiju :-)

5. Profil building - nakon razrade određenog broja foruma krecem sa tom akcijom.

Još jednom, hvala Vam na svemu, možda sam u ovom drugom delu posta malo odlutao od teme, ali sam to sve postavio da zanju ljudi čemu ste me sve naučili :-)

Moj recept, raditi svaki dan, dve trecine vremena raditi na razlicitim metodama, a 1/ vremena uciti nesto novo i to kasnije primenjivati. Mislim da sam na dobrom putu jer vidim da sajt raste, a videcemo sta ce se desiti sa novim projektima.

www.wbsdigital.com
16-12-2011, 12:18 PM (This post was last modified: 16-12-2011 12:20 PM by DavidVictor.)
Kao prvo, dobrodosao na forum druze Smile

Kao drugo, svaka ti cast na opsirnom prvom postu, iz kog se vidi da se zaista trudis i da ti je disciplina na nivou, samo tako nastavi Winking

I kao trece, da ti odgovorim na postavljena pitanja.

1) Listu domacih foruma posedujem ja, ali je ne delim javno zato sto su to resursi koje sam mesecima prikupljao i koje koristim za rad na mojim sajtovima i na sajtovima klijenata za koje pruzam SEO usluge.

2) Potpisi na forumima mogu brze ili sporije biti indexirani, zavisno od dosta faktora. Jedan od faktora je koliko je posecen taj forum, tj koliko cesto google botovi posecuju taj forum i koliko brzo ce uhvatiti i tvoj link. Takodje, mnogo sigurnije ces biti indexiran sa jedno 10 lepih postova, nego bez njih ili samo sa jednim. A pinglere i slicne alatke mozes koristiti ali ne preferiraj to tako cesto, par puta dnevno plafon.

3) I jedno i drugo Smile Ne ozbiljno, ako zelis da budes na vrhu, moras raditi kao lik koji je na vrhu, ne stedeti svoje slobodno vreme, ni nista. Rad, rad, disciplina i disciplina. Do uspeha se stize tako, a posle se uziva. Znaci radis i dosta foruma, a i baziras se da budu sto kvalitetniji. I tvoji postovi naravno da budu vezani za temu i po mogucstvu sto bolji.

4) Ja nikada ne stavljam u potpis isti link sa razlicitim anchorom. Obicno stavim 2 razlicita ili plafon 3 razlicita linka sa razl.anchorima. Slabo sta postizes sa istim linkom, sto se tice forum potpisa, iz clanaka je vec druga prica.
I trudi se da linkove posle ne uklanjas uopste, ako bas moras neka to bude mozda samo na plafon 4-5 % resursa, ostalo sve zadrzi da ne bi pao u ocima google-a i prouzrokovao nezeljene efekte.

Znaci i sam znas recept za uspeh, ostaje ti samo da spremis jelo Smile
Uzivaj i keep on tryin' Waving
Find all posts by this user
Thanks given by (1): Slavko Pejovic WBS
16-12-2011, 12:51 PM
(16-12-2011 12:18 PM)DavidVictor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Kao prvo, dobrodosao na forum druze Smile

Kao drugo, svaka ti cast na opsirnom prvom postu, iz kog se vidi da se zaista trudis i da ti je disciplina na nivou, samo tako nastavi Winking

I kao trece, da ti odgovorim na postavljena pitanja.

1) Listu domacih foruma posedujem ja, ali je ne delim javno zato sto su to resursi koje sam mesecima prikupljao i koje koristim za rad na mojim sajtovima i na sajtovima klijenata za koje pruzam SEO usluge.

Znaci i sam znas recept za uspeh, ostaje ti samo da spremis jelo Smile
Uzivaj i keep on tryin' Waving

Hvala ti na dobrodošlici :-) i odgovorima.

Što se tiče liste, sada sam bar siguran da se isplati istraživati i praviti je (to mi sve spada u onu 1/3 vremena kada učim nove stvari, istražujem i pravim resurse )

Za početak ću što se tiče forum link buildinga da se orjentišem baš na to, na pronalazak domaćih foruma i to kvalitetnijih gde je potrebno pisati kvalitetnije postove. Pre svega iz razloga jer se na ovakvim forumima osim postovanja i dobijanja linkova mogu i naučiti jako korisne stvari tako da se onda ima dvostruka korist i efekat. Kasnije imam u planu da postujem i na manje kvalitetnim forumima, kako ti kažeš, link je ipak link i treba ga biti svuda.

ja sam u početku dosta energije uložiou u fb fan page, trebalo je dovesti grupu do 40 000 ljudi, i to kvalitetnih aktivnih ljudi između 25-45 god koji i jesu ciljna grupa, to mi obezbeđuje dosta poseta sajtu, a kako se sada širi samo od sebe mogu se ozbiljnije posvetiti ovoj forum link building metodi.

Naravno tu su i direktorijumi linkova i članaka, na koje dnevneo odvojim po neko vreme, čisto da i tamo ubodem po neki link.

Lepo ste na dosta mesta ovde već govorili, potrebno je biti raznovrstan, i sakupljati linklove sa različitih strana, zato se i držim tih vaših principa.

Jelo se krčka, uskoro će da provri, kad sačinim listu svojih forum resursa :-)

www.wbsdigital.com
Thanks given by (1): DavidVictor
16-12-2011, 01:19 PM
(16-12-2011 11:45 AM)Enterijer Stana Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Drugari,

Prvo da vam se zahvalim na svemu, jer sam izučavajući forum i postove došao do zlatnih saznanja. Pre nekih godinu ipo dana su mi neki klinci za veliku lovu napravili portal (moja ideja njihov rad). Ja tada nisam znao ništa o tome pa sam može se reći prošao kao bos po trnju. Ali baš to što su oni to sve uradili loše (počevši od dizajna, preko koda pa do seo) sve me to nateralo da učim, i posebno se posvetim optimizaciji.

Tako je, uvijek kazem ljudima da se sami educiraju stvari koje ih se ticu sto vise jer onda i sami mogu bolje procjenit kada im netko odraduje tako neke poslove.

(16-12-2011 11:45 AM)Enterijer Stana Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 1. Da li postoji negde neka lista kvalitetnih domacih do folow foruma (pod domaće mislim na forume srpskohrvatskog govornog područja ) Negde kopajući pronašao sam ovu Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. to je lista do folow foruma poredjanih po page ranku. I interesuje me da li su sa googlove tačke nešto vredniji ti linkovi sa foruma u zemlji i okruženju, nešto melo o tome sam čitao na jednom vašem postu ovde, al me sad zanimaju baš forumi?

Nesto vrijedniji su linkovi iz iste zemlje. Iako se vjerovalo da su "domaci" linkovi snazni faktor na lokalnim Google inacicama tipa google.hr, google.rs, google.ba ipak neka testiranja pokazuju da domaci linkovi i nemaju toliki utjecaj tj. vrlo mali. Vjerojatno je istina negdje izmedju tj. da domaci linkovi imaju nesto vise utjecaja za rangiranje na lokalnim verzijama ali ne koliko se misli. Znaci bar 5-10% domacih linkova bi bilo dobro a ostalo strane. Barem je to moj dojam.

Prije je bilo pravilo da ne smijemo linkat i spominjat druge forume (nasu konkurenciju) pa bas i nemamo takvih lista. Obicno su domaci forumi i puno strozi kod moderiranja nego strani. Cisti razlog jer su domaci forumi s manje ljudi pa je lakse moderirat.

Mislim da bi bilo dobro Googlat razne takve liste foruma pa skupit ali jos bolje bi bilo da naucis kako koristit napredne Google operatere tj. querye i onda da sam trazis putem Googla.

Malo sada lupam i smisljam nabrzake ali naprimjer operater:
Code:
allinurl:www.*.hr inurl:forum

Kad ukucas u Google ce ti dati listu .hr domena koje u svom URL-u isto spominju forum.

Znaci kombinacijom takvih operatera i rucnog pregledavanja postizu se cuda. Naravno, gledaj i da nije nofollow link na potpisima tih foruma.

Naravno, slicne kombinacije mozete koristit i sa stranim forumima.

Postoje razne liste foruma na netu, ekipa koja koristi Xrummer i slicne alate za automatizaciju forum profila i sl. sakupila je velike liste foruma. Googlajte i nadjite takve liste i umjesto gradnje profila, ostavite 3-4 forum komentara koji nece biti obrisani.

Koristite one gore query-e i slicne kombinacije za trazenje foruma putem Googla "forum keyword" ili "inurl:forum keyword" itd. Ali isto tako, Google sa strane ima tipku dodatne opcije kad nesto googlate. Ako vas zanimaju forumi o biciklama onda Googlate "bike" sa lijeve strane imate menu gdje kliknete "More" i onda "Discussion" i onda ce vam Google prikazivati samo Forume i slicne vrste sajtova. Jos jednom ponavljam, trazenje putem Googla + rucna provjera foruma je najbolji nacin za nalazenje kvalitetnih resursa za gradnju linkova. Svakako instalirat neki add-on u pregledniku za nofollow linkove da budu oznaceni i oni forumi koji dozvoljavaju potpise a nisu nofollow na takvim forumima ciljate da ostavite potpis. Naravno, najbolje je ostavit prvo par komentara i onda doci za par dana ili tjedan kasnije i onda stavit potpis jer ce vam onda postotak komentara koji nisu obrisani biti puno veci. Kad se netko registrira ostavi 2 komentara a vec ima u potpisu "buy new bikes" sumnjiv je da sumnjiviji ne moze biti. Ja takve odmah baniram sa ovog foruma a sigurno su i mnogi drugi administratori takvi.

(16-12-2011 11:45 AM)Enterijer Stana Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 2. Da li potpisi na linkovima u forumima brzo budu indexirani, tj da li google vidi te stranice, i da li kao kod gradjenja linkova profilima mozda te stranice treba propustiti kroz ove alate : Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. , Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. .

A to je vec malo generaliziranje. Kao i sve druge stranice tako imas jakih i slabih foruma. Neki ful jaki forum ce brze biti indexiran i samim time brze ce potpis biti brze indexiran, drugi forum ce slabije biti indexiran a samim time i potpis. Ali moram reci da ja uopce ne radim forum profile nego samo forum komentiranje iz cistog razloga jer forum thread-ovi imaju dosta sadrzaja textualnog i puno vece su sanse da ce biti indexiran link nego forum profil. Vecina foruma u praxi se tako i "ponasa" tj. thread bude brzo indexiran. Ja osobno ne ping-am uopce svoje linkove. Prirodnim tempom se nalaze linkovi i ja tako preferiram ali zato i koristim metode gdje je indexacija brza i laksa. Drugim rjecima forum komentari su puno vise indexirani nego forum profili.

(16-12-2011 11:45 AM)Enterijer Stana Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 3. Da li je pametnije pisati na manjem broju kvalitetnijih foruma, gde se ne ostavlja baš mogućnost svima da ostave link, već jednostavno moraš biti kvalitetan učesnik, ili treba ići sa velikim brojem foruma, a ne baš kvalitetnim postovima. Ja sam više rad da aktivno učestvujem na manje kvalitetnih foruma poput vašeg.

Manji broj foruma kvalitetnije je svakako dobar za brandiranje, stjecanje reputacije, dobijanje posjete.

Veci broj foruma je bolji za SEO. Jednostavno sa 1 sajta/domene recimo samo da se prvi link broji. Tako da ako gradis linkove samo na 1 forumu neces imati previse koristi za SEO. Tako da treba sto veci broj razlicitih foruma. Za neke manje projekte gdje koristim forum komentiranje radim na nacin da ostavljam 3-5 komentara po forumu a pokrijem 500 i vise foruma.

(16-12-2011 11:45 AM)Enterijer Stana Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 4. I samo još jedno pitanje:

Ako u pitpisu na dva dve različite reči stavimo link ka istom sajtu, onda drugi link vredi mnogo manje, tako sam bar skontao iz vaših postova. Šta se dešava ako se stave linkovi ka dva različita sajta ?

Ako je link ka istoj stranici onda je drugi link 100% potpuno bez utjecaja. Znaci ako imate 2 linka prema Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. onda drugi link nema ama bas nikakvog utjecaja.

Ako se linka prvi link na Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. a drugi link u potpisu linka na Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. u tom slucaju ovaj drugi link ima nesto efekta ali on nije prevelik. Naprimjer, nebi racunao da ce podstranica rangirati u tom slucaju za vrlo teske fraze, ali ako je neka lagana fraza takav dodatni link mogao bi ju pogurati.

Vjerojatno ce se vecini onih koji nemaju velike resurse isplatit staviti tako dodatni link na podstranicu, ali ja osobno radim na malo ozbiljnijim projektima (za klijente) gdje gledam da mi je link profil sto prirodniji tako da obicno linkam samo na 1 stranicu tj. imam samo 1 link u potpisu.

Forum potpisi nisu bas za dizanje autoriteta domene ali su dobri za dobiti link sa anchor textom. Tako da je dobra kombinacija kada gradite na pocetnu linkove putem naprimjer direktorija koji su jaci a ne dozvoljavaju bas da gurate keyworde unutra, ili ako radite guest posting (guest blogging) na jacim blogovima pa ne mozete dobit anchor text, takvi linkovi su odlicni za dizanje autoriteta domene ali nedaju bas anchor textove zeljene. U tom slucaju je dobro ukombinirat forum potpise sa ciljanim anchor textom jer od ovih prije metoda dobijete "autoritet" a od forum potpisa dobijete anchor textove tj. relevantnost za ciljane fraze.

Ako se linka na 2 razlicita sajta u potpisu to ce svakom sajtu biti od koristi. Ali moram napomenuti da ako se to radi u vecoj kolicini da je to ostavlja vrlo jasan i ocit otisak. Znaci Google vidi kompletan "link graf" i vrlo lako detektiraju da 2 sajta imaju linkove sa istih domena, istih stranica, istih textova. Znaci, moze se radit tu i tamo ali nemojte zaboravit osim gradnje linkova SEO treba biti sto prirodniji, treba izbjeci ostavljat ocite otiske i ako se radi preocito, preagresivno onda Google to puno lakse detektira i onda vam je trud uzaludan. Ako su ta 2 sajta jos i nekako povezana (linkovima, isti vlasnik, isti server, drzava) tim gore.

Ja znam da mnogi nemaju kvalitetne resurse da odrade toliko posla ali kvaliteta SEO posla cesto ima znacajnu ulogu koliko koristi cete imati od SEO-a i negdje treba povuc crtu i rec da necete radit previse agresivno, previse ocito. Ako aktivirate neki spam filter kod Googla onda vam je sve to sto ste radili uzalud. Vec i ovo forum komentiranje je na granici "dozvoljenog", tako da ako i tu snizimo kriterije kvalitete posla sto odradujemo onda puno vise riskiramo da prije ili kasnije izgubimo postignute rezultate.

(16-12-2011 11:45 AM)Enterijer Stana Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. I koliko je dobro raditi promenu Anhor teksta u potpisu kada dodjemo na određenu poziciju za neku reč, pa krenemo raditi drugu. Naravno da ne treba promeniti svuda, da ne bi pali i za onu prvu reč ali koliko je to generalno dobro?

Ne razumijem bas smisao ovog pitanja. Nije ni dobro ni lose. Jednostavno ovisi koji su prioriteti. Ako vam ta fraza vise nije prioritet onda se promjene anchor textovi na neku drugu frazu. Ako je jos uvijek ta fraza koju ste postavili prioritet zasto bi mjenjali potpis?

(16-12-2011 11:45 AM)Enterijer Stana Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 1. Direktorijumi linkova (koliko god imali malu vrednost, link je ipak link :-) )

Da, treba probat. Dosta metoda koje imaju malu vrijednost na slabijim trzistima i za slabije fraze mogu napravit onu potrebnu prednost nad drugima. Samo sa direktorijima treba JAKO puno strpljenja. Njihov period provjere i odobravanja zna biti po 6-9 mjeseci. Tako da je direktorije potrebno odradit sto kvalitetnije u pocetku i onda ce nakon 6-12 mjeseci dati efekte. Ne kazem da treba svaki direktoriji pokrit na svijetu ali nemojte bas se ni zadovoljit sa 10-20 direktorija. Odradite prijavu na 1-2 tisuce direktorija jer vecina ionako nece prihvatit. Naravno, treba imati i dobar sajt vlastiti jer oni jaci direktoriji su i izbirljiviji.

(16-12-2011 11:45 AM)Enterijer Stana Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 25. Direktorijumi članaka (za sada na domacim direktorijumima, ručno pisani članci- i mogu vam reci da to vredi) Spinovanje i alate vezane za to pručavam.

To je ok, ali trebalo bi radit i sa stranim i to puno vise. Posto najvise utjece link sa sto vise razlicitih sajtova isto ko i za forume tako i za article direktorije treba sa sto vise razlicitih dobit link. Znaci ne 25 nego prije 250-500 artikle direktorija. 25 je ok za pocetak ali pozeljno je sada odradit i 250.

Osobno ne radim sa spin sadrzajem vise jer sam primjetio da mi je indexiranje takvih clanaka drasticno manje nego prije godinu dana. Sada kada pokrivamo article direktorije radimo sa original sadrzajem. Ono sto bi preporucio jest da bi ovdje na original clanke na article direktorijima kad budu objavljeni isto bilo pozeljno odradit neki manji link building sa nekvalitetnim metodama kako bi clanak bio indexiran. Znaci lagano blog komentiranje ili gradnja onih forum profila kao tier 2 linkove koji vam linkaju na clanke nije losa ideja, cisto kako bi poboljsali postotak indexacije vasih clanaka na nesto slabijim article direktorijima.

(16-12-2011 11:45 AM)Enterijer Stana Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 3. Social networking

Dobro razradjena fb fan page, sa ciljnom grupom odraslih ljudi i dosta viralnog sadržaja te se širi sama od sebe (jako dobar metod razvoja sajta, potrebno je biti kreativan, i praviti fan page za ciljanu grupu ljudi ali sa viralnim potencijalom, npr grupa Zdravlje ima mnogo veci viralni potencijal od neke grupe poliklinika ta i ta.)

Slazem se da je FB viralan u naravi i treba to koristit. Ali isto tako treba postivat FB pravila maximalno jer su rigorozni i kad tad skinu one "spammy" FB stranice.

(16-12-2011 11:45 AM)Enterijer Stana Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Postovi na social bookmarking sajtovima (za sada na sajtoviuma u okruženju, hvala na korisnom tekstu) Problem mi je što mi je sajt na srpskom, ali radim na tome da napravim linkove na velikom broju dr mreza.

Čitao sam nešto o alatu Only Wire, čini mi se da je koristan, i mislim da cu napraviti nesto po tom pitanju u narednom periodu.

Vise ne koristim social bookmarking ali za nesto slabije sajtove jos uvijek moze biti koristan. Cujem da neki clanovi foruma koriste social bookmarking i imaju solidne rezultate. Naravno, i social bookmarking je sirok pojam pa sve ovisi kako se odraduje i za kakav projekt.

(16-12-2011 11:45 AM)Enterijer Stana Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 5. Profil building - nakon razrade određenog broja foruma krecem sa tom akcijom.

Preporucam da se koristi forum komentiranje za gradnju linkova kao sto sam gore objasnio ako se koriste forumi. A ako koristite razne web 2.0 sajtove (gdje nema komentiranja) onda se tu moze napravit profil sa linkom.

(16-12-2011 11:45 AM)Enterijer Stana Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Moj recept, raditi svaki dan, dve trecine vremena raditi na razlicitim metodama, a 1/ vremena uciti nesto novo i to kasnije primenjivati. Mislim da sam na dobrom putu jer vidim da sajt raste, a videcemo sta ce se desiti sa novim projektima.

Tako je. Treba radit, stjecat iskustvo ali i ucit kako bi sto bolje iskoristavali to vrijeme kad radimo. Takav je posao kojim se bavimo i bez ucenja nema nis, a opet bez primjene naucenog opet nema nista.
16-12-2011, 01:51 PM
(16-12-2011 01:19 PM)dbomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(16-12-2011 11:45 AM)Enterijer Stana Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. I koliko je dobro raditi promenu Anhor teksta u potpisu kada dodjemo na određenu poziciju za neku reč, pa krenemo raditi drugu. Naravno da ne treba promeniti svuda, da ne bi pali i za onu prvu reč ali koliko je to generalno dobro?

Ne razumijem bas smisao ovog pitanja. Nije ni dobro ni lose. Jednostavno ovisi koji su prioriteti. Ako vam ta fraza vise nije prioritet onda se promjene anchor textovi na neku drugu frazu. Ako je jos uvijek ta fraza koju ste postavili prioritet zasto bi mjenjali potpis?

Hvala na iscrpnom odgovoru.
Ovde gore u vezi Anchor teksta sam ja malo neprecizno postavio pitanje, al sam sada otprilike skontao.
Kada sajt dovedemo na određeni željeni nivo za jednu frazu ( prvo ili drugo mesto naravno, uvek treba gađati najbolje :-) ), pa krenemo sa radom na drugoj frazi, koliko sam skontao tada promenimo signature, ali da se ne menja na dotadasnjim postovima vec samo na narednim, pošto mi učešće na forumima do sada ije bilo jača strana želim pitati da li sam u pravu ? Tj, da li prilikom promene potpisa može ostati stari potpis sa starim Anchor tekstom na dotadašnjim poostovima, a da novi ide na narednim ?

Možda je malo glupavo pitanje, al ko pita ne skita, zato se ne libim.
I učim tvrdoglavo i uporno svaki dan.

www.wbsdigital.com
16-12-2011, 02:52 PM
(16-12-2011 01:51 PM)Enterijer Stana Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(16-12-2011 01:19 PM)dbomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ne razumijem bas smisao ovog pitanja. Nije ni dobro ni lose. Jednostavno ovisi koji su prioriteti. Ako vam ta fraza vise nije prioritet onda se promjene anchor textovi na neku drugu frazu. Ako je jos uvijek ta fraza koju ste postavili prioritet zasto bi mjenjali potpis?

Hvala na iscrpnom odgovoru.
Ovde gore u vezi Anchor teksta sam ja malo neprecizno postavio pitanje, al sam sada otprilike skontao.
Kada sajt dovedemo na određeni željeni nivo za jednu frazu ( prvo ili drugo mesto naravno, uvek treba gađati najbolje :-) ), pa krenemo sa radom na drugoj frazi, koliko sam skontao tada promenimo signature, ali da se ne menja na dotadasnjim postovima vec samo na narednim, pošto mi učešće na forumima do sada ije bilo jača strana želim pitati da li sam u pravu ? Tj, da li prilikom promene potpisa može ostati stari potpis sa starim Anchor tekstom na dotadašnjim poostovima, a da novi ide na narednim ?

Možda je malo glupavo pitanje, al ko pita ne skita, zato se ne libim.
I učim tvrdoglavo i uporno svaki dan.

Mislim da sam sreo JAKO malo foruma na kojim se ne menjaju automatski SVI linkovi i anchor tekstovi u potpisu.

Tako da bi za neku novu frazu u vecini slucaja morao da gradis linkove sa novih foruma.
Ako ti neka fraza vise nije bitna za rangiranje, ili mislis da iz drugih izvora imas dovoljno linkova za nju, onda na postojecim forumima mozes da je zamenis drugom frazom.
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (2): Slavko Pejovic WBS, Davor Bomestar
13-01-2012, 11:47 AM
Moram priznati, od kada čitam razne savjete sa ovog foruma, da mi je posjećenost portala malo porasla. Prije dolaska na ovaj portal sam mislio da dosta znam o SEO-u, Link Buildingu, finte sa forumom..., no sad tek vidim da ništa ne znam Busted Morat ću još dugo istraživati ovaj forum Smile
21-02-2012, 12:41 PM
Glupa sugestija, ali možda i to nekome znači:

Ako ste uleteli u niche koji ima odlične kws, slabu konkurenciju a isplativ je - dakle, sve idealno, ali ne znate ama baš ništa o tematici a hoćete da postujete na specijalizovanim forumima koji su relevantni za vaš niche, skoro uvek imate deo "forumske igrice" - tu možete ostaviti 10 linkova u potpisu za tri i po minuta Winking

Može i ovako!
wwwrite.rs - online kurs Pisanje bloga za klijente
03-04-2012, 02:53 PM
Bok,

kakva su vaša iskustva s sljedećim, na forumu napišete post s poduljim teksom ili duljim textom i unutar tog texta ubacite Anchor link ali naravno da ima smisla , zanima me dali takve korisnike banaju i obrišu post ili ne ?

Hvala !
03-04-2012, 03:53 PM (This post was last modified: 03-04-2012 03:54 PM by sema.)
Sve ovisi od foruma, do foruma i o moderatorima. Ali koliko sam ja eksperimentira ako je post kvalitetan, i ako je vezan uz temu i link nije isforsiran neće ga uklonit. Dosta je bitno da prije postavljanja ikakvih linkova imaš barem 20-ak malo kvalitetnijih postova koji nisu klasično trollanje, jer korisnici sa 3-4 posta izgledaju kao da su tu samo da se izreklamiraju i skupe backlinkove.
I puno je bolje nadovezat se na već postojeću temu nego otvarat novu. Jer nova tema sa linkom odma moderatorima u očima izgleda kao reklamiranje, bez obzira na to kako je predstavljema. Neki su me moderatori i kontaktirali da su uklonili temu da se nebi slučajno doveli u probleme sa administratorom foruma ali da postam u već postojeću temu i da neće bit nikakvih problema.
Tako da potraži teme vezane uz tvoj niche i probaj ponudit neki konkretan odgovor i savjet koji se nadopunjuje sa tvojim sajtom, jer tako nečeš dobit samo backlink nego i potencijalan dobar izvor posjete.

FPTraffic - Najbolji Alat za Facebook Automatizaciju
Thanks given by (3): Tommmy, Drenova, lt_columbo
03-04-2012, 04:24 PM
Upravo sam se registrirao na neki forum gdje je sam htio odgovorit na thread tipa "preporucite mi neke SEO firme". Ali prije odgovora sam procitao pravila i vidio da tko se oglasavat mora platit $150 godisnje za oglasavanje tamo.

Treba pratit i postivat pravila svake zajednice u koju se ukljucujete. Tako je i sa forum komentiranjem. Sto se vise razlikujete od onih forum spammera to su vece sanse da ce vam post i link ostati ziv. Moj savjet, isprobajte jedno, pa drugo pa trece i testirajte sta vama najvise pase. Forum linkovi su jos uvijek solidni linkove, ima jako puno foruma na ovom svijetu sada je samo pitanje koliko truda ulazete. Ako se organizirate da radite dugorocno, kvalitetno, da ulozite dosta truda onda bi mogli dobiti dosta forum linkova. Naravno, sve ovisi kako tko ima vremena. Netko tko dobro pise ili ima novaca za ulozit u tekstove mozda ce bolje svoje vrijeme iskoristit za guest posting dok netko tko nema novaca, ne zna pisat textove ali opet moze slozit dobar komentar a ima dosta vremena ce mu dobro doci ova metoda gradnje linkova.
Thanks given by (1): lt_columbo
04-04-2012, 10:24 AM
(03-04-2012 03:53 PM)sema Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Sve ovisi od foruma, do foruma i o moderatorima. Ali koliko sam ja eksperimentira ako je post kvalitetan, i ako je vezan uz temu i link nije isforsiran neće ga uklonit. Dosta je bitno da prije postavljanja ikakvih linkova imaš barem 20-ak malo kvalitetnijih postova koji nisu klasično trollanje, jer korisnici sa 3-4 posta izgledaju kao da su tu samo da se izreklamiraju i skupe backlinkove.
I puno je bolje nadovezat se na već postojeću temu nego otvarat novu. Jer nova tema sa linkom odma moderatorima u očima izgleda kao reklamiranje, bez obzira na to kako je predstavljema. Neki su me moderatori i kontaktirali da su uklonili temu da se nebi slučajno doveli u probleme sa administratorom foruma ali da postam u već postojeću temu i da neće bit nikakvih problema.
Tako da potraži teme vezane uz tvoj niche i probaj ponudit neki konkretan odgovor i savjet koji se nadopunjuje sa tvojim sajtom, jer tako nečeš dobit samo backlink nego i potencijalan dobar izvor posjete.

(03-04-2012 04:24 PM)dbomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Upravo sam se registrirao na neki forum gdje je sam htio odgovorit na thread tipa "preporucite mi neke SEO firme". Ali prije odgovora sam procitao pravila i vidio da tko se oglasavat mora platit $150 godisnje za oglasavanje tamo.

Treba pratit i postivat pravila svake zajednice u koju se ukljucujete. Tako je i sa forum komentiranjem. Sto se vise razlikujete od onih forum spammera to su vece sanse da ce vam post i link ostati ziv. Moj savjet, isprobajte jedno, pa drugo pa trece i testirajte sta vama najvise pase. Forum linkovi su jos uvijek solidni linkove, ima jako puno foruma na ovom svijetu sada je samo pitanje koliko truda ulazete. Ako se organizirate da radite dugorocno, kvalitetno, da ulozite dosta truda onda bi mogli dobiti dosta forum linkova. Naravno, sve ovisi kako tko ima vremena. Netko tko dobro pise ili ima novaca za ulozit u tekstove mozda ce bolje svoje vrijeme iskoristit za guest posting dok netko tko nema novaca, ne zna pisat textove ali opet moze slozit dobar komentar a ima dosta vremena ce mu dobro doci ova metoda gradnje linkova.

hvala na odgovorima, jasno mi je da svaki forum ima svoja pravila i da jedan dio pravila imaju svi forumi zajedničko , naravno treba pročitati pravila foruma. i naravno ne treba pretjerivati s spamom. zato ako napravim jedan takav backlink ja zadovoljan.
dali možda netko ima popis stranih foruma ? i koji su slični npr... forumu.hr koji ima sve tipove tema gdje postoji veća mogučnost backlinkanja

hvala
04-04-2012, 10:45 AM
Na forumhru ne postoji nikakva mogučnost backlinkanja jer se to protivi pravilima foruma, jedino ako platiš možeš imati link kakav želiš, inače samo bloghr, YT i sl.
18-03-2013, 03:08 PM (This post was last modified: 18-03-2013 03:32 PM by dragandragan04.)
Pozdrav svima,
Kada sam pre 3 godine napravio prvi sajt i poeco da se ineteresujem za SEO, verovao sam Guglu koji je govorio da je Gugl pametan i da zna da razlikuje linkove u potpisu na forumu i da ih ne vrednuje uopste, da sa jedne IP adrese ne vrednuje vise linkova, da vrednuje samo linkove iz contenta, a da uposte ne uzima u obzir one linkove sa strane i tako to. Za ove 3 godine, napravio sam nekoliko sajtova sa veoma kvalitetnim i originalnimn sadrzajem, ali sam izgleda bio glup jer sam verovao Guglu. Ulozio sam puno vremena u link bilding, jer nisam puno ostavljao linkove u potpisu na forumima vec sam ostavljao tone kvaliltetnih postova kako bi u 50om postu ostavio link u okviru posta, nisam prihvatao razmenu linkova (jer je Gugl ne preporucuje), strogo se trudio da bude 1- 2 beklinka po domenu. Posle 3 godine, moji sajtovi imaju neuporedivo manju posecenost od konkurentnih sajtova. Analizom beklinkova konkurencije, dosao sam do porazavajuceg zakljucka - da je Gugl sve vreme lagao. Tako na primer, jedan od glavnih konkurentkskih sajtova, ima 6-8 puta veci broj poseta od jednog mog sajta, 15 puta vise beklinkova, ali pri tom ti beklinkovi dolaze sa svega 20ak IP adresa, dok moji linkovi dolaze sa vise od 200 IP adresa. Konkurencija sa nekih domena ima i po nekoliko hiljada linkova.
Sada sam odlucio da i ja stavljam link u potpis i da pocnem sa link bildingom na forumima. Videcemo rezultat.
18-03-2013, 05:09 PM
@Dragandragan04 - ne kužim taj tvoj izraz "vjerovao" odnosno gdje si to pročitao.

Što se tiče potpisa za forume, komentiranje blogovima, komentiranje po social network i sličnim stvarima uvjek naiđem na neke rasprave iskusnih i manje iskusnih ljudi i jedni imaju argumente za drugi protiv, a na koncu sam odlučuješ kako i šta dalje.

Što se tiče mene koristim linkove za potipis u forumima i uglavnom svaki dan vidim da imam posjetu s takvih refferala, a koliko vidim google me ne penalizira. Isto tako radim blog komentiranje, ali svakako da su komentari smisleni i link nadopunjuje komentar, a ne samo spamanje. PDF sheranje me ugodno iznenadilo, postanje video materijala, facebook, twitter i ostali.... u biti sve se isplati samo treba biti ustrajan jer problem je po meni što većina ljudi preko noći hoće 100k posjeta pa se naglo razočaraju i odustaju

Izreke i citati
21-04-2013, 05:14 PM
Hvala na korisnim savjetima. Ovdje se, kako vidim, ima puno toga za naučiti.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  SEO - Link Building Direktorijima Davor Bomestar 51 13,557 24-09-2016 10:12 AM
Last Post: krleee
  Link building sa blog postovima Lakisa94 10 889 08-06-2016 01:45 PM
Last Post: kres0
  Link Building Taktike koje savjetuje Neil Patel Davor Bomestar 4 1,318 07-09-2015 06:19 PM
Last Post: ekibum
  SEO - Link Building Forumima Davor Bomestar 40 12,669 02-09-2015 02:16 PM
Last Post: cwvps
  SEO - Link Building Blog Komentiranjem Davor Bomestar 31 12,747 02-09-2015 01:20 PM
Last Post: cwvps
Rolleyes SEO Link building Manuel16 9 1,051 13-08-2015 11:33 AM
Last Post: shulk
Star Besplatan Link Building alecmreza 29 4,352 06-05-2015 01:25 AM
Last Post: Igor Tomić
  Lokacije za link building reflex 14 4,585 22-12-2014 07:09 PM
Last Post: Dragoslav Infozarada

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)