Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amazon Mechanical Turk
08-06-2010, 10:17 PM
Amazon Mechanical Turk
Mogu li koristiti Amazon Mechanical Turk iz Hrvatske? Sada imam 2.5$ i trebao bih još dobiti oko 8$. Ako prebacim novac sa AMT-a na Amazon.com, mogu li tamo kupovati i primiti kupljeno preko pošte?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
08-06-2010, 10:27 PM
RE: Amazon Mechanical Turk
Koliko sam ja informiran Turk je samo za Amerikance.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
08-06-2010, 10:41 PM
Ali ako sam do sada uspio zaraditi 2.5$ i mogu ih prebaciti na Amazon.com, to znači da je amazon.com samo za Amerikance?
08-06-2010, 11:19 PM (This post was last modified: 08-06-2010 11:19 PM by rovad.)
Ja bi ti preporučio da se skineš sa mechanical turk-a i probaš malo ova 2:

http://www.myeasytask.com/login
http://www.microworkers.com/login.php

funkcioniraju na sličnu šemu, a može se zaradit 20-30$ mjesečno ako obaviš većinu poslova.

Ono što je puno korisnije je što ćeš vidjet što se traži, i na taj način doznat što donosi zaradu (u većini slučajeva).
Samo da ti kažem, vidjet ćeš tu i tamo zadatke da se registriraš na Neobux i slične PTC sajtove - e pa to ti 99.99% neće donijet zaradu Biggrin - dosta nas je ovdje probalo to klikanje i nije išlo.

CERTIFIED HOSTING - Stabilan i siguran hosting
Airsoft Field
09-06-2010, 01:00 PM
Mechanical turk je otvoren samo za amerikance.Mislim da je dobar ovaj savjet da probaš sa myeasytask ili microworkers.Ili jednostavno kupi account od nekog amerikanca.

All the soccer news you need
09-06-2010, 01:18 PM (This post was last modified: 09-06-2010 01:24 PM by Hedasba.)
(08-06-2010 11:19 PM)rovad Wrote:  Ja bi ti preporučio da se skineš sa mechanical turk-a i probaš malo ova 2:

http://www.myeasytask.com/login
http://www.microworkers.com/login.php

funkcioniraju na sličnu šemu, a može se zaradit 20-30$ mjesečno ako obaviš većinu poslova.

Ono što je puno korisnije je što ćeš vidjet što se traži, i na taj način doznat što donosi zaradu (u većini slučajeva).
Samo da ti kažem, vidjet ćeš tu i tamo zadatke da se registriraš na Neobux i slične PTC sajtove - e pa to ti 99.99% neće donijet zaradu Biggrin - dosta nas je ovdje probalo to klikanje i nije išlo.

Da, PTC donosi premalo zarade, osim ako nemam 100 referala koji svakodnevno klikaju..

Myeasytask cu probati, moram li kod registracije napisati tocne osobne podatke?
(09-06-2010 01:00 PM)rradomir01 Wrote:  Mechanical turk je otvoren samo za amerikance.Mislim da je dobar ovaj savjet da probaš sa myeasytask ili microworkers.Ili jednostavno kupi account od nekog amerikanca.

Ali zasto bi kupio acc kad sam se vec registrirao iz Hrvatske?
22-09-2010, 03:51 PM
Malo lupate ko Martin po diviziji.

Mturk NIJE samo za Amere nego za cijeli svijet. Najvise ima Indijaca koji novac mogu dobiti u rupijama. Ostali mogu prebaciti zaradu na Amazon gift certificate i narucivati stvari s Amazona. Postarina je velika ali jbg nemas izbora. Zaradio sam masnih para na Mturku, mozda $5000 do sada.

Najbolje naruciti ako imate rodjake koji dolaze iz Amerike njima na adresu pa da vam donesu ovdje. Nema carine, nema postarine. Onda prodate stvar i imate pare. Tako ja radim.

Bitno je znati engleski jako dobro i moze se naci dobrih zadataka i dosta zaraditi iako je vecina zadataka izrabljivackog karaktera tj. malo su placeni.

Ja sam se prvo uclanio na forum, jer sta god da radis jako je bitno biti informisan i nasao sam zadatke koji mi pasu i koji su dobro placeni. Sad je kvalifikacija za taj zadatak zatvorena i nas nekoliko tucemo pare i radimo.

Entj Compatibility | ISTP profile - traits | Vitalnost
25-12-2012, 12:27 AM
Izvinjavam se ako pokrecem iznova temu koja je mnogo stara
Jako bih zeleo da imam acc na tom sajtu
danas sam "pokusao" da se registrujem ali mi je pisalo da ce mi razmotriti mogucnost registracije
onda cujem da samo odredjene zemlje mogu ovde kazete mogu svi... ne znam sta da mislim
odlicno znam engleski osnovna skola plus kursevi
trenutno ne zaposlen, zivim sam beda u pm i tako nekad naleti nesto posla pa mi je zarada preko neta 30 % onog sto imam u mesecu...
prezivljava se nekako, uz microworker placam telefon i internet inace bih blejao u zid xD
onda sam skoro video za taj mturk, pitam prijatelja jel bi hteo da mi pomogne kad bi narucio nesto pa kad prodam robu da mu vratim i meni nesto jos ostane Biggrin
elem ako neko moze da pomogne ja bih ga zamolioSmile sramota me da stavim svoj fb acc za kontatk posaljite mi pm ovde Biggrin moze bilo sta samo da se radi al mtruk je mturk Winking
hvala unapred
Find all posts by this user
28-02-2014, 10:22 AM
Kako stoje stvari sa mturk u 2014? Da li vrse isplatu na teritoriju Balkana? Ima li neko skorasnja iskustva, ili preporuku za neki slican sajt? Treba mi hitno novac, pa bih pokusao i sa ovim sitnim poslovima.
10-06-2016, 08:40 PM (This post was last modified: 10-06-2016 08:42 PM by user999.)
evo update:

Greetings from Amazon Mechanical Turk,

Congratulations! Your previous request to join the Amazon Mechanical Turk marketplace has been accepted. Please follow this link to complete the registration process

As a Worker participating in the Amazon Mechanical Turk marketplace, you can transfer the earnings you receive from Requesters to an Amazon.com gift card balance.
Please note that newly registered Workers may only complete a limited number of Human Intelligence Tasks (HITs) each day, and payments from Requesters are delayed until you have been active on Amazon Mechanical Turk for at least 10 days.

We're excited to have you join the Amazon Mechanical Turk marketplace!

Sincerely,
Amazon Mechanical Turk

Poslovi na kruzerima
16-01-2017, 12:29 AM
(10-06-2016 08:40 PM)user999 Wrote:  evo update:

Greetings from Amazon Mechanical Turk,

Congratulations! Your previous request to join the Amazon Mechanical Turk marketplace has been accepted. Please follow this link to complete the registration process

As a Worker participating in the Amazon Mechanical Turk marketplace, you can transfer the earnings you receive from Requesters to an Amazon.com gift card balance.
Please note that newly registered Workers may only complete a limited number of Human Intelligence Tasks (HITs) each day, and payments from Requesters are delayed until you have been active on Amazon Mechanical Turk for at least 10 days.

We're excited to have you join the Amazon Mechanical Turk marketplace!

Sincerely,
Amazon Mechanical Turk
Koliko si čekao da ti odobre akaunt, i kako ide zarada do sad ako još uvijek radiš, lp
Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Dropshipping Amazon - Ebay žžžž 3 657 06-03-2018 02:23 AM
Last Post: Lazar023
  Amazon Affiliate Programme i domain koji nije na moje ime SamoNeMotika 2 816 30-11-2017 03:07 AM
Last Post: weblinks
  Amazon Mechanical Turk nikola5555 23 12,244 02-02-2017 12:31 AM
Last Post: terminator
Smile Amazon KDP - poreska pitanja shki 1 1,396 11-03-2015 10:37 PM
Last Post: vlasta
  Amazon pitanje oko predmeta koji se prodaje novii 0 1,359 17-03-2014 09:43 PM
Last Post: novii
  Amazon seo pitanje. sasa037 2 1,306 26-08-2012 02:53 PM
Last Post: sasa037
  Kako doći do ideje za Micro Niche sajt (Adsense i Amazon) aleksej 5 9,488 10-05-2012 06:19 PM
Last Post: aleksej

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)