Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SEO - Link Building Forumima
26-12-2008, 08:12 PM (This post was last modified: 19-07-2010 08:10 PM by Davor Bomestar.)
SEO - Link Building Forumima
Popio sam kavicu i odmah sam motiviran 2 do some work.

Anyway, ovaj text o forumima ce biti kratak sa par resursa nabacanih s obzirom da se ne bavim ovom vrstom LB pa nemam previse iskustva a i mislim da je metoda prilicno straightforward s obzirom ako citate ovo vec ste vjerojatno kvalificirani Biggrin
Razlog zasto ne radim ovu metodu je taj da sam "cuo" kako Google sve manje daje vaznosti linkovima sa foruma, osobito onih iz potpisa. To je i logicno jer Google je u zadnjih 10 godina pokazao da svaka metoda koja se masovno pocne koristit za link building s vremenom postaje manje efikasna. Samo se sjetite obicnih web direktorija kako su nekad bili glavna metoda link buildinga a sada je njihova snaga drasticno opala. No nebi vam savjetovao da izbacite direktorije iz igre, postoje razni programi za prijavu koji to ubrzavaju, postoje razni niche i lokalni tj. tzv-i vertikalni direktoriji koji ipak imaju vecu vrijednost jer je manji broj prijava, manje spama pa samim time veca vrijednost od obicnih opcenitih dirova, no vise o tome cemo pokrit u nekom drugom threadu.

Za pocetak bi napravio podjelu po tome gdje stavljate link. Na nekim forumima je dozvoljeno staviti link unutar samog posta, na nekima je dozvoljeno staviti samo u potpis tj. signature. Problem je ako niste aktivni clan i ne pridonosite onda ce se vas link smatrati kao spam. Kod nekih foruma su blaza pravila i manje kontrole kod drugih su stroza pravila i vise kontrole no forum je jedan od najstarijih metoda komunikacije na internetu tako da ih ima puno.

Link building s forumima je dugotrajan proces te je najbolje to outsourcat u indiju ili nabavit neke programe za to, no za pocetak mozete i sami ako imate vremana a nemate para Smile

Od alata najpoznatiji je Xrumer, to je zapravo jako napredan program za spamanje foruma ali morate razumjeti da vam to spada u blackhat metode tako da nikako se ne preporuca za autoritativne stranice, zapravo nikakve blackhat metode niti agresivan marketing nesmjete radit prema vlastitim autoritativnim stranicama, ako zelite radit agresivan i blackhat marketing koristite doorway stranice. Po komentarima ovaj progi je stvarno heben, automatski se registrira na forume, savladava captchu itd. ali i kosta 500 dolara a crackane verzije nema Smile

U svakom slucaju ako cete raditi LB sa forumima na bilo koji nacin, radite to postepeno, svaki dan par linkica i sve to smixate sa drugim metodama. Gledajte da radite linkove na dofollow forumima jer nofollow linkovi vam nece dati "link juice-a" Smile

Forumi su mozda cak i korisniji za traffic tj. direktnu posjetu nego za linkove. Primjerice, ako aktivno sudjelujete i doprinosite forumu onda cete biti smatrani expertom vasi postovi ce biti citani i svi ce htjeti saznat vise informacija o vama pa ce provjeravati link u vasem forum signature-u. Stvarate svoj brand na forumu. Kakve bi ja tek koristi imao da sam sve ove tekstove pisao na nekom forumu sa 100 tisuca clanova Tonuge2 hehe

Liste Do Follow Foruma

144 Do-Follow Forums - Categorized by Niche and PR
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

List Of 120 DoFollow Forums
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

---------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------

--
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
26-12-2008, 08:19 PM
RE: Link Building Forumima
Netko će mislit da sam te zaposlio da mi pišeš teme na forumu kako si krenuo Biggrin
Aj ne brini, imat ćemo i mi nekad 100 tisuća članova pa ćeš bit poznata faca i expert Tonuge2

Da se vratim on topic.
Težak je taj link building po forumima, dosta vremena uzima. Najbolje je onda vjerojatno koristit te neke programe, ili možda još bolje kupovat te potpise od nekoga tko već ima puno postova na forumu, kao što sam pisao u onoj temi pod Ostaloj zaradi.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
26-12-2008, 08:39 PM (This post was last modified: 26-12-2008 08:41 PM by Davor Bomestar.)
(26-12-2008 08:19 PM)InFlames20 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Netko će mislit da sam te zaposlio da mi pišeš teme na forumu kako si krenuo Biggrin
Sta hoces reci da necu dobit one obecane pare? Tonuge2 hehe.. A vidi vidi, tu pisem o internet marketingu zaradi na internetu a tako neka jednostavna ideja mi je promakla Smil3dbd4e5e7563a
Ah, nakon nove cu vjerojatno biti vise zauzet i necu moci toliko doprinosit pa gledam da sad "poklonim" ljudima malo znanja za Bozic Smile Odlucio sam da cu sad za Bozic samo pomagat drugima da malo promjenim rutinu, i da ne zalutam u potrazi za novcima Biggrin

(26-12-2008 08:19 PM)InFlames20 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Aj ne brini, imat ćemo i mi nekad 100 tisuća članova pa ćeš bit poznata faca i expert Tonuge2
Ma ok je, ne zivi se od slave nego od rada Biggrin

(26-12-2008 08:19 PM)InFlames20 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Da se vratim on topic.
Težak je taj link building po forumima, dosta vremena uzima. Najbolje je onda vjerojatno koristit te neke programe, ili možda još bolje kupovat te potpise od nekoga tko već ima puno postova na forumu, kao što sam pisao u onoj temi pod Ostaloj zaradi.

Doista jeste tezak no besplatan je, poprilicno jednostavan pa nekome ko pocinje sa promocijom svoje stranice moze dosta dobro doci. Napredniji Internet Marketeri se vjerojatno nece baviti time ali nije lose imat vise metoda na izboru. Siguran sam da ce vecina pocetnika u ovom segmentu radje pocet sa forumima nego press releasevima Smile

Ali nemogu naglasit dovoljno da morate radit postepeno 10-15 linkova dnevno max. i morate kombinirati sa drugim metodama, ako skupite linkove samo jednom metodom to je ogroman red flag Googleu i on to smatra neprirodnim.
08-08-2010, 03:04 PM
Cesto cujem kako ljudi pisu da ako google provaliti strategiju gradnje spoljnih linkova onda sledi banovanje ili srozavanje u rezultatima pretrage. A ja cu vam reci da je to glupost i to velika. Kao prvo pitao bih te "znalce" jel to pisu iz svog iskustva ili na osnovu "rekla kazala"? Google ce banovati ili srozati stranice i domene na stranicama pretrage samo ukoliko se vrsi razmena linkova i ukoliko neko dokaze google-u da je neki sajt kupio link (a to dokazivanje kupoprodaje linkova je krajnje tezak poso). Sve ostalo ne dovodi do gubljenja autoriteta. Ako se slucojno nadje vas link na stranici koja je banovana od strane google-a ili je link na stranici neke link farme to nece nikako negativno uticati na vas sajt i stranicu vec ce google jednostavno ignorisati takav link kao da ne postoji.

U suprotno kad bi google banovao i bilo kako kaznjavao stranicu samo zato sto se u jednom danu pojavi 1000 spoljnih linkova ili se oni nadju na nekoj farmi linkova onda to moze iskoristiti konkurencija i linkovati vasu stranicu na takvim sajtovima i u tim kolicinama kako bi vas eliminisali. Znaci slobodno moja konkurencija neka gradi prema mom sajtu becklink-ove koliko god zeli necu da se zalim.

A sa druge strane i ako u jednom danu napravite 10 000 spoljnjih linkova prema svojoj stranici to ne znaci da ce google sutradan odma ustanoviti kad i koliko ste ih odjednom napravili jer paukovi ce neke stranice posetiti danas , neke sutra a vecinu mozda i za 10 dana a neke cak i za 20 dana. Medjutim cak i da google poseti sve stranice u roku od 24 sata to nece nikako uticati negativno vec apsolutno pozitivno.
09-08-2010, 11:45 AM
RE: SEO - Link Building Forumima
Iizuzetan,
vecinu toga sto si napisao stoji i ja to podrzavam. S druge strane, neki ljudi prisutni na ovom forumu znaju sto pisu i pisu uglavnom upute kojih bi se mi ostali trebali pridrzavati ali bi ih trebali i korigirati. Ja, na srecu nemam iskustava sa nikavim bannom od strane velikog "G" tako da necu previse filozofirati.
Poanta posta iznad tvog je bila uputa o raznovrsnom i postepenom grednjom linkova koje Google preporucuje tzv. "natural link building (potrazi malo intervjue od Matta Cuttsa ako te vise zanima). To znaci, da svaki dan napravis 10 linkova forumima,10 linkova direktorijima, 10 linkova komentarima na blogovima... To je savjet kako najbrze napredovati u SERP-u.
Necu se petljati u kupovinu linkova jer nisam niti necu kupovati linkove. Ovo drugo ti skroz stoji oko boot-a i pronalazenja linkova kroz nekoliko dana i tjedana.
Nadam se da ces nastaviti pisati na forumu jer se iz tvog posta moze zakljuciti da imas znanje koje mozes podijeliti s ostalim clanovima.

D4WEB
Visit this user's website Find all posts by this user
09-08-2010, 12:02 PM (This post was last modified: 09-08-2010 12:18 PM by Davor Bomestar.)
What webopth said! Biggrin Bas je lijepo slozio ono sto sam htio rec al mi se nije dalo pisat. Sa dosta toga se slazem ali 10 000 linkova u kratkom periodu jednostavno je big flag google-u. Mozda nece penalizirat sajt al ce mozda devalvuirat sve "umjetne" linkove na sajtu i to ti je ko penalty. Ovo da konkurencija moze sagradit linkove i tako ti sj... sajt i da zato to niej faktor stoji kao argument ali po meni samo djelomicno. Iskustvo je pokazalo da mozes dobit penalty radi toga, mislim da je puno varijabli. Ovisi kakvi su linkovi, kako su koristeni anchor textovi itd. jednostavno ima puno faktora koje utjecu na to. Pa jbm misa nije da nismo vidjeli kako ekipa kuka da je dobila penalty bez razloga. Ja sam osobno imao neke sajtove davno jos kaznjene radi previse linkova odjednom. Mislim da ima puno puno faktora koji utjecu, ako je neki jaki sajt s kvalitetnim linkovima onda mozes izgradit miljun spammy linkova ali oni jaki ce mu i dalje prenosit autoritet i pojerenje s druge strane ako imas neki MFA sajt i napravis brdo nekvalitetnih linkova, mislim da postoji mogucnost da se dobije penalty. Pa mislim ko da Google nema miljardu informacija o vama i vasem sajtu. Imaju pregled cijelog weba i mogu u tren oka vidjet sta lici na umjetno a sta na prirodno. Da sad neki jakio sajt dobije brdo spammy linkova ok nebi bilo efekta, ali ako netko napravi novi sajt i natrpa 10 000 linkova mislis da to mozes pravdati da je konkurencija to napravila, pa konkurencija ni nezna za sajt jer jos nigdje ne rangira. Sve u svemu, Google ima dobar pregled web-a, ima iskustva s raznim vrstama link profila tak da ne brinite lako on skuzi vas. Rekla kazala informacije od strucnjaka koji provjereno se kuze u te stvari su vrijedne rekla-kazala informacije. Naravno, treba koristit i svoj mozak te ucit i dobijat vlastito iskustvo, pa onda te rekla-kazala informacije mozemo stavljat u kontekst. Mene vise brinu razni "strucnjaci" za koje niko nikad nije cuo, koji imaju nesto iskustva s par svojih sajtova i onda pocnu tvrdit raznorazne (polu)informacije. Ako je nekome nes uspijelo ne znaci da je to pravilo i da je to praxa koju bi svi ostali trebali pratit jer svaki sajt je prica za sebe.
Ja imam sajtove koji rangiraju pri vrhu sa spammy linkovima i totalno duplim sadrzajem al normalno da necu ici preporucat ljudima da to rade kad znam da bi kad tad mogli i ovi moji sajtovi u digitalnu mirovinu. Bilo je likova na ovom forumu koji su govorili da zaraduju 7 cifra dolara i slicno pa su preporucali ljudima da kopiraju textove, da pisu bezvezarije, da moras imat link sa ezine i slicnih stvari. Ja kad bi takve stvari preporucio klijentu kojem je konkurencija bestbuy, amazon, e-bay i ostale najace web trgovine onda bi pobrao milijonsku tuzbu. Tak da kazem, puno toga ovisi, ako ste s 1-2-5-10 sajtova uspijeli nesto ne znaci da to mora biti dobro za sve ostale.
Sve ovisi i recimo sto je veci sajt to se vise tolerira ali veliki sajtovi ako naprave malu promjenu mogu imati ogromnih posljedica jer su veliki. Osobno znam da su od top 5 HR sajtova u HR bar 2 bili penalizirani (doduse ne zbog linkova).
Ugl. ja i dalje stojim da je najbolji nacin za LB raditi postepeno raznovrsne linkove s raznovrsnim anchorima te naravno kad je moguce tezit sto prirodnijim i authoritativnijim linkovima, google gleda i vas profil tak da definitivno nije sve samo u brojkama, ali nemojte biti ni preoprezni jer ako cete radit 1 link mjesecno/dnevno onda cete zavrsit taman kad ti linkovi vise nebudu ni vrijedili Smile
24-08-2010, 11:51 AM
Ma ja jednostavno moram ovo da pitam...Razmisljam o necem sto je sto posto logicno i trazim potvrdu da sam u pravu,al je nisam nasao (netrazim potvrdu da ispadnem jako pametan,nego da mjenjam pristup jer hrpa linkova bez ranka je zapravo linkspam,koji nis nevrijedi - ispricavam se ak je netko o tome pisao,ja nisam vidio)
Znaci prica ide ovako : regam se na forum pr,recimo 4..stavim u sig svoje linkove,i napisem desetak postova..to je desetak linkova,ne..Ono sto ja nemrem sebi izbit iz glave je da to nije link s PR4,vec s ranka podstranice foruma koji rijetko kad je visi od pr1.
Jel griješim,il krivo si percepiram il bilo šta?
24-08-2010, 12:17 PM
(24-08-2010 11:51 AM)ward Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ma ja jednostavno moram ovo da pitam...Razmisljam o necem sto je sto posto logicno i trazim potvrdu da sam u pravu,al je nisam nasao (netrazim potvrdu da ispadnem jako pametan,nego da mjenjam pristup jer hrpa linkova bez ranka je zapravo linkspam,koji nis nevrijedi - ispricavam se ak je netko o tome pisao,ja nisam vidio)
Znaci prica ide ovako : regam se na forum pr,recimo 4..stavim u sig svoje linkove,i napisem desetak postova..to je desetak linkova,ne..Ono sto ja nemrem sebi izbit iz glave je da to nije link s PR4,vec s ranka podstranice foruma koji rijetko kad je visi od pr1.
Jel griješim,il krivo si percepiram il bilo šta?

DA u principu to je istina šta si napisao i 90 % su to pr 0 linkovi zato ih treba dosta biti da imaju efekta. 300 linkova sa nekog pr 4 foruma ne vrjede ko 1 sa pr 4 stranice. Testirao sam izgradnju linkova pomoču foruma zadnjih par tjedana i ponekad radi a ponekad štete - za jedan pojam sam bio na 3. stranici koji je poprilično tražen , nakon što sam postavio link u potpis sa tim keywordom pao sam na 7 stranicu , zato pazite i kao što su več dećki spomenuli , graditi prirodno a ne sad na 10 foruma osjednom stavit link prema vašem siteu. kombinirajte više izvora linkova i gledajte pažljivo kako utječu na vaš rating.
Thanks given by (1): ward
24-08-2010, 01:41 PM (This post was last modified: 24-08-2010 01:41 PM by webopth.)
Ward frende,
mislim da si shvatio stvar. Trazi high PR stranice i radi linkove. Ali mislim da nije lose to malo pomijesti sa ovim drugim tako da sve u svemu izgleda "prirodno". I nemoj stavljati linkove na sumnjive stranice bez PR. Ako ti se cini da je na nekoj stranici hrpa df svakakvih linkova bolje zaobidji tu stranicu jer ti moze samo nastetiti (imam iskustva) Fever
P.S. Imas masu high PR stranica na koje se regas i ostavis podatke u profile koji obicno sadrzi polje "homepage" ili "website" . Ako jos i nabacis koji komentar na istoj stranici evo ti solidnog linka, zar ne? Ukoliko zelis neke detalje Winking znas gdje sam hehe Waving

D4WEB
Thanks given by (1): ward
24-08-2010, 01:56 PM (This post was last modified: 24-08-2010 02:26 PM by Davor Bomestar.)
Izbaci si Pagerank iz glave i racunaj da ima 100 drugih faktora koji utjecu. E sad ako si to ucinio vec napredujemo. Jedino di gledam pagerank jest dali je root domena tj. pocetna PR0. Ako je to je signal da nes nije bas dobro. Sve ostalo bas i ne gledam PR. Puno vaznija stvar od pageranka je autoritet domene a to se ne mjeri pagerankom, ak recimo linkas sa warriorforuma njegov autoritet domene je puno vaznija stvar nego pagerank stranice/posta s koje ti dolazi link. Osim toga jako jako vazan faktor je broj linkova sa jedinstvenih domena. Znaci 10 linkova sa 10 foruma je puno puno jace nego 10 linkova s jednog foruma.
Moram napomenut da nemojte previse razmisljat dali je sajt PR 2,4,6 ili kolko vec. Dok vi razmisljate konkurencija beskrupulozno gradi linkove i siba prema vrhu. Bolje se informirati koje stvari je bolje izbjegavati i onda gradit linkove bez previse razmisljanja koji je PR stranice ili domene. A da ne spominjem kako je PR update svakih par mjeseci tako da cak i ta podstranica moze dobit nesto PR-a iako opet moram rec da je jako vazna domena a ne samo stranica.

@petarcro. A vidis ja bi radje 300 linkova sa pr4 foruma nego 1 link sa pr4 stranice. Iz cisto razloga sto sam sad naveo a to da PR nije neko mjerilo. Neki post moze dobit recimo PR4 iz ovog ili onog razloga ali ne mora znacit da ce prenijeti vise link snage jer kao sto sam vec rekao PR je skoro pa nevazan faktor. Naravno, radje bi link sa pocetne stranice jer je pocna stranica u 95% slucajeva (moja odokativna procjena) najaca stranica na websajtu ali bi zato sto ima najvise dolaznih linkova i jer je najbolje polinkana stranica na sajtu a ne zato jer ima veci PageRank.
Jos bi naveo da ovo da ti je palo na 7 stranicu. To sto ti je palo ne mora znacit da su forum komentari stetni. Jednotavno normalne Googlove fluktuacije i promjene, osim toga mozda si previse koristio isti anchor text itd. razlog moze biti ko zna koji. Ako cemo tako gledat jedan dan je padala kisa tu kod mene pa mi je sajt pao par mjesta. Dali to znaci da kad pada kisa moj sajt ce losije rangirati? (Update: Poanta ove recenice jest da ne gledas samo 1 element u cijeloj prici nego treba uzet u obzir sve faktore (koje nije moguce jer nitko od nas nezna kako algo funkcionira) tak da treba uzet sto vise mogucih faktora u obzir).

Mislim da svatko ima razlicita iskustva iz cistog razloga sto je svaki sajt "poseban" na svoj nacin. Naslusao sam se prica i prica na ovom forumu kako je ekipa imala penalizirane sajtove, kako je lose rangirala, kako ova i ona metoda ne valja, kako treba ono. Ja zadnje 2 godine pricam iste stvar, gradim linkove na isti nacin i nikad losa iskustva imao radi toga. A razlog je jednostavan, gradim postepeno, kombiniram vise metoda, gledam da bude sto prirodnije i normalno, uvijek tezim ako je moguce sto kvalitetnijim i sto prirodnijim linkovima. Bas sam nedavno citao na SEOmozu Randov Rant kako je Google opet iz nekog svog razloga dozvolio nekim spammy link building metodama da imaju efekta. I slazem se sa njime, neke link building metode bi trebalo doslovno eliminirati jer su pre pre lake i prejednostavne za manipulaciju i najvise ih koriste bas spammeri. Ali ko zna, mozda Google je ustanovio da je kvaliteta indexa i dalje dobra, mozda tako izravnava odnose snaga izmedju obicnih vlasnika sajtova i SEO experata.

Moj osobni "rant". Ja mislim da bi iz korisnicke perspektive trebalo sto vise popularizirati SEO i da SEO treba biti nesto s kojim ce svaki vlasnik nekog posla biti upoznat. Ne mora znati link building ili nesto, ali samo sa malo promjena moze se puno postici. Ja gledam lokalno kad trazim neke stvari nikad nista nemogu naci jer pola vlasnika niti ima sajt a i ako imaju onda im je totalno ne optimiziran. Da malo bolje makar on-page stvari tweakaju ljudi imali bi serpove pune rezultata vezane uz ono sta ljudi traze. Ovako kad googlam "computer shop pula" mi izbaci Hotele, Nekretnine i slicne gluposti. Jednostavno Google je tu fail-ao ali odgovornost lezi i na vlasnicima poslovnih subjekata.
Ok totalno sam otisao u offtopic jer ovo nema veze previse s forumima ali je ipak vezano uz cjelokupnu SEO pricu.
Thanks given by (3): Igor Tomić, ward, webopth
24-08-2010, 02:07 PM
kralju Smil4094cd804f7c4 Smil4094cd804f7c4 Smil4094cd804f7c4 Smil4094cd804f7c4

D4WEB
24-08-2010, 02:30 PM
(24-08-2010 01:56 PM)dbomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. @petarcro.
Jos bi naveo da ovo da ti je palo na 7 stranicu. To sto ti je palo ne mora znacit da su forum komentari stetni. Jednotavno normalne Googlove fluktuacije i promjene, osim toga mozda si previse koristio isti anchor text itd. razlog moze biti ko zna koji. Ako cemo tako gledat jedan dan je padala kisa tu kod mene pa mi je sajt pao par mjesta. Dali to znaci da kad pada kisa moj sajt ce losije rangirati? (Update: Poanta ove recenice jest da ne gledas samo 1 element u cijeloj prici nego treba uzet u obzir sve faktore (koje nije moguce jer nitko od nas nezna kako algo funkcionira) tak da treba uzet sto vise mogucih faktora u obzir).

Samo da napomenem kad sam maknuo link vratio sam se na 3 stranicu.. Forum je bio pr 4 vezan uz ključni keyword i nekih 40 postova.
24-08-2010, 02:59 PM
(24-08-2010 01:56 PM)dbomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Izbaci si Pagerank iz glave i racunaj da ima 100 drugih faktora koji utjecu. E sad ako si to ucinio vec napredujemo. Jedino di gledam pagerank jest dali je root domena tj. pocetna PR0. Ako je to je signal da nes nije bas dobro. Sve ostalo bas i ne gledam PR. Puno vaznija stvar od pageranka je autoritet domene a to se ne mjeri pagerankom, ak recimo linkas sa warriorforuma njegov autoritet domene je puno vaznija stvar nego pagerank stranice/posta s koje ti dolazi link. Osim toga jako jako vazan faktor je broj linkova sa jedinstvenih domena. Znaci 10 linkova sa 10 foruma je puno puno jace nego 10 linkova s jednog foruma.
Moram napomenut da nemojte previse razmisljat dali je sajt PR 2,4,6 ili kolko vec. Dok vi razmisljate konkurencija beskrupulozno gradi linkove i siba prema vrhu. Bolje se informirati koje stvari je bolje izbjegavati i onda gradit linkove bez previse razmisljanja koji je PR stranice ili domene. A da ne spominjem kako je PR update svakih par mjeseci tako da cak i ta podstranica moze dobit nesto PR-a iako opet moram rec da je jako vazna domena a ne samo stranica.
Hvala Meštre,na iscrpnom objasnjenju..Da znam da je PR relativna stvar, iodavno sam počeo gledat mnogo više parametara (mislim da sam bas tu nasao seomoz) ,al je činjenica,da sve što je pretjerano može biti i negativnoo.No usprkos svemu,aj da sad jos malo zamutimo vodu, opet po logici stvari,ako je forumov PR7,velika je vjerovatnost da mu neke stranice imaju 3 il 4,što dovodi do toga da treba ciljati gdje postati Smile
Hysterical
24-08-2010, 03:49 PM (This post was last modified: 24-08-2010 03:49 PM by Davor Bomestar.)
@petarcro - ma i pretpostavljao sam da se vratilo. Al kao sto rekoh, mozda ti je bio prevelik broj optimiziran backlinkova. Ja osobno od jednog primjera kad mi se dogodi se trudim ne uzimati zakljucak. Ako mi se sa 5-10 dosta razlicitih slucajeva dogodi isti efekt e onda pocinjem sumnjati da bi to MOGLO biti tako. To je cisto moj stav. Nisam mislio nikakav attack na tebe, sorry ak je tako ispalo.

@ward - pa ak je forum PR7 super stvar necu odbit link a da cu bas se potrgat da ga nadjem bas i necu. Jednostavno previse sam sajtova vidio koji imaju par bzvz linkova sa visokim PR-om, previse linkova sa High PR stranica sam dobio koje nisu imale nikakvog efekta, previse dobrih jebenih sajtova koji rangiraju za sve zivo na vrhu a imaju mali PR. Dobio sam brdo high PR linkova na svoj tech blog koji su mi bili od nikakve koristi dok sam sa spammy linkovima sa PR0-1 znao zaradjivat stotine dolara jer sam rangirao na vrhu za ciljanu frazu. E sad, vi mozete ganjat visoki PR ili mozete zaradjivati. Up to you. Kad trazim linkove skoro da vise gledam Alexa rank nego PageRank Smile
24-08-2010, 04:25 PM
Ma sve je ok .. Kad radim link bilding radim oprezno i polako jer nema gore kada ti sav trud propadne zbog forsiranja nekih stvari . Treba radit polako i imati odjednom par projekta koji se paralelno guraju i nakon nekoliko mjeseci vidjet ce se napredak.
Recimo u ovom mojem primjeru znao sam da mi je nastetio taj link u potpisu jer se promjena dogodila nakon njegovog postavljanja. Hvala bogu pa mi se rating popravio nakon njegovog uklanjanja.
30-11-2010, 01:29 AM
hm nisam izvukao bas najbolji zakljucak ... a dacu konkretan primer ...
recimo burek forum ... najveca zajednica mislim i na celom svetu (forum) ...

posto sam dosta aktivan tamo skupilo se vremenom oko 5.000 postova ... u potpisu nisu dozvoljeni linkovi ... ali postoji "dugme" website ... pored mail-a pm-a i slicno ... iako sam vlasnik je jednom prilikom rekao da to nema uticaj i da su linkovi no-folow ipak nije tacno ... proverio sto se tice toga ... a sto se tice samih linkova preko webmaster tools-a ih sve lepo vidim ...

pa me interesuje koliko je to dobro? i recimo ... posto je to ogroman broj linkova ... sa jedne strane ... recimo zelim promeniti website ... imam neki gde su mi potrebniji linkovi ... da li ce google smatrati to losim ... recimo pojavu 9k linkova ne znam koje mu vreme treba da popise brdo razlicitih stranica bureka ali mislim da je to brzo ... a opet to je stvar koja se ne moze menjati ... i anchor text je svuda isti za istu stranicu na koju vodi ...

pa mi kazite vase misljenje ... da li to koristiti ili ne ... za nov sajt ... da li ce mu dati vetar u ledja ili ne ...

kad sam otvarao jedan mislim da je to kljuc popisivanja mojih stranica ... ali nisam siguran posle procitanog

a ispostavilo se da pre par dana od 250 indexiranih strnica mog sajta ... promenilo na 0 indexiranih ... razlog mi je ne poznat ... pogledao sam na nekom mestu da li ga je google mozda banovao nije ... a nema ni razloga jer nije koriscena ni jedna blackhat tehnika ... sve prirodno ... vise onpage ... za offpage nije bilo vremena ...

u rezultatima pretrage se prilicno dobro kotiram za neke stvari koje nisam ni ocekivao ... ponavljam nisam radio na seo sem osnovne optimizacije ...
30-11-2010, 12:23 PM
Pa ja sam primjetio da kod novog sajta kad stavim u potpis i odjednom dobije brdo linkova da mi zna malo zezat tj. baci me nize, iako mislim da s vremenom bi se to "stabiliziralo". Tak da prvo gradi obicne linkove pa nakon par mjeseci starosti stavi link na sajt. Bacio sam nabrzake na taj forum i meni izgleda ko da nije nofollow tako da je dobar link za SEO. Pomoci ce, jedino radi puno linkova moze u pocetku malo zezat.
30-11-2010, 02:15 PM
hvala ... onda necu na ovaj novi odma menjati u profilu ...

a kazi mi samo misljenje ... posto je taj sajt star oko 7 meseci (aktivno) a domen godiu dana ... koji razlog moze biti da mi odjednom kod sitemap-a u webmaster tools kaze 0 indexiranih a do pre 5 dana je bilo 230 od 250 recimo ...
pritom u pretrazi rezultati su kao sto su bili ... sa sajtom je sve ok

jedino sto sam primetio pre toga je da jednog dana je pisalo da ne nalazi sitemap iako je site radio ... posle toga sam dan dva primetio 0

:S
01-12-2010, 10:28 AM (This post was last modified: 01-12-2010 10:41 AM by shoneprime.)
Evo i ja da ostavim neki komentar u vezi link building pomocu foruma.To je dobra stvar da se stavi sto vise postova na jednom forumu. Dodao bih samo da sam negde procitao kako je bolje link u potpisu ne ubacivati odmah, nego tek nakon recimo nedelju dana... da ne bi delovalo kao da ste spamer koji je dosao stavljati link u potpisu i odma spamao po celom forumu. King
01-12-2010, 03:18 PM
Link building po forumima mi je primarna metoda gradnje linkova i NIKAD (na desetak sajtova koje imam) nisam pao u rankingu kad sam dobio neki link(ili njih 200), niti za jedno jedino mjesto. Najgore sto se desilo je da se nisam maknuo naprijed.

U kojoj god nichi imam sajt cini se da moja konkurencija ne zna sto je SEO uopce pa bas mogu pratiti efekte svog rada jer drugi se ne miču nigdje niti rade na gradnji linkova.

Najgore je sto je gradnja linkova po forumima spor i tezak posao i ne radim ga ni priblizno koliko bi mogao jer trebas se regati, pa potvrditi mejl pa neki forumi imaju ogranicenja da moras imati 10-15 postova prije nego mozes postati linkove ili imati sig, pa moras pisati zanimljive postove i ne izgledati ko spammer (jer cilj ti je da ti linkovi prezive moderaciju)...

Sve u svemu ova metoda jos nije mrtva i sumnjam da ce ikad biti jer vecina diskusije na netu se vodi bas na forumima i socijalnim mrezama (s kojih link ne vrijedi u vecini slucajeva). Google bi bio glup da zanemari forume jer kad nesto novo i dobro izadje hrpa ljudi ce linkati bas po forumima, takodjer dobre i korisne stvari se stalno linkaju po forumima..

Entj Compatibility | ISTP profile - traits | Vitalnost
Thanks given by (1): iggysick
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  SEO - Link Building Direktorijima Davor Bomestar 51 13,016 24-09-2016 10:12 AM
Last Post: krleee
  Link building sa blog postovima Lakisa94 10 778 08-06-2016 01:45 PM
Last Post: kres0
  Link Building Taktike koje savjetuje Neil Patel Davor Bomestar 4 1,221 07-09-2015 06:19 PM
Last Post: ekibum
  SEO - Link Building Blog Komentiranjem Davor Bomestar 31 12,341 02-09-2015 01:20 PM
Last Post: cwvps
Rolleyes SEO Link building Manuel16 9 961 13-08-2015 11:33 AM
Last Post: shulk
Star Besplatan Link Building alecmreza 29 4,057 06-05-2015 01:25 AM
Last Post: Igor Tomić
  Lokacije za link building reflex 14 4,355 22-12-2014 07:09 PM
Last Post: Dragoslav Infozarada
  Link Building Priručnik galesensei 5 1,299 04-11-2014 04:20 PM
Last Post: Hellas

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)