Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MailChimp Upute - Besplatan autoresponder / newsletter servis za slanje e-mailova
» barem za prvih 500 subscribera...
05-04-2010, 02:56 AM (This post was last modified: 25-01-2013 07:58 PM by Davor Bomestar.)
Smil42c642f95f382 MailChimp Upute - Besplatan autoresponder / newsletter servis za slanje e-mailova
Svi oni koju su iti malo zagrebali po e-mail marketingu i list buildingu znaju da su najbolji alati tj. autoresponderi Aweber, GetResponse i još par njih.

No, svi oni koštaju. Aweber je prvi mjesec 1$, ali već drugi morate pljunut 19$. Istina, za biznis da proradi mora se nešto i uložit, ali realnost je da bi svi mi ipak krenuli sa nečim besplatnim ili barem jeftinijim.

Što se tiče e-mail marketinga, mislim da ste manje više svi vi čuli nešto tipa "Money is in the list". E sad, ja još uvijek ne mogu potvrdit tu tezu, ali ionako to nije razlog zašto pišem ovaj thread.

Razlog je ovaj besplatan alat, autoresponder koji se zove MailChimp. Taman sam ga stavio u potpis (jest, to je ref link), ali naravno tu je uvijek Google, pa onda Googlajte "mailchimp".

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Uglavnom, ovih dana laganini dižem tu svoju listu u SEO niche-u, evo do ovog trenutka imam 12 subscribera, svaki dan po 3-4 nova.
Kreirao sam tu jednu mail kampanju za ovih 12 tipova na mojoj listi, i evo ovo je report do trenutka kada pišem ovaj tekst (poslao sam mejl prije nekih 45 minuta).

[Image: 2yoddop.jpg]

Malo ispod je i detaljan izvještaj o tome šta je tko kliknuo.

Glavni problem kod ovih besplatnih autorespondera je što većina mejlova završi u trash/junk/spam folderu. Kod ovoga to nije slučaj, kao što vidite u mom slučaju je bounce rate ravno 0%, dok je prosjek 3.8% (industry avg).

Također, postoje solidni tutorijali kako napravit e-mail kampanju, kako postavit autoresponder, kako dizat listu i slične stvari. Naravno, e-mail marketing je grana za sebe, ima tu tonu detalja, ali tu vam baš ni ja ne mogu pomoć, jer sam i ja tek tu počeo nešto radit.

Što se tiče kompliciranosti, ja sam sve pohvatao u roku 2 dana, a sebe smatram nekakvim prosjekom kad je u pitanju tehnologija i digitalija. Kada (ako) dostignete 500 subscribera i hoćete nastavit povećavat broj, cijena je malo veća nego u awebera, 30$ mjesečno. No ako sa 500 subscribera niste uspjeli iscijedit niti jedan jedini sale, onda ste možda doveli krive ljude na svoju listu, ili ne promovirate ono što ljudi na toj listi stvarno ŽELE i TREBAJU.
Ako ste opet toliko zadrti i želite uštedjeti svaki dolar, onda ćete morati (ručno Biggrin) prebacit cijelu listu na 10$ jeftiniji aweber account.

A i sam interface je zanimljiv i zabavan. Stalno vam neki majmun, čimpanza viri iz raznih kutova i dobacuje svakakve (uglavnom smiješne) komentare dok vi istražujete "okolinu". Boje su oku ugodne, tako da oči ne pate.

Ako se već upuštate u nekakvo slanje mejlova, nemojte trošit vrijeme na safelist-e i nekakve besplatne autoresponder skripte.
Napravite besplatan account na MailChimp, imate mogućnost za besplatnu listu od 500 subscribera za koje na raspolaganju imate 3000 kredita, jednostavnom matematikom dođete do toga da možete poslat 4 e-maila mjesečno u inboxe od 500 ljudi popuno besplatno. Ako se uzme u obzir da ste pažljivo dizali listu zainteresiranih potencijalnih kupaca, i uz malo sreće i znanja može se i od tako "malog" broja e-mail subscribera izvuć neka para.

Ja sad idem spavat, već je 3 ujutro...

CERTIFIED HOSTING - Stabilan i siguran hosting
Airsoft Field
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
05-04-2010, 07:21 AM
RE: Besplatan autoresponder koji RADI!
Testirao sam jednom mailchimp baš da vidim koliko (ne) valja, i inboxing nije bio loš (90+%), ali
mailovima je trebalo preko 20 min da stignu na odredište, što mi se kod awebera nije nikad desilo
(tamo je moguće odstupanje do +/-2 min). Za većinu stvari to i nije od posebne važnosti, ali za
određene kampanje može bit kritično.

U vezi awebera, za taj $1 čovjek dobije punih 30 dana bez limitacija. Tko ne uspije s time nešto
napravit, teško da ima neke šanse išta postići u EMM-u, a rekao bih i u IM-u općenito. Za početak
je dovoljno samo uspostavit squeeze page koji ne mora bit umijeće copywritinga, potrebno je integrirat
opt-in form od awebera ili nekog drugog AR-a, pripremit materijal za slijedećih par mjeseci (optimalno),
s tim da se ostavi mjesta za određene 'special' ponude, i dalje se samo dovodi konvertirajući traffic do
squeeze stranice. Nije teško dostići razinu gdje ćete dobivat po par desetaka subscribera dnevno (i više
za one koji imaju bogove viralnog marketinga na svojoj strani Biggrin), koji će automatski bit vođeni od strane
AR-a putem koji je miniran relevantnim ponudama, od kojih će jedna (ili više) od njih postići traženi efekt. Smile

Rovade, SEO je niche u zoni visoke saturacije (zbog profitabilnosti i interesa), ali još uvijek je lako doći do
novih subscribera; očito nešto radiš krivo dok dobivaš samo njih par dnevno. Slobodno me kontaktiraj ako
imaš nekih pitanja o list buildingu.

I worship stupidity, and you are my new god. —Q
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): barakuda1981
05-04-2010, 12:53 PM
Uopće ne dovodim promet, već on dolazi sam, bio sam 5. na ovom FTS referral natjecanju (doveo 32 nova člana) i onda se moj oglas pojavljuje svakih 7 log-inova, a u siječnju je bilo nekih 170 000 ukupnih loginova od strane 30-ak tisuća članova.

Još uvijek ništa ne radim da dovedem više posjetitelja, jer su mi kolokviji sadStars

No evo, šaljem sad PM da ne floodamo forum viškom dijaloga.

Airsoft Field
06-04-2010, 06:21 PM
Star RE: Besplatan autoresponder koji RADI!
Meni ovaj MailChimp po drugi put zamrzava monitor, treći put neću pokušavati. Sigh
Rovade, pa gdje ti je subscribe form za prijavu na listu?
Nema ga na Blogu?

Muzika, Mp3, Video. Studio 2002 je Digital Audio. Media i Multimedia produkcija uključujući Internet Marketing Blog. Član foruma od Dec 2009.
Find all posts by this user
06-04-2010, 06:37 PM
(06-04-2010 06:21 PM)Prohibitor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Meni ovaj MailChimp po drugi put zamrzava monitor, treći put neću pokušavati. Sigh
Rovade, pa gdje ti je subscribe form za prijavu na listu?
Nema ga na Blogu?
A je ti niš neznaš..ccc.Rovad ima manualni autoresponder..
>Ti mu pošalješ mail s podacima, a onda ti on ručno pošalje mail sa sadrzajem
HystericalHysterical
06-04-2010, 06:52 PM
(06-04-2010 06:37 PM)ward Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. A je ti niš neznaš..ccc.Rovad ima manualni autoresponder..
HystericalHysterical
Stvarno.
Ti si zato jako pametan.
Sigurno si ti i izmislio tu metodu i koristiš je na svojim (jakim) stranicama?
Drinking

Muzika, Mp3, Video. Studio 2002 je Digital Audio. Media i Multimedia produkcija uključujući Internet Marketing Blog. Član foruma od Dec 2009.
Thanks given by (1): Neosynthesist
06-04-2010, 06:55 PM
(06-04-2010 06:52 PM)Prohibitor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(06-04-2010 06:37 PM)ward Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. A je ti niš neznaš..ccc.Rovad ima manualni autoresponder..
HystericalHysterical
Stvarno.
Ti si zato jako pametan.
Sigurno si ti i izmislio tu metodu i koristiš je na svojim (jakim) stranicama?
Drinking

Jok,ja nemam nit auto nit manualni responder,zapravo neodgovaram nikako...
Jeer nemam šta da ti kažem...
A di je tvoja stranica,pa da ja tebi budem subscriber?Prijavit cu ti se sa svim adresama koje imam,obecajem
06-04-2010, 07:11 PM
(06-04-2010 06:55 PM)ward Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Jok,ja nemam nit auto nit manualni responder,zapravo neodgovaram nikako...
Jeer nemam šta da ti kažem...
Bad
Ispričavam se.
Bio sam nešto nervozan. Uh. Drinking Daj vina.

09-04-2010, 07:23 PM
Tlaka mi bila stavljat kod na sajt jer nije išlo glatko, a sad mi je Google delete-ao blog, tako da ga sad pogotovo ne možeš vidit Smile.

Airsoft Field
09-04-2010, 07:42 PM
Smile RE: Besplatan autoresponder koji RADI!
(09-04-2010 07:23 PM)rovad Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Tlaka mi bila stavljat kod na sajt jer nije išlo glatko
Pa dobro, a kako onda se upisuju subscriberi, gdje? Odaj tajnu.Busted
I, što im daješ za nagradu?
(09-04-2010 07:23 PM)rovad Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. a sad mi je Google delete-ao blog, tako da ga sad pogotovo ne možeš vidit Smile.
Nije ti Google deletao Blog, možda si samo izgubio neke pozicije, ali indexiran si. Tonuge2

09-04-2010, 10:05 PM (This post was last modified: 09-04-2010 10:07 PM by rovad.)
Ajde klikni na prvi link u mome potpisu i ONDA reci da nije izbrisan -.-".

I ovo je sajt na kojem dobijam sub-ove

Code:
www.seomarketingconsulting.co.cc

Airsoft Field
10-04-2010, 05:07 PM (This post was last modified: 10-04-2010 06:04 PM by Prohibitor.)
Smile RE: Besplatan autoresponder koji RADI!
(09-04-2010 10:05 PM)rovad Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ajde klikni na prvi link u mome potpisu i ONDA reci da nije izbrisan -.-".
Da da, točno. Ali, Google nema ništa s tim. Štoviše, za njih još postojiš.
(09-04-2010 10:05 PM)rovad Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. I ovo je sajt na kojem dobijam sub-ove
Code:
www.seomarketingconsulting.co.cc
Tu sam se i ja prijavio, ali nisam čak uspio ni doći do "advanced SEO.PDF" Pošalji mi link na PM, molim te.
Vidim tamo tvoje OTO stranice, avancao si, nema što.Drinking

Reci mi nešto drugo Rovade, molim te;
Kako se zove onaj program koji si koristio za automatski (SPIN) (/SPIN) artikala?
Znam da si to spominjao ovdje na Blogu, ali ne mogu naći gdje...
Hvala; Peace.

10-04-2010, 06:11 PM
Je, ali Google je još davno kupio Blogger.com. Tako da je sasvim točno reć da me je Google izbrisao. A šta mi znači što sam još uvijek indeksiran, kad mi nema blog-a. Danas mi je već deindexirano već više od pola stranica.

Istina, malo sam pretjerao sa OTO-ima Smile. Nisam skužija značenje riječi "avancao":stars?

Informaciju o programu ćeš isto dobit na PM. (uz obavezan affiliate link koji ću ti poslat Biggrin)

Airsoft Field
10-04-2010, 06:20 PM (This post was last modified: 10-04-2010 06:21 PM by Prohibitor.)
(10-04-2010 06:11 PM)rovad Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Nisam skužija značenje riječi "avancao" Stars ?
Informaciju o programu ćeš isto dobit na PM. (uz obavezan affiliate link koji ću ti poslat Biggrin)
"Avancati" znači "napredovati", "unaprijediti". Winking
Ajde, čekam taj PM. Mislio sam na program koji ti sam automatski radi onaj (SPIN) (/SPIN) artikala.
Kako to radi? On sam nadje zamjenske riječi?

10-04-2010, 07:14 PM
(10-04-2010 06:11 PM)rovad Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Nisam skužija značenje riječi "avancao" Stars ?
"Avancati" znači "napredovati". Winking
Ajde, čekam taj PM. Mislio sam na program koji ti sam automatski radi onaj (SPIN) (/SPIN) artikala.

10-04-2010, 08:56 PM
koliko brundate o tome blogu,moga si vec lansirat 3 sajta..nes tiCrazy_grin
11-04-2010, 12:27 AM
Ti si jedan vel'ki zaebant ward, znaš?
I nije ovdje riječ o blogu nego o autoresponderu. Blog je malo hijackao temu, ali i dalje je bilo riječ o list buildingu i email marketingu, ali ti si totalno htio odvuć na to.

Inače, zašto i ti ne pokušaš uvuć nekakav vlastiti list u te svoje safelist promocije???

Airsoft Field
11-04-2010, 01:47 AM
Ja koristim YMLP
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
besplatan do 1000 kontakata,poslije 5 $ mjesečno.Za tu cijenu sasvim dovoljno mogućnosti.

All the soccer news you need
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
11-04-2010, 12:01 PM (This post was last modified: 11-04-2010 12:10 PM by ward.)
(11-04-2010 12:27 AM)rovad Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ti si jedan vel'ki zaebant ward, znaš?
I nije ovdje riječ o blogu nego o autoresponderu. Blog je malo hijackao temu, ali i dalje je bilo riječ o list buildingu i email marketingu, ali ti si totalno htio odvuć na to.

Inače, zašto i ti ne pokušaš uvuć nekakav vlastiti list u te svoje safelist promocije???
mozda zato sto sam probao? I mozda zato sto sam shvatio da nemam sta rec tim svojim subscriberima Smack.
.sve te informacije kolaju ionako kroz mailove,tak da dodatno se subcribe, nema smisla..
Ali ipak Rovade,jes oplako blog,il si jos u karminama
11-04-2010, 01:47 PM
Oplako?Crazy_grinCrazy_grin
Pa šta ti misliš da sam ja neki emo Stars ?

Što se tiče autorespondera, možda ćeš jednog dana imat nešto za reć, pa će ti bit žao što nisi gradio listu.

Recimo sad vidim kako sam pogriješio što nisam počeo to ranije radit, jer da sam sve one silne tisuće kredita na traffic exchange-ovima prije 4-5 mjeseci trošio na sajtove sa subscribe formom umjesto nekih lijevih PTC, referral i inih šema, mogao sam sad i ja bit jedan od "gurua" koji prodaju revolucionarne make-money-online e-knjige za 17$! Pogotovo ako uzmem u obzir da sam ja bio na ovoj gubitničkoj strani, pa sam spiskao par stotina dolara upravo na te "gurue"!Sorry

Airsoft Field
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Slanje emaila POMOC Maksa 3 407 17-01-2017 10:49 AM
Last Post: drmisel
Cool Kako dodati Mailchimp u Widget? Kapetan Bačvica 1 828 07-09-2015 12:16 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
  MailChimp alternativa zechina 10 1,304 14-06-2015 10:30 AM
Last Post: zechina
  Slanje pozivnica dubbblin 2 977 14-04-2015 07:13 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
  masivno slanje maila ZeroNoob 5 2,337 19-04-2014 11:44 PM
Last Post: giggug
  Aplikacija za slanje Newsletter-a - Gotovo resenje nmalisa 1 1,801 27-03-2014 03:30 PM
Last Post: oddball
  Aplikacija za slanje Newsletter-a nmalisa 1 1,609 29-10-2013 12:45 AM
Last Post: Igor Tomić
Rolleyes Newsletter - što i kako adikcija 3 3,528 09-09-2013 04:51 PM
Last Post: adikcija

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)