Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marketing putem Squidoo tj. soc. siteova
16-11-2008, 11:49 PM (This post was last modified: 24-08-2009 03:00 PM by Davor Bomestar.)
Marketing putem Squidoo tj. soc. siteova
Ovdje su navedene samo par stranica ali primjer se moze koristit i sa drugim stranicama i cijela mreza moze biti puno veca.

Code:
STEP #1: Pick a good keyword term to target with decent daily search traffic and low to moderate competition online. Just search the term in G00gle with quotation marks (like this: "your term") and try for something with under 200,000 results.

To get the search volume use G00gle's keyword tool and see what the average monthly search is. Anything over 6,000 is decent, anything over 12,000 will likely have too much competition.

Also, try to aim for a "buying" keyword term. Someone searching for "laptop specs" isn't in buying mode, they're seeking information and basically useless to you. Someone searching for "laptop sale" or "laptop free shipping" is in buying mode and who you should target.

STEP #2: Build your Squid00 lens with good content and include your sales link. Try to make your copy slippery so it guides visitors to your call to action link. Just write a story, build momentum and desire by showing how your product comes with unbelievable benefits.

STEP #3: Use G00gle's keyword tool again to find an additional 10 related terms. Just search the tool using your keyword term from above and then sort the results by related. This tells you what terms G00gle thinks are the most closely related to yours.

STEP #4: Using those new terms, create a Hubpage that links to your Squid00 lens. Create a site on Weebly that links to your Squid00 lens. Build some free blogs wherever you want and link them to your Squid00 lens. Write articles and submit them everywhere you can with a link to your Squid00 lens in the resource box. (make sure to use your primary keyword in the anchor text of all these links)

The point with this is to use Squid00 for your money page and leverage the authority of sites like HubPages, Weebly, eZine and etc. to boost the SERPs for your lens quickly.

STEP #5: Social bookmark the hell out of your Squid00 lens.

The social bookmarking isn't really for traffic, you won't get a lot from that and it won't convert well anyway, but use it because the search engines crawl those sites constantly and it can have your lens indexed very fast. Delicious, Faves and JumpTags are my favorite 3, but I'll usually hit a couple dozen others just for good measure too.

STEP #6: Rinse and repeat.

Once you get this down and start making a little coin, you can expand it further by using the rss feeds you're creating for a wider reach online. Your Squid00 lens, HubPage, blogs, author's accounts at article sites, user accounts at social bookmarking sites... these all come with rss feeds of your pages/links. You can add hundreds or thousands of links (most low quality but some are high) that all ultimately lead back to your money page to dozens of rss directories and aggregation services, which then get picked up by small niche search engines, directories and sites giving you a giant funnel that takes very little effort to build.

Uglavnom, ja tako radim jedan dio promocije. Squidoo lens mi je kao money page, oko njega napravim jos par stranica koje zelim da mi rangiraju koje mogu biti i nofollow ali jaki PR a to su zimbio, wetpaint, wordpress, tumblr, gather, etribes, usfreeads(placene reklame) itd. Onda sve te stranice gledam da social bookmarkiram i medjusobno polinkam. Tj. primjerice na wordpress blogu stavim linkove za wetpaint, zimbio, squido, usfreeads, treba ici 2-3 linka po "clanku". Clanke koje stavljam ili koristim od izvora cije proizvode prodajem ili nadjem clanak o tome sto prodajem pa rewritam. Taj clanak sa linkovima kopiram na ostale kao sto su weebly, tumblr, mutliply, gather, etribes, clearblogs, blog.com itd. sto vise to bolje ali ako ih je previse onda cete izgubit masu vremena i efektivnost pada tu se ja jos ubijam jer nemam dovoljno love za outsourcat pa moram sam za sada to radit. No, efekt i kolicinu koliko toga odradit ovisi o nichi, proizvodu, konkurenciji, stanju na googlu za taj pojam. Tako da za 1 proizvod ce to mozda bit dovoljno a za drugi nece. Poanta je da ciljate longtail fraze sa 3-4 rijeci ili 2 ako je ne previse konkurentna niša. Da bi ovo bilo efikasno morate se ispraxirati u keyword researchu. Najbolje je trazit neku sredinu ne previse popularni nichu ne premalu jer tamo nema para. Ja koristim najvise google keyword tool za procjenu, jer mi kaze dali ljudi se placeno oglasavaju na adwordsu ako da znaci da tu ima para u toj nichi/frazi, dali ima search volumena itd. Nemorate uvijek pucat na fraze koje imaju neki volumen zabiljezen, recimo ako pogodite neku "buying" keyword frazu i jako mali volumen je dosta da imate dobru konverziju. Primjerice neka za 1 frazu ima 100 pretraga mjesecno i google to ne pokazuje. Ali ta fraza je totalno buying fraza kao recimo "buy organic baby clothes" ili tako nes, i recimo da svaka 10 posjeta rezultira kupnjom to bi bilo 10 prodanih artikla u mjesec dana. Naravno, sad to ponvite 100,1000,miljun puta i zarada se povecava. Jednostavno trebalo bi konstantno radit na promociji i stancanju+bookmarkiranja stranica.

E da, vazan tip, nakon sto napravite neki clanak onda pogledajte vecina stranica ima rss feed. Uzmite taj rss feed i pingajte ga sa pingomaticom, pingoat-om.. i manje poznati ali dobri su pingler.com te ping.in.. Ja koristim pingler. Pinganjem dajte do znanja trazilicama da vas posjete, nemojte pingat vise od 1 na dan, tj. pingajte samo kad napravite promjenu na stranici opet. To je dobro da vas se brzo indexira.

Morate napraviti krdo accountova, max 2-3 stvari bookmarkirajte sa 1 accountom jer ako ne ce vas trazilice ili admini skuzit. Regajte redovito nove gmail accountove i onda sa roboformom se organizirajte i unosite podatke skoro pa automatski. Nema smisla ukucavati sve to kod registracije accountova, trajalo bi 100 godina. Ja svaki dan krecem sa registracijom gmaila, pa onda na sve ove tu stranice posjetim regam se. Aktiviram na mailu, ulogiram, pa postam/bookmarkiram. Kad se ufurate s vremenom ce ici brze, recimo u firefoxu samo sa ctr+tab mjenjam tabove unesem podatke roboformom, pa slijedeci tab.

Stranice dobre sa bookmarkiranje su mixx, oyax, a1-webmarks,connectedy, faves, mylinkvault, spurl, folkd, spotback, connotea. Isto koristim social news sajtove gdje objavis to kao "vijest", sajtovi za to su jeqq, wobblog, socialogs, business plante, oopza. Uglavnom to su moji, vi se dajte u potragu i potrazite neke koji ce vama pasati. Koristite free blog servise (a ima ih) gledajte ono sto je najbrze i najefikasnije. Kombinirajte metode jer kad ostavljate trag onda vas se moze lako naci.

Sve to mozete ucinit sa youtube videom, napravite vid i onda ga bookmarkirate svuda, cak i na diggu.

RSS feedove sa svih ovih stranica mozete prijavljivat na razne rss,feed,blog direktorije.

Sve te linkove tj. ove glavne stranice onda mozete opet promovirati pute article marketinga. Napisite, rewritajte clanak, nadjite neki aricle submiter program i u resource boxu stavite 2 linka na squidoo, zimbio u drugi clanak wetpaint, wordpress itd. Ja koristim placeni article submiter.
Uz sve to, vas clanak mozete formatirati u press relese pa prijavit na neke free press release stranice.

Mozete tj. morate napravit vise squidoo lensova pa linkat sa jednog lensa na drugi jer je to snazan link. Isto mozete sa manje vaznih squido lensova linkat na usfreeads tj. wetpaint, zimbio, wordpress blogove.

Scale it bi rekli ameri tj. sad to napravite pun q puta i rezultati ce doci.
Sta da promovirate? E pa ima dosta tih affiliate programa pa izaberite koji vam pase. Ja trenutacno koristim amazon no on ima mizernu profiziju 4% za elektroniku i clickbank.

Dali sam totalni expert u tome sto radim? No way.. Gledat cu da usavrsim ovu metodu, ima jos dosta stvari koje moram isprobat kao dodatak ovome. Primjerice danas sam izbacio neke sajtove iz igre koje su mi previse vremena oduzimale pa bi izgubio neki "tok" rada. Bookmarkirajte si join/register podstranice u jedan folder pa kad kliknete otvore vam se svi i odmah krecete na registracije.
Testirajte proizvode razne, recimo 1 sto je skuplji moze donijet vecu proviziju ali se puno rijedje prodaje. Clickbank ima 50-75% provizije ali je na mali broj proizvoda velika kolicina konkurenata pa ako nadjete neke nove fraze i nacine koje prodaju onda super. Ako ne probate necete nikad saznati. Za pocetak savjetujem skromnost i ciljanje manje popularnih nicha, ovim nacinom mozete drzati veliku vecinu prve stranice za neke pojmove. Ako ne drzite barem 4 rezultata na prvoj stranici onda niste nista ucinili.

Zaradite par dolara pa izanalizirajte sta kako i zasto. Sto je upalilo i sto mozete poboljsati. Recimo moonlander je rekao metodu kako zaradjivati putem ezinearticlesa mozda i to mozete ukombinirati, ako znate dobro pisat clanke pisite ih, ako neznate probajte rewritat. Odlican program je power article rewriter, pa mozete dobit vise verzija "originalnih" clanaka.

Radite kontinuirano sto god da radite, to je najvazni faktor i to je najvazni faktor neuspijeha ako se ne radi kontinuirano. Nemojte biti ljeni ko ja pa stekati, nego svaki dan 4 sati rada i ucenja i bit ce efekta. Ja radim 16 sati 1 dan pa drugi nis ne napravim itd. Dosta vremena potrosim na ucenje novih dodatnih stvari, ipak sam ja prelijen pa radje koristim mozak nego naporan rad. Postoje razni programi za automatizaciju i treba ih isprobat, ja ih nisam do sad stigao jer su vecinom smeca ali kad ih isprobam sve cu znat. Neke je nemoguce naci free, a neki su crackani i free ali stare verzije pa nis ne vrijede itd.

U buducnosti slijedece faza u mom razvoju ovog svega ce biti jos malo "testiranja" tj. probat cu jos dosta puta napravit da uocim neke "pattene" onda bi probao napravit neki "blueprint" tj. plan rada detalja pa to onda outsourcat, da bi bilo efikasno treba naci neke full j... jeftine indijce jer sam racunao i 0.10 centi po bookmarku mi je neisplativo. Kad malo poslozim plan cu gledat nac indijce da mi cijeli ili onaj najtezi dio procesa naprave za par dolara po 1 ciklusu.

Kad se ozbiljnije pocne proucavat skuzite da ima masu slobodnih i solidnih nicha pa nemorate na one najocitije kao sto su mobiteli, iphone, ipod jer sa time mislim da ce te tesko konkurirat. Eto, sigurno cu se nadovezat sa necime uskoro ali za sad mi kraljeznica se lomi pa moram zavrsiti ovaj text Smile

E da, nadam se da necete izabrati bas moje niche Biggrin Al dobro imam jos par tajnih malih aduta u rukavu Smile

Zapamtite da je keyword research jako vazan faktor, jer ako to odradite krivo sve ovo ce biti uzaludno.

Ja sam ovu metodu vec neko vrijeme usavrsavao doradjivao ucio trikove, na ovakav donekle kompletiran nacin sam za sada napravio svega par "proizvoda" i uspjeh je solidan. U zadnih 15 dana sam zaradio 25$ preko jednog uspjesnog "lensa" a ostale sam ili pucao na prekonkurentnu frazu ili nisam dovoljno dobro odradio promociju jer sam bio ljen/pogrijesio itd. Ali skuzim u statistici da mi se broj clickova na ponude povecao podosta, kad budem kontinuirano radio ce se jos krdo povecat broj clickova a samim time i zarada. Jedino sto me usporavalo i ometalo do sada su ucenje nekih drugih metoda. Manje ucenja vise rada hehe.

Zelim vam puno uspijeha buduci uspjesni marketeri.

---------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------

SEO - Link Building Serijal

SEO - Link Building Direktorijima

SEO - Link Building Clancima (Article Marketing)

SEO - Link Building s Web 2.0 Social Site-ovima i Besplatnim Blogovima

SEO - Link Building Forumima

SEO - Link Build Blog Komentiranjem

SEO - Link Building CSS Galerijama

SEO - Link Building RSS Feedovima

SEO - Link Building Press Releasevima (objavama za medije)

--
Marketing putem Social Siteova

SaaS SEO Marketing Agency
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
16-11-2008, 11:54 PM (This post was last modified: 05-03-2009 01:48 AM by InFlames20.)
RE: Marketing putem Squidoo tj. soc. siteova
Jao, morat ću uzet slobodan dan da ovo pročitam Biggrin
Ali evo, preletio sam samo pa sam primjetio da nisi stavio link na Squidoo, pa ću ga ja. Da znaju ljudi o čemu se uopće radi.

http://www.squidoo.com

Kineski mobiteli, tableti, gadgeti - Telekineza.com
09-08-2009, 10:04 PM
jedva sam pročitao, mislim da sam pokušavao 10 puta do sad i tek sam sad uspeo Biggrin

totalno extra super duper post iako si otišao od teme na kraju ali sve je jako korisno...

aj sad da te ponovim malo, mislim da je jako bitno, kada radiš nešto, da napraviš plan. npr. aj danas ću da kom. 10 blogova, prijaviću sajt u deset direova, napraviću video u okačiti na YT, i registrovaću se na da soc. bok. sajtova. gde god ima rss uzeću ga, prijaviti u dirove i pingati...i tako svaki dan, i mislim da se može uspeti. naravno menjaš, ne može stalno ista fora...

samo još kad bih se i sam pridržavao ovoga Smile

Easy-LinkBuilding.com Get Easy BackLinks + high PageRank + Trafick

Easy Link Building na srpskom
24-08-2009, 01:00 PM
Znaci stvarno dobar tekst! Sa ovim otprilike svako treba da pocne! Svaka cast!
Send this user an email Find all posts by this user
25-08-2009, 12:12 PM
(24-08-2009 01:00 PM)Dropsy Wrote:  Znaci stvarno dobar tekst! Sa ovim otprilike svako treba da pocne! Svaka cast!
Samo jos jedno pitanje ili je to vise sugestija? Da li ste koristili Weebly? I za sajt i za ecomerc, i ako jeste kako? Mislim da se i on moze koristiti kao i Squidoo, ili sl.
25-08-2009, 12:32 PM
Pa u principu to je sve ista fora. Naravno da je kljucna fora u ovom tekstu "metoda" a sami sajtovi su manje sporedni. Sve ovo moze se primijenit sa kompletno drukcijom listom sajtova ako zadovoljavaju kriterije. Ja sam sebi podjelio sajtove na "money pages" i "linking pages". Money pages su oni koje zelim rangirat i kad ih odradim 10ak za jedan keyword najcesce izaberem one koji najbolje rangiraju pa ih dodatno pojacam sa linkovima (putem article marketinga, ostalih free blogova, Soc. bookmarking itd.). Link pages tj. kako ih ja zovem "free blogs" su raznorazni "blog" servisi na internetu koji nude free blog na kojem mozete objaviti tekst i ugurati link prema "money page-u". Weebly sam nekad koristio intezivno ali vise ne jer ciljam malo teze pojmove pa vise linkova koncentriram na manji broj money page-ova. No moram napomenuti da je ovaj tekst napisan pa skoro pa prije godinu dana a da se situacija s trazilicama a osobito Google-om ipak malo promjenila.
2.0 property tj. stranice tipa squidoo, wetpaint, zimbio, weebly su u ovom periodu su malo ipak izgubile na autoritetu i sad teze rangiraju tj. potrebno je vise linkova da bi se postigao dobar efekt. Naravno, moze se probati sa nekim drugim stranicama koje nisu toliko do smrti spamirane.
Cak sve do prije par tjedana su mi neki neki money page-ovi rangirali poprilicno dobro ali nedavno (pretpostavljam radi Caffine nadogradnje Google algoritma) su mi stranice pocele gubiti na rankingu. Prije sam neke pozicije zauzimao za moje keyword od 3 do 10 mjesta za umjereno konkurentne fraze. Sada imam neke di uopce ne rangiram, neke su pale 1-2 stranica a neke par pozicija. Tako da trenutacno uz razradjenu Link Building metodu ove metode nisu lose ako cete ciljati lagane longtail fraze ali ako ciljate malo teze keyworde onda moze biti problema.

26-08-2009, 10:01 AM
(25-08-2009 12:32 PM)dbomestar Wrote:  Pa u principu to je sve ista fora. Naravno da je kljucna fora u ovom tekstu "metoda" a sami sajtovi su manje sporedni. Sve ovo moze se primijenit sa kompletno drukcijom listom sajtova ako zadovoljavaju kriterije. Ja sam sebi podjelio sajtove na "money pages" i "linking pages". Money pages su oni koje zelim rangirat i kad ih odradim 10ak za jedan keyword najcesce izaberem one koji najbolje rangiraju pa ih dodatno pojacam sa linkovima (putem article marketinga, ostalih free blogova, Soc. bookmarking itd.). Link pages tj. kako ih ja zovem "free blogs" su raznorazni "blog" servisi na internetu koji nude free blog na kojem mozete objaviti tekst i ugurati link prema "money page-u". Weebly sam nekad koristio intezivno ali vise ne jer ciljam malo teze pojmove pa vise linkova koncentriram na manji broj money page-ova. No moram napomenuti da je ovaj tekst napisan pa skoro pa prije godinu dana a da se situacija s trazilicama a osobito Google-om ipak malo promjenila.
2.0 property tj. stranice tipa squidoo, wetpaint, zimbio, weebly su u ovom periodu su malo ipak izgubile na autoritetu i sad teze rangiraju tj. potrebno je vise linkova da bi se postigao dobar efekt. Naravno, moze se probati sa nekim drugim stranicama koje nisu toliko do smrti spamirane.
Cak sve do prije par tjedana su mi neki neki money page-ovi rangirali poprilicno dobro ali nedavno (pretpostavljam radi Caffine nadogradnje Google algoritma) su mi stranice pocele gubiti na rankingu. Prije sam neke pozicije zauzimao za moje keyword od 3 do 10 mjesta za umjereno konkurentne fraze. Sada imam neke di uopce ne rangiram, neke su pale 1-2 stranica a neke par pozicija. Tako da trenutacno uz razradjenu Link Building metodu ove metode nisu lose ako cete ciljati lagane longtail fraze ali ako ciljate malo teze keyworde onda moze biti problema.

Hvala, jos jedno pitanje. Nisam razumeo, da li "money pages" otvaras na tvojim domenima ili koristis free?, kao squidoo?
26-08-2009, 11:16 AM
(26-08-2009 10:01 AM)Dropsy Wrote:  Hvala, jos jedno pitanje. Nisam razumeo, da li "money pages" otvaras na tvojim domenima ili koristis free?, kao squidoo?

Pa za ovaj primjer koristim free kao sto je squidoo i zimbio. Najcesce za money pages izaberem one koje same od sebe (bez linkova) najbolje rangiraju.
Vazna napomena, za linking pages koristite stranice/blogove sa dofollow linkovima, to morate sami provjerit.

Ali inace mozes koristit isto to i sa vlastitom domenom ali tvoja domena ce teze rangirati nego ako koristis recimo squidoo jer squdioo vec ima autoritet u ocima trazilice i ti posudujes taj autoritet. Kad bis iso s vlastitom domenom onda moras vise linkova izgradit prema njoj da postignes isti efekt.

26-08-2009, 02:20 PM
(26-08-2009 11:16 AM)dbomestar Wrote:  
(26-08-2009 10:01 AM)Dropsy Wrote:  Hvala, jos jedno pitanje. Nisam razumeo, da li "money pages" otvaras na tvojim domenima ili koristis free?, kao squidoo?

Pa za ovaj primjer koristim free kao sto je squidoo i zimbio. Najcesce za money pages izaberem one koje same od sebe (bez linkova) najbolje rangiraju.
Vazna napomena, za linking pages koristite stranice/blogove sa dofollow linkovima, to morate sami provjerit.

Ali inace mozes koristit isto to i sa vlastitom domenom ali tvoja domena ce teze rangirati nego ako koristis recimo squidoo jer squdioo vec ima autoritet u ocima trazilice i ti posudujes taj autoritet. Kad bis iso s vlastitom domenom onda moras vise linkova izgradit prema njoj da postignes isti efekt.

Znam da sam dosadan ali daj mi primer jednnog dofollow bloga, npr koji ti koristis?
26-08-2009, 02:57 PM
http://www.internetzarada.org/seo-tj-lin...t-180.html

Tu sam dao liste korisnih resursa po tom pitanju pa se moze provjeriti. Za provjerit dali je link nofollow postoje pluginovi za firefox, ja koristim SearchStatus, ali ima ja mislim NoDoFollow isto plugin za to koji ti prikazuje na stranici koji su nofollow.

Ja ti nemogu reci koje koristim jer trenutacno ne koristim tu metodu ali na ovom linku gore mozes pocet sa prociscenom listom pa onda pregledavat i ostatak. Vecina su nofollow ali tek kad se da truda i procisti liste mozete naci dosta prilika za linkove.

27-08-2009, 10:16 AM
Hvala, bas sam i trazio ove plug-inove
28-08-2009, 10:16 AM
Mogao bih da napravis neki blueprint kao pomoc za pocetnike.
Evo ja sam neleteo na jedan, od Kim Roach. Ovde
Vrlo je koristan, detaljan i mozda je za ozbiljnije korisnike, ali moze biti od koristi, npr da olaksa redosled u radu ili sl?
Thanks given by (1): asikovac
13-09-2010, 11:57 AM (This post was last modified: 13-09-2010 12:01 PM by Jokja.)
Moze li neko objasniti kako da zaradim preko Clickbank-a?
Ja sam se evo sad registrovao, ali nije mi jasno gde je moj referral link?
Recimo kliknem na buy Products i sa leve strane imam kategorije, zatim kliknem na neku od kategorij, zatim izaberem neki proizvod. Kada kliknem na proizvod ode se na web stranu prodavca. Posto mi nije najjasniji ovaj sistem, da li to znaci ja treba da promovisem web sajt prodava i proizvode koje on prodaje?

npr. kliknem na kategoriju Arts & Entertainment, a zatim na
SatelliteDirect - Highest Converting Tv to PC Product (ovo je title link url veze)
Earn 75% + Bonuses by Promoting the Leading Tv to PC patent-pending software. For more information please visit our affiliate page: http://www.satellitedirect.com/affiliates.php

Zatim kliknem na ovaj title url link, pregledam sta taj sajt prodaje, kopiram onaj link gore sto sam dobio kada sam klikno na vezu i onda idem u promociju. A onda dodjem na sajt Clickbank-a i pogledam stanje moje zarade.

Da li je to sistem cele price?

I zanima me jos na koji nacin Clickbank vrsi isplatu novca koji sam zaradio?

23-02-2011, 12:51 PM (This post was last modified: 23-02-2011 12:51 PM by Jokja.)
Zanima me kada promovisete neki affilates proizvode na squedu, da li je pametnije u okviru jednog naloga staviti po 20 proizvoda ili napraviti vise naloga pa u okviru svakogog staviti po pet proizvoda?

23-02-2011, 03:16 PM
Ako dobijes ban onda gubis sve squidoo page-eve tak da je bolje rasporedit na vise racuna/naloga. Ja sam tako izgubio 30 i vise squidoo page-ova tj. lens-ova.

Thanks given by (1): Jokja
23-02-2011, 04:20 PM (This post was last modified: 23-02-2011 04:22 PM by Jokja.)
Hvala, tako ce i biti, ipak cu ici varijantu 5-10 lans-ova po nalogu! Winking

15-11-2012, 09:54 AM
(23-02-2011 03:16 PM)dbomestar Wrote:  Ako dobijes ban onda gubis sve squidoo page-eve tak da je bolje rasporedit na vise racuna/naloga. Ja sam tako izgubio 30 i vise squidoo page-ova tj. lens-ova.

UUU jbt... Evo ja sam na squidoo nekoliko dana, i vec sad vidim da nije mali trud napravit 30 lensova. Dobro je da sam ovo procitao.

E pa da i ovo probam
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Facebook marketing haris026 7 6,458 17-04-2017 02:34 PM
Last Post: haris026
  24 obavezna alata za social media marketing (SMM) tj. marketing na društvenim mrežama Davor Bomestar 2 6,882 21-09-2014 07:07 PM
Last Post: MightyTipster
  facebook social media marketing promoterka1 3 6,712 10-09-2013 01:39 AM
Last Post: Gogo7

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)