Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Python moj prvi programski jezik
04-07-2018, 10:37 PM
Python moj prvi programski jezik
Pozdrav,kao sto vidite u naslovu trazicu od vas pomoc tj. neke preporuke i smjernice od iskusnijih programera.

Trenutno znam HTML i CSS ako se mogu nazvati programskim jezicima.Sada zelim da se upustim u neki konkretniji jezik a to je Python.Pa mi je potrebna vasa pomoc i neke smjernice gdje da pocnem.
Da li je to sa nekom knjigom,slobodno mi preporucite ili neke tutorijale ili sajt gdje mogu da pocnem da ucim.

Odlucio sam se jer je jedan od laksih a ne zelim da pocnem od C iaoko kazu da je mama i tata za sve Biggrin.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
06-07-2018, 12:15 AM
RE: Python moj prvi programski jezik
Ja bih ti ipak preporucio da krenes od C, ako planiras ozbiljno da se bavis programiranjem. Glavni razlog je taj sto je u pythonu previse toga skriveno za nekog ko tek pocinje. Ova skrivenost ti se mozda cini kao dobra stvar, jer o manje toga trebas da brines, ali licno mislim da je najbolje na pocetku da o svemu moras da brines. Na taj nacin ucis o svemu na veoma niskom nivou te kad se desi greska u pythonu mozes da je pronadjes i otkrijes uzrok mnogo lakse.
Ukoliko pak zelis da se ne bavis toliko ozbiljno onda samo napred na python Smile. Ja bih krenuo licno sa nekom knjigom, nije losa CET-ova Uvod u Python za pocetnike. Ako ti je lakse prvo video Udemy ima dobre kurseve.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Icon4 Skripte u Python-u PCvele 4 1,550 08-11-2013 07:56 AM
Last Post: VWolf

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)