Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dropshiping Srbija-otvaranje firme
» otvaranje firme, racuna , pravna strana dropshiping u Srbiji
24-03-2018, 06:51 PM
Smil42c642f95f382 Dropshiping Srbija-otvaranje firme
Pozdrav.

Otvorio sam novu temu kako bi nam ljudi koji vec rade dropshiping iz
Srbije pomogli sa savetima oko otvaranja firme, ako je potrebno, nacina vodjenja knjiga
i ostale pravne sitnice koje nam stoje na putu. Za same tehnike i savete dropshipinga ima
vec dosta kurseva da se nadje na netu.

Zanima me sledece:

Da li je potrebno otvoriti firmu u Srbiji i na koji nacin, kako se registrovati ?
Da li je potrebno imati PayPal business account i u kojoj banci je najbolje napraviti racun
i izvaditi karticu ? Da li je najbolje uzeti u Intesa Banci Visa Elektron debitnu karticu i
otvoriti A-vista devizni racun ?
Da li nam je potreban knjigovodja da vodi knjige ili moze pausalno da se sredjuje ?
Da li je neko probao e-residency u Estoniji za otvaranje firme ?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
25-03-2018, 12:54 PM
RE: Dropshiping Srbija-otvaranje firme
Da bi radio po zakonu moras da imas firmu. Imamo i clana foruma koji je zbog web shopa i rada na crno cak bio u pritvoru i platio dosta kazni... Znam ga licno i pokazao mi sve papire, tako da nije samo prica...

Ti biras sifru delatnosti i ako ona moze da se radi pausalno a za it ih ima vise onda mozes da radis. Samo moras biti svestan da pausalac cesto dobije da placa porez 40-50 000din mesecno samo doprinose poreza na platu dok onaj ko vodi knjige to moze da mu bude ispod 15 000.

Kod pausalca porez zavisi od opstine i delatnosti za delatnosti imas tablete na netu za neke je 40-50% dok za neke i par stotina posto ti gledas da biras one sa sto manje... I recimo ista delatnost u nekom selu ili Beogradu ima daleko vece obaveze prema drzavi...

Kartice otvar iskljucivo na firmu tj agenciju... I onda sa paypala na tu karticu skidas i to pravdas na neki racun, tu ti treba dobar knjigovodja barem prvih par meseci i ako si pausalac. Kad vidis kako on radi onda mozes sam. Ali neko ko dobro zna sta je paypal i ko radi sa tim ima ih... I na kraju odes do ispekcije pa pitas moze li tako rece... Proveris uvek na vise mesta sve je bolje nego posle placati kazne i imati problema sa zakonom...
Thanks given by (1): ben_akiba
26-03-2018, 08:54 PM (This post was last modified: 26-03-2018 09:55 PM by ben_akiba.)
RE: Dropshiping Srbija-otvaranje firme
Hvala na odgororu.

Jel zna neko sta bi bio najbolji oblik poslovanja i koja sifra ?
Koliko bi nam okvirno trebalo novca za ulaganje u dropshiping , za samo pocetak ? Ne racunajuci
trosak za reklame preko facebooka i instagrama .
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Sami pocetak u dropshiping barbarosa 13 1,697 30-06-2017 03:37 PM
Last Post: barbarosa
Rolleyes Otvaranje Payooner naloga sa licnom kartom na cirilici? Fifth 2 542 04-08-2016 12:19 AM
Last Post: Fifth
  Otvaranje web sajta Delija2015 30 3,541 08-02-2016 06:49 PM
Last Post: novii
  Prijedlog za ime firme edo3346 1 789 13-04-2014 05:30 PM
Last Post: Hellas
  Otvaranje forum marconi 4 1,432 02-05-2013 07:57 PM
Last Post: marconi
  Otvaranje više prozora sajta istovremeno zarkop 12 3,576 10-03-2012 06:55 PM
Last Post: nikolacirjakovic

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)