Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Isplata Zarade!
18-03-2018, 03:50 AM
Isplata Zarade!
Pozdrav!

Zadnjih nekoliko mjeseci se skupila pozamasna svota. Preko $10k od internet zarade i sad gdje to isplatiti?
Zasad mi sve stoji na paypalu i ne znam smijem li to isplatiti sebi na devizni? tekuci?
Nemam registriran obrt ni firmu pa ako isplatim to sebi na banku da licu imati kakve probleme?
Kako je to uopce regulirano u nas?
Dosad mi je od google adsensa uredno sve sjedalo na racun bez da je itko ista pitao ali sto sada sa affiliate zaradom?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
18-03-2018, 05:24 PM
RE: Isplata Zarade!
ako je na paypalu isplacuj sebi svaki dan po 300-400 $ ... ili svaki drugi dan ... mislim da ne bi trebalo biti problema
Find all posts by this user
19-03-2018, 02:02 AM
Nemam to iskustvo,ali ne bi me cudilo da,posle lupam 4.-5. isplate,u banci pocnu da ispituju odakle mu te isplate.
Ne u smislu da su nezakonite,vec da li bi oni (banka) mogli da mu nametnu neki svoj porez na tu dobit.
19-03-2018, 11:25 AM
(19-03-2018 02:02 AM)Lazar023 Wrote:  Nemam to iskustvo,ali ne bi me cudilo da,posle lupam 4.-5. isplate,u banci pocnu da ispituju odakle mu te isplate.
Ne u smislu da su nezakonite,vec da li bi oni (banka) mogli da mu nametnu neki svoj porez na tu dobit.

Banka nije poreski inspektor da te pita odakle ti novac, a tek nije u mogućnosti da ti udari dodatni porez na tvoj novac.Ona može da bude srećna što tvoj novac leži baš u njihovoj banci
19-03-2018, 10:32 PM
A da li banka moze da prijavi poreskoj upravi (posalje neki izvestaj), da je na primer toj i toj ososbi leglo toliko i toliko novca? Pa da ga poreska uprava juri zbog neplacenog poreza na ostvaren dobit. S obzirom u kakvim banana drzavama zivimo, u kojima tajkuni i lopurde ne placaju porez, vec postenom i prostom narodu uvek deru kozu sa ledja.
20-03-2018, 01:27 AM
(19-03-2018 11:25 AM)vukoman Wrote:  Banka nije poreski inspektor da te pita odakle ti novac, a tek nije u mogućnosti da ti udari dodatni porez na tvoj novac.
Mozda.
Ali nemoj bas biti 100% siguran,pogotovo ne u Srbiji.

Mozda je to tako na popiru,ali pisali su ljudi ovde na forumu da su ih posle par isplata (tako,po nekoliko stotina dolara) poceli da ispituju odakle im taj novac.

Sem toga,nije mi bas logicno sto onda - ako je banku "bas briga" odakle ti novac dolazi - svi mafijasi ne prebacuju "ladno" sa racuna na racun u bilo kojoj banci (ali da su im transakcije na njihovim imenima,ne na necijim drugim).Sto se tu muce,pa otvaraju tajne racune na Kipru i ko zna gde?

Kazem,nemam licnog iskustva sa tim,ali mi deluje prilicno realan scenario koji je opisao greedylittlepig - da je banka povezana sa drugima,u cilju pracenja priliva (i odliva) novca.Naravno,niko ti nece nista reci ako uzmes jednom 500-1000-5000 evra.Ali,ako to krene da ti se ponavlja...pogotovo u kratkom razmaku...da im ne bude sumnjivo malo?
20-03-2018, 01:15 PM
Mozes mozda uzeti Payoner Virtual Card ako ti se ovo samo sto se nakupilo i ne desava se tako cesto pa povlaciti na nju.

(19-03-2018 10:32 PM)greedylittlepig Wrote:  S obzirom u kakvim banana drzavama zivimo, u kojima tajkuni i lopurde ne placaju porez, vec postenom i prostom narodu uvek deru kozu sa ledja.

U takvim drzava cemo ziveti sve dok ovako razmisljamo. Automatski ako on izbegne placanje poreza postaje jedan od tih "tajkuna, lopova". Svako od nas kad dodje u slicnu sitaciju razmislja isto ko taj tajkun ili lopov pa se posle prvog puta osladi i posle kapria da ta prica prolazi. E sve do tad cemo biti BANANA drzave.

Good Artists Borrow, Great Artists Steal - Pablo Picasso
04-04-2018, 05:47 PM
Evo ljudi ja i dalje u problemu s ovim. Novaca ima stvarno previse. Isplatio sam $4-5k ali sto dalje? Isplacivam svako malo po 300-400 i zasad nitko nsita ne pita ali citam okolo i pricajuci sa racunovodjom sam u prekrsaju.

Da li netko ima iskustva i dokad moze ovo ovako ic? Jer mise mjesecna zarada penje i preko onoga da otvorim obrt i placam pausalno. Morao bih otvorit firmu, a to je vec tesko bacanje novaca.

Ima li kakv aopcija da otvorim racun u bosni? Srbiji pa tamo dignem novce i samo ih prenesem preko granice?
04-04-2018, 07:12 PM
Daj objasni kako to zaradis pa da i ja zaradjujem,a ja cu tebi objasniti kako taj novac uredno da proknjizis.
05-04-2018, 04:20 PM
Nece da ti kaze,baraba Smile

(04-04-2018 05:47 PM)Colleric Wrote:  Evo ljudi ja i dalje u problemu s ovim. Novaca ima stvarno previse.
Pa nemoj ga podizati.
Ono,ako ti nije neophodan,nek ti stoji tamo.
Sa njim (novcem,na racunu) mozes da platis sta ti vec bude trebalo - ako ces da kupis nesto vece (lupam,auto,novu kucu...sta ja znam).Ovo sto dignes mesecno 300-400 neka ti bude za najosnovnije potrebe - hranu,pice...drogu Smile ...sta vec.

Ili ulozi u nesto - zlato,Bitcoin,druge dragocene metale.

Quote:Ima li kakv aopcija da otvorim racun u bosni? Srbiji pa tamo dignem novce i samo ih prenesem preko granice?
Trebalo bi da mozes da otvoris racun u drugoj drzavi,po principu "racun za stranog drzavljanina".Tako je barem "na papiru".Medjutim,u praksi to zna da bude cesto komplikovan proces i banka na 100 nacina pokusava da te sabotira u toj nameri.

Takodje,mislim da je dozvoljeno da se prenese do 5000 evra preko granice.
Bas citam vest nedavno - nekoj matoroj Turkinji na granici nasli 10000 evra,sakrila ih u brushalteru Smile
Thanks given by (1): Sacuvajmoprirodu
05-04-2018, 10:02 PM
(04-04-2018 05:47 PM)Colleric Wrote:  Evo ljudi ja i dalje u problemu s ovim. Novaca ima stvarno previse. Isplatio sam $4-5k ali sto dalje? Isplacivam svako malo po 300-400 i zasad nitko nsita ne pita ali citam okolo i pricajuci sa racunovodjom sam u prekrsaju.

Da li netko ima iskustva i dokad moze ovo ovako ic? Jer mise mjesecna zarada penje i preko onoga da otvorim obrt i placam pausalno. Morao bih otvorit firmu, a to je vec tesko bacanje novaca.

Ima li kakv aopcija da otvorim racun u bosni? Srbiji pa tamo dignem novce i samo ih prenesem preko granice?

Najjednostavnije otvoris firmu i resen problem. Kazes da je to bacanje para ali ja mislim da je to cista investicija u svoju buducnost i sigurnost. Ovako em sto krsis trenutno zakon em sto moze da te sustigne i da ti naplate ko zna koliko plus ne do bog da zavrsis u zatvoru. Ocigledno lepo zaradjujes i kao sto sam kazes iz meseca u mesec zarada sve bolja i bolja. Tako da ti je moj savet bolje platiti porez na $15k od mozda nekih $500-800 max i problem je resen jednom za svagda. Verovatno ti nisam odgovorio na pitanje ali sumnjam da ce ti bilo ko javno reci kako da utajis porez. Pozdrav

Good Artists Borrow, Great Artists Steal - Pablo Picasso
09-05-2018, 09:59 AM
(05-04-2018 10:02 PM)lazar:) Wrote:  
(04-04-2018 05:47 PM)Colleric Wrote:  Evo ljudi ja i dalje u problemu s ovim. Novaca ima stvarno previse. Isplatio sam $4-5k ali sto dalje? Isplacivam svako malo po 300-400 i zasad nitko nsita ne pita ali citam okolo i pricajuci sa racunovodjom sam u prekrsaju.

Najjednostavnije otvoris firmu i resen problem. Kazes da je to bacanje para ali ja mislim da je to cista investicija u svoju buducnost i sigurnost. Ovako em sto krsis trenutno zakon em sto moze da te sustigne i da ti naplate ko zna koliko plus ne do bog da zavrsis u zatvoru. Ocigledno lepo zaradjujes i kao sto sam kazes iz meseca u mesec zarada sve bolja i bolja. Tako da ti je moj savet bolje platiti porez na $15k od mozda nekih $500-800 max i problem je resen jednom za svagda. Verovatno ti nisam odgovorio na pitanje ali sumnjam da ce ti bilo ko javno reci kako da utajis porez. Pozdrav
Iskreno nisam imao nikada ovakav problem, ali nisam radio sa internet stranicama nikada. Pratim ovaj forum i video sam da ovde mogu da pomognem.
Kao sto sam rekao nisam se jos bavio ovakvim nacinima zarade preko web stranica(planiram sad za letnji raspust), mada u crypto svetu sam vec neko vreme(oko godinu dana) i mogu ti reci da ces po mom misljenju najlakse iskesirati velike svote novca preko bitcoina.
Imas onu srpsku menjacnicu ecd i oni imaju svoje automate u ns i bg, samo kupi btc sa tim parama preko paypala i prodaj nijima.Ako ti nesto nije jasno pitaj me slobodno, ako neces mene imas i njihov lajv support koji je izuzetno aktivan i tamo mozes pitati sve sto ti nije jasno.Ja bih ti samo savetovao da odjednom ne isplacujes preko 10000e posto na to ide neki porez drzavi ili tako nesto.Ako neces da sluas nekog tamo klinca od 17 god uzmi malo pa se raspjtaj sam ali mislim iskreno da je otvaranje firme preskupo i bespotrebno. Nadam se da sam pomogao i slobodno me pm ako nesto treba.
09-05-2018, 02:41 PM
(09-05-2018 09:59 AM)goreticb Wrote:  ... ali mislim iskreno da je otvaranje firme preskupo i bespotrebno.
Covek (pretpostavljam) radi na sasvim drugom poslu od crypto valuta,nec da se bavi "lovom u mutnom" i da ga nahvata finansijska inspekcija.

Tako da to da mu otvaranje firme nije potrebno nije nikako dobar savet.
09-05-2018, 07:22 PM
(09-05-2018 02:41 PM)Lazar023 Wrote:  
(09-05-2018 09:59 AM)goreticb Wrote:  ... ali mislim iskreno da je otvaranje firme preskupo i bespotrebno.
Covek (pretpostavljam) radi na sasvim drugom poslu od crypto valuta,nec da se bavi "lovom u mutnom" i da ga nahvata finansijska inspekcija.

Tako da to da mu otvaranje firme nije potrebno nije nikako dobar savet.
Samo sam predlozio da sa paypala kupi crypto pa to proda na domacu menjacnicu, na taj nacin nece imati nikakvih problema jer kod nas nema jos nikakvih regulacija sto se crypta tice, nema tu nikakve "mutne radnje".
10-05-2018, 01:02 AM
Razumeo sam to,ali ponavljam,covek verovatno radi na sasvim drugom poslu.
U tom kontekstu,predlagati mu da je otvaranje firme nepotrebno je los savet.

To kazem.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Porezi i isplativost online zarade failey 14 10,723 30-05-2015 11:32 AM
Last Post: Anis Arpadzic

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)