Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preporuka freelancing
20-02-2018, 11:22 PM (This post was last modified: 21-02-2018 12:04 AM by Amar998.)
Preporuka freelancing
Prije svega želio bi da pozdravim kolege na forumu.

Registrovao sam se ranije, ali sam odustao od internet zarade, kako god čvrsto sam odlučio da krenem zaradjivati preko interneta, imam u planu pokrenuti blog, website pa poceti sa marketingom, ali ipak treba mi neka ideja, i opcenito znam da je malo teze sa sajtovima pa cu na to pricekati, ono što me sada zanima je koji je najbolji website za mikro poslove, ili opčenito poslove, vidim da ima onih koji se plaćaju kao i onih besplatnih tipa amazon mturk. Na stranicama tipa freelancing . com je jako teško dobiti posao.

Voljan sam raditi nekih 5-6 sati, i zelio bi dnevnu zaradu oko 5$, mislim da je to realna zarada za početak.???

Voljan sam i uloziti 20-30 dolara ukoliko je to potrebno i naravno ukoliko ce se novac brzo vratiti, pretpostavljam da su websajtovi koji zahtjevaju članarinu tj. koji se plaćaju bolji? I da bi se na njima moglo zaraditi??

Imam dobro znanje engleskog jezika (Prevodjenje tekstova, razgovor...)
Poznajem wordpress (Izrada website-ova)
Poznajem microsoft programe excell, word... (Prepisivanje tekstova, unosenje podataka...)

Volio bi savjete i preporuke, a krenuo sam sa istrazivanjem foruma, i čitanjem e knjiga, blogova, portala., za sada sve djeluje tako zbunjujuce ali imam i neko pocetnicko (jako malo) znanje o internet zaradi.

EDIT: Volio bi takodjer da mi posaljete linkove, eknjige o freelancingu i internet marketingu koje su novije, na forumu vidim dosta savjeta, knjiga koje su objavljene prije 2-3 pa cak i vise godina,
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
21-02-2018, 11:45 PM (This post was last modified: 22-02-2018 12:46 AM by weblinks.)
RE: Preporuka freelancing
Brate, evo ti prva lekcija - zaboravi $5 za 5-6 sati rada! To ti je bačeno vreme za siću. Zaboravi mikroposlove, kliktanje na reklame za par centi i slično. Od toga nema vajde, samo ćeš izgubiti silno vreme i na kraju doći upravo do ovog zaključka koji ti pišem.

Mnogi će ti preporučiti affiliate marketing i cpa. Iako može više da se zaradi, krvav je to novac i ima mnogo negativnih strana. Pisao sam vec o tome ovde u ranijim postovima.

Sa tvojim veštinama možeš raditi transkripcije audio zapisa i možeš da praviš sajtove za pare, ali je teško dobiti posao. Transkripcije ćeš lakše naći, ali moraš da budeš stvarno dobar u tome i da ne grešiš. Može solidno da se zaradi. Što se tiče wordpress-a, lakše ćeš naći posao na Fiverr-u (sića od zarade plus uzimaju 20% proviziju na sve što dobiješ, čak i kada te tipuju kupci), nego na Freelancer-u ili nekom sličnom sajtu, jer ima mnoooogo drugih i iskusnijih koji to isto rade, a još su i uigrani poprilično.

Kreni da radiš dropshipping ili preprodaju. Tu može jako lepo i relativno brzo da se zaradi, pogotovo uz efikasno reklamiranje. Probaj da nabaviš nešto jeftino, pa da preprodaš, ili preko oglasa, ili preko ebay-a za veće pare. Trebaće ti neko vreme da provališ šta ide dobro i gde to možeš da nabaviš povoljno. Dropshipping isto nije loš

Ja bih ti preporučio (kao i svima) sledeće 4 knjige:

Influence: The Psychology of Persuasion - R. Cialdini
Ca$hvertising - Drew Eric Whitman
Perry Marshal - Ultimate Guide to Google AdWords: How to Access 100 Million People in 10 Minutes (Ultimate Series)
Perry Marshal - Ultimate Guide to Facebook Advertising: How to Access 1 Billion Potential Customers in 10 Minutes (Ultimate Series)

Kad savladaš (nije dovoljno samo da pročitaš, već da dobro naučiš) ove 4 knjige, bićeš među ekspertima u marketingu, iako si početnik. Winking

https://www.youtube.com/watch?v=m3gcb_9Q10E
22-02-2018, 12:11 AM
Hvala mnogo na opširnom odgovoru.

Poznajem neke osnove affiliate marketinga, međutim kao što ti kažeš krvav je to novac, treba mnogo truda, posvecenosti, živaca i opet velike šanse da ne uspije, nažalost. Međutim ko ne riskira taj ne profitira... Kako god, ne vjerujem da početnik kao ja može sam da se progura u affiliate marketing trenutno, kontao sam te mikro poslove poceti raditi iz razloga što je na neki način jedna od najlaksih zarada preko interneta bez ikakvog znanja. Poslovi na fiveru, freelancingu i slicnim sajtovima za početnika je jako stresno, jer imas sansu 1/1000 da ces dobiti posao, više bi volio uloziti trud i vrijeme u nešto drugo.

E sada tvoj odgovor mi se jako svidio što se tice preprodaje, tu bi volio okusati se, pretpostavljam da i tu najvecu ulogu igra marketing. Volio bi ako imaš neki konkretan savjet vezano za ovo da podijelis, ili da se cujemo preko privatnih poruka, ili kako god odgovara ukoliko imaš iskustva, a ja bi se odužio sigurno.
22-02-2018, 08:21 PM
Ne radim ja ovo ni zbog kakvog interesa, drago mi je ako nekom mogu pomoći, tako da ne treba nikako da mi se odužiš, ali hvala u svakom slučaju. Smile

Pitaj slobodno šta te zanima ovde.

Ako ćeš da prodaješ stvari preko ebay-a, moraš da imas stariji nalog i najbolje da prvo kupiš nekoliko stvari i kad skupis feedback preko 10 da onda tek da kreneš da prodaješ. Nov nalog + listing za prodaju (naročito stvari koje smatraju rizičnijim) = ban. Takođe zaboravi brendiranu robu. To ti je isto siguran ban ako ne možeš da dokažeš da si ovlašćeni distributer.

Paypal ne dozvoljava dropshipping i ako provale da to radiš, suspendovaće ti nalog trajno. Tako da moraš da kamufliraš šta radiš. Može se desi da ti traže dokaz da poseduješ robu koju prodaješ u vidu nekog invoice-a i slično, tako da je najbolje da uvek povremeno poručuješ robu u manjim kolicinama za sebe. Možeš naći više o ovome na stranim forumima.

Računaj takođe na ebay i paypal proviziju + proviziju na povlačenje novca sa paypal-a. Može da se desi da misliš da si profitirao, a u stvari nisi, il si na gubitku kad odbiješ troskove.

Takođe je bitno da imaš nešto robe kod sebe i zbog razloga ako se desi da te dobavljač ispali, ponestane mu robe ili cena skoči preko noći, a ne obaveste te, pa ti se više ne isplati cena po kojoj si prodao robu. A ako tražiš od kupca više para naknadno, ili odustaneš od isporuke i vratis novac, to ti je 99.9% negativan feedback. Ovo je bitno posebno ako koristiš Amazon, oni imaju običaj da menjaju cene preko noći i u zavisnosti od nekih trendova/praznika i sl.

Nekad, doduše retko može da se desi da pošalju nešto neispravno, ili neodgovarajuće kupcu, ili da se roba ošteti tokom transporta. E sa ovakvim slučajevima ćeš najteže izaći na kraj, pogotovo ako nijedna strana neće da prihvati odgovornost. To može da se svali na tebe. Lakše je kad se uigraš.

Takođe računaj i na moguće prevare od strane kupaca, mada koliko ćeš ih imati zavisi šta odlučiš da prodaješ. Neke stvari su mamac za prevarante, dok za neke ih skoro neces ni imati. Gledaj da uvek imas tracking broj i potvrdu o dostavi.

Mozes probati prodaju ili preprodaju i kod nas. Ovde je jedini problem uvoz robe, a dropshipping moze istripovati nase ljude, ako im ne naglasis da im roba stize iz inostranstva.

Najbolje ces nauciti ako krenes da radis.

Pozdrav i srecno! Winking

Thanks given by (1): lazar:)
25-02-2018, 08:58 PM (This post was last modified: 25-02-2018 10:22 PM by liquid.)
da te pitam, planiram ja da pocnem sa dropshippingom ... necu koristiti paypal

sta mislis o shopify + oberlo? za payment bih koristio 2checkout valjda isplaćuju na payoneer

posjetu dovlacio sa facebooka, imam nekog iskustva sa facebook adsima
Find all posts by this user
25-02-2018, 11:03 PM (This post was last modified: 25-02-2018 11:11 PM by weblinks.)
(25-02-2018 08:58 PM)liquid Wrote:  da te pitam, planiram ja da pocnem sa dropshippingom ... necu koristiti paypal

sta mislis o shopify + oberlo? za payment bih koristio 2checkout valjda isplaćuju na payoneer

posjetu dovlacio sa facebooka, imam nekog iskustva sa facebook adsima

Ja sam se relativno skoro registrovao na shopify platformu i prilicno sam zadovoljan mogucnostima iste i aplikacijama za sada, ali bih voleo da prodje jos neko vreme da dam konacan sud o njoj.

Mislim da je shopify + oberlo dobitna kombinacija i olaksava mnogo izlistavanje robe i postupak narucivanja, ali koliko sam shvatio oberlo ti je samo za aliexpres. Meni ne bi mnogo znacio jer su moji dobavljaci trenutno iz SAD-a, tako da ga nisam instalirao. - A i volim vise da drzim stvari pod kontrolom, nego da sve automatizujem i prepustam drugima... Winking

E sad, sto se tice fb ads, uspeh mnogo zavisi od toga sta odlucis da prodajes. Nece sve da ide dobro i bolje je koristiti fb ads ne za direktnu prodaju, vec za pokretanje nekog drustvenog fenomena koji ce indirektno ukazati na tvoju ponudu. Ovo ima daleko veci potencijal i moze doneti neverovatno vecu zaradu od klasicnog ppc modela kakvu vecina ljudi koristi. Naravno, ako se odradi kako treba.

Za direktno reklamiranje, bolje je koristiti adwords, ili bing, jer ce tako da te nadju ljudi koji traze tvoj proizvod, dok ljudi koji vise na fejsu i nisu bas raspolozeni za kupovinu, vec su tamo da bi gubili vreme, videli sta drugi rade i sl.

Ako imas pozitivnog iskustva sa fb ads i znas kako da konvertujes posete, onda samo napred.

01-03-2018, 02:58 AM
hvala na korisnim informacijama

sada razmišljam o woocomerce + stripe

skupljam pare kako bih usao u taj posao, moram ja jos citati hahaha
Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Star Freelancing (oDesk.com) objašnjenje od samog početka do prvog novca mafica 30 20,850 05-05-2016 10:59 AM
Last Post: VWolf
  Freelancing admialic 1 1,540 22-01-2016 05:37 PM
Last Post: Perky
  Zdravstveno osiguranje - freelancing killfatgetfit 8 1,992 16-04-2015 05:51 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
  gteamers.com - freelancing website sa dobrim ponudama za posao VWolf 0 1,092 12-04-2014 10:11 AM
Last Post: VWolf
  Porez na Freelancing? Dorex 2 3,167 12-03-2013 03:12 PM
Last Post: aleksej
  Otvoren je novi podforum Freelancing (nezavisni i honorarni poslovi) Davor Bomestar 0 3,612 19-11-2011 11:07 PM
Last Post: Davor Bomestar

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)