Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zanima me nesto vezano Instant Articles ?
04-02-2018, 10:20 PM (This post was last modified: 04-02-2018 10:21 PM by westopic.)
Zanima me nesto vezano Instant Articles ?
Pozdrav svima,

Ovako, počeo sam raditi sa instant articles nedavno. Naravno, prešao sam sa adsensa, stim da sam ostavio reklame adsensa još uvijek. Zarada i pregledi su se smanjili na adsensu ali sam još uvijek zadovoljan. Adsense mi je bio izrazito loš u zadnje vrijeme, nisam imao uopšte pregleda a zarada da ne pričam.
E sad me zanima ovaj instant articles. Odprilike dnevno imam od 30 000 do 50 000 request. Sta je ovo request, jesu li to pregledi ?
Izpočetka cpm i ctr su bili iznad 1, sada je to gotov pa upola manje. Kkao da barem podignem ctr, da li ima neko neku ideju ?
I zapravo, da li je ova brojka od 30k do 50k dobra, ili moze bolje, s tim da imam stranicu od 310 000 lajkova.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
12-02-2018, 10:22 AM
RE: Zanima me nesto vezano Instant Articles ?
(04-02-2018 10:20 PM)westopic Wrote:  Pozdrav svima,

Ovako, počeo sam raditi sa instant articles nedavno. Naravno, prešao sam sa adsensa, stim da sam ostavio reklame adsensa još uvijek. Zarada i pregledi su se smanjili na adsensu ali sam još uvijek zadovoljan. Adsense mi je bio izrazito loš u zadnje vrijeme, nisam imao uopšte pregleda a zarada da ne pričam.
E sad me zanima ovaj instant articles. Odprilike dnevno imam od 30 000 do 50 000 request. Sta je ovo request, jesu li to pregledi ?
Izpočetka cpm i ctr su bili iznad 1, sada je to gotov pa upola manje. Kkao da barem podignem ctr, da li ima neko neku ideju ?
I zapravo, da li je ova brojka od 30k do 50k dobra, ili moze bolje, s tim da imam stranicu od 310 000 lajkova.

Meni su Sijecanj, a evo i Veljaca sto se tice adsensa TRAGICNI. Zarada pala za 50%. CTR losiji i za nekih 30-40% CPC isto tako dosta losiji tako da je mi RPM otisao na oko -50%.
Ali kako citam problem je u oglasivacima koji su se istrosili u 12-om mjesecu a i planiraju buđet pa je sad "kriza" sve do negdje treceg i cetvrtog mjeseca.

Sto se tice instant artikala mene to isto zanima da stavim samo kako citam ne ide sa adsensom ali evo u tebe ide... Kako?

Mozda je problem adsensa sto ti se ne moze dovoljno ucitati.

ne znam za ove requeste ali ja imam mjesecno oko 300k+ viewsa na stranici. sa 310 000 na face stranici nevjerujem da imas 40-50k viewsa mjesecno osim ako ti Seo nije brutalan.
Send this user an email Find all posts by this user
12-02-2018, 11:04 AM

Imas request za clankom, i njega posjetilac otvori i to je to! Ali ako ne skrola dole do FB reklame (koja se nikada ne vidi na ekranu kada SAMO otvoris instant clanak), onda nema nista od impression reklame ... zato velika razlika u brojevima u samom zahtijevu kada neko klikne na link clanka i onim impresijama ucitavanja reklame ... FB servira tu tacno sve brojeve pa po njima vidis koliko ti zapravo ljudi skorolaju prema dole da citaju Instant clanak, a samim time i vide / kliknu na reklamu ... po jedna reklama ide otprilike na svako 250 rijeci teksta ...
12-02-2018, 05:16 PM
(12-02-2018 11:04 AM)Q_Line Wrote:  

Imas request za clankom, i njega posjetilac otvori i to je to! Ali ako ne skrola dole do FB reklame (koja se nikada ne vidi na ekranu kada SAMO otvoris instant clanak), onda nema nista od impression reklame ... zato velika razlika u brojevima u samom zahtijevu kada neko klikne na link clanka i onim impresijama ucitavanja reklame ... FB servira tu tacno sve brojeve pa po njima vidis koliko ti zapravo ljudi skorolaju prema dole da citaju Instant clanak, a samim time i vide / kliknu na reklamu ... po jedna reklama ide otprilike na svako 250 rijeci teksta ...

I koliki bude postotak ljudi sta scrollaju do kraja? I uglavnom jeli isplatljivije od adsensa?
12-02-2018, 09:10 PM
(12-02-2018 05:16 PM)Colleric Wrote:  
(12-02-2018 11:04 AM)Q_Line Wrote:  Imas request za clankom, i njega posjetilac otvori i to je to! Ali ako ne skrola dole do FB reklame (koja se nikada ne vidi na ekranu kada SAMO otvoris instant clanak), onda nema nista od impression reklame ... zato velika razlika u brojevima u samom zahtijevu kada neko klikne na link clanka i onim impresijama ucitavanja reklame ... FB servira tu tacno sve brojeve pa po njima vidis koliko ti zapravo ljudi skorolaju prema dole da citaju Instant clanak, a samim time i vide / kliknu na reklamu ... po jedna reklama ide otprilike na svako 250 rijeci teksta ...

I koliki bude postotak ljudi sta scrollaju do kraja? I uglavnom jeli isplatljivije od adsensa?

Kod mene je na oko 50% (neki clanci su vrlo kratki, za neke drzave nema reklama i sl.), ali je zarada 2x veca nego na Google Adsense, tokom prosle godine je bila i 3x veca.

Za one clanke koji ti nece biti IA, imaces zaradu kroz AdSense.

Gledajuci iskustva drugih i kod sebe, zarada na AdSense ti opadne za 50%, ali dobiješ na IA od 100 do 150% više - tako da ti je računica jasna
14-02-2018, 02:49 AM
Koliko ti je trebalo da ustimas IA? Jeli to nesto komplicirano ili?
14-02-2018, 10:58 AM
(14-02-2018 02:49 AM)Colleric Wrote:  Koliko ti je trebalo da ustimas IA? Jeli to nesto komplicirano ili?

30 minuta za glavna podesavanja (WP plugin, veza na FB, aplikacija...)

Ako imas veci Page prije ce ti FB odobriti testne clanke i pustiti te u sistem.

Onda je sve ostalo do tebe...
23-02-2018, 05:18 PM (This post was last modified: 23-02-2018 05:21 PM by Mason1.reda.)
(14-02-2018 10:58 AM)Q_Line Wrote:  
(14-02-2018 02:49 AM)Colleric Wrote:  Koliko ti je trebalo da ustimas IA? Jeli to nesto komplicirano ili?

30 minuta za glavna podesavanja (WP plugin, veza na FB, aplikacija...)

Ako imas veci Page prije ce ti FB odobriti testne clanke i pustiti te u sistem.

Onda je sve ostalo do tebe...

Drug, nadam se da ces mi htjeti pomoci.
Samo da te pitam, ja radim preko Bloggera, povezao IA,racun ubacio, sve, koristim Placement kodove, medjutim, u Clancima mi uopste ne prikazuje reklamu, samo pise Sponsored, znas li mozda u cemu je problem....?

I jos jedno pitanje, posto sam pocetnik.
Ukoliko budem htio raditi preko Wordpressa, sta mi treba.

Domena, hosting, to je oko 40 Eura
Eh, hocu li moci ja u to ubacit neki Free template, posto nemam sad love da dajem za neki Web Dizajn, i kad to odradim, nadam se da ce Instalacija IA plugina biti Besplatna?
25-02-2018, 08:55 PM
to za ia ne znam

da radis sa wordpressom ti treba samo domena i hosting, wordpress ima dosta besplatnih templateova, plugini su uglavnom besplatni mada neki imaju i paid verzije ... uglavnom posto si pocetnik domena + hosting + wordpress to je sve što treba, sve što ti treba wordpress ima besplatno
28-02-2018, 01:54 PM
Poštovanje svima, imam jedno pitanje vezano za Instant artikle.

Naime, da li je moguće više web sajtova povezati na jedan facebook page?

Prilično sam novi u svemu ovome i još se tražim, pa ne zamjerite ako u međuvremenu budem postavljao malo 'laička' pitanja vezana za ovaj posao.

Pozdrav. Smil4094ce494fac7
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Instant articles - facebook problem eldaar 2 477 24-02-2018 02:19 AM
Last Post: blumen
  Facebook ads, Adwords ili nesto trece? blastoise 1 519 22-08-2017 03:25 PM
Last Post: liquid

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)