Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bitcoin & Altcoins Trgovanje
29-12-2017, 05:37 PM
Bitcoin & Altcoins Trgovanje
Pre svega da objasnim sta je Altcoin/Altcoins, kao sto sama rec kaze "Alt" skracenica od alternativni i "Coin" sto logicno znaci koin/novcic.
Bitcoin kao glavna kripto valuta i Altcoins (Litecoin, Dogecoin, Dashcoin, Peercoin, itd.) kao alternativni koini.
Kao sto Bitcoin mozete da rudarite/zaradite/ulozite tako mozete i bilo koji Altcoin.
Svaki Altcoin ima svoju cenu u Bitcoin-u i u ostalim valutama (USD, EURO, itd.)

Altcoins trgovanje je veoma profitabilno (ako ste upuceni) i moze da bude veoma rizicno (ako niste upuceni).
Cena moze drasticno da skoci ali isto i da padne, zato je bitno da imate informacije i da dobro obratite paznju na istoriju cene.
Tema je veoma opsirna i nadam se da sam bar donekle objasnio neke stvari.
Ako nekog interesuje ovaj nacin zarade neka se javi u PM.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
30-12-2017, 12:24 AM
RE: Bitcoin & Altcoins Trgovanje
Vidim da internet bruji o ovome, čak bi volio da iznesete ovdje svoja mišljenja, ideje i djelovanja.

Programming is a lot like Angry Birds. Every time I start, I end up playing Angry Birds.
30-12-2017, 03:31 PM
Evo za pocetak kao i u "pravom" trgovanju imate dve vrste trgovanja
- Dnevno trgovanje (manji procenat profita)
- Dugorocno trgovanje (veci procenat profita)

Sto se tice trgovanjem Altcoin-ima ja koristim prvu vrstu trgovanja "Dnevnu" jer ako nemate prave informacije za Altcoin u koji ulazete Dugorocno trgovanje moze da bude losa opcija za ulaganje.

- Dnevno trgovanje
Potrebna vam je strategija za ovu vrstu trgovanja.
Rok za kupovinu i prodaju 24 sata, sve iznad toga moze da ukoci dalju trgovinu.
Moj dnevni profit 5%-10% na jednu uspesnu trgovinu, moguce je i vise trgovina dnevno ali desava se i da se "ukoci" i da cekam 2-3 dana da bih prodao ponekad i po nizoj ceni (5%-10%).Zbog toga je potrebno da imate strategiju i disciplinu, i da ne panicite. Biggrin
31-12-2017, 01:52 AM
Da li je istina da je iz Srbije moguce kupiti/platiti novcem Bicoin-e i te druge (i kasnije prodati/unovciti) samo preko jednog domaceg sajta,ne i preko Coinbase-a (ili nekog drugog stranog sajta)?
31-12-2017, 04:48 PM
(31-12-2017 01:52 AM)Lazar023 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Da li je istina da je iz Srbije moguce kupiti/platiti novcem Bicoin-e i te druge (i kasnije prodati/unovciti) samo preko jednog domaceg sajta,ne i preko Coinbase-a (ili nekog drugog stranog sajta)?

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
01-01-2018, 01:46 PM
OK,na njih sam mislio,ali mi nije to bilo pitanje.

Da li je istina da se moze trgovati SAMO preko njih (ako si iz Srbije)?
Ili postoje i druge opcije/resenja?
01-01-2018, 03:10 PM
(01-01-2018 01:46 PM)Lazar023 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. OK,na njih sam mislio,ali mi nije to bilo pitanje.

Bitcoin
- Neteller
- Payza
- Perfect Money
- itd.

Altcoins
Na nekom od sajtova za trgovinu Altcoin-ima
- Bittrex
- Poloniex
- itd.
cena u BTC-u
06-01-2018, 06:41 PM
(01-01-2018 01:46 PM)Lazar023 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. OK,na njih sam mislio,ali mi nije to bilo pitanje.

Pozdrav,

Trenutno, zbog velikog zagusenja kod otvaranja naloga gde se novac moze uplatiti karticom, mozda najbrzi nacin za kupovinu coina jeste otvaranje naloga na https://www.advcash.com, gde se registrujes i polozis depozite u dolarima, evrima (kad izvrsis prvu uplatu, trazi verifikaciju naloga sa slikama...sto traje par sati maksimum...a ako ne uspe mozes izvrisiti CANCEL, tj. povracaj novca na karticu).
Nakon toga izvrsis razmenu na sajut https://www.changer.com/ gde mozes kupiti par najkoriscenijih coina (samo upises adresu tvog novcanika, da li sa berze, offline...).
U trenutnim uslovima, meni je ovo bila najbrza varijanta da dodjem do coina sa kojima bih trgovao.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
07-01-2018, 11:27 PM
Ako sam dobro razumeo - za tu opciju (advcah.com) - je potrebno imati devizni racun (u banci u Srbiji) i to je to?
Sa njega dajes taj depozit i kasnije primas isplatu (u slucaju da prodas neke coin-e)?
09-01-2018, 03:49 PM (This post was last modified: 09-01-2018 03:51 PM by Pleja.)
Ne kapiram, kako je bolje da kupujes Ƀ preko Advcash sajta nego sajta koji sam ja predlozio?
- Prvo, moras da uplatis novac ili u $ ili u € (moras da konvertujes RSD).
- Kada uplatis na sajtu sigurno postoji neka provizija za uplatu (ili od banke koje uplacujes ili od sajta Advcash)
- Kada konvertujes na sajtu $ ili € u Ƀ i tu postoji provizija
- Nisam siguran da li odmah salju u vas Ƀ novcanik ali ako ostaje na sajtu Ƀ kada konverujete morate da posaljete Ƀ u svom novcaniku sto znaci jos jedna provizija.

Komplikujete nesto prosto....

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Sajt gde mozete da KUPITE/PRODATE
- Bitcoin (BTC)
- Litecoin (LTC)
- Ethereum (ETH)
Sajt gde mozete da pratite aktuelne vesti o kripto valutama, na Srpskom jeziku.

Napomena:
Bilo koju kripto valutu koju kupite (BTC,LTC,ETH) mozete da konvertujete pre nekog od sajtova za trgovinu kripto valutama isto tako bilo koju kripto valutu mozete da konvertujete u BTC/LTC/ETH.
09-01-2018, 04:44 PM
(09-01-2018 03:49 PM)Pleja Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ne kapiram, kako je bolje da kupujes Ƀ preko Advcash sajta nego sajta koji sam ja predlozio?
- Prvo, moras da uplatis novac ili u $ ili u € (moras da konvertujes RSD).
- Kada uplatis na sajtu sigurno postoji neka provizija za uplatu (ili od banke koje uplacujes ili od sajta Advcash)
- Kada konvertujes na sajtu $ ili € u Ƀ i tu postoji provizija
- Nisam siguran da li odmah salju u vas Ƀ novcanik ali ako ostaje na sajtu Ƀ kada konverujete morate da posaljete Ƀ u svom novcaniku sto znaci jos jedna provizija.
Pa,ako sam dobro pohvatao...
- retko ko da radi nesto online,a da svoju zaradu drzi u dinarima - obicno je to u stranoj valuti.
- provizija postoji i na tom sajtu,za kupovinu i prodaju kripto valuta (3-5%,tj. 6% na automatu).
- ostale konverzije i provizije ti isto sleduju.

Ako vec imas novac u dolarima ili evrima (ko ista ozbiljnije radi na internetu sigurno ga ima),onda ovaj advcash.com nije toliko bezvezan.

Ne kazem da je trgovina na ecd.rs sajtu lose.
Pitam samo da li postoje alternative i koje su.
09-01-2018, 07:57 PM
Takodje nisam rekao da je sajt Advcash los ili nepouzdan, ali za nasu zemlju i za ljude koji kupuju u dinarima mislim da je nabolje resenje ecd.rs .
Sto se tice provizije, da postoji i na ecd.rs sajtu provizija ali moje licno misljenje je da je komplikovanije kupiti Bitcoin preko Advcash sajta nego ecd.rs sajta.

Ako imas novac u drugoj valuti (USD/EURO) onda verovatno imas u nekoj onlajn banci (Skrill,Neteller,PerfectMoney,Payza,Paypal itd.), a to je trenutno jedan od najlaksih nacina da kupis bilo koju kripto valutu.
- Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
- Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
11-01-2018, 12:13 AM (This post was last modified: 11-01-2018 12:26 AM by oknedar.)
Ecd nije los ali ima mana. Uplatis novac, pa cekas ceo dan ili skoro ceo dan da oni to proknjize, pa cekas jos pola sata, sat, dva, tri da prebace COIN koji si kupio u novcanik na berzi gde zelis da ti COINI budu. Druga stvar je sto recimo ako nema u datom trenutku dovoljno novca mora da uzme LTC u iznosu od 5000, a BTC U inzosu od 30.000, a takodje ima provizija za LTC na 5000 uzmu 250 dinara, ADV CASH NA 50 eur uzme oko 1.7 eur, a za prebacivanje sa ADV CASH na CHANGER nema provizije.
Kada bi registracija na menjacnicama glatko prolazila, tj. verifikacija naloga, naravno da je to najbrze i najbolje resenje da se kupi zeljeni COIN i da se njime trguje, ali u ovim uslovima gde svaki cas menjacnice blokiraju nove registracije i gde verifikacije traju nedeljama, mislim da trenutno nema brze varijante od ADV CASHA i CHANGERA...odradio sam 3 transakcije na ECD rs i 5 na advchash i trenutno nemam nameru da se vracam na ECD, ali je i to ok varijanta, samo je pitanje sta kome odgovara.
A i sto se provizija tice, ako ti treba da nesto kupis hitno, pa i da se plati 100, 200 dinara vise, isplati se jer si za trgovinu spreman posle par minuta (nije mi se desilo da novac, tj. COIN ne bude u novcaninu posle 10 minuta, s tim da BITCOIN ne kupujem na ovaj nacin jer ume da zaglavi, tako da nisam ni pokusavao. Obicno uzmem LTC ili EHTER jer sa njima uglavnom mogu da se kupuju drugi COINI na menjacnicama gde trgujem, a ako bas ne mogu da kupim zeljeni COIN sa LcT ILI ETHER, onda sa LTC ili ETHER kupim BTC i onda sa njim jurim zeljeni COIN....u vecini slucajeva i posle svih trgovanja provizija je manja nego da sam odmah direktno kupio BTC).

Cak iako je kartica dinarska, nema nekih prevelikih razlika (ne znam da li zavisi od banke, ali sam koristio i deviznu karticu, kao i dinarsku i ono sto banka uzme prilikom konverzije nije nista osetno, pogotovo ako zelis instant prebacivanje novca na novcanik u menjacnici).
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
15-01-2018, 02:28 PM
Na sajtu Kursna-lista.com sam nasao i ovaj info,kako je moguce kupiti Bitcoin-e iz Srbije:
Quote:CEX.io - najbolje mesto gde možete kupiti ili prodati Bitkoin i Ethereum kreditnom karticom.
CoinMama.com - još jedna menjačnica koja prima uplate karticama iz Srbije.
Binance.com - jedna od najboljih berzi sa preko 100 popularnih kriptovaluta.
Cryptopia.com - "stara" berza i dalje jedna od najboljih.
Kucoin.com - puno novih perspektivnih koina prvo bude izlistano na ovoj berzi.
BitMEX.com - platforma za trgovanje derivatima kriptovaluta.
(itd.)
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  ZIVOTNA PRILIKA! Zaradi Bitcoin sa ovim odlicnim cloud mining ugovorom djordje93 21 1,278 29-12-2017 02:47 PM
Last Post: Pleja
  AuroraMine : Bitcoin Cloud Mining Kazzy 0 340 28-09-2017 05:50 PM
Last Post: Kazzy
  Bitcoin rudarenje Loxo 6 4,130 15-10-2016 06:19 PM
Last Post: Ch0l
  BitCoin zarada zechina 2 2,342 27-08-2016 10:35 PM
Last Post: zechina
  BitCoin Rasprava antel94 52 17,447 05-03-2014 11:37 AM
Last Post: Hellas

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)