Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prosjek i procjena zarade!
30-11-2017, 07:15 AM (This post was last modified: 30-11-2017 07:16 AM by Colleric.)
Prosjek i procjena zarade!
Pozdrav!

RPM 4.73 eur
CPC 0.28 eur
CTR 1.71

Inace se radi o globalnoj, sportskoj stranici sa otprilike 60% usa, Uk, Canada, Australia, NZ... Ovo sve drugo sirotinja Smile
Zanima moze li to bolje? Kolika je otprilike zarada?

Da unajmim nekoga ko moze to sve bolje poslozit ili je ovo ok?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
30-11-2017, 12:26 PM (This post was last modified: 30-11-2017 12:36 PM by weblinks.)
RE: Prosjek i procjena zarade!
Uvek moze bolje. Smile Jel' ti planiras da ih promovises, ili hoces da procenis koliko oni zaradjuju? Ovi podaci se verovatno odnose na reklame.

U svakom slucaju na osnovu ovih podataka nema zarade, vec postoji mali gubitak. Zarada je u proseku 4.73 EUR za svakih 1000 prikaza reklame (na osnovu CTR, zarada po kliku - EPC bi bila 0.276), dok su troskovi (CPC) 0.28 EUR po svakom kliku na reklamu, ili 4.788 EUR na 1000 prikaza. Sto znaci da se na svakih hiljadu prikaza reklama gubi 0.058 EUR (Profit = -0.058).

Ako planiras da promovises, zaradu ces najbolje proceniti na osnovu sopstvenog iskustva. Odradi neku promociju te stranice i kada im posaljes jedno 4-5000 ljudi, imaces mnogo jasniju sliku o vrednostima CR, CTR, CPC, EPC i RPM tvoje reklame. I samo te vrednosti treba da te interesuju i njih treba da analiziras i da gledas kako da ih popravis.

Nemoj se previse oslanjati na brojeve koji ti oni prikazuju. Mozes ih koristiti u svrhu poredjenja, ali ne mora da znaci da su uopste tacni, a ako i jesu, ima mnogo faktora koji uticu na te vrednosti.
01-12-2017, 12:57 AM (This post was last modified: 01-12-2017 01:03 AM by Colleric.)
(30-11-2017 12:26 PM)weblinks Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Uvek moze bolje. Smile Jel' ti planiras da ih promovises, ili hoces da procenis koliko oni zaradjuju? Ovi podaci se verovatno odnose na reklame.

U svakom slucaju na osnovu ovih podataka nema zarade, vec postoji mali gubitak. Zarada je u proseku 4.73 EUR za svakih 1000 prikaza reklame (na osnovu CTR, zarada po kliku - EPC bi bila 0.276), dok su troskovi (CPC) 0.28 EUR po svakom kliku na reklamu, ili 4.788 EUR na 1000 prikaza. Sto znaci da se na svakih hiljadu prikaza reklama gubi 0.058 EUR (Profit = -0.058).

Ako planiras da promovises, zaradu ces najbolje proceniti na osnovu sopstvenog iskustva. Odradi neku promociju te stranice i kada im posaljes jedno 4-5000 ljudi, imaces mnogo jasniju sliku o vrednostima CR, CTR, CPC, EPC i RPM tvoje reklame. I samo te vrednosti treba da te interesuju i njih treba da analiziras i da gledas kako da ih popravis.

Nemoj se previse oslanjati na brojeve koji ti oni prikazuju. Mozes ih koristiti u svrhu poredjenja, ali ne mora da znaci da su uopste tacni, a ako i jesu, ima mnogo faktora koji uticu na te vrednosti.

Ma radi se o mom siteu i sve su informacije super tocne Smile Kako mislis minus? Inace imam dosta lijepu zaradu od njega. 300-400k posjeta mjesecno
(01-12-2017 12:57 AM)Colleric Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(30-11-2017 12:26 PM)weblinks Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Uvek moze bolje. Smile Jel' ti planiras da ih promovises, ili hoces da procenis koliko oni zaradjuju? Ovi podaci se verovatno odnose na reklame.

Ma radi se o mom siteu i sve su informacije super tocne Smile Kako mislis minus? Inace imam dosta lijepu zaradu od njega. 300-400k posjeta mjesecno

Inace nemam nista osim adsensa. A mislim da bi morao jos stvari dodati... Samo moram saznat koje i kako i sta ili nac nekoga tko ce se pozabavit s tim.
02-12-2017, 07:37 PM (This post was last modified: 02-12-2017 07:39 PM by weblinks.)
Termin CPC se vise odnosi kad placas traffic i oznacava koliko te kosta svaki klik na reklamu, pa sam stekao utisak da placas traffic. Ukoliko ti zaradjujes po kliku, onda je precizniji EPC termin. U tom slucaju na svakih 1000 poseta, zarada ti je otprilike 4.73 EUR (RPM), a po svakom kliku dobijas prosecno 0.28 EUR (EPC).

U svakom slucaju adsense optimizacija ti moze povecati CTR i samim tim povecati zaradu - tipa postavljanje reklama na druga, vidljivija mesta, koriscenje razlicitih blokova reklama, itd. Moras da eksperimentises neko vreme i da vidis koja kombinacija ti najvise donosi.

Jedini nacin da povecas EPC i RPM, je da menjaj sadrzaj sajta, tj. da koristis kljucne reci koje prikazuju ekskluzivnije reklame i da menjas ciljnu demografiju sajta jer EPC i RPM dosta zavise i od toga odakle imas najvise poseta. Ako su ti posete uglavnom ljudi iz bogatijih zemalja (SAD, Kanada, Australija, Engleska, Norveska, Svedska, itd.), EPC ce ti biti mnogo bolji npr. nego ako su ti posete iz balkanskih zemalja, Azije, Afrike i sl.
04-12-2017, 06:28 PM
(02-12-2017 07:37 PM)weblinks Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Termin CPC se vise odnosi kad placas traffic i oznacava koliko te kosta svaki klik na reklamu, pa sam stekao utisak da placas traffic. Ukoliko ti zaradjujes po kliku, onda je precizniji EPC termin. U tom slucaju na svakih 1000 poseta, zarada ti je otprilike 4.73 EUR (RPM), a po svakom kliku dobijas prosecno 0.28 EUR (EPC).

U svakom slucaju adsense optimizacija ti moze povecati CTR i samim tim povecati zaradu - tipa postavljanje reklama na druga, vidljivija mesta, koriscenje razlicitih blokova reklama, itd. Moras da eksperimentises neko vreme i da vidis koja kombinacija ti najvise donosi.

Jedini nacin da povecas EPC i RPM, je da menjaj sadrzaj sajta, tj. da koristis kljucne reci koje prikazuju ekskluzivnije reklame i da menjas ciljnu demografiju sajta jer EPC i RPM dosta zavise i od toga odakle imas najvise poseta. Ako su ti posete uglavnom ljudi iz bogatijih zemalja (SAD, Kanada, Australija, Engleska, Norveska, Svedska, itd.), EPC ce ti biti mnogo bolji npr. nego ako su ti posete iz balkanskih zemalja, Azije, Afrike i sl.

Sve sto sam ja izeksperimentirao ne ide bolje od ovoga... Bar ja ne znam kako. Pa me zanima da li je ovo OK zarada? Kolika bi trebala bit zajednu sportsku stranicu?
04-12-2017, 07:38 PM (This post was last modified: 04-12-2017 07:38 PM by weblinks.)
Što se tiče zarade, od adsensa nećeš dobiti mnogo više, ako ti CTR, broj poseta, sadržaj i demografija ostanu isti. Oni ionako prikazuju najrelevantnije reklame za demografiju i sadržaj tvog sajta. E sad, da li je zarada ok? Pa zavisi koliko imaš poseta mesečno i koliko ulažeš u reklamiranje sajta. Ako imaš puno poseta i većina su ti organic posete, ovo je vrh zarada.

Ako hoćeš da zaradiš više, probaj da fokusiraš sajt na promociju nekog aff programa, ili, još bolje, smisli da nešto lično prodaješ, pa vidi šta ti donosi više.
05-12-2017, 12:12 PM
Stavis IA na taj sajt i sa tih 300-400k imaces 600k i zaradu x3.

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
05-12-2017, 10:31 PM
(05-12-2017 12:12 PM)Jeronimo034 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Stavis IA na taj sajt i sa tih 300-400k imaces 600k i zaradu x3.
Ja se izvinjavam na nub pitanju IA - sta je to?
Find all posts by this user
06-12-2017, 07:50 AM (This post was last modified: 06-12-2017 07:50 AM by mastaz314.)
Facebook Instant Articles
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

imaš na webmajstorima pisano puno o tome, kako šta....
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
13-12-2017, 10:43 AM
Problem je s adsense reklamama na Instant Artiklima. KOliko citam nije bas super za adesnse, a on mi je za sada glavni izbor zarade.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Promena hostinga i neverovatan pad zarade na Adsensu dragan993 8 1,685 24-02-2015 09:48 PM
Last Post: DraganBr
  Pomoc oko AdSense zarade koja nije zaracunata negi 2 914 03-04-2014 10:35 PM
Last Post: gamerxyz
  Jedna moja tehnika zarade, zvana "Sam sa sobom pricam i super mi je" freemind 4 1,576 21-04-2012 02:28 AM
Last Post: VWolf
  Savjet u odabiru načina zarade ivan19992 5 1,407 14-02-2012 11:09 PM
Last Post: AleksaS
  Koje su vaše najdraže metode interent zarade? ProfitLista 4 1,988 09-10-2011 01:50 PM
Last Post: LeonMak

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)