Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako deklarisati suplemente koji se salju u UAE?
30-11-2017, 03:41 AM
Kako deklarisati suplemente koji se salju u UAE?
Pozdrav ljudi! Da li neko ima iskustva sa slanjem biljnih suplemenata i pomocnih lekovitih supstanci u inostranstvo? Ako da, kako ih deklarisete carini da se bar minimizira rizik od zaplenjivanja? Konkretno me interesuje slanje u UAE.

Jedna posiljka suplemenata u UAE mi nije stigla do odredista (tako bar primalac tvrdi), a nije se ni vratila. Deklarisana je kao "health supplements". Tracking nista konkretno ne prikazuje, dok posta tvrdi da je posiljka upucena u odredisnu zemlju i nema dalje informacije.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
11-12-2017, 05:20 AM
RE: Kako deklarisati suplemente koji se salju u UAE?
Proveri na sajtu glavne ili drzavne poste UAE, posto obicno kod nas kasne sa azuriranjem informacija o prispecu posiljke, ako uopste azuriraju. Nasuport raznih prica kako nasa posta nista ne valja, posle poslatih i primljenih nekoliko stotina paketa mogu reci da nasa posta dobro funkcionise.

Sto se tice slanje suplemenata u UAE, imas na sajtu nase poste sta sve smes da saljes u koju zemlju, mada ima tu dosta nebuloza jer je taj spisak pravljen za firme. Uglavnom ako ti se to cesto desava da zaplene, onda verovatno nije dozvoljeno, mada opet oni tu mogu siroko interpretirati. Ili nemoj slati ili nekako kamufliraj i ne pisi da je health supplement vec nesto drugo.

This is Your Life And It's Ending One Minute At A Time

http://www.arandjelovacsmestaj.com
Find all posts by this user
Thanks given by (1): weblinks
12-12-2017, 12:07 AM (This post was last modified: 12-12-2017 12:09 AM by weblinks.)
RE: Kako deklarisati suplemente koji se salju u UAE?
Hvala puno na odgovoru!

UAE su malo specificni, prostudirao sam njihov sajt, postoji spisak zabranjenih supstanci (ovo sto sam slao nije na spisku, cak ni sastojci), ali na stranim forumima se zale da im mnoge posiljke suplemenata ne stizu uopste, cak i one koje nisu zabranjene.

Jbg, imao sam porudzbinu iz te zemlje i nisam hteo da je izgubim, e sad, da li me je lik namagarcio, ili je stvarno zaplenjeno, ne znam. On tvrdi da mu nije nista stiglo, a nemam nacin da proverim. Nema informacija o posiljci na sajtovima posta u UAE, tako da mrka kapa, a kontaktirao sam i Emirates post i tvrde da nemaju nikakvih podataka o toj posiljci. Rekli su mi da oni ne skeniraju First Class International, vec samo Priority Mail, mada to vazi za USPS. Nisam siguran sta je od toga ekvivalent nasoj preporucenoj posiljci. Ovaj lik iz moje poste nije znao da mi objasni, vec mi je preporucio EMS i kaze da je sigurnije (ali tu ne bih mogao da drugacije deklarisem, jer sam zadnju posiljku koju sam slao EMS-om morao da predam otvorenu).

U svakom slucaju nisam na velikom gubitku. Vise me zanima za ubuduce...
Send this user an email Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  koji je najbolji pop ads za balkanske klikove zelim-biti-youtuber 2 479 22-02-2017 04:41 PM
Last Post: Jeronimo034
  Da li znate za koji popularan zanr? masinerija 0 1,145 28-05-2015 06:43 PM
Last Post: masinerija
  Koji tip sajta praviti cage 8 1,925 25-03-2013 02:12 PM
Last Post: nibs

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)