Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korišćenje PayPala u web prodavnici
21-11-2017, 12:38 PM (This post was last modified: 21-11-2017 12:38 PM by RhymeGuy.)
Korišćenje PayPala u web prodavnici
Zdravo svima,

Imam web prodavnicu (firma je registrovana u Srbiji i bavi se proizvodnjom igračaka), putem koje sam do sada prodavao proizvode kupcima samo iz Srbije i to na način da oni poruče preko sajta, ja potvrdim, kupac uplati pare i ja pošaljem paket.

Posle par upita iz inostranstva, odlučih da se omogućim plaćanje putem PayPala ljudima iz inostranstva (ukoliko je moguće, omogućio bih takvo plaćanje i ljudima iz Srbije). kontaktirao sam PayPal u par navrata, međutim ništa konkretno nisam dobio sem linka da pročitam njihove uslove u kojima ne piše bilo šta što mene interesuje. Na domaćim portalima nisam uspeo pronaći svežije konkretne informacije. Svi pišu nešto različito..

Moja pitanja su:
  1. Da li ja kao firma mogu prodavati legalno putem PayPala svoje proizvode ljudima iz Srbije?
  2. Da li ja kao firma mogu prodavati legalno putem PayPala svoje proizvode ljudima iz ostalih zemalja?
  3. Tip naloga koji je potrebno da imam? Predpostavljam da je business u pitanju.
  4. Na koji način se obračunava porez u slučaju ovakvog vida prodaje, tj. da li šaljem neke podatke poreskoj/banci itd..? Trenutno izdajem fiskalni račun uz pošiljku.
  5. Da li kod nas uopšte postoji neka služba koja se bavi ovim, a da daje konkretne i tačne odgovore?

Dakle interesuje me isključivo legalno poslovanje i naplata putem Paypala.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
22-11-2017, 02:37 AM (This post was last modified: 22-11-2017 02:43 AM by weblinks.)
RE: Korišćenje PayPala u web prodavnici
1. Ne mozes, protivzakonito je. Mislim mozes, ali ces imati problema ako te uhvati inspekcija, ili te neko prijavi. Dok Paypal ne omoguci RSD valutu, nece biti moguce koristiti Paypal unutar Srbije, jer nije dozvoljeno obavljati transakcije u drugim valutama osim RSD između građana Srbije.
2. Mozes.
3. Business ili Premier. Nema neke razlike, osim ako ne placas radnike putem PP, ali obzirom na stavku pod 1 i Premier ce vrsiti posao.
4. Ako si pausalac ne placas dodatni porez dok god ne predjes godisnji limit. Ali se svaka PP uplata racuna u godisnji limit.
5. Kod nas postoji samo sluzba koja se bavi inspekcijom rada i koja trazi sta ne radis po propisima da bi mogla da te kazni. Kad je pomoc u pitanju, svi se prave ludi i niko ne zna svoj posao.
27-11-2017, 04:03 PM
Hvala najlepše na odgovoru, a što se tiče bankovnog računa trebalo bi da otvorim devizni?

Ovo što kažeš da je protivzakonito za primanje PayPal uplata od rezidenata Srbije za firmu Srbiji, to bi trebalo da bude tačno, međutim dobih odgovor iz PayPala:
Quote:1. Since i have registered company in Serbia, is it possible for me to receive money over PayPal from residents of Serbia?
You ill be able to receive payments from your customers from Serbia and other countries.
27-11-2017, 08:30 PM
Mislim da je tu Paypal razumeo da ih pitas da li je tehnicki izvodljivo da kupac iz Srbije,koji ima Paypal nalog,plati putem Paypal-a robu na tvom sajtu (sto jeste tehnicki izvodljivo).

Ali,sa druge strane,Paypal ne ulazi u zakone zemalja (npr. Srbije),gde je zakonom regulisano da drzavljani mogu da placaju robu samo u lokalnoj valuti (dinarima).

Tj. mozes ti da primas uplate i u evrima,dolarima,itd. od nasih gradjana...ali,sto kaze weblinks,ako te inspekcija provali...nader'o si Smile
Thanks given by (1): faroALI
01-12-2017, 12:25 AM
(27-11-2017 04:03 PM)RhymeGuy Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Hvala najlepše na odgovoru, a što se tiče bankovnog računa trebalo bi da otvorim devizni?

Nije neophodan devizni racun. Jedino mora da bude Visa kartica koja se moze koristiti za online placanje. Neke vize elektron nemaju sve cifre na raspolaganju i ne mogu se dodati na Paypal, niti se koristiti za primanje uplata. Skoro sam negde procitao da i neke Visa internet kartice tipa Viza Virtuon od Raiffeisen banke i Visa Virtual od OTP ne prolaze, ali nisam siguran. Intezina Visa Inspire prolazi, ali se nekad ceka dugo da uplata legne. Meni je pretposlednja uplata legla nakon 3 nedelje (navodno radili neki update), a poslednja nakon 4 dana od povlacenja.

Ako hoces da primas uplate u EUR, treba ti devizni EUR vezan za Visa karticu. U tom slucaju ako sa PP povlacis EUR valutu, leci ce ti u evrima, ako povlacis USD valutu (ili neku drugu tipa GBP), automatski ce se konvertovati u EUR. Ako imas obican RSD tekuci vezan za Visa karticu, sve uplate ce se automatski konvertovati u RSD.

U Intesi i OTP banci nije moguce otvoriti devizni racun vezan za karticu u nekog drugoj valuti osim EUR. Moguce je otvoriti devizni nevezan za karticu u drugim valutama, ali za Visa placanja nije. Nisam proveravao u drugim bankama.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Povlačenje novca s Paypala na devizni račun dvesliga 0 802 31-10-2016 09:44 AM
Last Post: dvesliga
  Postoji li i dalje automatski withdrawal sa PayPala? [Ivan] 10 1,499 11-01-2016 09:23 AM
Last Post: mrcina
  Verifikacija paypala senadin001 3 3,254 24-03-2014 05:45 PM
Last Post: senadin001
  Problem sa slanjem novca sa Paypala liska 7 2,758 01-10-2011 01:27 PM
Last Post: anarchox
  Od sljedeće godine konačno ćemo moći primati novac putem PayPala? xman 13 3,396 14-01-2011 06:26 PM
Last Post: mauritos

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)