Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PAYPAL NEGATIVAN BALANS!
03-11-2017, 01:39 AM
PAYPAL NEGATIVAN BALANS!
Pozdrav
Iam problem
Imao sam 2 disputa od kupca koji je uzeo kljuceve za igre
Ti kljucevi zapravo rade, on je otvorio dispute i trazi kao novac nazad
Ja sam imao -59$
Platio sam malo nesto na svoj racun bilo je -44$
Danas umalo se nisam sokirao doslo je -89$ na moj racun navodno kao da platim 20$ zbog neceg nzm cega njohovog.
E sada sta ce biti ako ne platitm taj iznos,ja nemam novca da to platim
Negde sam procitao da novac uzimaju sa kartice,ako ti je povezana kartica,i da nece nista uraditi ako se ne plati,nego zatvore nalog posle 6 meseci.
Da li ce mi stici nesto na kucnu adresu,a nisam uneo tacnu adresu moju na paypal pre davno sam promenuo adresu.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
09-11-2017, 06:10 PM (This post was last modified: 09-11-2017 08:13 PM by weblinks.)
RE: PAYPAL NEGATIVAN BALANS!
To je vid prevare od strane kupaca. Apsolutno je nebitno da li kljucevi rade. Znaju da seller's protection ne vazi za digitalne stvari koje prodajes. Zato ne treba prodavati nista digitalno. Rizik je veliki. Ja sam se opekao prosle godine jer sam prodavao bitkoin preko ebay-a, pa sam usao u minus $600 plus sto sam izgubio jos otprilike toliko u vrednosti bitkoina. Jedan drugar je na istu foru izgubio skoro $5000...

Sa paypal/ebay dispute gubis onoliko koliko ti je kupac uplatio, a sa chargeback gubis ono sto ti je uplaceno i jos $20 kao chargeback fee.

$20 je chargeback fee koju ti PP trazi kad neko preko svoje banke uradi chargeback tj. prijavi transakciju sa kartice kao neosnovanu. Treba uvek da se boris sa dispute i chargeback, ali 99% gubis za digitalne stvari, jer ne priznaju ni eBay poruke, ni druge dokaze o isporuci (meni nisu priznavali ni blockchain tx), ako nisi poslao postom i nemas dokaz da je posiljka stigla na PP adresu kupca. Onih 1% mozes da dobijes ako utvrde da kupac previse cesto koristi dispute i/ili chargeback.

Problem je sto je rizik za dispute do 45 dana od datuma transkacije i to ako je kupac platio sa svog PP racuna. U tom slucaju tek posle 45 dana si siguran. Ako je kupac koristio karticu za placanje, onda jbg - rizik ti je i do 6 meseci od datuma transakcije za chargeback.

Jedini nacin da prevazidjes ovaj problem je da kljuceve saljes postom, i to da koristis skuplju varijantu npr. PostExpress EMS ili DHL i da uvek saljes samo na PP adresu kupca, ne na eBay adresu. Klasicna preporucena posiljka nije dobra, jer nas tracking prati posiljku samo dok ne napusti Srbiju i nemas dokaz da je isporucena. Cak i povratnica je nesigurna i pitanje je da li ce ti stici i koliko dugo ces cekati. Ako imas tracking na kom pise delivered, onda mozes da se uspesno boris sa INR dispute (Item Not Received), non authorized transaction dispute i chargeback - 99% dobijas. Jedini problem moze biti NAD ili SNAD dispute (Not As Described), jer u ovom slucaju ti je veca sansa da izgubis.

Ne verujem da ce te PP goniti za taj iznos, mada nije lose da uvek imas odredjena sredstva na racunu za ovakve situacije. Nemoj svakom prodavati ko ti kupi, uvek proveri da li je skoro i sta kupovao na ebay-u i kakav ima feedback, mada nema garancija. Ako ti je nesto sumnjivo, refundiraj novac i ponisti transakciju pre nego sto posaljes kljuc...
Thanks given by (1): faroALI
10-11-2017, 03:24 AM
(09-11-2017 06:10 PM)weblinks Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Jedini nacin da prevazidjes ovaj problem je da kljuceve saljes postom, i to da koristis skuplju varijantu npr. PostExpress EMS ili DHL i da uvek saljes samo na PP adresu kupca, ne na eBay adresu. Klasicna preporucena posiljka nije dobra, jer nas tracking prati posiljku samo dok ne napusti Srbiju i nemas dokaz da je isporucena. Cak i povratnica je nesigurna i pitanje je da li ce ti stici i koliko dugo ces cekati.
Samo par stvari,u vezi slanja za inostranstvo.

Post express sluzi za slanje posiljki u okviru Srbije (bez Kosova),dok za slanje u inostranstvo se koristi taj EMS (Postina usluga) ili DHL (posebna kompanija,nezavisna od nase Poste).Mislim da je najniza cena postarine EMS-a (da saljes jedan obican papir) 20 evra,pa navise (nisam 100% siguran,ali tu je negde).Razmisli koliko ti se to isplati.Za DHL pretpostavljam da su slicne cene (ne znam).

A sto se tice pracenja...moram da te demantujem.
Ja kad saljem posiljku kao "preporucenu posiljku avionom" (neki ekvivalent first class airmail;bar ja tako strancima to predstavljam),mozes je pratiti do momenta isporuke na sajtu Poste - opcija "Praćenje statusa pošiljke",ovde:
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(tj. na engleskom: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Provereno radi za pracenje posiljki za Evropu i Juznu i Severnu Ameriku.
Za Australiju je izgleda vec malo drugacija prica - za jednu posiljku mi i dalje stoji da je otisla iz Srbije 6.10. (dakle pre 5 nedelja),a da jos nije stigla tamo,dok mi primalac javlja da je primio to posle 10-ak dana.

Sa povratnicama nisam nikad radio (van Srbije),ali kapiram da bi i to stiglo (za dvostruko vise vremena od koliko je trebalo da posiljka stigne tamo gde si je poslao).Ne znam koliko se to dodatno naplacuje,ali ako nije skupo mislim da je vredno,jer onda imas cvrst dokaz u rukama (papir,sa potvrdom),nasuprot dokazivanju isporuke putem sajta Poste i drugih online mesta za pracenje statusa posiljke.

Naravno,u velikoj vecini slucajeva nema uopste potrebe za ovako necim (povratnicama i slicno),jer radis sa normalnim kupcima (ne prevarantima),ali ako naletis na neku budalu,onda ti je ovo pod "must".
Thanks given by (1): faroALI
10-11-2017, 11:23 PM
(10-11-2017 03:24 AM)Lazar023 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Samo par stvari,u vezi slanja za inostranstvo.

Post express sluzi za slanje posiljki u okviru Srbije (bez Kosova),dok za slanje u inostranstvo se koristi taj EMS (Postina usluga) ili DHL (posebna kompanija,nezavisna od nase Poste).Mislim da je najniza cena postarine EMS-a (da saljes jedan obican papir) 20 evra,pa navise (nisam 100% siguran,ali tu je negde).Razmisli koliko ti se to isplati.Za DHL pretpostavljam da su slicne cene (ne znam).

A sto se tice pracenja...moram da te demantujem.
Ja kad saljem posiljku kao "preporucenu posiljku avionom" (neki ekvivalent first class airmail;bar ja tako strancima to predstavljam),mozes je pratiti do momenta isporuke na sajtu Poste - opcija "Praćenje statusa pošiljke",ovde:

Provereno radi za pracenje posiljki za Evropu i Juznu i Severnu Ameriku.
Za Australiju je izgleda vec malo drugacija prica - za jednu posiljku mi i dalje stoji da je otisla iz Srbije 6.10. (dakle pre 5 nedelja),a da jos nije stigla tamo,dok mi primalac javlja da je primio to posle 10-ak dana.

Sa povratnicama nisam nikad radio (van Srbije),ali kapiram da bi i to stiglo (za dvostruko vise vremena od koliko je trebalo da posiljka stigne tamo gde si je poslao).Ne znam koliko se to dodatno naplacuje,ali ako nije skupo mislim da je vredno,jer onda imas cvrst dokaz u rukama (papir,sa potvrdom),nasuprot dokazivanju isporuke putem sajta Poste i drugih online mesta za pracenje statusa posiljke.

Naravno,u velikoj vecini slucajeva nema uopste potrebe za ovako necim (povratnicama i slicno),jer radis sa normalnim kupcima (ne prevarantima),ali ako naletis na neku budalu,onda ti je ovo pod "must".

Ja sam slao nekoliko pisama preporuceno pre oko 3-4 meseca za SAD i ni na jednom mi ne pise delivered, upravo proverio. Poslednji update na svakom je "11003 IZMENIČNA POŠTA - ZEMLJA ODREDIŠTA", a sva su isporučena isto tako za oko 10-ak dana. Mozda je za pakete druga prica, ali za pisma ne mogu da kazem, a ako ne stoji delivered, dzaba mu.

Ako ce da salje kljuceve, onda ce ih verovatno slati pismima. Preporuceno pismo kosta 227 rsd, dok je povratnica mislim oko 380-400 rsd. EMS kosta 2200rsd, dok je DHL mislim oko 4400, ali ni ja nisam siguran...

Meni je licno sluzbenik u posti rekao da su povratnice u inostranstvo nesigurne i da moze da se desi da ih inostrana posta ne vrati uopste. Licno ni ja nemam iskustva sa povratnicama u inostranstvo...
13-11-2017, 03:56 AM
(10-11-2017 11:23 PM)weblinks Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ... a ako ne stoji delivered, dzaba mu.
To da.

Gledao sam nesto smernice Amazona,po pitanju povratka robe (Return Policy).
I evo sta kazu,tj. savetuju u tom slucaju:
Quote:If you are sending the item within the United States and the order is valued at $100 or more, insure the shipment for the value of the merchandise and ship your return with a signature shipping service.
Items valued over $35 must be returned to the seller with a trackable shipping service.
For items below $35, we suggest USPS delivery confirmation service.

If a package doesn't arrive and you don't use a trackable method to return or if you refuse the shipment as a method of return, we may not be able to cover you under the A-to-z Guarantee.
(OK,ovde savetuju kupce kako da vrate robu,ali se isto moze primeniti i na prodavce kako da je posalju)

U sustini,zavisno od visine vrednosti robe oni savetuju kako postupiti (da li traziti potpis prijema posiljke ili samo potvrdu o isporuci i slicno).
13-11-2017, 09:31 PM
Možda postoji neki pouzdani servis u SAD koji omogućava štampanje i slanje preko USPS-a sa praćenjem. Ja znam za SmileBox, ali ga nisam lično koristio i ne znam koliko je pouzdan. Teorijski bi mogao da im pošalje npr. pdf dokument koji bi oni odštampali i poslali na željenu adresu. E sad ovo bi moralo da bude prilično pouzdano, ili da npr odštampa samo ključ i ref. broj sa PP ili ebay-a (što bi kupac prepoznao), bez da napiše bilo šta što bi ukazalo na značenje ključa osobi koja štampa i šalje, da bi izbegao potencijalnu zloupotrebu.

Ovo neće rešiti NAD ili SNAD claim, ali ga može zaštititi kod INR i chargebacks koji su ubedljivo i najčešći...
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Skrill - Paypal iCroatianN 1 865 10-10-2014 04:20 PM
Last Post: Predradnik

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)