Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sajt na engleskom ili srpskom?
26-10-2017, 12:53 PM (This post was last modified: 26-10-2017 04:16 PM by jecajexycoje.)
Sajt na engleskom ili srpskom?
Cao, znam da je bilo sličnih pitanja, ali ja bih volela da vas pitam za savet.
Pre mesec dana pokrenula sam sajt o novostima u vezi turskih glumaca. I prilično je dobro krenulo, trenutno imam u proseku oko 400 page viewa dnevno. Adsense mi je odobren pre malo manje od nedelju dana,zarada za ovih nedelji dana je oko 0.22 evra.
Međutim hosting paket mi je najniži mogući, a budući da je sajt vezan za novosti taj 1gb će se kad tad popuniti a tad ću morati više da izdvajam za hosting. Moje pitanje je, da li mislite da probam da predjem na engleski, u tom slučaju ću izgubiti ovu publiku sa balkana i po neke evropske zemlje, a eventualno pridobiti arape i ostale zemlje koje se zanimaju za tu tematiku.
Na forumu sam dosta čitala o tome da od sprskih sajtova nema vajde, zanima me šta vi mislite ? Smile

Danas sam promenila malo raspored reklama. Šta mislite o rasporedu. Imate li još koji predlog?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
26-10-2017, 02:48 PM
RE: Sajt na engleskom ili srpskom?
svakako radi za strano tržište ... bilo koje je bolje od bilo kojeg našeg domaćeg ... samo indiju izbjegavaj haha
Find all posts by this user
26-10-2017, 02:58 PM (This post was last modified: 26-10-2017 03:09 PM by jecajexycoje.)
(26-10-2017 02:48 PM)liquid Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. svakako radi za strano tržište ... bilo koje je bolje od bilo kojeg našeg domaćeg ... samo indiju izbjegavaj haha

Otkako sam danas rasporedila reklame, stigao mi je klik iz Hrvatske od 0.49 evra , sad se razmišljam, izgleda da i nije baš toliko loše domaće tržište... Koliki bi bio prosek recimo od Arapa i npr latinoamerikanaca , možda pokoji Amer?
26-10-2017, 03:55 PM (This post was last modified: 26-10-2017 03:59 PM by liquid.)
pa zavisi kojih arapa, ako su iz emirata, kuvajta ili katara onda će sigurno biti odlična zarada jer su razvijeni, a ako je iz libije, sirije ili iraka onda ce biti lose naravno .. idealno bi bilo kada bi mogla ciljati ameriku, kanadu ili UK

za latinoamerikance ne znam, vjerovatno je brazil najbolji

naravno uvijek kod ovakvih stvari zavisi i tematika sajta, ne kazem da ne teba raditi za domaće tržište ali vjerujem da za isto truda mozes vise zaraditi ako radis za strano trziste

ako turski glumci idu dobro za domace trziste ganjaj to, i ja imam domace sajtove koji dobro prolaze kod publike, doduse nije adsense ali moze se ubost

mozda da pokrenes oba sajta paralelno, i za domace i za englesko, pa vidi
26-10-2017, 04:15 PM (This post was last modified: 26-10-2017 04:38 PM by jecajexycoje.)
(26-10-2017 03:55 PM)liquid Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. pa zavisi kojih arapa, ako su iz emirata, kuvajta ili katara onda će sigurno biti odlična zarada jer su razvijeni, a ako je iz libije, sirije ili iraka onda ce biti lose naravno .. idealno bi bilo kada bi mogla ciljati ameriku, kanadu ili UK

za latinoamerikance ne znam, vjerovatno je brazil najbolji

naravno uvijek kod ovakvih stvari zavisi i tematika sajta, ne kazem da ne teba raditi za domaće tržište ali vjerujem da za isto truda mozes vise zaraditi ako radis za strano trziste

ako turski glumci idu dobro za domace trziste ganjaj to, i ja imam domace sajtove koji dobro prolaze kod publike, doduse nije adsense ali moze se ubost

mozda da pokrenes oba sajta paralelno, i za domace i za englesko, pa vidi

Zar me kaze politika googla da isti sadrzaj na dva sajta nije dozvoljen, ili to ne vazi ako je isti vlasnik ta dva sajta... Da li je moguce nekako da na istom domenu i hostingu imam dva jezika?
26-10-2017, 04:36 PM
mogu biti dva jezika na istom domenu, ti si onaj koji pravi sadržaj ...
26-10-2017, 04:39 PM
(26-10-2017 04:36 PM)liquid Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. mogu biti dva jezika na istom domenu, ti si onaj koji pravi sadržaj ...
sta mislis o zemljama koje me posecuju evo top 10 iz analytics ...znam da su top 3 najgore moguce .. al tako je

Srbija 1635 sesija
Bosna 225
Crna Gora 160
USA 76
Hrvatska 65
Makedonija 47
Nemacka 34
Austrija 30
Svajcarska 20
Kosovo 18
itd...

Ovo sto je iz Amerike mislim da je dosta poseta od googla tako da nisam nesto previse srecna tim ishodom ... ali kako ti se čine ove druge zemlje da li se isplati nastaviti na Srpskom ako me posecuju u ovom broju za ovih mesec dana koliko imam sajt ?
26-10-2017, 04:47 PM
odlicno je to ... vole naše žene turske glumce haha jesu to google analytics podaci ili?
26-10-2017, 04:54 PM
(26-10-2017 04:47 PM)liquid Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. odlicno je to ... vole naše žene turske glumce haha jesu to google analytics podaci ili?

Haha ,da analytics Smile dakle prelažeš da ostanem na srpskom ? Smile
26-10-2017, 06:00 PM
krenula si sa tim, dolaze posjete, ja bih nastavio ... samo je bitno da posjete rastu, uvijek nekad kasnije mozes pokrenuti jos jedan sajt na engleskom
Thanks given by (2): jecajexycoje, jecajexycoje
26-10-2017, 06:30 PM
(26-10-2017 06:00 PM)liquid Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. krenula si sa tim, dolaze posjete, ja bih nastavio ... samo je bitno da posjete rastu, uvijek nekad kasnije mozes pokrenuti jos jedan sajt na engleskom

Hvala ti na savetima :-)
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)