Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amazon Affiliate Programme i domain koji nije na moje ime
» Da li uopste da pokusavam
17-10-2017, 08:02 PM
Amazon Affiliate Programme i domain koji nije na moje ime
Pozdrav svima!

Mada vladam terminologijom i aktivno sam se bavio SEO strategijama pisuci content za druge, doslo je vreme da pokrenem svoj sajt u partnerstvu sa strancem koji je vlasnik domena i sajta koji radi vec dve godine.

Sve je u principu maksimalno cisto: sajt je njegov, ja se prijavljujem kao Non-US resident, on je ulozio u sajt, ja cu raditi content i WP edditing kao i dobar deo SEO posla. On svakako radi 5-6 sajtova i par godina je u SEO te mu je valjda lakse da se ne bavi jos jednim polugodisnjim ili visegodisnjim zezanjem za sitnu kintu.

Ja sam kao i uvek predlozio (posto radim sa covekom dovoljno vremena da imam puno poverenje u njega) da mi moj commission cut salje na PP, kao i platu do sada.

Buduci da covek iz neke korektnosti da ja budem osiguran i da vidim sve sto leze na Amazon account zeli da ja na svoje ime otvorim Amazon Affiliate account te da meni kucka commission, imam pitanje:

da li ce mi Amazon prihvatiti prijavu za AAA posto domen nije na moje ime?

Na WhoIs se svakako ni njegovo ime ne vidi posto je uzeo privacy addon ali on barem moze da dokaze da je kupio domen.

Ako neko moze da odgovori, bio bih zahvalan! Winking
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
27-11-2017, 07:35 AM
RE: Amazon Affiliate Programme i domain koji nije na moje ime
Ime vlasnika domena tu ne bi trebalo da igra neku bitnu ulogu. Ono sto gledaju prilikom prijave jeste da li je sajt odradjen kako treba. Bitan je Privacy policy i da postoji negdje pri dnu izjava da sajt prikuplja zaradu od affiliate linkova sa Amazona i slicno.

Na kraju krajeva, aplikacija se zapravo ne uzima u obzir, tj. biva poluodobrena odmah na startu, ali se sajt pregleda tek nakon sto ostvari prvu prodaju. Ako si u mogucnosti da stavis svoj kod na sajt preko kojeg ces generisati prvu prodaju onda je to dovoljno da dokaze da si povezan sa tim sajtom, tj. domenom.
30-11-2017, 03:07 AM
RE: Amazon Affiliate Programme i domain koji nije na moje ime
Ne znam koliko je pametno ulaziti u takav poslovni odnos kakav si naveo, pogotovo sa strancem. Ja ne bih, a ti valjda znas sta radis. On kao vlasnik sajta drzi sve konce u rukama i sta moze da ga spreci da jednog dana odluci da te iskljuci iz svega, a koliko sam shvatio ti mu odradjujes najzahtevniji posao kod izrade sajta. Posao (interes) i prijateljstvo ne idu uvek dobro zajedno...
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Amazon Mechanical Turk nikola5555 23 10,281 02-02-2017 12:31 AM
Last Post: terminator
  Amazon Mechanical Turk Hedasba 10 7,440 16-01-2017 12:29 AM
Last Post: terminator
Smile sajtovi koji traže pisce njitza 1 596 25-05-2016 10:55 PM
Last Post: Jecili
  Affiliate sajt + adsens reklame barbarosa 6 1,675 04-08-2015 11:20 PM
Last Post: Sisko
  affiliate sajt barbarosa 0 515 27-07-2015 11:53 PM
Last Post: barbarosa
  Neki odgovori koji bi mi pomogli barbarosa 6 762 25-07-2015 05:48 PM
Last Post: barbarosa
Smile Amazon KDP - poreska pitanja shki 1 1,180 11-03-2015 10:37 PM
Last Post: vlasta
  Koji nacin zarade izabrati? vagabundo 11 1,459 17-02-2015 04:11 PM
Last Post: flex202

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)