Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Održavanje WP portala - cijena
05-10-2017, 11:18 AM (This post was last modified: 05-10-2017 11:50 AM by BenjooJutub.)
Održavanje WP portala - cijena
Naime, klijent želi da mu održavam web portal napravljen u WP-u. Riječ je o portalu jednog sportskog kolektiva, a na početku bi morao uraditi update tabele lige, update rostera kluba, update utakmica u sezoni etc. To radim preko Sportpass plugina.

Kasnije bi jednom sedmično updateovao tabelu i rezultate iz odigranog kola, te napisao članak o odigranoj utakmici.

Sad me zanima, jer ni sam ne znam koliku cijenu da odredim. Na početku bi za update, tako da ga nazovem čitave stranice trebao više vremena pa shodno tome, logično bi bilo da za taj "projekat" dobijem više novca. Sad me zanima, koliko da tražim za taj dio posla a koliko da tražim na mjesečnoj osnovi "održavanje" portala?

Šta još mogu ponuditi pod "održavanjem" a da bi primamilo vlasnika portala, s obzirom da portal nije velik i vjerovatno backup i zaštita ih i ne zanima previše? Nekako mi je neprijatno odrediti cijenu, jer koliko god da kažeš, za nekoga ko nije u ovom poslu, to je puno novca. Kako se vi borite sa ovim? Smile

Bilo bi poželjno kada bi ubrzo dobio odgovor, jer do kraja vikenda moram odrediti cijenu. Nisam nigdje pronašao sličnu temu, pa bi bilo zanimljivo da malo prodiskutujemo o tome. Hvala Smile
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
05-10-2017, 01:11 PM
RE: Održavanje WP portala - cijena
Mislim da bi sam trebao cijeniti svoj rad i sam definirati cijenu odnosno zaradu koju želiš za izvršen rad, izračunaj vrijeme koje bi mjesečno potrošio na taj rad pomnoži sa cijenom kojom želiš biti plačen po satu i ponudi, ako pristane super ako ne daj mu popust Smile

Remember, remember the 5th of november...

Jurassic park store - Best Jurassic park store
05-10-2017, 01:31 PM
Kažeš lepo 50 ili 80 evra mesečno, sa tim da se nakon tri meseca radi redukcija cene. Ili nakon 6 meseci.

Za tih par meseci vidiš kakav je posao i kakvi su ljudi kao saradnici, pa vidiš da li će cena ići gore ili dole, opet na period od 6 meseci.

To mora tako jer ne možeš predvideti koliko će posla biti mesečno i koliko će te zvati da radiš izmene i promene.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
18-10-2017, 12:19 AM (This post was last modified: 18-10-2017 12:21 AM by BenjooJutub.)
Da li neko zna kako da ove sponzore, odnosno ove sličice od sponzora stavim header stranice ili negdje pri vrhu i da budu vodoravno poredani? Nigdje ih u WP panelu ne mogu pronaći... Nisam pravio stranicu tako da ne znam gdje se tačno nalazi ovo.

[Image: 5112d3f6a53d63d5015fcdc8c6b810c6.jpg]
19-10-2017, 10:11 PM
Zna li neko? Da li moram mjenjati kod? kada idem na Inspect i nađem otprilike šta bi to moglo biti, nikako u wp-contentu ne nađem to što sam vidio i Inspect elemen.. Nadam se da me razumijete Smile
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)