Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Los Hosting
25-05-2017, 10:36 PM
Los Hosting
Ovom prilikom mi nije namera da ocrnim ovaj hosting vec da skrenem paznju da ne ostanete bez sajta kao sto je kod mene bio slucaj.

Radi se o DreamHost firmi i ispricacu vam sve u detalje. Kod njih sam imao 2 domena i 1 wordpress hosting. Ne mogu reci da sam hostingom bio prezadovoljan ali mi je cena odgovarala.

Buduci da mi je sajt bio iz dana u dan sve jaci a hosting koji sam koristio pre dreamhost-a vise nije zadovoljavao moje potrebe resio sam da predjem na DreamHost. Nekako sam uspostavio kontakt sa njihovom podrskom gde su mi rekli da za WP Hosting rade migraciju sajta. Zasto? Zato sto je to jedini hosting koji nema Cpanel nego su napravili neku glupost od panela koji bi trebao da podseca na wordpress i da olaksa koriscenje. Toliko je olaksao da su morali ljudima da rade migracije i to samo na tom hostingu.

Ja sam kupio hosting i od podrske dobio odgovor da ce migracija da se uradi najkasnije za 15 radnih dana. To je u sustini 20 dana. Problem mi je bio da odradim sam migraciju sto zbog toga sto to ne umem, pogotovo na njihovom novom panelu, sto zbog toga sto sam imao oko 25GB stvari da migriram a sa mojim netom bi to islo jako sporo. No dobro nasao, sam coveka koji mi je to uradio kroz 5 dana.

Kroz oko mesec ipo (45 dana), mi stize poruka na upitu od strane podrske, "Da li vam je potrebna migracija?" Jako velikodusno od njih. Moram dodati da mi je to ujedno i poslednji put dat odgovor od strane njih na topicu. Ja jos uvek nisam provalio da postoji "live chat" kao opcija, doduse pomalo sakrivena opcija.

Svaki sledeci put sam se sa njima dopisivao preko live chata, kada je nesto trebalo, jer na topicu ne odgovaraju. Malo je reci da im je podrska ocajna. Osecaj je bio kao da tamo rade 20-ak debila i 2 sefa koji nesto znaju da urade i ukljuce se u podrsku tek kada prethodnom jasno stavis do znanja da ti je izgubio sat ipo i nista nije uradio.

Tako se uglavnom desavalo da neka devojka (zensko ime) odgovara vrteci u sablonu 10 odgovora, ma sta god ti nju pitao. Imao sam problem sa domenima, zatim sa webmeilom koji je radio brzinom kornjace, onda kako uci u FTP posto je to tamo malko zaguljeno, gde mi lik iz podrske doslovce kaze da ne koristim njihov online program koji mi nude jer je sranje nego da skinem neki drugi... Da ne duzim bilo je tu stvari za koje mi je bila potrebna podrska, cak je u par navrata i server njihov pao.

Pored tih 10 sablonskih odgovora bilo je isto jako zanimljiv odgovor, kada ti kazu ostavi poruku u topic, koji apsolutno niko ne cita samim tim niko i ne odgovara. I kada im ti das do znanja da ti ces dzabe pisati u topic a da je doticni sagovornik zesce glup, onda se javi drugi lik koji u rekordnom roku od 2-3 minuta resi problem za koji sam sa ovim prethodnim izgubio 2 sata. I ne samo to, lik prizna da je ovaj prethodni neiskusan i izvinjava se.

Zadnji put sam imao pre mesec dana kontakt sa podrskom i posle toga nisam imao. 22. maja sam uplatio hosting za sledeci mesec a 24. maja me je ovo docekalo:

Nalog je ugasen bez ikakvog napisanog obrazlozenja. Live chat mi je nedostupan, a na topic niko ne odgovara. Da stvar bude jos gora oba domena su zaledjena, imam ih ali ne mogu da im promenim DNS i da ih na taj nacin preusmerim na drugi hosting. Backup nisam radio tako da sve sto sam radio godinu ipo je obrisano bez reci. Ovo mi se nikada do sada nije desilo, pa niti znam da se nekome od mojih prijatelja desavalo. Iz tog razloga moj savet je da ih u sto vecem luku izbegavate.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (2): novii, Jeronimo034
26-05-2017, 05:40 PM
RE: Los Hosting
Svakako zaobilaziti hosting, ali zasto ti nisi nijednom za godinu i po dana napravio backup....
Na greskama se uci.
Find all posts by this user
27-05-2017, 01:45 AM
(26-05-2017 05:40 PM)Loxo Wrote:  Svakako zaobilaziti hosting, ali zasto ti nisi nijednom za godinu i po dana napravio backup....
Na greskama se uci.

Slazem se ali u ovom slucaju mi backup nista ne bi znacio. Meni je domen na njihovom serveru, ne mogu mu menjati DNS, niti ga na bilo koji nacin koristiti/preusmeriti na drugi hosting. Tako da ako bih imao backup morao bih ponovo novi domen, novi hosting, pa sve iz pocetka.
01-06-2017, 01:12 AM
(27-05-2017 01:45 AM)pedjaa Wrote:  
(26-05-2017 05:40 PM)Loxo Wrote:  Svakako zaobilaziti hosting, ali zasto ti nisi nijednom za godinu i po dana napravio backup....
Na greskama se uci.

Slazem se ali u ovom slucaju mi backup nista ne bi znacio. Meni je domen na njihovom serveru, ne mogu mu menjati DNS, niti ga na bilo koji nacin koristiti/preusmeriti na drugi hosting. Tako da ako bih imao backup morao bih ponovo novi domen, novi hosting, pa sve iz pocetka.

Ako ti nije "whois guard" bio uključen i ako ima tvoje ime sa svim podacima na whois vidljivo mislim da imaš dobre šanse da vratiš domenu jer možeš dokazati da je tvoja preko icaana. Pogledaj na stranici icanna proceduru vraćanja domene "Documentation is Key to Recovering Hijacked Domain Names". Najbolja opcija je koristit registranta samo za domene neovisno od hostinga jer je lakše upravljati domenama prilikom promjene hostinga. Samo mijenjas ip i nameservere ali na greškama se uči kao i svi.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Sto je to vps hosting? VPS hosting - prednosti, mane, mogucnosti ? ps3 4 4,923 24-01-2011 10:52 PM
Last Post: flex202
  Moj hosting vs free hosting m4ster 10 4,708 17-06-2009 07:25 PM
Last Post: octavia77

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)