Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Premala Adsense zarada
» Premali broj pregleda po Adsense statistici, ali u stvarnosti je mnogo veći
02-05-2017, 11:49 PM
Premala Adsense zarada
Imam 2 YouTube kanala. Jedan ima dnevno cca 100-200 pregleda, a drugi preko 1000. Na adsenseu su oba povezana na jedan račun, i prema njihovoj statistici već sedmicama prikazuje mnogo manje pregleda od YouTubeove statistike (recimo max 150 pregleda dnevno, a u stvarnosti ih često ima i 1000-2000). Istu statistiku pokazuje kada se ulogujem i na jedan i na drugi adsense račun, ali kada gledam statistiku mjesečne zarade na YouTube-u, vidim da su uračunali svaki cent na oba kanala, dakle objedinjeni su.
Razmišljao sam da je problem u ovom YouTubeovom novom pravilu sa reklamama, ali na svakom od kanala imam preko 10.000 pregleda ukupno gledajući, ali ako gledamo pojedinačno po klipovima, onda samo jedan ima preko 10.000 pregleda. Molim vas pomozite, koliko znam otprilike bih trebao imati 0.50€ dnevno na 1000 pregleda, a po YouTube statistici, ta zarada je 0.01 €, što je zaista mizerno. Znači u nekom mjesečnom prosjeku na 35.000 pregleda bih trebao zaraditi cca 17€, a ovamo će pisati max 1€. U čemu je problem? Sorry
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
04-05-2017, 12:18 PM
RE: Premala Adsense zarada
(02-05-2017 11:49 PM)Terminatorx Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Imam 2 YouTube kanala. Jedan ima dnevno cca 100-200 pregleda, a drugi preko 1000. Na adsenseu su oba povezana na jedan račun, i prema njihovoj statistici već sedmicama prikazuje mnogo manje pregleda od YouTubeove statistike (recimo max 150 pregleda dnevno, a u stvarnosti ih često ima i 1000-2000). Istu statistiku pokazuje kada se ulogujem i na jedan i na drugi adsense račun, ali kada gledam statistiku mjesečne zarade na YouTube-u, vidim da su uračunali svaki cent na oba kanala, dakle objedinjeni su.
Razmišljao sam da je problem u ovom YouTubeovom novom pravilu sa reklamama, ali na svakom od kanala imam preko 10.000 pregleda ukupno gledajući, ali ako gledamo pojedinačno po klipovima, onda samo jedan ima preko 10.000 pregleda. Molim vas pomozite, koliko znam otprilike bih trebao imati 0.50€ dnevno na 1000 pregleda, a po YouTube statistici, ta zarada je 0.01 €, što je zaista mizerno. Znači u nekom mjesečnom prosjeku na 35.000 pregleda bih trebao zaraditi cca 17€, a ovamo će pisati max 1€. U čemu je problem? Sorry

Neki od najvecih oglasivaca prestali su se oglasavati na google zbog pojavljivanja reklama na nerelevantnom sadrzaju poput ekstremistickih sadrzaja itd. Mala je zarada kod svakoga, ne samo kod tebe.

Primijetio sam da su pojedini Youtube kanali prestali sa objavom video sadrzaja ili ga rjedje objavljuju.

Moj ti je savjet ako mislis da imas dobar sadrzaj i (ako ti ne oduzima previse vremena) nastavi.

Bitcoin
Razmjena linkova design, mobilephones/tech pisite mi na PM
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
04-05-2017, 05:15 PM
Ista situacija i kod mene. Imam od 500 do 1000 pregleda dnevno ali Adsense pokazuje oko 100 samo. Zadnja dva dana pokazuje kao do 200 ali to je opet samo petina onoga sto je na YT analitici...I ja sam prestao da objavljujem jos u februaru kad je krenulo sa ovom smesnom zaradom.

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
04-05-2017, 05:41 PM
Da li je ovako isto i kod mreza mala zarada i nema reklama? Nemam nijedan kanala sa mrezama pa ne znam!

Ko ima starije youtube kanale povezane sa adsense pre 2012 a nisu mu potrebni,neka se javi na pp.
04-05-2017, 05:42 PM
To vam je zato sto dosta ljudi koristi adblock..

U životu je važno imati cilj prema kojem se ide..... Možda ste pogrešili put i sredstvo kojim ste pošli, ali uvek ima i drugih puteva i načina da se do cilja dođe..... Važno je ne odustati...
Find all posts by this user
04-05-2017, 06:37 PM
To je zato sto veliki broj oglasavaca bojkotuje yt, kucajte na guglu da saznate malo vise o tome, nadam se da ce to sto pre da prestane.
05-05-2017, 10:13 AM
Secate se kad sam pisao da cemo se obogatiti od YT?

Sigurna zarada
Najjeftiniji smart sat
Youtube zarada
06-05-2017, 01:24 PM
(04-05-2017 05:41 PM)volimdaucim Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Da li je ovako isto i kod mreza mala zarada i nema reklama? Nemam nijedan kanala sa mrezama pa ne znam!

Od kada je google drasticno smanjio zaradu, povezao sam kanal sa zoomin.tv i mogu ti reci da sam dosta zadovoljan.. Za nekih 20tak danas sam nakupio 100 dolara dok na adsensu nisam imao ni 1e dnevno Smile
Thanks given by (1): volimdaucim
06-05-2017, 03:43 PM
(06-05-2017 01:24 PM)Lovac Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(04-05-2017 05:41 PM)volimdaucim Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Da li je ovako isto i kod mreza mala zarada i nema reklama? Nemam nijedan kanala sa mrezama pa ne znam!

Od kada je google drasticno smanjio zaradu, povezao sam kanal sa zoomin.tv i mogu ti reci da sam dosta zadovoljan.. Za nekih 20tak danas sam nakupio 100 dolara dok na adsensu nisam imao ni 1e dnevno Smile
Kod mene se u zadnja 2-3 dana rpm utrostrucio bio je 0.20 a sada je 0.70€ mozda se reklame opet vracaju u normalu.
07-05-2017, 10:19 AM
(06-05-2017 01:24 PM)Lovac Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Svaka cast,mada ne verujem da je tako.

Sigurna zarada
Najjeftiniji smart sat
Youtube zarada
07-05-2017, 11:24 AM
(07-05-2017 10:19 AM)mico Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(06-05-2017 01:24 PM)Lovac Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Od kada je google drasticno smanjio zaradu, povezao sam kanal sa zoomin.tv i mogu ti reci da sam dosta zadovoljan.. Za nekih 20tak danas sam nakupio 100 dolara dok na adsensu nisam imao ni 1e dnevno Smile

Svaka cast,mada ne verujem da je tako.
Ja sam preko AdSense u aprilu zaradio 500$,a za ovaj mjesec ce bit oko 350$ tako da se moze i sada zaradit. Kako ja vidim reklame se sve vise i vise pojavljuju,ja mislim da ce do juna opet sve bit normalno. Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
11-05-2017, 04:55 PM
(07-05-2017 11:24 AM)hasim22 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(07-05-2017 10:19 AM)mico Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Svaka cast,mada ne verujem da je tako.
Ja sam preko AdSense u aprilu zaradio 500$,a za ovaj mjesec ce bit oko 350$ tako da se moze i sada zaradit. Kako ja vidim reklame se sve vise i vise pojavljuju,ja mislim da ce do juna opet sve bit normalno. Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Ja ne znam gde si ti video da se reklame vracaju ? Na sva tri browsera sam gledao nigde ni jedne reklame ni na jednom snimku od 1.000.000 i vise pregleda, a kamoli na mojim snimcima sa manje pregleda, ni na jednom mom kanalu !?!? Mene cudi uopste kako mi ide zarada kad se reklame uopste ne prikazuju..to mi nije jasno
11-05-2017, 10:03 PM (This post was last modified: 11-05-2017 10:05 PM by Lovac.)
Ja ne znam gde si ti video da se reklame vracaju ? Na sva tri browsera sam gledao nigde ni jedne reklame ni na jednom snimku od 1.000.000 i vise pregleda, a kamoli na mojim snimcima sa manje pregleda, ni na jednom mom kanalu !?!? Mene cudi uopste kako mi ide zarada kad se reklame uopste ne prikazuju..to mi nije jasno

[/quote]

Mislim da se reklame ne prikazuju kod nas i u jos nekim drzavama.
(07-05-2017 11:24 AM)hasim22 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(07-05-2017 10:19 AM)mico Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Svaka cast,mada ne verujem da je tako.
Zaradjivao sam ja mnogo vise preko Adsensa dok su normalno placali, a sad ti bukvalno trebaju ogromni pregledi za solidnu zaradu.. plus su mi skinuli poslednji mesec 30% zarade..
11-05-2017, 10:09 PM (This post was last modified: 11-05-2017 10:10 PM by Gilez96.)
(11-05-2017 10:03 PM)Lovac Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ja ne znam gde si ti video da se reklame vracaju ? Na sva tri browsera sam gledao nigde ni jedne reklame ni na jednom snimku od 1.000.000 i vise pregleda, a kamoli na mojim snimcima sa manje pregleda, ni na jednom mom kanalu !?!? Mene cudi uopste kako mi ide zarada kad se reklame uopste ne prikazuju..to mi nije jasno

Mislim da se reklame ne prikazuju kod nas i u jos nekim drzavama.
(07-05-2017 11:24 AM)hasim22 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ja sam preko AdSense u aprilu zaradio 500$,a za ovaj mjesec ce bit oko 350$ tako da se moze i sada zaradit. Kako ja vidim reklame se sve vise i vise pojavljuju,ja mislim da ce do juna opet sve bit normalno. Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Zaradjivao sam ja mnogo vise preko Adsensa dok su normalno placali, a sad ti bukvalno trebaju ogromni pregledi za solidnu zaradu.. plus su mi skinuli poslednji mesec 30% zarade..

[/quote]

Da, takodje zaradjivao sam bas bas dosta 2015te, kad se setim samo...Sada je haos, katastrofa,bilo bi dobro da se vrati barem kao na pocetku ove godine sto je bilo januar,februar....
11-05-2017, 10:51 PM
[/quote]

Da, takodje zaradjivao sam bas bas dosta 2015te, kad se setim samo...Sada je haos, katastrofa,bilo bi dobro da se vrati barem kao na pocetku ove godine sto je bilo januar,februar....
[/quote]

Da da, ma ni ja vise ne znam koja je najbolja opcija. Dok sam imao nekoliko kanala neki su mi bili povezani na mreze, a neki na Adsense..i svakih nekoliko meseci se situacija menjala.. Sad sam povezan sa ZominTv i u pocetku je bilo bolje nego sad, otprilike dobijem pola dolara za 1000 pregleda, a ugavnom su Americki pregledi. Ali opet kontam da je bolje i to nego Adsense, koliko vi ovih dana imate za 1000 pregleda na Adsensu?
11-05-2017, 11:58 PM

[/quote]

Da da, ma ni ja vise ne znam koja je najbolja opcija. Dok sam imao nekoliko kanala neki su mi bili povezani na mreze, a neki na Adsense..i svakih nekoliko meseci se situacija menjala.. Sad sam povezan sa ZominTv i u pocetku je bilo bolje nego sad, otprilike dobijem pola dolara za 1000 pregleda, a ugavnom su Americki pregledi. Ali opet kontam da je bolje i to nego Adsense, koliko vi ovih dana imate za 1000 pregleda na Adsensu?
[/quote]

1,5$ , ali mi je video jako popularan i traje 45min. Pre je bilo dosta bolje.
12-05-2017, 12:08 AM
1,5$ , ali mi je video jako popularan i traje 45min. Pre je bilo dosta bolje.

[/quote]

Pa da.. meni su klipovi oko 2/3 minute..
12-05-2017, 06:02 PM
(11-05-2017 11:58 PM)Gilez96 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 1,5$ , ali mi je video jako popularan i traje 45min. Pre je bilo dosta bolje.

Da li si stavio vise reklama ili samo jednu?

Ko ima starije youtube kanale povezane sa adsense pre 2012 a nisu mu potrebni,neka se javi na pp.
12-05-2017, 10:40 PM
Naravno, vise, jer snimak traje 45min. 6,7 reklama.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Mala adsense zarada drowp4 18 527 Yesterday 06:56 PM
Last Post: hasim22
  Adsense zarada na copyright materijalu hasim22 23 1,407 09-05-2017 03:19 PM
Last Post: hasim22
  Zarada Adsense sa novom stranicom technodiscount24 6 2,318 23-02-2016 02:26 PM
Last Post: Tracker
  Adsense zarada problem almiric11 12 1,775 17-12-2015 04:22 PM
Last Post: almiric11
  Adsense, kolika je moguca zarada po kliku ? alecmreza 49 12,159 20-11-2015 09:09 AM
Last Post: postulat
  Google Adsense zarada Jure1 18 2,498 30-09-2015 10:31 AM
Last Post: mrgood
Icon4 adsense zarada pitanje!! vlada035 8 1,714 27-04-2015 12:00 AM
Last Post: vlada035
  Gogle adsense zarada manja od prosecne plate ili veca asix 31 16,201 08-09-2014 01:44 PM
Last Post: alex2014

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)