Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buying vs Non-Buying keywords
20-01-2010, 01:06 PM (This post was last modified: 20-01-2010 01:07 PM by rigor04.)
Buying vs Non-Buying keywords
Pozz,
upravo zavrsavam keyword research za jedan proizvod i napravio sam listu od 20ak kljucnih reci gde konkurencija nije prevelika [>1.200.000 stranica] i prosecno od 1500 do 9000 searcha mesecno. E sad me zanima na koji nacin mogu da od tih reci razlikujem "buying keywords" od "non-buying"?
Citao sam malo o tome ali nijedna od njih ne sadrzi rec "buy" ili "price".
Hvala unapred na odgovorima, svaki savet je dobrodosao

MyThemeShop.com aff link
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
20-01-2010, 03:24 PM (This post was last modified: 20-01-2010 03:25 PM by Neosynthesist.)
RE: Buying vs Non-Buying keywords
(20-01-2010 01:06 PM)rigor04 Wrote:  Citao sam malo o tome ali nijedna od njih ne sadrzi rec "buy" ili "price".
Biggrin
To bi bilo prejednostavno; navedene riječi su dijelovi Buying fraza, ali imaju najveću saturaciju. Razmišljaj malo, ovo nije jedini način kako ljudi zainteresirani za kupnju nekog proizvoda traže informacije o njemu. Evo par primjera:
Quote:new
bargain
budget
economical
inexpensive
low cost
low priced
resonable priced
reduced
sales-priced
clearance
closeout
compare
frugal
great buy
value
Ima ih dosta... sastavi si jednu listu za to ako ćeš ih često trebat.

I worship stupidity, and you are my new god. —Q
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
20-01-2010, 04:32 PM
Najbolje buying fraze su Ime proizvodjaca + model tj. ime proizvoda ako su fizicki proizvodi ili neke slicne kombinacije. Zasto su to buying faze? Pa zato jer su ti ljudi vec zainteresirani za taj proizvod, znaci netko ko ukuca "polovni auti" je jos u istrazivackoj fazi, kad netko upise "polovni fiat uno" znaci da se vec zainteresirao za taj auto i trazi mjesto gdje ga moze kupiti ili trazi dodatne informacije o proizvodu koji mu je upao u oko.

Cheap, Review, Ratings, sale, deal, coupon, for i on sale, best price, discount, refurbished i svi ti dodaci uz Ime Proizvodjaca, Proizvoda ili oboje.
Ima ih jos ali to je da shvatis o cemu se radi.

Non buying bi bilo manual, guide, problems, warranty, faq, settings, best settings i sl. Tj. svi keywordi gdje vidis kod osobe koja pretrazuje da nije zainteresirana za kupovinu vec ju zanima popravak, upute ili nesto tako.

SaaS SEO Marketing Agency
21-01-2010, 01:12 AM
Hvala na pomoci, mislim da sam nesto skapirao i cini mi se da je vecina kljucnih reci koje sam izabrao "buying". Videcemo rezultate Smile

MyThemeShop.com aff link
Send this user an email Find all posts by this user
03-02-2010, 06:49 PM (This post was last modified: 03-02-2010 06:51 PM by Jonas.)
Jedan od nacina da provjeris "buying/non-buying" keywords je pomocu ovog alata koji detektira "komercijalnu nakanu"(moj prijevod) potrosaca. Generalno, sve iznad 0.5 mozes smatrati "buying" keywordom, ali rezultate uzmi sa dozom rezerve. Za one koji koriste Market Samurai, slicna opcija postoji unutar tog programa (zove se OCI).
http://adlab.msn.com/Online-Commercial-I...fault.aspx

ClueGo Escape Rooms Zagreb - Isprobaj novu avanturu!
If I could offer you one tip for the future, "use sunscreen" would be it. The benefits of sunscreen have been proved by scientists, whereas the rest of my advice has no basis more reliable than my own meandering experience.
03-02-2010, 07:00 PM
Da sjecam se tog microsoftovog alata, nije los kao neki indikator sta bi moglo biti buying fraza ali ipak je vazno ovo sto kazes da uzmu te rezultate s rezervom jer ipak u nekim stvarima ljudi su jos uvijek bolji nego racunala.

SaaS SEO Marketing Agency
03-02-2010, 08:20 PM
(03-02-2010 07:00 PM)dbomestar Wrote:  Da sjecam se tog microsoftovog alata, nije los kao neki indikator sta bi moglo biti buying fraza ali ipak je vazno ovo sto kazes da uzmu te rezultate s rezervom jer ipak u nekim stvarima ljudi su jos uvijek bolji nego racunala.
Pa istina, ovaj Microsoftov Adlab i Samurai mi znaju davati prilicno razlicite rezultate za isti keyword; s druge strane cesto se razlikuju za samo 1-2%.
A sto se tice pretpostavljanja i pogadjanja koji su "buying" keywordi a koji nisu, to je upravo to - pogadjanje.
A pogresno odabrani keywordi su greska koja je vremenski vrlo "skupa" za ispraviti, pa bih mu preporucio da ipak provjeri tih svojih 20 rijeci (ako se radi o frazama na engleskom jeziku, naravno).

ClueGo Escape Rooms Zagreb - Isprobaj novu avanturu!
If I could offer you one tip for the future, "use sunscreen" would be it. The benefits of sunscreen have been proved by scientists, whereas the rest of my advice has no basis more reliable than my own meandering experience.
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)