Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako da uspesno nadjem posao istraživača tržišta na netu?
10-04-2017, 11:04 PM
Kako da uspesno nadjem posao istraživača tržišta na netu?
Pozdrav svima.

Već neko vreme pokušavam da nadjem nešto preko neta da radim kao freelancer, ali nikako da uspem. Trenutno sam u situaciji da mi što pre treba neki poslić, jer brand agencija u kojoj sam praktikant u istraživanju tržišta trenutno nema klijenata i projekata za moju delatnost.

Student sam političkih nauka i tu sam stekao dosta analitičkih i spisateljskih sposobnosti, pa sam se nekako ubacio u ovu agenciju jer mi je uostalom interesantno. Nisam dobio ono što sam očekivao, ali je i dalje ok. Naučio sam dosta o brendingu, analizi brenda i proizvoda, analizi konkurencije i potrošača. Stekao sam i neka znanja iz Google Analytics, ali nisam mnogo primenjivao. Imam želju da se bavim data science, išao sam na jedan kurs iz R za to, ali dok to ne savladam treba mi nešto za prihod.

Ostalo vreme provodim na raznim besplatnim obukama i kursevima poput obuke za naučno novinarstvo. Volim da pišem, imam svoj blog, pa sam u dilemi da li da se posvetim copywriting-u i content writing-u.

U suštini me zanima i istraživanje i pisanje, pa ne znam kako da nađem pravi projekat za mene. Engleski mi nije problem, možda govor malo jer nemam puno iskustva sa tim.

Imate li neku ideju kako bih mogao da se pozicioniram i nađem za sebe nešto? Koliko se uopšte traže istraživači tržišta na netu i kolika im je zarada? Jel bih mogao sa spisateljskim znanjem iz novinarstva i faksa da se ubacim u tako neku spisateljsku sferu koja se lepo plaća?

Mene zanima generalno sve u vezi istraživanja iz društvenih nauka, ne samo marketing i političke nauke. Pisanje i istraživanje u društvenim nauka je nešto što jedino solidno znam.

Hvala unapred.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
19-04-2017, 01:59 PM
RE: Kako da uspesno nadjem posao istraživača tržišta na netu?
Ćao

Istraživanje tržišta je ozbiljna veština, pitanje je koliko si dobar u tome. Meni je to potrebno i to počesto, ali me zanima kakva tačno istraživanja radiš, koju metodologiju koristiš, izvore, i šta mogu očekivati od podataka nakon tvog istraživanja. Javni mi se na PM sa ovim stvarima, možda imam posao za tebe.

Može i ovako!
wwwrite.rs - online kurs Pisanje bloga za klijente
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kako zaraditi, dobiti posao preko freelancer.com? freemind 94 73,735 21-02-2017 10:06 PM
Last Post: Default007
  Gde bi bio najbolje da trazim posao za moj profil? pr0digy 2 672 19-08-2016 11:09 AM
Last Post: pr0digy
Rolleyes Elance posao Milojko 1 886 21-07-2015 10:28 PM
Last Post: Davor Bomestar
  Elance upute i iskustva - Honorarni posao i zarada preko elance websitea kizo 67 23,656 24-06-2015 02:03 PM
Last Post: VWolf
  prvi posao (odesk) Devix 27 5,387 22-03-2015 07:18 PM
Last Post: shulk
Cool Elance - oDesk merge i savjeti kako se tamo prijaviti i dobiti posao Kapetan Bačvica 21 8,263 01-10-2014 01:13 PM
Last Post: Kimi
  gteamers.com - freelancing website sa dobrim ponudama za posao VWolf 0 808 12-04-2014 10:11 AM
Last Post: VWolf
Rolleyes Freelance klijenti i njihovi nadobudni oglasi za posao InFlames20 21 4,708 31-01-2014 04:46 AM
Last Post: Kimi

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)