Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amazon Mechanical Turk
18-01-2010, 12:41 PM (This post was last modified: 14-09-2010 01:29 PM by InFlames20.)
Amazon Mechanical Turk
Pozdrav!

Ovako, naišao sam na netu na ovaj site pa me zanimaju neke stvari, a nisam uspio pronaći odgovore na samom sajtu!

Logirao sam se i izvršio nekoliko "hitova" - trenutno su u statusu pending...

https://www.mturk.com/mturk/welcome

Pitanje je, da li kad skupim neki iznos, isti mogu podignuti na neki payment processor ili ček ili ona služi isključivo za kupnju na Amazonovoj stranici? Jer, kad uđem u svoj account, nemam opcije podizanja novca, već samo prebacivanja u Amazon wallet!

Molim pomoć!

Lijep pozdrav!
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
18-01-2010, 06:08 PM
RE: Amazon Mechanical Turk
Mislim da ces opciju za podizanje novca imati kad zaradis minimalni iznos za isplatu. Nemam otvoren nalog na tom sajtu ali obicno je tako.

Cashburners affiliate program.
Free advertising.
18-01-2010, 09:36 PM
Koliko znam Amazon MTurk je samo za US ljude. Tako da i kad dodje do tocke da se napravi isplata nisam siguran da ce sve proc ok posto su naravno uvjeti prilagodjeni US ljudima.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
18-01-2010, 10:57 PM
Hvala ljudi na pomoći!
Ništa, pogledat ću još malo po site-u, možda iskopam šta! Ako bude kakvih novosti javim na forum!
LP!
24-01-2010, 09:54 PM
Current Balance
$0.45

Tonuge2
Malo isplacuje turk Winking

Experientia docet
14-09-2010, 01:15 PM
Radim vec par godina na mturku i zaradio sam vise od $4000 tamo. Novac ne mozete dobiti, nego Amazon gift certificate balance i onda narucite si nesto s Amazona. Posto ja imam rodbine u Americi skupljam pare dok oni ne krenu u Bosnu i narucim neku skupu stvar poput profi fotica ili mobitela i prodam ovdje. Posto nema postarine i carine jer provuku to u torbi ja to mogu prodati po pravoj cijeni i dobijem svoje pare Biggrin

Moze se i u Hrvatsku i Bosnu narucivati i narucivao sam dosta stvari, npr laptop s kojeg pisem ali postarina i carina znaju biti povelike pa treba biti spreman na to.

Ako imate kakvih pitanja rado cu odgovoriti.

Entj Compatibility | ISTP profile - traits | Vitalnost
06-11-2011, 01:41 PM
Molila bih za pomoc one koji su upuceni Smile Da li moze da ja radim iz Srbije na MT, a da mi uplacuju na neciji racun u Americi?
Koliko je otprilike postarina i carina za slanje?
Find all posts by this user
06-11-2011, 02:40 PM (This post was last modified: 06-11-2011 02:41 PM by Ace_.)
(06-11-2011 01:41 PM)Vanda Wrote:  Molila bih za pomoc one koji su upuceni Smile Da li moze da ja radim iz Srbije na MT, a da mi uplacuju na neciji racun u Americi?
Koliko je otprilike postarina i carina za slanje?

Moze se ali nije preporucljivo zbog poreza. Naime, ako predjes 600$ godisnje zarade, ta osoba u Americi to mora prijaviti poreznoj i platiti porez. Ja nisam svoje htio muciti s time iako sam prve godine pokusao tako. Presao sam 600$, a nisam im ni rekao za porez. Nisu srecom imali problema. Porez se ne moze izbjeci ako si registriran na Americko ime jer blokira se racun dok ne ispunis formular.

Postarine variraju ovisno od sellera od kojeg narucujes. Nekad su super (5-10 dolara), a cesce su masne (od 20 do cak 50$). Carina isto zna biti velika na skuplje stvari.

Thanks given by (1): Vanda
07-11-2011, 02:47 AM
Pa, mozda mi to za pocetak i nije lose... Hvala Ace Smile
07-11-2011, 03:51 AM
Apsolutni sam pocetnik i neznalica, pa me zanima da li bi to njima bilo preveliko mucenje? Citala sam neku temu na ovom forumu o porezima, ali to je za Hrvatsku i jeste komplikovano Sorry
Znaci, mogla bih tako da primam samo 600$ godisnje... A jel' dobra opcija da se onda otvori nekoliko racuna (valjda je i njima, kao i nama, jednostavno da ih otvaraju), a ja nekoliko naloga na MT (posto pretpostavljam da ne mogu na jednom nalogu samo da menjam brojeve racuna)?

I da li bih mogla sad na primer da se registrujem na MT i da u pocetku naznacim da mi novac ide na Amazon gift, a onda kasnije da promenim da ide na taj racun u Americi? Bas sam se isprimala na MT (i uopsteno na zaradu na internetu) i nestrpljiva sam da pocnem, a kako nemam jos dosta znanja o tome, mislim da je ovo za pocetak najbolja opcija.
07-11-2011, 11:13 AM
(07-11-2011 03:51 AM)Vanda Wrote:  Apsolutni sam pocetnik i neznalica, pa me zanima da li bi to njima bilo preveliko mucenje? Citala sam neku temu na ovom forumu o porezima, ali to je za Hrvatsku i jeste komplikovano Sorry
Znaci, mogla bih tako da primam samo 600$ godisnje... A jel' dobra opcija da se onda otvori nekoliko racuna (valjda je i njima, kao i nama, jednostavno da ih otvaraju), a ja nekoliko naloga na MT (posto pretpostavljam da ne mogu na jednom nalogu samo da menjam brojeve racuna)?

I da li bih mogla sad na primer da se registrujem na MT i da u pocetku naznacim da mi novac ide na Amazon gift, a onda kasnije da promenim da ide na taj racun u Americi? Bas sam se isprimala na MT (i uopsteno na zaradu na internetu) i nestrpljiva sam da pocnem, a kako nemam jos dosta znanja o tome, mislim da je ovo za pocetak najbolja opcija.

Ne, ne, preko $600 godisnje se naplacuje porez. Naravno da mozes preko toga zaraditi. Ako zaradis ispod, ne brines o porezu. Ne brines ni preko ako nisi iz USA ali onda ne mozes isplatiti nego kupovati na Amazon samo.

Mislim da se ne moze promjeniti ako krenes sa internacionalnim accountom, a zabranjeno je imati vise accounta, dobices ban.

Sad je li mucenje njima, ne znam. Tu se mora ubaciti u formular i social security number, a taj broj je njima najvazniji indentifikacijski broj. S tim mozes ukrasti identitet covjeku, prijaviti ga u razna sranja da mu zivot unistis.

Ali ako ste jako bliski valjda im nece biti problem da popune formular i plate porez, pa kasnije posalju ostatak novca tebi preko Western Uniona (i to se plati neki postotak).

Thanks given by (1): adsenseamater
07-11-2011, 12:04 PM
(07-11-2011 11:13 AM)Ace_ Wrote:  Ne, ne, preko $600 godisnje se naplacuje porez. Naravno da mozes preko toga zaraditi. Ako zaradis ispod, ne brines o porezu. Ne brines ni preko ako nisi iz USA ali onda ne mozes isplatiti nego kupovati na Amazon samo.

Mislim da se ne moze promjeniti ako krenes sa internacionalnim accountom, a zabranjeno je imati vise accounta, dobices ban.

Sad je li mucenje njima, ne znam. Tu se mora ubaciti u formular i social security number, a taj broj je njima najvazniji indentifikacijski broj. S tim mozes ukrasti identitet covjeku, prijaviti ga u razna sranja da mu zivot unistis.

Ali ako ste jako bliski valjda im nece biti problem da popune formular i plate porez, pa kasnije posalju ostatak novca tebi preko Western Uniona (i to se plati neki postotak).

Da, to sam i mislila da se preko 600$ naplacuje, samo nisam dobro napisala - mogla bih da podizem samo 600 bez placanja poreza. Bas bezveze... I sad njima hiljade i hiljade korisnika placa porez!

Znam da ne moze vise accounta, samo sam se ponadala da ipak moze nekako da se napravi ako imas dinamicku IP adresu, ali kontam da su i na to mislili... Sorry

I jos jedno pitanje: Da li moze da ti prvo placaju na racun u banci, a onda se prebacis na Amazon gift? Vidim da si ti tako radio...
07-11-2011, 01:31 PM
Ja sam imao vise accounta Crazy_grin

Dobio sam ban na jednom ali izvukao sam pare preko Amazon Paymentsa njihovog nekako.

Prilicno sam siguran da se ne moze mijenjati sa USA na international jednom kad odaberes.

Ali mozes uvijek novi account napraviti, a stari zaboraviti. Ne bi te trebali banovati ako ne ulazis na stari account vise.

Postoji i opcija da narucujes svojim rodjacima u Americi stvari preko tog gifta, a da oni tebi daju lovu. Npr. kad oni hoce kupiti novi fotoaparat, jave se tebi da narucis s Amazona i posalju ti pare. Dadnes im popust 5-10% Biggrin

07-11-2011, 02:04 PM
Pa, super onda ako mogu tako da se prave accounti, posto svakako ne bih ni isla sa onim starim ako napravim novi. Ja bih za pocetak da dobijem makar i tih 600$ u gotovini, to bih isla sa prvim accountom, a onda preko gifta posle (jer, ipak mi je to malo komplikovanije). Ne znam, videcu. Tek sam pocela da citam o mogucnostima i nacinima. Mislila sam za pocetak MT, upload fajlova i Elance (ili nesto slicno). Nemam za sada ni zacrtano koliko bih da zaradjujem, kad budem videla koliko mogu onda cu znati, za sada sam skromna i radovala bih se makar i minimalnom iznosu posto mi ova tri nacina deluju bas jednostavno, a mozes da radis i po samo 2h dnevno.
07-11-2011, 02:53 PM
Cuj, mturk ti nije laka para ali moze se zaraditi ako nadjes prave zadatke. Vecina ih placa premalo zato budi izbirljiva i trazi nesto na sta ne trosis puno mozga, a da placa dobro.

Thanks given by (2): BaneSrb, Vanda
08-02-2012, 12:22 PM
Registrovao sam se na mturk a posto sam spomenuo sestri zapela je da oce i ona a problem je sto su nam kompjuteri koji su preko wirellesa povezani imaju istu IP-adresa pa mislim da bi dobili ban jer nije dozvoljeno imati vise profila sa iste adrese , jel tako ?

Da li moram da budem punoletan da se registrujem ili samo kada budem isporucivao stvari sa amazona da stavim ime roditelja. Kada sam se registrovao na mturk stavio sam ime keve pa mislim da napravim novi profil jer su tamo pisale neke takse i slicno pa ne zelim da napravim neke probleme -.-. Ako ima ikakvih taksi.
08-02-2012, 12:43 PM
sto da pravi novi "profil" ? neka skuoljate lovu na jednom? ako ste vec brat i sestra Smile

igre auti| razmena linkova PR3>
11-07-2014, 04:34 PM
Upao sam na mturk pa mi treba savjet koju adresu da upišem pošto sam iz BiH.
Znam da neću moći keš dobiti nikako sem što mi legne na amazon pa kupovati sa njega ali me ineteresuje sada svoju adresu da li me mogu suspendovati jer sam iz BiH?
Imam neke rodibne u USA pa da li njihovu da stavim ( inače ne bih ako može moja ,a da zarađeno trošim kupovinom na amazonu)
10-06-2016, 08:36 PM
evo meni se danas javili. regao se nekad davno, nisam primljen, sada izgleda može i iz Hr.
vidim brdo tih HIT-ova, ne znam šta da odaberem ...

Poslovi na kruzerima
04-08-2016, 09:56 AM
I meni su danas odobrili, a predao sam zahtev pre nekih 10ak dana. Medjutim da bih poceo da radim traze mi da odradim Tax information interview, i tu se navodi adresa stanovanja, zemlja, postanski broj itd. Da li to znaci da su omogucili i nama prebacivanje novca na racune? Zasto bismo inace popunjavali tu ''poresku prijavu''...
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Dropshipping Amazon - Ebay žžžž 3 950 06-03-2018 02:23 AM
Last Post: Lazar023
  Amazon Affiliate Programme i domain koji nije na moje ime SamoNeMotika 2 961 30-11-2017 03:07 AM
Last Post: weblinks
  Amazon Mechanical Turk Hedasba 10 9,523 16-01-2017 12:29 AM
Last Post: terminator
Smile Amazon KDP - poreska pitanja shki 1 1,510 11-03-2015 10:37 PM
Last Post: vlasta
  Amazon pitanje oko predmeta koji se prodaje novii 0 1,440 17-03-2014 09:43 PM
Last Post: novii
  Amazon seo pitanje. sasa037 2 1,421 26-08-2012 02:53 PM
Last Post: sasa037
  Kako doći do ideje za Micro Niche sajt (Adsense i Amazon) aleksej 5 9,863 10-05-2012 06:19 PM
Last Post: aleksej

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)