Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mala zarada
04-02-2017, 01:21 PM
Mala zarada
Pozdrav ljudi

Imam jednu dosta veliku stranicu na fb i stoga sam napravio sajt povezao ga sa adsensom postavio reklame i krenuo sa poslom. 27decembra sam za 1000 pregleda na sajt dobio oko 3 dolara. Dan posle sam odputovao na odmor i nije me bilo mesec dana pa sam se vratio pre 2-3 dana i sad imam jako velik problem. Za 2 dana sam skupio neverovatnih 20.000 pregleda na sajt ali ujedno i neverovatnih 1 $ za svih 20.000 pregleda. CPC i RPM su mi se dosta smanjlil. Jel može iko da mi pomogne kako da povećam to sve. Probao sam sa blokiranjem onih adova što kao jako malo daju, sad jel to pametno ili ne? WavingWavingWavingWaving
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
04-02-2017, 01:34 PM
RE: Mala zarada
Naravno da ti ljudi mogu pomoći. Ali trebaš znati da je pomoć ograničena, zavisi koliko neko ima vremena da odvoji da bi ti pomogao.

Iskreno ja ne znam kako to funcioniše sa prelivanjem posete sa Fb na sajt, jer ja uglavnom posetu dobijam sa Googla. A koko neznam ni koji sajt je u pitanju, mogu samo da predložim da malo drugačije rasporediš reklame na sajtu, malo promenuti pozicije oglasa.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
04-02-2017, 02:07 PM
Nisam bas razumeo brojke... Tj koliko je bilo a koliko je sada recim RPM...

Ono sto treba da znas je da kada krenes sa radom, u prva 2-3 dana ti je zarada nerealno velika... I drugu stvar koju treba znati je da je decembar mnogo bio jaci mesec nego januar... Ja sam u decembru imao malo vise od duplo vecu zaradu... CPC je duplo manji...
Find all posts by this user
04-02-2017, 04:21 PM (This post was last modified: 04-02-2017 04:23 PM by stefanbura61.)
(04-02-2017 02:07 PM)noob Wrote:  Nisam bas razumeo brojke... Tj koliko je bilo a koliko je sada recim RPM...

Ono sto treba da znas je da kada krenes sa radom, u prva 2-3 dana ti je zarada nerealno velika... I drugu stvar koju treba znati je da je decembar mnogo bio jaci mesec nego januar... Ja sam u decembru imao malo vise od duplo vecu zaradu... CPC je duplo manji...

Oće se povećavati taj CPC tokom vremena? Pa RPM mi je tog 27 decembra bio 3 dolara a sad mi je najviše 0.09.
(04-02-2017 01:34 PM)novii Wrote:  Naravno da ti ljudi mogu pomoći. Ali trebaš znati da je pomoć ograničena, zavisi koliko neko ima vremena da odvoji da bi ti pomogao.

Iskreno ja ne znam kako to funcioniše sa prelivanjem posete sa Fb na sajt, jer ja uglavnom posetu dobijam sa Googla. A koko neznam ni koji sajt je u pitanju, mogu samo da predložim da malo drugačije rasporediš reklame na sajtu, malo promenuti pozicije oglasa.

Sajt je sportmanija . com . Možeš li mi dati bilo kakav predlog il bilo šta WinkingWinkingWinking
04-02-2017, 07:25 PM
Ako dovlacis posjetu sa facebooka racunaj na cpc od jednog centa,znaci najmanji moguci. Naravno da utjece i raspored reklama.

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
Best Turntables Under 500
04-02-2017, 11:55 PM (This post was last modified: 04-02-2017 11:59 PM by flex202.)
(04-02-2017 07:25 PM)mrgood Wrote:  Ako dovlacis posjetu sa facebooka racunaj na cpc od jednog centa,znaci najmanji moguci. Naravno da utjece i raspored reklama.

Možda negdje u Indiji... Ne znam na osnovu čega to tvrdiš? Evo ja radim par godina na taj način, odnosno dovlačim posjetu sa FB i nikad nisam imao tako nizak CPC. Prosječan klik mi je 0.04.

@stefanbura61
Raspored reklama ti je katastrofalan... Izbaci ove velike reklame koje ničemu ne služe s obzirom da danas većina koristi mobilne telefone za surfanje. Postavi reklame veličine 336*280 ili 300*250 nakon 1, 4, 7 paragrafa (ako imaš toliko teksta, ako ne ubacuj više slika ili nekog sadržaja u članke, npr preporučene linkove...) Zapravo evo pogledao sam više članaka na sajtu, ti nemaš sadržaja, slika i 2-3 kratke rečenice i to je to? Zar ne možeš ubacivati više teksta?
Find all posts by this user
05-02-2017, 12:51 AM
posetiocima koju dodju sa fb se prikazuje reklama od fb jer im je to interesovanje.
drugi problem je što na istom tom fb-u traže zabavu, a ne nešto iz skupljih niša.
zato isključenje personalizovanih reklama nekad pomogne.

može da proba i da menja temu, ova je za desktop katastrofa, preveliki razmaci. šuplje, narodski rečeno

najvrednije informacije su najčešće napisane izmedju redova ili sasvim slučajno
05-02-2017, 01:46 PM
My RE: Mala zarada
(04-02-2017 11:55 PM)flex202 Wrote:  
(04-02-2017 07:25 PM)mrgood Wrote:  Ako dovlacis posjetu sa facebooka racunaj na cpc od jednog centa,znaci najmanji moguci. Naravno da utjece i raspored reklama.

Možda negdje u Indiji... Ne znam na osnovu čega to tvrdiš? Evo ja radim par godina na taj način, odnosno dovlačim posjetu sa FB i nikad nisam imao tako nizak CPC. Prosječan klik mi je 0.04.

@stefanbura61
Raspored reklama ti je katastrofalan... Izbaci ove velike reklame koje ničemu ne služe s obzirom da danas većina koristi mobilne telefone za surfanje. Postavi reklame veličine 336*280 ili 300*250 nakon 1, 4, 7 paragrafa (ako imaš toliko teksta, ako ne ubacuj više slika ili nekog sadržaja u članke, npr preporučene linkove...) Zapravo evo pogledao sam više članaka na sajtu, ti nemaš sadržaja, slika i 2-3 kratke rečenice i to je to? Zar ne možeš ubacivati više teksta?

Razumem sve to sto se tice tekstova. Samo sam se malo razocarao kad sam video da imam, evo konkretno danas 45k impressionsa sve ukupno a zaradio sam 1.6 $ . Nov sam iskreno pa onda nisam jos pisao onako dovoljno koliko to stvarno treba. Cisto sam probao za pocetak tako ali vidim da ne ide tako da ce biti vise teksta u svakom slucaju. Samo mi nije jasno u decembru sam imao RPM 3$ a klikova na sajt 500, i zaradio sam oko 4 dolara tako nesto. A sad nema nista bukvalno.... SighSighSighSighSighSigh
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Mala adsense zarada drowp4 24 2,878 01-02-2018 11:42 PM
Last Post: amenida
Rolleyes Mala pomoc. Gde gledam adsense zaradu? Shone 90 3 935 17-03-2015 01:53 PM
Last Post: ulysses
  Mala adsense zarada juce ??? izf 12 3,051 30-04-2013 03:54 PM
Last Post: VWolf

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)