Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potreban savet
13-01-2017, 04:30 PM
Potreban savet
Zelim da pokrenem portal posvecen muskarcima (sport, automobili, motori, filmovi, igrice...), imam facebook fan stranicu sa 235000 fanova (70% iz visoko razvijenih zemalja), twitter profil 4500 pratioca, google plus stranicu sa 2400 pratioca, instagram sa 2200 pratioca, pinterest sa 5100 pratioca, registrovan domen i premium hosting.

Da bih sam krenuo u ovu avanturu potrebno mi je mnogo novca (registracija firme, prostorije, porezi, plate...) koji ja nemam. Odlucio sam da nadjem partnera, vec sam nasao nekoliko firmi koje se bave slicnim stvarima koje planiram da kontaktiram.

Cenio bih svaki savet, od pravnog pa sve do samog izgleda sajta.

Hvala.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
13-01-2017, 06:02 PM
RE: Potreban savet
Zasto bi uopste na pocetku otvarao firmu? Kako si do sada odrzavao te sve stranice do sada sam tako i nastavi, jedi mozes ako zelis da nadjes jos jednog ko ce da radi sa tobom sve to cisto da bi te rastereti jer trebaju i tekstovi da se pisu, spinuju, prepisuju ili kako vec.
Tako da ti je moj savet ne zaleci se odmah da sa bilo kime delis ono sto si ti stvorio.

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
13-01-2017, 09:47 PM (This post was last modified: 13-01-2017 09:56 PM by flex202.)
Ja sam tek nedavno registrovao S.P. (samostalni preduzetnik) i to zato što sam napustio firmu u kojoj sam do tada radio, pa da mogu sebi uplaćivati doprinose a imam u planu i da zaposlim radnika do ljeta, i još jednog pred novu godinu. Da napomenem, ja sam prije toga super radio dvije godine i da nisam dao otkaz u firmi gdje sam radio sigurno nebih ništa registrovao jer ne vidim šta imam od toga. Preveliko je to cimanje, POGOTOVO kada nešto tek krećeš da radiš pa nisi siguran da li će uopšte išta biti od toga. Porez i doprinose moraš da plaćaš svaki mjesec, bez obzira da li si ti taj mjesec išta zaradio a gdje tu ulaganje za početak kako bi to krenulo... Ja nebih nikome preporučio da bilo šta registruje osim ako nije 100% siguran da će to da dobro funkcioniše tj da donosi prihode, tek nakon nekog vremena kada se vidi da to dobro ide onda razmišljati o registraciji i plaćanju poreza.

Nebih da me neko pogrešno shvati, ja nisam protiv plaćanja poreza, nego jednostavno mislim da se ne isplati cimati sa državom dok se god posao ne "razradi". Evo npr kod nas u BiH (RS) registruješ d.o.o. i recimo desi se da nakon nekog vremena odlučiš zatvoriti jer ti se ne isplati, moraš da platiš 3000KM(~1530EUR) sudu za zatvaranje firme. Naravno niko ne razmišlja o zatvaranju firme prije i nego je registrovao ali treba imati i takve stvari na umu.
Find all posts by this user
14-01-2017, 01:54 PM (This post was last modified: 14-01-2017 01:56 PM by barickiza.)
Ne zelim da osnujem svoju firmu, vec da nadjem firmu s kojom cu da budem partner jer zelim ozbiljno da krenem u ovu pricu. Ja sam dobar u socijalnim medijima ali pisanje tekstova, monetizacija, SEO mi nisu jaca strana. Nemogu da nadjem nikoga ko pise/copywrite kvalitetne tekstove na englesko, a da pri tome to radi volonterski dok sajt ne bude profitabilan.

(13-01-2017 06:02 PM)Jeronimo034 Wrote:  Zasto bi uopste na pocetku otvarao firmu? Kako si do sada odrzavao te sve stranice do sada sam tako i nastavi, jedi mozes ako zelis da nadjes jos jednog ko ce da radi sa tobom sve to cisto da bi te rastereti jer trebaju i tekstovi da se pisu, spinuju, prepisuju ili kako vec.
Tako da ti je moj savet ne zaleci se odmah da sa bilo kime delis ono sto si ti stvorio.

U srbiji sam sebi mozes da uplacujes penziono (netreba ti firma), a zdravstveno je besplatno za nezaposlene.

(13-01-2017 09:47 PM)flex202 Wrote:  Ja sam tek nedavno registrovao S.P. (samostalni preduzetnik) i to zato što sam napustio firmu u kojoj sam do tada radio, pa da mogu sebi uplaćivati doprinose a imam u planu i da zaposlim radnika do ljeta, i još jednog pred novu godinu. Da napomenem, ja sam prije toga super radio dvije godine i da nisam dao otkaz u firmi gdje sam radio sigurno nebih ništa registrovao jer ne vidim šta imam od toga. Preveliko je to cimanje, POGOTOVO kada nešto tek krećeš da radiš pa nisi siguran da li će uopšte išta biti od toga. Porez i doprinose moraš da plaćaš svaki mjesec, bez obzira da li si ti taj mjesec išta zaradio a gdje tu ulaganje za početak kako bi to krenulo... Ja nebih nikome preporučio da bilo šta registruje osim ako nije 100% siguran da će to da dobro funkcioniše tj da donosi prihode, tek nakon nekog vremena kada se vidi da to dobro ide onda razmišljati o registraciji i plaćanju poreza.

Nebih da me neko pogrešno shvati, ja nisam protiv plaćanja poreza, nego jednostavno mislim da se ne isplati cimati sa državom dok se god posao ne "razradi". Evo npr kod nas u BiH (RS) registruješ d.o.o. i recimo desi se da nakon nekog vremena odlučiš zatvoriti jer ti se ne isplati, moraš da platiš 3000KM(~1530EUR) sudu za zatvaranje firme. Naravno niko ne razmišlja o zatvaranju firme prije i nego je registrovao ali treba imati i takve stvari na umu.
14-01-2017, 02:50 PM (This post was last modified: 14-01-2017 02:52 PM by flex202.)
(14-01-2017 01:54 PM)barickiza Wrote:  
(13-01-2017 06:02 PM)Jeronimo034 Wrote:  

U srbiji sam sebi mozes da uplacujes penziono (netreba ti firma), a zdravstveno je besplatno za nezaposlene.

Da, može i kod nas tako ali ti si spomenuo registraciju firme, prostorije, porezi, plate...

(14-01-2017 01:54 PM)barickiza Wrote:  Nemogu da nadjem nikoga ko pise/copywrite kvalitetne tekstove na englesko, a da pri tome to radi volonterski dok sajt ne bude profitabilan.
(13-01-2017 06:02 PM)Jeronimo034 Wrote:  

Meni je bio problem da nađem nekog ozbiljnog da radi za pare, o volontiranju da ne pričam.
Find all posts by this user
14-01-2017, 03:31 PM
(14-01-2017 01:54 PM)barickiza Wrote:  Ja sam dobar u socijalnim medijima ali pisanje tekstova, monetizacija, SEO mi nisu jaca strana. Nemogu da nadjem nikoga ko pise/copywrite kvalitetne tekstove na englesko, a da pri tome to radi volonterski dok sajt ne bude profitabilan.

Pa čekaj, zamisli da neko ko je dobar copywriter tebi kaže da na njegovom projektu radiš volonterski social media marketing, pa ako projekat bude profitabilan, platiće te. Pristaješ na deal ili ne?

Neko ko je dobar u bilo čemu ili radi na svojim projektima sa partnerima, ili u hodu usavršava znanja pa radi svoj projekat solo, ili je negde zaposlen.

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): faroALI
14-01-2017, 05:45 PM
U tome i jeste problem, zato i trazim partnera.

(14-01-2017 03:31 PM)Igor Tomić Wrote:  
(14-01-2017 01:54 PM)barickiza Wrote:  Ja sam dobar u socijalnim medijima ali pisanje tekstova, monetizacija, SEO mi nisu jaca strana. Nemogu da nadjem nikoga ko pise/copywrite kvalitetne tekstove na englesko, a da pri tome to radi volonterski dok sajt ne bude profitabilan.

Pa čekaj, zamisli da neko ko je dobar copywriter tebi kaže da na njegovom projektu radiš volonterski social media marketing, pa ako projekat bude profitabilan, platiće te. Pristaješ na deal ili ne?

Neko ko je dobar u bilo čemu ili radi na svojim projektima sa partnerima, ili u hodu usavršava znanja pa radi svoj projekat solo, ili je negde zaposlen.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Potreban feedback slnet 6 3,485 24-01-2015 09:52 PM
Last Post: slnet

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)