Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plugin za load speed
11-11-2016, 01:32 PM
Plugin za load speed
Treba mi neki pouzdan plugin za ubrzavanje ucitavanja sajta.
Ako imate kakav predlog kako da ubrzam ucitavanje mimo plugin-a svaki predlog ce dobro da dodje jer sam jos uvek pocetnik Smile Unapred hvala!

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
11-11-2016, 02:31 PM (This post was last modified: 11-11-2016 02:31 PM by Loxo.)
RE: Plugin za load speed
Plugine nisam koristio.
Ali slike neka ti budu .jpg, velicina neka bude sto manja.

Gledaj besplatno Arenu sport, Sport klub i Eurosport.
Facebook marketing - Promoviši svoj biznis na najvećoj društvenoj mreži na svetu!
Find all posts by this user
11-11-2016, 05:45 PM
Uspeo sam da povecam brzinu za 25% instaliranjem ovog plugin-a W3 Total Cache za mobilne uredjaje i desktop, a za desktop sam povecao brzinu za jos dodatnih 10% instaliranjem ovog plugin-a Adaptive Images for WordPress.

Posle svega toga ovakvi su rezultati :
Mobile 74/100
Desktop 86/100
Koristio sam ovaj Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Kao greske mi prijavljuje sada sledece
Should Fix:
Eliminate render-blocking JavaScript and CSS in above-the-fold content.

Kako to da resim?

11-11-2016, 05:45 PM
(11-11-2016 01:32 PM)Jeronimo034 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Treba mi neki pouzdan plugin za ubrzavanje ucitavanja sajta.
Ako imate kakav predlog kako da ubrzam ucitavanje mimo plugin-a svaki predlog ce dobro da dodje jer sam jos uvek pocetnik Smile Unapred hvala!

Evo par prijedloga:

1. Odaberi dobar hosting (Ovo je jedna od najvažnijih stavki)
2. Optimizuj slike (Npr Optimus dodatak za optimizaciju radi posao)
3. Smanji broj dodataka (Ne preporučujem više od 7-8 dodataka, ako može manje još bolje)
4. Odaberi "laku" temu (Često je problem do "teške" teme, testiraj pa vidi koliko je potrebno za učitavanje sajta bez dodataka, samo sa aktiviranom temom)
5. Uključi kompresiju (Guglaj: Enable gzip compression)
6. Podesi dodatak za keširanje (npr LiteSpeed ako postoji ta mogućnost je najbolji, u suprotnom W3 Total Cache sa Browser i Page cache metodom)
7. Podesi CloudFlare (Drastično će smanjiti potrošnju prometa na serveru i djelimično ubrzati sajt)

Ako imaš nekakvih pitanja, piši ovdje...
Thanks given by (2): faroALI, Jeronimo034
11-11-2016, 06:01 PM
Hvala na brzom ukljucivanju Smile

1.Hosting za sada imam namecheap , kasnije svakako planiram da uzmem nesto bolje.
2. Instalirao sam plugin koji optimizuje slike, i ta stavka mi je na svim testovima ok.
3.Dodatak=plugin? Biggrin
4.Tema je dosta prosta, tako da to mislim da nije problem.
5.Ovo za kompresiju cu da pogledam, i ja sam bas malopre procitao za GZIP i treba jos malo da vidim kako to funkcionise.
6. W3 mi je odradio odlican posao, 25% je otislo na bolje, sada sam u odnosu na konkurenciju bolji sto se tice svih parametara.
7. ClodFlare ako moze malo objasnjenje, tj smernice u vezi njega da i to prostudiram. (youtube je zlata vredan!!!)

11-11-2016, 08:09 PM
Namecheap je OK, barem dok sam ga prije koristio bio je baš dobar. Doduše u pitanju je bio onaj Business SSD plan.

Dodatak= Plugin :-)

Kompresiju možeš uključiti u cPanelu, s obzirom da koristiš Namecheap.

W3 Total Cache je dobar, ako nema LiteSpeed :-)

Za CloudFlare guglaj kako da dodaš domenu. U suštini, jako je jednostavno, registruješ se na njihov sajt, dodaš domenu, ažuriraš DNS zapise domene tamo gdje registrovana i to je to. Podesiš u CloudFlare kasnije ono Auto Minify za sve tri opcije što ima, Browser Cache Expiration podesiš npr na 2 sata i to je to.
Thanks given by (1): faroALI
11-11-2016, 08:15 PM
Namecheap sada koristi SSD-ove na svim shared paketima.

Gledaj besplatno Arenu sport, Sport klub i Eurosport.
Facebook marketing - Promoviši svoj biznis na najvećoj društvenoj mreži na svetu!
11-11-2016, 08:23 PM
(11-11-2016 08:09 PM)flex202 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Namecheap je OK, barem dok sam ga prije koristio bio je baš dobar. Doduše u pitanju je bio onaj Business SSD plan.

Za CloudFlare guglaj kako da dodaš domenu. U suštini, jako je jednostavno, registruješ se na njihov sajt, dodaš domenu, ažuriraš DNS zapise domene tamo gdje registrovana i to je to. Podesiš u CloudFlare kasnije ono Auto Minify za sve tri opcije što ima, Browser Cache Expiration podesiš npr na 2 sata i to je to.

Oket, kad odradim to javljam rezultate Smile Hvala puno!

11-11-2016, 11:13 PM
(11-11-2016 08:15 PM)Loxo Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Namecheap sada koristi SSD-ove na svim shared paketima.

Na sajtu im stoji SSD-Accelerated Disk Space dok za onaj Business paket stoji: Pure SSD Disk Space. Obično SSD-Accelerated Disk Space znači da ne drže sve na SSD-u, nego nešto, npr MySQL baze, no u suštini nije ni bitno. Bitno je da ne nabacaju 1000 korisnika na server.
12-11-2016, 12:32 AM
Može li screenshoot podešavanja za W3TC (browser i page cache)? Podesio sam na par sajtova, gtmetrix i pingdom tools pokazuju sjajne rezultate, ali to u praksi nije baš tako. Učitava se i po 4, 5 sekundi.

Nije mi to skroz jasno. Sajtovi su ok, negde i default WP tema, negde home page 500kb, a na nekim sajtovima gde uopšte nemam W3TC ni nešto drugo za optimizaciju, sve radi super.

Nemam pojma da li je do hostinga, jer kod jednog imam paket sa 20GB prostora...
12-11-2016, 01:04 AM (This post was last modified: 12-11-2016 02:52 AM by Jeronimo034.)
(11-11-2016 08:09 PM)flex202 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Namecheap je OK, barem dok sam ga prije koristio bio je baš dobar. Doduše u pitanju je bio onaj Business SSD plan.

Instalirao sam CloudFlare, podesio sve, ali ucitavanje je i dalje problem...2.9sec... Bukvalno nista nisam dobio sa ovim.
Sledece idem na GZip jer mi je koliko vidim dosta veliki sajt u odnosu na konkurenciju 600Kb od glavnog konkurenta 200kb.

@DRSB
Ja sam podesio kao na ovom Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Edit

Sve sam parametre resio, smanjio sam i slike za nekih 15% ali mi je load time opet veliki (2.9s) . Mislim da je do hostinga. Sajt je namenjen za Nemacko teziste a hosting u a USA. Kada radim test npr za neki grad iz USA duplo brze ucita sajt (i dalje nedovoljno brzo 1.5s).
Isao sam i na CPanel i odradio kompresiju ali nikako da i tu dobijem zeljeno smanjenje... Mora u ponedeljak da se pozabavim ovime, pravim pauzu dva dana doslo do zamora materijala Smile

12-11-2016, 10:05 AM
Ja koristim wp smush za slike i wp rocket (placeni plugin) za ubrzanje sajta.

Best Horror Games
Hunting Games Online
Super Mario Igre
Best Record Player
12-11-2016, 10:28 AM
Kazi mi koliko popravi stanje rocket? Smush sam i ja bas nocas instalirao i popravio je za 15% prostor koje su slike zauzimale , mislim na free verziju smusha. Nesto mi je mnogo da dajem mesecno 49$ za smush za placenu verziju. Mozda kasnije kad postavim jos nekoliko sajta Smile

12-11-2016, 12:32 PM
Ako je sajt namjenjen Njemačkom tržištu onda uzmi hosting sa serverom u Njemačkoj, djelomično će brže učitavati posjetiocima iz Njemačke, neće biti neka ekstra razlika ali smatram da bi bilo malo bolje.
12-11-2016, 04:17 PM
Kod wp brzina najvise ovisi o hostingu i o wp temi. Wp rocket je odlican,ne mogu sad reci koliko tocno popravlja,ali meni je boljo nego w3total cache.

Best Horror Games
Hunting Games Online
Super Mario Igre
Best Record Player
12-11-2016, 11:05 PM
Evo i ja instalirao Smush, imam 1300 slika i bas mi sporo ide ovo ucitavanje, ali ce mi smanjiti slike za 100mb. Morali W3 uvijek biti instaliran i aktiviran ili se moze obrisati pa za neko vrijeme ponovo aktivirati?
20-11-2016, 10:27 PM
Koristim namecheap za news site , imam bas dosta clanaka.Koliko je preporucljivo podesiti cloudfare i kako ?
Pored toga wp smush je odlican dodatak , sve preporuke.
A za cache koristim WP Super Cache
20-11-2016, 10:57 PM
Kod mene je definitivno hosting problem, sajt sam doveo u perfektno stanje. U odnosu na konkurenciju po svim parametrima sam bolji od njih, sem po odzivu servera...Previse vremena trosi. Tako da definitivno menjam hosting. Ide black friday pa ce da uleti nesto jeftinije Smile

20-11-2016, 11:33 PM
(20-11-2016 10:57 PM)Jeronimo034 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Kod mene je definitivno hosting problem, sajt sam doveo u perfektno stanje. U odnosu na konkurenciju po svim parametrima sam bolji od njih, sem po odzivu servera...Previse vremena trosi. Tako da definitivno menjam hosting. Ide black friday pa ce da uleti nesto jeftinije Smile

Kod koga imaš hosting?
21-11-2016, 12:15 AM
(20-11-2016 11:33 PM)deea8888 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(20-11-2016 10:57 PM)Jeronimo034 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Kod mene je definitivno hosting problem, sajt sam doveo u perfektno stanje. U odnosu na konkurenciju po svim parametrima sam bolji od njih, sem po odzivu servera...Previse vremena trosi. Tako da definitivno menjam hosting. Ide black friday pa ce da uleti nesto jeftinije Smile

Kod koga imaš hosting?

Namecheap, shared hosting. Mora definitivno da se menja.

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Najbolji share social plugin filip3ff 0 86 15-04-2017 03:17 PM
Last Post: filip3ff
  Plugin savjetovalište Perky 15 1,462 30-12-2016 11:09 PM
Last Post: flex202
  Adsense plugin koji prepoznaje veličinu fonta Jokja 3 389 14-10-2016 09:04 AM
Last Post: mrgood
  WP plugin koji vuce sliku i video s RSSa? Pomoc Shanyta 2 466 29-08-2016 09:30 AM
Last Post: Shanyta
  Wordpress plugin za dodavanje slike Lakisa94 1 750 16-02-2016 11:52 PM
Last Post: Hellas
Rolleyes Koji plugin za Multiple Themes u WordPress-u BadBoy 1 774 16-02-2016 03:25 PM
Last Post: BadBoy
  Plugin za kreiranje tabela Lakisa94 1 945 13-02-2016 02:29 PM
Last Post: tryengraved
  Plugin? djetlic 1 913 13-10-2015 02:54 PM
Last Post: Srdjan87

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)