Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otvaranje firme / sifra delatnosti
04-10-2016, 11:17 PM
Otvaranje firme / sifra delatnosti
Zanima me koju sifru delatnosti odabrati za otvaranje firme.
Bavim se radom na YouTube-u odnosno zarada bi dolazila od prikazanih reklama na mojim videima?
Dal moze recimo pod sifrom 731 (Reklamiranje)
7312 (medijsko predstavljanje) ili 7311 (delatnost reklamnih agencija)
hvala unapred na odgovoru
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
04-10-2016, 11:55 PM
RE: Otvaranje firme / sifra delatnosti
Za tu pomoc se obrati knjigovodji. To su ozbiljne stvari i treba strucno lice da ti pomogne.
To ti je moj savet. Koliko znam razlikuje se porez za svaku delatnost a i mislim da ne mozes da budes pausalac ukoliko su prihodi ostvareni od reklama. Bar se secam da mi je tako pisalo na resenju koje sam dobio iz poreske. Ali opet kazem proveri sa knjigovodjom i neka ti nadje najisplativiji varijantu.

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
05-10-2016, 08:45 AM
u tom slučaju ako je od yt videa najveća zarada firme, ti se baviš izradom videa a gugl se bavi reklamnom delatnošću. tako neku delatnost i izaberi vezanu za izradu video snimaka.
guglaj zakon o oglašavanju, opširno je da se objasni.

najvrednije informacije su najčešće napisane izmedju redova ili sasvim slučajno
05-10-2016, 10:47 AM
(05-10-2016 08:45 AM)m.novisad Wrote:  u tom slučaju ako je od yt videa najveća zarada firme, ti se baviš izradom videa a gugl se bavi reklamnom delatnošću. tako neku delatnost i izaberi vezanu za izradu video snimaka.
guglaj zakon o oglašavanju, opširno je da se objasni.
Bio sam kod njigovodje on je u laganom fazonu, kaze da ima nekoliko varijanti pa koju odaberem
Zaradu koju ostvarujem je od direktnog prikazivanja reklama na mom video sadrzaju sto u principu znaci da se bavim i prikazom ili prodajom reklamnog prostora na mom video sadrzaju?
mislim da cu se odluciti za 7332 (agencija za medijsko predstavljanje) jer u to moze da spada sve i svasta i ne ogranicavas se samo na jednu oblast
05-10-2016, 01:21 PM
nisi šifrom delatnosti ograničen na bilo koju oblast, ona je samo za osnovnu delatnost od koje imaš najveći prihod, a usput možeš da obavljaš gotovo bilo koju drugu.

jel ima još neko kome je knjigovodja ovako savetovao da odabere delatnost reklamnih agencija?
šta vam je rekao da pišete na fakturi? i kako popunjavate deklaracije o reklamama, ako ih uošte popunjavate? :-D
msm, pitanja samo za članove iz srbije.

najvrednije informacije su najčešće napisane izmedju redova ili sasvim slučajno
05-10-2016, 02:16 PM
Upisuje se osnovna delatnost, a može se baviti bilo kojim drugim delatnostima osim onih koje nisu ograničene zakonom da trebaju posebne dozvole ( znači ne mogu delatnosti gde se traži dozvola komora advokati, inžinjeri ili gde na primer lekar ili proizvodnja municije).

Delatnost može biti i web portal - naparviš neki sajt i na njemu postaviš svoje video sinimke, koje povučeš sa You tube da bi se skroz pokrio. Moraš imati devizni račun i nalog na Googlu mora biti na firmu. Mislim da ne ide baš da se pare sa tvog naloga (fizičko lice) uplaćuju na račun firme (pravno lice), ali verujem da se to lako može srediti.

Na fakturi moraš navesti ono što ti oni navedu kao osnovu uplate. Deklaracija o reklamama se ja mislim ne popunjava kad se radi sa firmama iz inostranstva.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
05-10-2016, 02:42 PM (This post was last modified: 05-10-2016 02:45 PM by Buckalo.)
Sto se tice uplate preko Adsense-a ...
Postoje 2 vrste naloga Individual i Buisness. Ja sam svoj nalog otvorio jos pre dosta vremena kada cini mi se i nije bilo to biranje i stoji mi da je "Individual" kontaktirao sam yt i adsense support i dobio odgovor da sto se tice njih nije nikakav problem da se uplati na pravno lice jer kako kazu i oni su sami imali dosta problema oko toga jer su se klijenti zalili zbog ne mogucstva promene tipa naloga sa jednog na drugi i ne moguce im je bilo uplatiti novac jer bukvalno "individual" je bio u mogucnosti samo da uplati na fizicko lice jer su strikto postajali boxovi "First name" "last name" i to je to, e sad su to promenuli i samo stavili "account holder name" sto znaci da se moze uplatiti kome god zelite a pod onim "payee name" koje stoje sve informacije o meni, bukvalno podudaraju se i sve informacije i o firmi , otvoricu je na adresi stanovanja kao sto i sad sva preduzetnicka imena u sklopu svog imena imaju "Ime Prezime PR, opis delatnosti, naziv firme, mesto" tako da ne bi trebalo da imam problema oko proknjizavanja ovih par meseci dok ne napravim novi buisness adsense account

(05-10-2016 01:21 PM)m.novisad Wrote:  nisi šifrom delatnosti ograničen na bilo koju oblast, ona je samo za osnovnu delatnost od koje imaš najveći prihod, a usput možeš da obavljaš gotovo bilo koju drugu.

jel ima još neko kome je knjigovodja ovako savetovao da odabere delatnost reklamnih agencija?
šta vam je rekao da pišete na fakturi? i kako popunjavate deklaracije o reklamama, ako ih uošte popunjavate? :-D
msm, pitanja samo za članove iz srbije.

Jasno mi je bar 51% moras da se bavis onim sto ti najvise donosi para, a meni je to trenutno od dobijanja novca od reklama prikazanih na mojim videima i smatram da je ova sifra koju sam gore naveo u skladu sa onim sto radim
Thanks given by (1): novii
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Rolleyes Otvaranje internet prodavnice za prodaju igrica? HugoSef 1 2,658 22-04-2017 07:19 PM
Last Post: novii
Rolleyes Web bez firme Miro Miro 4 2,878 30-03-2017 07:45 PM
Last Post: peca bjj
  Pomoc oko otvaranja Offshore firme opka 3 3,986 11-03-2017 04:21 PM
Last Post: K1z4
  otvaranje webshopa Luka0101 36 16,340 11-01-2012 08:52 AM
Last Post: SoKoL
  Otvaranje obrta kada se uzima provizije? KAVAhr 1 1,712 27-08-2011 09:08 PM
Last Post: DarkoOS
  Otvaranje internet radia strbi19 3 2,519 05-07-2011 05:06 PM
Last Post: jan1991

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)