Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrill kartica nije dostupna u Srbiji
29-09-2016, 11:01 PM
Sad Skrill kartica nije dostupna u Srbiji
Pozdrav svima, evo da i ja napišem svoj prvi post na ovom forumu. Waving

Stvari stoje ovako: Pre nekih mesec dana, možda malo manje,registrovao sam se na People Per Hour sajtu, a paralelno sa njim registrovao sam i Skrill. Do pre par dana na Skrill nalogu imao sam link za naručivanje kartice, međutim nikako da nađem vremena, a i čekao sam da mi zarada na PPH bude bar 100tinak €, pa da sve to prebacim na Skrill i naručim karticu. Juče uđem na Skrill nalog, a linka za naručivanje kartice nema. Busted Kontaktiram tehničku podršku, i dobijem sledeći odgovor:

Quote:Thank you for contacting the Skrill Help Team.

Please be advised that for business decisions, the Skrill card is not longer available in your country.
We apologize for the inconvenience.

Kind regards,
Yehin
Skrill Help Team

Ima li neko informaciju zašto je ukinuta kartica u Srbiji i ima li nade da će je ponovo vratiti?
Ujedno, zanima me kakva su iskustva sa alternativom (Pay Pal, Payoneer, nešto treće...), i koja je solucija napovoljnija?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
29-09-2016, 11:24 PM
RE: Skrill kartica nije dostupna u Srbiji
ja mogu da kažem moje iskustvo sa paypalom i payoneerom ... iz bosne sam

paypal provizije do 2,5%, jos ima i onaj pending status od 30 dana

payoneer pri prvoj isplati skine 24$ za godisnje odrzavanje kartice, i moja banka (raiffeisen) pri svakoj transakciji skine 2,5€, s tim da na payoneer pare legnu cim zatrazis bez ikakvog pendinga dzidza midza

ja da mogu koristio bih payoneer stalno ali 6 od 7 mreza sa kojima radim podrzavaju samo paypal

isto tako ako paypal sazna da radis sa mrezama koje ignorisu dmca zahtjeve, podrzavaju copyright content mogu ti blokirati nalog i karticu a sa payoneerom nema problema, ne interesuje ih odakle pare stižu
Find all posts by this user
30-09-2016, 11:08 AM
(29-09-2016 11:24 PM)liquid Wrote:  ja mogu da kažem moje iskustvo sa paypalom i payoneerom ... iz bosne sam

payoneer pri prvoj isplati skine 24$ za godisnje odrzavanje kartice, i moja banka (raiffeisen) pri svakoj transakciji skine 2,5€, s tim da na payoneer pare legnu cim zatrazis bez ikakvog pendinga dzidza midza

ja da mogu koristio bih payoneer stalno ali 6 od 7 mreza sa kojima radim podrzavaju samo paypal

isto tako ako paypal sazna da radis sa mrezama koje ignorisu dmca zahtjeve, podrzavaju copyright content mogu ti blokirati nalog i karticu a sa payoneerom nema problema, ne interesuje ih odakle pare stižu

A koje to mreze podrzavaju copyright content?
30-09-2016, 12:08 PM
Payoneer sam naručio odmah nakon prijema e-maila od Skrill-a. Smile
30-09-2016, 12:25 PM
(30-09-2016 11:08 AM)ixxaaa Wrote:  
(29-09-2016 11:24 PM)liquid Wrote:  ja mogu da kažem moje iskustvo sa paypalom i payoneerom ... iz bosne sam

A koje to mreze podrzavaju copyright content?

recimo up2stream.com je podrzavao dok je radio ... ignorisali su dmca zahtjeve u dosta slucajeva, jednom mjesecno su brisali klipove, pare su uvijek stizale preko nekih lijevih firmi i upozoren sam da ako me iko iz paypala pita odakle pare stižu da ne spominjem up2stream jer mi paypal može blokirati nalog Biggrin vjerovatno zbog takvih aktivnosti više i nisu online Biggrin
30-09-2016, 01:14 PM
Dosta ljudi je iz Srbije narucilo skrill karticu a uopste je ne koristi to je razlog zasto su ukinuli, skuplja dara nego mera.. Neki cak nisu ni zaradili 10eura koliko je godisnje odrzavanje.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): faroALI
30-09-2016, 01:33 PM
Meni je juce stigla nova Skrill kartica. Nisam upoznat sa razlogom zasto su menjali, stara je bila sive boje, nova je crna, drugu razliku nisam primetio
23-11-2016, 02:59 PM
Pozdrav svima, i ja sam jedan od primalaca mejla sa obaveštenjem da se od prekosutra gase kartice.

Koliko vidim na sajtu, od sada smeju da imaju kartice samo građani SEPA zemalja (tj čitava prokleta Evropa osim SRB, MNE i BiH). Dakle svima ćen am biti isključene kartice u petak. Izvor: https://help.skrill.com/en/Article/services/skrill-card/how-can-i-withdraw-funds-from-my-skrill-account

Kako sam ja Skrill koristio za Upwork, opcije koje mi ostaju su PayPall ili Payoneer. Odgovarala mi je Skrill kartica zbog lakoće upotrebe. Koji je preferirani metod primanja keša u SRB ovih dana?

Hvala i saučešće svim oštećenima.
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (2): afmariner
23-11-2016, 03:02 PM
Meni su menjali karticu pre mesec-dva, bez vidljive potrebe, a danas sam dobio email:
Quote:We regret to inform you that as of 25 November 2016, we will no longer offer the Skrill Prepaid MasterCard® in your country. You will not be able to use your card but your Skrill Account remains fully functional and your balance is unaffected. You can withdraw funds from your Skrill Account to your bank account or send money to any other Skrill user or online business accepting Skrill.
WTF?!?
Kakva je situacija sa ostalim karticama, da li će i one prestati da rade u Srbiji?
Skrill sam koristio za Freelancer i bila je prilično dobra kombinacija - Freelancer nije uzimao nikakvu proviziju za prebacivanje na Skrill, dva puta nedeljno su vršili prebacivanja tako da i nije trebalo puno da se čeka. Skrill je imao prilično male provizije kad se koristi na POS terminalima tj. za plaćanje u prodavnicama i na internetu. Dizanje keša na bankomatima je naravno koštalo više tako da sam to izbegavao.
Sad moram da vidim ima li neke druge varijante koja radi OK kod nas...

A ja mislim da su ovi naši to izdejstvovali - da ne bi ljudi mogli da rade preko neta i ne prijavljuju porez.

I got a letter from the government the other day
Opened and read it, it said they were suckers
They wanted me for their army or whatever
Picture me giving a damn, I said never
23-11-2016, 03:45 PM
Ima nas dosta koji radimo stock fotografiju i pogodjeni smo ovime. Ima li neko neku ideju, posto poslednji put kad sam povlacio preko banke novac sa Skrilla izgubio sam 22$ u transakciji, te to ne dolazi u obzir. Koliko videh, na SS i Fotolia sajtovima opcije su samo Skrill i Paypal, nikad nisam povlacio novac preko Paypal-a, ne znam kakva su iskustva tu.
23-11-2016, 04:00 PM (This post was last modified: 23-11-2016 04:00 PM by Lakisa94.)
Skrill je aktivan jos 2 dana ko ima novac na njemu nek podigne za 2 dana bice blokirana svaka skrill kartica kod nas, ko je dobio nove kartice nece moci da ih aktivira a ni da ih koristi tako da savetujem da se prebacite na paxum, paypal, payoneer. Smile
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
23-11-2016, 05:34 PM
(23-11-2016 02:59 PM)MilosA Wrote:  Pozdrav svima, i ja sam jedan od primalaca mejla sa obaveštenjem da se od prekosutra gase kartice.

Koliko vidim na sajtu, od sada smeju da imaju kartice samo građani SEPA zemalja (tj čitava prokleta Evropa osim SRB, MNE i BiH). Dakle svima ćen am biti isključene kartice u petak. Izvor: https://help.skrill.com/en/Article/services/skrill-card/how-can-i-withdraw-funds-from-my-skrill-account

Kako sam ja Skrill koristio za Upwork, opcije koje mi ostaju su PayPall ili Payoneer. Odgovarala mi je Skrill kartica zbog lakoće upotrebe. Koji je preferirani metod primanja keša u SRB ovih dana?

Hvala i saučešće svim oštećenima.

Ako se radi o vecoj lovi gdje bi snage zakona mogle traziti neka davanja, uzmi payoneer, ako te to ne dira, paypal.

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
23-11-2016, 09:54 PM
U mom slučaju je u pitanju bilo gde od 200-500 eur mesečno, u proseku.
Ne znam kako se ta cifra kotira kod ovih naših derikoža u SRB? Šta mi treba da dam banci kao dokaz, znam da će sigurno tražiti?

sutra ću da idem u Intesu da otvorim račun i uzmem šta mi treba za PP, pa nek stoji iako se ne odlučim za to... samo mi je bilo skroz zgodno što je Skrill imao svoju karticu i nije me bolela glava, a i fee je bio prihvatljiv skroz.

treba sad uporediti PP vs Payoneer, za priliv sredstava sa Upworka... uf, koji kreteni... i to 2 dana rok.
24-11-2016, 10:07 AM (This post was last modified: 24-11-2016 10:22 AM by greedylittlepig.)
Meni je pre 2 nedelje stigla nova Skrill kartica kao zamena za staru, cak sam imao i transakciju sa Upworka na novu Skrill karticu i dizao sam pare na bankomatu. Ako sam te dobro razumeo Lakisa to znaci da se i meni kao starom korisniku uskarcuje koriscenje Skrill kartice?

Evo sad sam otvorio svoj mejl nalog preko kog sam se registrovao na Skrill i dobio sam obavestenje od Skrill-a. Sada bih napisao sve i svasta ali ne bih da uvlacim politicke teme ipak ovaj forum nije mesto za to
24-11-2016, 10:16 AM
(23-11-2016 09:54 PM)MilosA Wrote:  U mom slučaju je u pitanju bilo gde od 200-500 eur mesečno, u proseku.
Ne znam kako se ta cifra kotira kod ovih naših derikoža u SRB? Šta mi treba da dam banci kao dokaz, znam da će sigurno tražiti?

sutra ću da idem u Intesu da otvorim račun i uzmem šta mi treba za PP, pa nek stoji iako se ne odlučim za to... samo mi je bilo skroz zgodno što je Skrill imao svoju karticu i nije me bolela glava, a i fee je bio prihvatljiv skroz.

treba sad uporediti PP vs Payoneer, za priliv sredstava sa Upworka... uf, koji kreteni... i to 2 dana rok.

Kakav dokaz? Ako mislis dokaz o zaradi? Njih to previse ne brine, vise ih brine porez koji 99% ljudi koji rade online ne placaju.

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
24-11-2016, 01:08 PM
(24-11-2016 10:16 AM)djetlic Wrote:  
(23-11-2016 09:54 PM)MilosA Wrote:  U mom slučaju je u pitanju bilo gde od 200-500 eur mesečno, u proseku.

Kakav dokaz? Ako mislis dokaz o zaradi? Njih to previse ne brine, vise ih brine porez koji 99% ljudi koji rade online ne placaju.

Pa dobro, porez. Jel to nešto na šta počinjem da obraćam pažju onda, ukoliko idem na PP-bank acct kombinaciju? Ima li neka procedura? Jel me neko upozori, ili traži dokumentaciju prilikom priliva, moram li sam da vodim računa? Ko ima iskustva sa ovim, molim za savet.
24-11-2016, 01:51 PM
(30-09-2016 01:33 PM)greedylittlepig Wrote:  Meni je juce stigla nova Skrill kartica. Nisam upoznat sa razlogom zasto su menjali, stara je bila sive boje, nova je crna, drugu razliku nisam primetio

Razlika je sto nova (crna) podrzava 3D secure. Ako koristis Payoneer isti je slucaj bio
24-11-2016, 02:11 PM
Ne koristim Payoneer, od samog pocetka sam koristio Skrill, i bio sam zadovoljan, sto jeftinije kartice, sto za moje potrebe je zadovoljavala sve kriterijume. Par puta sam imao tehnickih problema sto se tice svog naloga, ali sam odgovor od Skrill-ove podrske dobijao u roku od 48h i u istom roku su problemi bili otklanjani. Razlika mi vise nije ni bitna posto od sutra nemam nikakve koristi od kartice. Danas sam se ulogovao na Skrill nalog i tamo mi pored dobijenog mejla stoji obavestenje o prestanku mogucnosti koriscenja Skrill kartice, tako da od sutra na Skrill zatvaram nalog
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  paxum kartica zlobni hrcak 10 6,135 10-07-2018 03:19 AM
Last Post: Rafael91
  Ukidanje kartica za non EU Kvizac Haderak 2 1,325 17-10-2017 04:34 PM
Last Post: Kvizac Haderak
  Payoneer kartica ne radi izf 0 1,236 23-05-2017 09:44 PM
Last Post: izf
  Kako ubaciti pare na skrill varjaca 0 978 20-03-2017 06:52 PM
Last Post: varjaca
  Webmoney nalog u Srbiji v2anne 0 1,419 13-03-2017 10:37 AM
Last Post: v2anne
  Payoneer kartica ne prima britanske funte milooskv 7 1,967 28-02-2017 03:36 PM
Last Post: Lazar023
  Skrill card vs. Payoneer Janko92 54 28,543 27-11-2016 01:43 PM
Last Post: Milos11
  Skrill Pomoc! Beban96 30 9,163 07-10-2016 12:58 PM
Last Post: djetlic

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)