Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Whois zaštita prednosti i nedostaci
23-09-2016, 06:15 PM (This post was last modified: 23-09-2016 06:16 PM by allx2011.)
Whois zaštita prednosti i nedostaci
Pozdrav,
Zanima me kakva je vaša praksa što se tiče zaštite privatnosti domene. Šta više preferirate po tom pitanju? Ima li kakvih prednosti i nedostataka jedne i druge opcije? Ovo kad nema zaštite bukvalno se svi podaci vide a kad je uključen whois protection onda nema nikakvih dokaza da je moja domena Smile
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
23-09-2016, 09:12 PM
RE: Whois zaštita prednosti i nedostaci
Kod Namecheap je besplatan WHOIS (samo za prvu godinu).

Gledaj besplatno Arenu sport, Sport klub i Eurosport.
Facebook marketing - Promoviši svoj biznis na najvećoj društvenoj mreži na svetu!
Find all posts by this user
Thanks given by (1): volimdaucim
30-12-2016, 11:44 AM
Pozdrav, možda si u međuvremenu dobio odgovor na ovo pitanje pa se ponavljam ali nema veze Smile Zavisno od toga čime se baviš, koliko ti je domen važan i da li želiš da ljudi vide tvoje kontakte, uključi ili isključi zaštitu whois podataka. Ne znam kako je kod ostalih, ali kod .RS domena i na našem WHOIS-u npr, vide se samo vlasnik, adresa i matični broj firme.

Opšta preporuka je da podatke ostaviš vidljivim jer to ipak pokazuje da si relevantan i vidljiv u oblasti kojom se baviš, kao i to da posluješ otvoreno i transparentno. Naravno, odluka je samo tvoja kao i domen (bez obzira na to da li si podatke sakrio ili ne Smile)

Pozdrav!
JO
Thanks given by (1): Igor Tomić
30-12-2016, 02:12 PM
(23-09-2016 06:15 PM)allx2011 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Pozdrav,
Zanima me kakva je vaša praksa što se tiče zaštite privatnosti domene. Šta više preferirate po tom pitanju? Ima li kakvih prednosti i nedostataka jedne i druge opcije? Ovo kad nema zaštite bukvalno se svi podaci vide a kad je uključen whois protection onda nema nikakvih dokaza da je moja domena Smile

Itekako ima dokaza i whois protection ne znaci puno po tom pitanju. Ako je na sajtu recimo sadrzaj zasticen autorskim pravima a vlasnik te zeli tuziti vrlo lako moze doci do tvojih podataka bez obzira na whois protection.

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
Best Turntables Under 500
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Sto je to vps hosting? VPS hosting - prednosti, mane, mogucnosti ? ps3 4 3,401 24-01-2011 10:52 PM
Last Post: flex202

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)