Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upwork - Kako do prvog posla?
18-09-2016, 10:19 PM (This post was last modified: 18-09-2016 10:20 PM by Loxo.)
Upwork - Kako do prvog posla?
Registrovao sam se pre par dana na Upwork, poslao sam 15-ak proposal-a i odgovorio mi je samo jedan indijac, koji je probao bas da spusti cenu (vise nego trostruko).

Profil mi je 100% popunjen, trudio sam se da izgleda sto profesionalnije. Odradio sam 3 testa, samo jedan sam ostavio na profilu na njemu mi je ocena 4, druga dva sam malo slabije uradio.
Cover letter se uvek trudim da bude sto bolji i da bude sazet ali da sadrzi dosta informacija.

Da li predlazete da prihvatim posao cak i za npr. trostruko nizu cenu i da dobijem ocenu ili nesto drugo?

Pored toga sto mi je ovaj indijac ponudio abnormalno malu sumu novca, imao je i negativnu ocenu, odnosno 1 zvezdicu i review je bio da je pokusao da prevari tog freelancera. Tako da sam prekinuo komunikaciju sa njim.

My god is more powerful than you can possibly imagine, my god's name is Money.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
19-09-2016, 08:42 AM
RE: Upwork - Kako do prvog posla?
Druze, moj savet ti je da ga zaobidjes u sirokom luku, ne samo njega vec sve klijente sa podrucja Azije. Jedino pozitivno iskustvo koje imam sa klijentima iz tog regiona su klijenti iz Singapura, ovo ostalo zaobilazim (sa klijentima iz Japana jos nisam radio). Kada vidim poslove koje objave, sta sve traze i koliko para nude... moj rad, znanje i trud vrede mnogo vise od toga. Te poslove ostavi za "kikiriki' radnike, a ti se koncetrisi na nesto bolje placenije. Znam da juris prve dobre i pozitivne ocene i preporuke, ali kao sto si i sam rekao klijent ima losu ocenu i preporuku, tako da ne znam sta bi ti znacilo da od takvog klijenta dobijes prve preporuke i ocene. Samo budi uporan i pasce prvi poslovi. I ne dozvoli da te obeshrabri to ako te poslodavac odbije i zaposli nekog drugog vec samo teraj napred.
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): Loxo
19-09-2016, 08:46 AM
Moj ti je savet da ne apliciraš na poslovima koje otvaraju Indijci, Kinezi, već isključivo klijenti iz "zapadnih" zemalja. Ja lično nisam imao iskustva sa njima, ali sam čitao da su drugi imali uglavnom negativna iskustva. Jer oni manje više očekuju da se odereš od rada za kikiriki. Verovatno iz razloga što i oni sami rade po vrlo niskim cenama. Ne kažem da su svi takvi, ali pored toliko Amerikanaca, Evropljana i Australijanaca mislim da nema razloga da tražiš klijente iz drugih zemalja.

To što na 15-tak ponuda nisu dobio nikakav odgovor nije ništa čudno, jer mislim da je prosek čak i niži od toga, a ti si još i početnik, tako da nemoj da upadaš u frustracije.

Ja sam poslao preko 100 ponuda i do sada je bio sam jedan polu pokušaj cenkanja, tako da ukoliko budeš slao ponude klijentima koje sam gore naveo ne očekuj cenjkanje i da će neko tražiti od tebe trostruko nižu cenu. Nemoj da stavljaš cenu koja je mnogo više od one za koju bi uradio posao, pa da posle očekuješ cenjkanje, jer ti se klijent najverovatnije neće ni javiti zbog veće cene. U startu stavi cenu za koju bi odradio posao.

Defitinvo ćeš morati da tražiš neke manje plaćene poslove, da tražiš svoj način do klijenta. Gledaj da apliciraš na poslovima gde ima materijala da nešto prokomentarišeš i predložiš, da klijent vidi da si zaista zainteresovan i sposoban da uradiš posao. Tamo gde se samo traži freelancer sa nekim generalnim zahtevima mislim da, kao početnik, nemaš gotovo nikakve šanse.
Thanks given by (1): Loxo
19-09-2016, 10:17 AM
Hvala vam, vise se necu javljati ljudima iz tih siromasnijih zemalja i bicu strpljiv Biggrin
Ovo mi je bilo presmesno Hysterical
[Image: pyAueK8.png]

My god is more powerful than you can possibly imagine, my god's name is Money.
19-09-2016, 05:28 PM (This post was last modified: 19-09-2016 05:30 PM by Davor Bomestar.)
Nemojte gledat da odradite 15, 50 ili 100 prijava na poslove. Javljanje na poslove vam treba biti rutinska stvar kao i gledanje e-mailova, disanje, jedenje, spavanje itd. Znaci nije bitno dali ste poslali 15 ili 1500 prijava, bitno je koliko poslova ste dobili. Kao što ne brojite koliko ste puta na dan udahnuli zrak, ili koliko puta ste pogledali emailove, isto tako nema smisla da brojite koliko ste prijava poslali. To je stalna dnevna aktivnost, svaki dan, svaki tjedan treba slati prijave dok ne ispucate sve connectove. I tako svaki mjesec. Idealno ako imate neki budjet uzet pretplatu i kupovat dodatne connectove. Ako ne, za pocetak i ovaj besplatni ce biti dovoljan.

Ovo je numbers game. Vase sanse za posao su 1 od 1000. Za pocetnike, mislim mozda i lošije. To samo znaci da (pod uvjetom da imate solidan profil i znanje) trebate poslat 1000 prijava da dobijete 1 posao. Ako je potrebno poslat 1000 prijava za jedan posao, onda je to ono sto trebate uradit. Uz malo truda oko profila i prijave velike su sanse da medju 1000 ljudi ce se naci jedan s kojim cete kliknut. Tako da mi stvarno nije jasno zasto se nervirate kako vam ne ide ako nakon 15 prijava nemate posla.

Pa ja imam 100% job success score, hrpu dobrih reviewa, 10 godina iskustva u industriji i znam da sa 15 prijava nema sanse da dobijem posao. Znao sam ih poslat 50 prijava u jednom danu pa da ne dobijem niti jedan odgovor a ponekad sam znao u slicnom ritmu cijeli tjedan slati prijave. I onda kada kontinuirano mjesecima tako šalješ prijave onda se pocne ekipa javljat ali trebaju mjeseci kontinuiranog stalnog javljanja na poslove da se skupi masa ljudi koji ce vam se javljat. Ponekad se javi netko nakon 1 dana a ponekad se javi nakon 3-4 mjeseca. Ja sam imao klijenta koji mi se javio nakon pola godine od javljanja i krenuli smo radit skupa. Jednostavno nešto mu je uletilo u tom trenutku fokusirao se na neke druge stvari ali nije zaboravio moju dobru prijavu. Kad se opet poceo bavit tim djelom posla mi se javio.

Kad 6 mjeseci svaki mjesec posaljes hrpu prijava onda ti se nakon 6 mjeseci jave neki od toga dana, neki od proslog tjedna, neki od proslog mjeseca a neki od prije 6 mjeseci. I onda nemas 1 osobu da vam se javi nego vam se javi 10 njih u 1 mjesecu i onda jos birate s kojima cete radit.
19-09-2016, 06:26 PM
Ovo je toliko točan opis i post da ne može bit točniji. Upravo je i meni tako na UpWorku. Kao i u životu, tako i u biznisu - ne može svaki dan biti predivan i uspješan. Ne možete očekivati da ćete svaki dan dobiti response od potencijalnog klijenta, svako malo nove projekte itd. No, kao što i Davor kaže, samo treba bit uporan, hustlat i sve će sjesti na svoje.

(19-09-2016 05:28 PM)Davor Bomestar Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Nemojte gledat da odradite 15, 50 ili 100 prijava na poslove. Javljanje na poslove vam treba biti rutinska stvar kao i gledanje e-mailova, disanje, jedenje, spavanje itd. Znaci nije bitno dali ste poslali 15 ili 1500 prijava, bitno je koliko poslova ste dobili. Kao što ne brojite koliko ste puta na dan udahnuli zrak, ili koliko puta ste pogledali emailove, isto tako nema smisla da brojite koliko ste prijava poslali. To je stalna dnevna aktivnost, svaki dan, svaki tjedan treba slati prijave dok ne ispucate sve connectove. I tako svaki mjesec. Idealno ako imate neki budjet uzet pretplatu i kupovat dodatne connectove. Ako ne, za pocetak i ovaj besplatni ce biti dovoljan.

Ovo je numbers game. Vase sanse za posao su 1 od 1000. Za pocetnike, mislim mozda i lošije. To samo znaci da (pod uvjetom da imate solidan profil i znanje) trebate poslat 1000 prijava da dobijete 1 posao. Ako je potrebno poslat 1000 prijava za jedan posao, onda je to ono sto trebate uradit. Uz malo truda oko profila i prijave velike su sanse da medju 1000 ljudi ce se naci jedan s kojim cete kliknut. Tako da mi stvarno nije jasno zasto se nervirate kako vam ne ide ako nakon 15 prijava nemate posla.

Pa ja imam 100% job success score, hrpu dobrih reviewa, 10 godina iskustva u industriji i znam da sa 15 prijava nema sanse da dobijem posao. Znao sam ih poslat 50 prijava u jednom danu pa da ne dobijem niti jedan odgovor a ponekad sam znao u slicnom ritmu cijeli tjedan slati prijave. I onda kada kontinuirano mjesecima tako šalješ prijave onda se pocne ekipa javljat ali trebaju mjeseci kontinuiranog stalnog javljanja na poslove da se skupi masa ljudi koji ce vam se javljat. Ponekad se javi netko nakon 1 dana a ponekad se javi nakon 3-4 mjeseca. Ja sam imao klijenta koji mi se javio nakon pola godine od javljanja i krenuli smo radit skupa. Jednostavno nešto mu je uletilo u tom trenutku fokusirao se na neke druge stvari ali nije zaboravio moju dobru prijavu. Kad se opet poceo bavit tim djelom posla mi se javio.

Kad 6 mjeseci svaki mjesec posaljes hrpu prijava onda ti se nakon 6 mjeseci jave neki od toga dana, neki od proslog tjedna, neki od proslog mjeseca a neki od prije 6 mjeseci. I onda nemas 1 osobu da vam se javi nego vam se javi 10 njih u 1 mjesecu i onda jos birate s kojima cete radit.
Thanks given by (2): Igor Tomić, Loxo
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Upwork Dispute i Arbitration - iskustva? Davor Bomestar 11 877 09-01-2018 06:42 PM
Last Post: freemind
  Upwork saradnja esteban 0 120 04-01-2018 04:40 PM
Last Post: esteban
  Kako da napisem proposal na Upwork? Mr.Doctorex 0 448 01-09-2017 10:51 AM
Last Post: Mr.Doctorex
  Upwork 5-star rating na brzinu uelbek 0 502 13-07-2017 12:05 PM
Last Post: uelbek
  Job Succes - Upwork.com Milojko 84 8,549 23-05-2017 09:44 AM
Last Post: Tracker
Rolleyes UPWORK novi nalog - problem ! Aleksejko 2 624 16-04-2017 09:37 PM
Last Post: Aleksejko
  Upwork - account suspended JamBa 1 660 29-03-2017 02:37 PM
Last Post: Tracker
  Upwork - potreban savet barbarosa 3 917 17-01-2017 11:14 AM
Last Post: barbarosa

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)