Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Recept kako da uspete na društvenim mrežama
» jedan blog post
12-09-2016, 09:23 AM
Recept kako da uspete na društvenim mrežama
Jedan veoma zanimljiv blog post koji je napisao Peđa Supurović.

http://pedja.supurovic.net/recept-kako-d...m-mrezama/

Verujem da će se izvestan broj uspešnih marketara prepoznati u ovom tekstu.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (2): Igor Tomić, Davor Bomestar
12-09-2016, 04:39 PM
RE: Recept kako da uspete na društvenim mrežama
Heh, da. Smile

Mada mi ni dan danas nije jasno zašto je problem ostaviti izvor odakle je potekao neki članak ili misao, time sebe ništa ne umanjujete, čak što više...

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
12-09-2016, 08:14 PM
Ovaj će članak mozda neki i shvatiti kao recept u pravom smislu Crazy_grin
Primjetio sam da su Info portali nazastupljeniji sa kopiranjima. 90% novinara portala nije izašlo na teren nego samo copy/paste. To govorim za skoro sve portale koji su najčitaniji u mom gradu. Najviše se kopira kod takvih portala crna hronika Smile
Send this user an email Find all posts by this user
12-09-2016, 08:29 PM
Bio sam na milion razlicitih servera, od deljenog hostinga, do svojih dedicated, svuda, listom, kada stigne prituzba za autorska prava, ti moras skloniti sliku/text u roku od 96 sati .

Ako su obe strane i ostecena i ona koja krade materijal u istoj zemlji, a meni deluje po ovom tekstu da je to tako, nase sudstvo, kakvo god da je, radi posao . Ostecena strana moze dobiti pristojnu nadoknadu .

Meni neko da ukrade materijal, sigurno ga ne bi moljakao po drustvenim mrezama i gledao da li me je blokirao ili ne.Deluje mi pateticno. Ako mi je bitno zbog google-a samo da se skloni dupli sadrzaj, obratio bih se njihovom hosting provajderu, a ako zelim jednog dana i da zaradim od te kradje , postoje u Srbiji advokati koji su specijalizovani bas za to, pravi vukovi, koji uzimaju procenat, pa bi ga razvukli tako da ne bi vise kopirao ni link u browseru .

U svakom slucaju zanimljiv tekst , ovako sa stanovnistva zabave, ali ako je tekst pisan zbog ogorcenosti, i realne kradje, nekako mi je amaterski.
Thanks given by (1): Almin98
12-09-2016, 10:11 PM
@ allx2011

Trenutno je situacija na tim "portalima" da se vesti plaćaju 150 - 200 dinara, pa ti vidi ako želiš 1000 dinara da zaradiš da napraviš 5 vesti. Ima i opcija kad je dnevnica 1000 a vlasnik traži 5 - 6 tekstova da se izbaci.

Što se tiče teksta vrlo je verovatno da je otkucan i odmah objavljen bez velikih priprema. Ispratio sam neke rasprave što je Peđa imao na Tvitteru sa aktivistima Piratske partije, zna dosta oko ove oblasti.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
12-09-2016, 10:40 PM (This post was last modified: 12-09-2016 11:16 PM by freemind.)
Ne sumnjam da zna, i verujem da je imao zanimljivu raspravu na twiteru, ali post bi imao smisla da je stavio informaciju da nije uspeo DMCA sa hosting provajderom, da nije tuzba uspela... Nekako je postalo kul napisati post, zaliti se na anomalije i ne ciniti nista, hejt sa razlogom i realnim problemom, ali ne mrdati guzicom .

To je isto kao kada bi ti neko ukrao bicikl, i ti znas ko je, i sada ga molis preko twitera ili fb da ti vrati bicikl, i on te blokira. I sada pises satirican post o tome da je u redu krasti bicikle, jer si uvredjen sto te je i pokrao i blokirao na fb.

Ako pricamo o realnom problemu, ti imas biznis koji ti neko ugrozava, onda pristupas profesionalno, agilno, i gledas da ga resis sa svim raspolozivim sredstvima. Znam 5 ljudi koji su dobili tuzbe u vezi autorskih prava, sistem radi, koji jeste korumpiran, ali to je onda dobra tema, i realan problem, kada se dodje do toga, da zbog korupcije ti ne mozes da zastitis svoj posao ili biznis.
Ovo mi deluje jako neozbiljno, ako gledam iz ugla, da tebi neko ugrozava posao, a ti ga molis preko facebooka da to ne cini.
Thanks given by (1): Almin98
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Koliko gubim ako nisam prisutan na društvenim mrežama? failey 30 6,466 28-09-2018 03:56 AM
Last Post: Loxo
  24 obavezna alata za social media marketing (SMM) tj. marketing na društvenim mrežama Davor Bomestar 2 2,959 21-09-2014 07:07 PM
Last Post: MightyTipster
  Kako business to business marketeri mogu uspjeti na društvenim mrežama Davor Bomestar 0 2,105 15-05-2012 01:07 AM
Last Post: Davor Bomestar
  Kako otpoceti IM na Soc. Net. mrezama simbak 11 4,744 12-10-2010 06:30 PM
Last Post: rradomir01
  Razmisljanja o utjecaju drustvenih mrezama poput Twittera i Facebooka Davor Bomestar 7 4,361 19-11-2009 11:26 PM
Last Post: ward

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)