Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WordPress problem
» Ne prikazuje se umanjena sličica na fb-u
12-07-2016, 01:34 PM
WordPress problem
Prije nekoliko dana sam pokrenuo svoju web stranicu, tako da znate da sam početnik u tome. Skinuo sam WordPress template, editovao menije, dosta uploadovanih članaka, sve pripremio za izlazak u javnost i kada objavim poveznicu sa svoje web stranice na facebook profil, ne prikazuje mi umanjenu sličicu (thumbnail) na face-u...
Tražio sam razna rješenja preko interneta, od plug-inova, do kodiranja, ali kad god nađem da je neko kodiranje u pitanju, ne piše tačno gdje ću naći određeni .php fajl, gdje dodati određenu liniju koda i slično, a što se plug-inova tiče, očigledno nisam naišao na pravi koji bi mogao riješiti taj problem.
Molim vas da pomažete, fkt sam očajan Sorry Sorry Sorry
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
12-07-2016, 01:55 PM
RE: WordPress problem
Mislim da to Seo by Yoast rešava.
12-07-2016, 01:57 PM
(12-07-2016 01:55 PM)drsb Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Mislim da to Seo by Yoast rešava.

Imam taj plug-in, ali kako da ga podesim?
12-07-2016, 04:29 PM (This post was last modified: 12-07-2016 04:34 PM by novii.)
Evo par linkova ka nekim uputsvima, ja koristim AllinONE SEO za WP, pa se ne snalazim baš sa Yoastom

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

a evo video uputstava

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Uglavnom kada se piše članak ispod bi se negde trebali nalaziti sledeći tabovi, pa se odabere social

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
12-07-2016, 04:44 PM
A ja sam cini mi se negde procitao da FBu treba neko vreme da bi to indeksirao... Ali nisam siguran...
Find all posts by this user
12-07-2016, 07:07 PM
Hvala na odgovorima.
@novii, skinuo sam i AllinONE SEO, ali on ne rješava ovaj problem... Ni uputstva sa videa ne pomažu :/ :/
12-07-2016, 09:16 PM
Uputstva za yoast. Ako sam dobro razmep kada sharuješ članak na fun page ne prikaže sliku. Možda nisam baš najbolje razumeo problem.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
12-07-2016, 09:52 PM (This post was last modified: 12-07-2016 09:53 PM by Terminatorx.)
(12-07-2016 09:16 PM)novii Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Uputstva za yoast. Ako sam dobro razmep kada sharuješ članak na fun page ne prikaže sliku. Možda nisam baš najbolje razumeo problem.

Da, to je problem. Onda moram ručno staviti sliku da je prikaže... Možda neki drugi plugin stvara problem, ako bi trebalo da ga yoast "uštima"
14-07-2016, 01:50 PM
Jel moguce da ne zna niko???
18-09-2016, 11:43 AM
radim sa Divi temom, na poslednjem projektu imam problema sa komentarima, oni se ne pojavljuju na stranici. Ne znam o cemu se radi posto su prethodni sajtovi bili uspesni. Da li neko zna resenje za ovo?
19-09-2016, 08:09 PM
@Terminatorx

Kopiraj ovaj kod
Code:
<meta property="og:title"              content="Naziv sajta" />
<meta property="og:description"        content="Opis koji će se pojavljivati na FB" />
<meta property="og:image"              content="http://slikakojuželisdafbvuče.jpg" />

Kopiraj ga u header na početku, kod meta tagova, i sačuvaj.

I ne moraš da čekaš da FB sam osveži sličicu, uđi ovde:
https://developers.facebook.com/tools/debug/

Ukucaj adresu i klikni dva puta na Scrape again (kao na slici) i to je to! Uživaj Winking

[Image: scrape.png]

Sajt19.info - sajtovi dostupni svima!
Webprodavnice.rs - Sve što Vam je potrebno da započnete online prodaju!
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): Igor Tomić
21-10-2016, 07:19 PM
Imao sam slican problem i nasao sam "Facebook Open Graph, Google+ and Twitter Card Tags" plugin koji je sredio stvar u samo par klikova Smile Pokusaj sa njim
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Problem sa Page opcijama(wordpress) SvetliTheKiller 2 882 11-03-2015 12:36 PM
Last Post: SvetliTheKiller
  Problem sa sidebar button (wordpress) SvetliTheKiller 11 1,147 08-03-2015 10:37 PM
Last Post: SvetliTheKiller
  Wordpress Problem m1l4n 11 1,643 04-02-2014 11:30 AM
Last Post: zlatko78
Star WordPress permalink problem FacebookAds 3 1,109 22-05-2013 03:24 PM
Last Post: Night_Wolf

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)