Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pravljenje "Reportaze iz mog ugla" na neku temu bez kopiranja?
» Kada zelim da pisem o necemu sto je vec pisao neko drugi ali ne copy/paste
26-06-2016, 06:00 PM
Pravljenje "Reportaze iz mog ugla" na neku temu bez kopiranja?
Pozdrav!

Zanima me kako resavate probleme kada zelite da pisete o nekoj temi o kojoj su pisali vec drugi ljudi a opet izvor za pisanje na tu temu su vam upravo ti drugi ljudi.

Naravno da resenje nije uraditi copy/paste tekst vec ispisivanje novog teksta.

E sad mene zanima sledece:

Posto je tekst na istu temu da li se to smatra plagiranjem u googlovim ocima? Posebno u Adsense ocima?

Da li postoji neka alatka sa kojom bi mogao da skeniram svoj NOVONASTALI tekst da ga uporedim sa ostalim tekstovima na internetu pa da mi to kaze recimo "Originalnost 78%" pa bi mi to znacilo bar da iako pricam o istoj temi recimo 78% reci je originalno u tekstu i ne pojavljuju se te reci u slicnim tekstovima na internetu. Da li postoji ovako nesto?

Da li google ima neke alatke sa kojima proverava koliko su nam originani tekstovi? Posebno google adsense?

Recimo primer jedan da dam. Posto se moj sajt bavi filozofijom i umetnoscu ja bi recimo zeleo da napisem tekst na temu "How Bruce Lee invented his famous quote Be like Water". Ovakav tekst je napisao jedan drugi sajt i ja bi voleo da i ja imam takav tekst ali kroz moje vidjenje, znaci ne COPY/PASTE vec bi moj autorski doprinost tekstu bio drugaciji ali opet nekako bi pricali o istoj stvari. Samo bi ja to sve drugacije rekao jer se bas ne slazem sa svim sto su napisali tamo al to je druga stvar.
Sad posto je ovo univerzalna stvar, pre svega Brus Li je autor a on je odavno gotov i to pripada javnom domenu, medjutim koristeci silna njegova pisma i zapise iz dnevnika koji se mogu naci po internetu ja bi mogao da sastavim tekst u kojem bi ja recimo postepeno pisao kroz sta je on prolazio kad, kako i zasto uz pomoc njegovih pisama koja bi takodje morao da postavim u tekst izmedju znakova navodnika, kao citate neke. E sad posto bi jedina originalna stvar u celom takvom postu od tipa 2000 reci bilo moje vodjenje citaoca kroz tekst a to bi bilo oko 700-800reci a ovih ostalih 1200 reci bi bili njegovi citati i pisma. Kako bi google gledao na to? Ako bi google pogledao sadrzaj tog celog teksta on bi video silan sadrzaj koji ima negde na internetu takodje zato sto njegova pisma su ne promenjiva i ne mogu da mu menjam reci, mislim to je glupo i da hocu.

Pa me zanima da li je uredu da u ovakvim nekim tekstovima se pojave neki delovi kojima ja nisam autor. Vec ja pricam o autoru kroz njegova dela. To bi izgledalo tako sto ja napisem recimo 200reci pa jedno njegovo pismo ispod toga, pa onda ja nastavim sa svojom pricom jedno 200 reci cisto da objasnim dublje sta je on hteo reci pa se onda opet pojavjuje neki njegov citat, pa onda opet ja pisem i tako.

Pola-pola bi tu bilo. Kako bi takav tekst prosao kod googla jer i drugi su pisali ovakve stvari samo sto bi neko drugi taj svoj "autorski doprinos" tekstu uradio drugacije nego ja. Ali opet svi bi imali zajednicki element koji je ne promenjiv, njegova pisma, citate, odlomke itd.
Znaci moj tekst koji opisuje "konstantne" delove teksta bi bio drugaciji od teksta drugih koji su pisali na slicnu temu i isto koristili iste "Konstantne". Konstante bi bili staticni, ne promenjivi tekstovi pa makar ko hteo da da svoj autorski dozivljaj, zato sto pisma, citati, itd se pojavljuju kod svih isti. Pa onda kad bi gugl pokrenuo neku alatku za analizu video bi da u mom tekstu ima tipa 1200reci koje se pojavljuju identicne u drugim sajtovima zato sto su te reci stvarno identicne, ne mogu da menjam sta je neko napisao pre 50god Biggrin

Naveo sam ovaj primer zato sto se ceo moj sajt bavi ovakvim stvarima..

Pa me zanima kako ovo funkcionise u ocima Google i Google adsensa Biggrin Biggrin
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
26-06-2016, 07:48 PM
RE: Pravljenje "Reportaze iz mog ugla" na neku temu bez kopiranja?
Postoji opcija citata, pa tako označiš delove kojima ti nisi autor, azgodno je da staviš link prema tome odakle su uzeo citat.

Za proveru orginalnosti teksta možeš probati Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Što se tiče toga kako to vidi Google, to već ne bih znao proceniti.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): Fifth
26-06-2016, 07:58 PM
Smil42c642f95f382 RE: Pravljenje "Reportaze iz mog ugla" na neku temu bez kopiranja?
(26-06-2016 07:48 PM)novii Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Postoji opcija citata, pa tako označiš delove kojima ti nisi autor, azgodno je da staviš link prema tome odakle su uzeo citat.

Za proveru orginalnosti teksta možeš probati smallseotools. com/plagiarism-checker/

Što se tiče toga kako to vidi Google, to već ne bih znao proceniti.

Hvala puno na odgovoru Biggrin Biggrin

Kako se radi opcija citata? :/ Jel to kao neki html kod koji ide pre i posle teksta citata? Ili mislis jednostavno ovako? "Neki tekst bla bla bla" - by Autor

Ako ostavim link odakle je citat to ce pomoci? Svakako sam planirao da ostavim link Smile

Hvala jos jednom na odgovoru Smile
26-06-2016, 08:45 PM
Najlakse ti je proveriti unikatnost uz pomoc Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. on radi bas to, tacno ti nadje koji sajt ima koju recenicu iz tvog teksta i pokaze ti.
Za ne bas tako dobre rezultate, mozes koristiti google i stavis citat pod navodnike.
Thanks given by (2): novii, Fifth
26-06-2016, 10:05 PM
(26-06-2016 08:45 PM)DraganBr Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Najlakse ti je proveriti unikatnost uz pomoc www. copyscape.com/ on radi bas to, tacno ti nadje koji sajt ima koju recenicu iz tvog teksta i pokaze ti.
Za ne bas tako dobre rezultate, mozes koristiti google i stavis citat pod navodnike.

Hvala puno na odrovoru Dragane Biggrin
26-06-2016, 10:26 PM
Čekaj, hoćeš da daš svoje viđenje teme? Zašto te onda uopšte brine Google?

Šta god da ti padne na pamet, neko je o tome negde već pisao. Ako ćeš tako da razmišljaš o svakom tekstu koji planiraš da objaviš... A novii ti je dobro rekao za citate, ako planiraš da se pozivaš na jedan određeni tekst (slaganje ili neslaganje) iskoristi tu opciju sa linkom, Guglov algoritam nema šta da se petlja u te stvari.

Može i ovako!
wwwrite.rs - online kurs Pisanje bloga za klijente
Thanks given by (1): Fifth
27-06-2016, 12:16 AM
(26-06-2016 10:26 PM)JelenaM Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Čekaj, hoćeš da daš svoje viđenje teme? Zašto te onda uopšte brine Google?

Šta god da ti padne na pamet, neko je o tome negde već pisao. Ako ćeš tako da razmišljaš o svakom tekstu koji planiraš da objaviš... A novii ti je dobro rekao za citate, ako planiraš da se pozivaš na jedan određeni tekst (slaganje ili neslaganje) iskoristi tu opciju sa linkom, Guglov algoritam nema šta da se petlja u te stvari.

Jelena Hvala ti na odgovoru Biggrin brine me malo da me ne odbije adsense zbog slicnosti sadrzaja na internetu pa da ne pomisle "a ovaj samo kopira" i da me odbiju opet hahah
28-06-2016, 10:20 PM
Možeš da postaviš taj tekst pisma i kao sliku, ako te baš toliko brine kako Google vidi. Smile Mada mislim da ne bi trebalo da se opterećuješ time, jer ti je mnogo bitnije da li tvoji čitaoci to dele i lajkuju. To jest da li je tvoje viđenje stvari dovoljno interesantno za njih, ukoliko jeste onda će prirodnim putem da se tekst penje ka vrhu Google pretrage.
Thanks given by (2): Fifth, novii
05-07-2016, 07:40 PM
(28-06-2016 10:20 PM)Mixon Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Možeš da postaviš taj tekst pisma i kao sliku, ako te baš toliko brine kako Google vidi. Smile Mada mislim da ne bi trebalo da se opterećuješ time, jer ti je mnogo bitnije da li tvoji čitaoci to dele i lajkuju. To jest da li je tvoje viđenje stvari dovoljno interesantno za njih, ukoliko jeste onda će prirodnim putem da se tekst penje ka vrhu Google pretrage.

Super ideja za sliku! Hvala ti Smile

Autor sajta http://fifthdimensionart.com
Vlasnik facebook stranice https://www.facebook.com/art5dimension/
11-07-2016, 12:44 PM
Ja originalnost teksta proveravam na duplichecker.com.
11-07-2016, 01:25 PM (This post was last modified: 11-07-2016 01:25 PM by Igor Tomić.)
Ne kažnjava Google neoriginalan tekst, to je zabluda.

Možeš slobodno i bez straha da citiraš delove bilo kog teskta, navedeš izvor i da na te citate daješ svoj komentar. To spada pod fair use policy i koliko znam ne treba dozvola ni jednog medija.
Visit this user's website Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Zaštita autorskih prava i posledice kod kopiranja tekstova Jokja 25 5,844 14-11-2015 08:52 AM
Last Post: novii
  Mini tutorijal: Kako zaštiti online textove od kopiranja DavidVictor 20 7,493 02-04-2014 08:45 PM
Last Post: lutherus

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)