Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako poceti sa online zaradom...
22-06-2016, 01:16 PM (This post was last modified: 22-06-2016 02:31 PM by prof.dr..)
Kako poceti sa online zaradom...
Ovako, dakle skoro sam pricao sa nekim momkom na stanici ne poznajemo se neg onako usputno sreli se pa prebacili koju, kaze da zaradjuje preko neta i da ima poprilicno dobre prihode oko 2.000KM, da radi od kuce,ali da je zbog toga i dao otkaz na svom prethodnom poslu, to me pomalo zainteresovalo, krenuo sam da trazim po netu ali nista konkretno nisam nasao. Mene interesuje kako da pocnem sa internet zaradom, od cega mi je najbolje da pocnem, sta prvo da ucim, imaju li neke stranice ili neka literatura, na kojoj je detaljno objasnjeno to o cemu bi ja ucio, sto se tice mog sadasnjeg znanja engleski znam vrlo slabo, sto se tice programiranje, dakle znam ono osnovno iz Pascal-a, C i C++ - a.
Inace ako nesto znaci, srednjoskolac, imam vremena na izvoz Biggrin
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
22-06-2016, 02:02 PM
RE: Kako poceti sa online zaradom...
Ti imaš vremena na izvoz, ovaj forum ima informacija o internet zaradi na izvoz Biggrin .

Pitanje koje si postavio je toliko opšino da je stalo taman u sve teme ovog foruma... čitaj, puno toga ćeš naučiti vamo! Smile

Izrađujem web stranice
Send this user an email Find all posts by this user
22-06-2016, 02:40 PM
(22-06-2016 02:02 PM)Perky Wrote:  Ti imaš vremena na izvoz, ovaj forum ima informacija o internet zaradi na izvoz Biggrin .

Pitanje koje si postavio je toliko opšino da je stalo taman u sve teme ovog foruma... čitaj, puno toga ćeš naučiti vamo! Smile
Pa znam da je pitanje poprilicno opsirno, medjutim problem je u tome sto sam ja ovde dosta citao i sve mi je novo, pa ne znam gdje je pocetak Biggrin, pa ako nekako mozete da me uputite, objasnite i kazete odakle da se pocne, stvarno sam zainteresovan za te stvari, nije mi ni cisto zbog zarade nego i zbog sebe, onako, sto vise znas vise vrijedis, nije mi zurba ima se vremena Biggrin
22-06-2016, 02:50 PM
Prvo pitanje, da li da radiš za druge ili da radiš za sebe ?

Drugo pitanje razvoj programa/software ili sa druge strane rad na Internetu ?

Treće pitanje šta ti je taj neki momak sa stanice rekao da on konkretnije radi ?

Odgovori na ova pitanja su relativno jednostavni, ne zahtevaju mnogo filozofije. Ali na osnovu odgovora na prva dva te se može dalje uputiti šta i kako.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
22-06-2016, 03:37 PM
Zarada na internetu, pa to je toliko velikiopseg da nema ni pocetak ni kraj...Tako da niko ne moze da te uputi ni na pocetak ni na kraj.
Odluci se sta hoces da radi, pa tek onda dodjes sa konkretnim pitanjem i onda ti neko pomogne. Ovako ti nema pomoci Smile

Moj savet za pocetak ti je da krenes sa nekim prostim stvarima, koje ce da ti donose malo, ali kroz te stvari ces da vidis da li ti uopste mozes da sedis za kompom i nesto radis.

Moje misljenje je da postoji neki razvojni tok, krece se od PTC sajtova, pa onda microworkers, pa youTube, sajtovi itd. Nije kod svih takav razvojni tok, ali mislim da je kod vecine Smile
Ja sam trenutno izmedju YouTube-a i sajta Smile Imam strasnu ideju, samo jos da savladam wordpress Biggrin

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
Send this user an email Find all posts by this user
22-06-2016, 08:41 PM
(22-06-2016 02:50 PM)novii Wrote:  Prvo pitanje, da li da radiš za druge ili da radiš za sebe ?

Drugo pitanje razvoj programa/software ili sa druge strane rad na Internetu ?

Treće pitanje šta ti je taj neki momak sa stanice rekao da on konkretnije radi ?

Odgovori na ova pitanja su relativno jednostavni, ne zahtevaju mnogo filozofije. Ali na osnovu odgovora na prva dva te se može dalje uputiti šta i kako.

Pa na pocetku mislim da trebam prvo poceti da radim za sebe, dok malo udjem u taj stoz, a poslije bi radio i za druge.
Sto se tice drugog pitanja, mislim da bi isao na rad na Internetu jer sam cuo da je to bolje i da ce mi biti potrebnije i korisnije u buducnosti Biggrin
Trece on je rekao da se bavi web dizajnom, da je prvo radio za neku ovde domacu firmu al da sad radi za neke strane sa kojima je stupio u kontakt preko nekih sajtova.

Jeronimo034 sto se tice tvog savjeta i ja sam to mislio, medjutim procitao sam negdje na ovom forumu da je to gubljenje vremena, pa reko aj onda da vidim sta da radim a da ne gubim vreme Biggrin
22-06-2016, 09:14 PM
Velika je razlika kad se radi za sebe (tačno znaš šta želiš i to napraviš) i rada za druge (gde je pitanje šta će on tražiti, a šta ćeš ti razumeti da treba, šta ćeš ti napraviti i šta je on očekivao).

Mislim rad za druge podrazumeva i jednostavne stvari kao što je pisanje članaka na Vikipediji, ne mora to odmah biti razvoj kompletnog sajta za nekoga. Pa kad vidiš kako to ide staviš ovde oglas da uslužno pišeš tekstove za sajtove. Ovo je samo primer, jer za to bi ti trebalo oko 2 - 3 meseca da sve probaš i do tada se možeš preciznije odlučiti šta te zanima.

Tu je što se tiče sajtova: dizajn, audio, video, programiranje (frontend i beckend), promocija na društvenim mrežama, email marketing, SEO, razvoj aplikacija i još mnogo toga.
22-06-2016, 10:25 PM
(22-06-2016 09:14 PM)novii Wrote:  Velika je razlika kad se radi za sebe (tačno znaš šta želiš i to napraviš) i rada za druge (gde je pitanje šta će on tražiti, a šta ćeš ti razumeti da treba, šta ćeš ti napraviti i šta je on očekivao).

Mislim rad za druge podrazumeva i jednostavne stvari kao što je pisanje članaka na Vikipediji, ne mora to odmah biti razvoj kompletnog sajta za nekoga. Pa kad vidiš kako to ide staviš ovde oglas da uslužno pišeš tekstove za sajtove. Ovo je samo primer, jer za to bi ti trebalo oko 2 - 3 meseca da sve probaš i do tada se možeš preciznije odlučiti šta te zanima.

Tu je što se tiče sajtova: dizajn, audio, video, programiranje (frontend i beckend), promocija na društvenim mrežama, email marketing, SEO, razvoj aplikacija i još mnogo toga.
e mozes li mi ti to malo poblize objasnitit, kako se to radi, kako se placa, i sve citav postupak, i da pitam razmisljao sam i da krenem uciti jos neke programske jezike imas li predlog na koji sad da krenem da savladavam?
23-06-2016, 01:14 PM
Šta objasniti ?
Šta se radi ?
Šta se plaća ?
Koji postupak ?

Malo si pogrešio redosled, prvo naučiš, pa odradiš, pa ti se nakon završenog posla zaradi. Ja sam ti napisao preporuku prvo vikipedio, pisanje tekszoa, pa potom ovde na forumu da ponudiš usluge da pišeš tekstove.

Ako želiš konkretno da odmah učiš, moraš konkretno reći šta te zanima.
23-06-2016, 03:03 PM (This post was last modified: 23-06-2016 03:04 PM by prof.dr..)
(23-06-2016 01:14 PM)novii Wrote:  Šta objasniti ?
Šta se radi ?
Šta se plaća ?
Koji postupak ?

Malo si pogrešio redosled, prvo naučiš, pa odradiš, pa ti se nakon završenog posla zaradi. Ja sam ti napisao preporuku prvo vikipedio, pisanje tekszoa, pa potom ovde na forumu da ponudiš usluge da pišeš tekstove.

Ako želiš konkretno da odmah učiš, moraš konkretno reći šta te zanima.

Mislio sam da mi objasnis kako se pisu tekstovi, i to jel obicno tekst poput seminarskih maturskih, samo malo krace il neka druga forma, ako imas neki primjer neki tekst i to, za placanje cisto da znam za kasnije podrazumjeva se da necu odmah zaradjivati, prvo moram nauciti Biggrin
23-06-2016, 06:08 PM
Ako želiš da radiš preko neta i zaradjujes od reklama, a nemaš nikakvog znanja oko programiranja i sl, moj ti je savjet: KUpi domenu i hosting i odaberi naziv stranice shodno tematici (sport, vijesti, hrana, moda, ili izmiksano) kupi neku stranicu na facebooku koja je tematski vezana sa tvojim web sajtom, prijavi se na adsense, daj nekom da ti malo sredi stranicu, ili ti sam nauči, na youtubeu imaš milion tutorijala kako se radi sa wordpressom, i laganini kreneš. Ako te interesuje javi se u inbox. Ja cu ti detaljno objasniti kako i šta.
23-06-2016, 06:51 PM
Evo par kvalitetnih linkova

Pisali biste za veliki blog, ali niste baš fan blogova? Pa ne ide to baš -- http://www.mozeiovako.com/pisali-biste-z...de-to-bas/

Kako početi sa pisanjem na internetu – moja priča -- http://www.mozeiovako.com/kako-poceti-sa...oja-prica/

Koja je fora sa tim cenama tekstova? --- http://www.mozeiovako.com/koja-je-fora-s...-tekstova/

Ako vam je kul da naplaćujete $7 po tekstu, preskočite ovaj post --- http://www.mozeiovako.com/ako-vam-je-kul...ovaj-post/

Kako izabrati isplativu nišu sa kojom ćete biti u dobrim odnosima --- http://www.mozeiovako.com/kako-izabrati-...-odnosima/

Kopirajting, verovatno najkorisnija veština koju možeš da naučiš --- http://www.mozeiovako.com/kopirajting/

14 sajtova koji plaćaju piscima $50 i više po tekstu --- http://www.mozeiovako.com/14-sajtova-koj...po-tekstu/

Ovo su sve tekstovi sa istog bloga, ima ih tamo još pa odatle kreni, pored tekstova pročitaj i komentare.
23-06-2016, 08:05 PM
E to te pitam Biggrin, hvala na linkovima, sad se bacam na citanje i tumacenje Biggrin
23-06-2016, 09:44 PM
Ja imam dva linka koja uvek preporučim početnicima, nisu vezani strogo za posao ali imaju dosta dodirnih tačaka.

Pored tekstova, obavezno čitanje SVIH komentara

Velika tajna organizacije vremena: Važno i hitno -- http://www.istokpavlovic.com/blog/velika...o-i-hitno/

Biznis lekcija: Pogled iz kutije iliti zasto ne vredite koliko mislite. --- http://ftw.rs/biznis-lekcija-pogled-iz-k...o-mislite/

Ovi tekstovi mogu biti od pomoće i iskusnijima.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  kako poceti sa zaradom kao tinejdzer? paul$ 4 127 16-05-2018 11:21 PM
Last Post: Loxo
  Motivacija pocetnicima u online biznisu iamkermit94 17 1,422 09-01-2018 07:55 PM
Last Post: iamkermit94
Smil42c3e9b74e235 Kako početi zarađivati kao tinejdžer SpawneR 76 31,633 17-06-2016 07:04 PM
Last Post: Aleksanda117
  UPUTE kako krenut sa online (internet) zaradom Hellas 43 46,367 25-02-2016 11:32 AM
Last Post: Fifa89
  Pomoc - Dali se maloljetnik moze bavit Int. Zaradom? RAZOR_7 21 8,065 20-09-2015 01:42 PM
Last Post: KavX
  Gde poceti kao pisac clanaka vlasta 4 1,100 24-04-2015 09:51 PM
Last Post: anel92
  Posao online tomovu 3 1,281 13-02-2015 05:42 PM
Last Post: Thrix
  Kako poceti? Milan99 7 1,028 17-01-2015 03:24 AM
Last Post: Gilez96

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)