Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pitanja za Paypal?
21-06-2016, 03:41 AM (This post was last modified: 21-06-2016 03:52 AM by LegalAlien.)
Pitanja za Paypal?
Zdravo svima,

Evo ovako stoje stvari.

Pre 3 godina sam krenuo da radim na netu. Trebao mi je Paypal racun, ja sam ga otvorio, i nakon toga verifikovao tako sto sam otvorio racun u banci as well as a debit card - VISA ELECTRON (na Kipru). Uplatio sam 10tak evra na debit kartici, i onda verifikovao sa Paypal-om, kao sto znate (skinu ti par evra sa kartice, verifikuju, pin preko moba, vrate ti pare)...

Od tada primam pare na Paypalu and i withdraw to my debit card. I kad pare legnu na moj debit card nakon 2-5 dana, odem do bankomata (ATM) i podignem pare. I da napomenem, na Kipru sam moram uvek da povlacim evre sa Paypala na debit kartici. To je nesto sa zakonom, da mozes/moras da povlacis pare samo u domacoj valuti (national currency). To je za mene bio Kipar - tamo je evro domaca valuta.

Nego. Proslog meseca mi je istekla debit kartica, i sada hocu da prebacim Paypal racun sa Kipra ovde. Jedan razlog je da bih mogao lakse da povlacim pare iz banke lokalno, a ne kao do sada da mi lezu pare na Kiparski racun pa da mi keva ili go god donosi kad dolazi. A drugi je kad bih mogao da podizem svoje pare, kes iz banke, u dolarima, ne u evrima.

Anyway. Imam par pitanja za otvaranje Paypal racuna u Srbiji.

1) Koliko je Maximum amount you can withdraw from Paypal to your Card in a single transaction/withdrawal? (In Cyprus it's 750 euros)

2) Jel postoji mogucnost da povlacim pare u Dolarima? (99% mojih para meni lezu na Paypal u dolarima, i onda ih ja kovertujem u evre na paypalu, i onda povlacim evre na debit kartici. To me kosta vise jer Paypal ne daje dobre conversion rates USD/EUR. A ako bih mogao da dizem dolare iz banke, onda bih lokalno menjao dolare u evre i dinare, i gubio manje para, effectively praviti vise para)

3) Neki su rekli da kao moras da placas odrzavanje debit kartice i racuna u banci. Na Kipru nisam 1 evro imao trosak niti na otvaranju racuna niti na odrzavanju. Sto znaci da ljudi sto to kazu ili znaju nesto sto neznam jer je u Srbiji drugacija situacija, or they're full of shit, misinformed. Sta je istina? Moze bank account + debit card without maintenance and creation costs?

4) Citao sam ovaj forum, i kazu da je Paypal withdrawal fee sa Srpskim Paypalom $5 if withdrawing dollars, and 4 Euros if withdrawing euros. Correct? (na Kirpu me kosta 2 Evra svaki withdrawal - koje uvek radim na 700+ evra, da bih gubio sto manje Biggrin )

5) Koji je receiving money fee kad primas pare na Srpski paypal? Znam da je ovo tesko da se odgovori, jer zavisi od toga iz koje zemlje primas pare po nekad i tako dalje, neke jos mozda varijacije koje bi menjale taj fee. However, postoji general amount that you lose on receiving money. Na Kipru je bio 3.9% + 30 cents flat fee on every receiving transaction (unless sent as friends/family, or sent by a site that takes care of the fee themselves - so then you receive the money free and clear)

To mi za sada pada na pamet da pitam.

Thanks

Digesale.com - Premium Microjobs Marketplace
Socialesale.com - Social Media Services Seller
Onmoneyline.com - Internet Marketing Blog
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
21-06-2016, 03:01 PM
RE: Pitanja za Paypal?
1) Ne znam, pogledaj na sajtu njihovom, mora da postoji tabela sa drzavama i uslovima.

2) Moze.

3) Devizni racun sa Visa Electron karticom u Intesi je bez odrzavanja. (I moj slucaj je isti, primam u dolarima i paypal mi je vezan za dolare, ali mi je devizni racun vezan za evre pa mi banka vrsi konverziju, koja i nije toliko strasna. Proveri da li mozes i devizni racun da vezes za dolare da bi to izbegao, kad sam ja otvarao mislim da nije nesto moglo).

4) Jeste.

5) Isto bi trebalo da je i ovde, potrazi Fees na sajtu.
21-06-2016, 04:00 PM
2) Ne može tako kako si zamislio. Možeš da povučeš dolare, ali će ti ih po VISA kursu konvertovati u evre. Ne možeš u banci da dobiješ dolare.
22-06-2016, 12:33 PM
MOzda cu da ponovim neki od odgovora, ali evo:

1) 2500 USD po transakciji (ne po danu)

2) ne moze, ovde se uzima VISA electron (kao sto je neko napisao), VISA sama konvertuje ali po mnogo bolje kursu nego PP ili banka (npr. ja sam ovog meseca zaradio 30 USD) - samo moras da pises PPu da ti defaultuje povlacenje u USD, a onda visa sama uradi konverziju.

3)nema troskova odrzavanja (barem u intezi)

4) tacno, ali je limit mnogo veci - e.g. 2500 USD

5) moraces da konsultujes PP tabelu

Pozdrav
14-07-2016, 02:40 AM
@badramirez
Je li sigurna ova informacija za da je maximalni withdraw $2500 odjednom?
14-07-2016, 11:11 AM
(14-07-2016 02:40 AM)maxa Wrote:  @badramirez

za SRB da
19-07-2016, 04:38 AM
(14-07-2016 11:11 AM)badramirez Wrote:  
(14-07-2016 02:40 AM)maxa Wrote:  @badramirez

za SRB da

@badramirez
I kod mene je limit 2500 USD. Hvala jos jednom
19-07-2016, 02:00 PM
(19-07-2016 04:38 AM)maxa Wrote:  
(14-07-2016 11:11 AM)badramirez Wrote:  za SRB da

@badramirez
I kod mene je limit 2500 USD. Hvala jos jednom
unlimited imam BiH paypal acc. 6800$ povukao do sada najvise . pozz Waving
Find all posts by this user
25-11-2016, 07:21 PM
Super informacije.

A da li ja mogu slati i primati novac korisniku iz Srbije? Znaci medjusobno da saljemo novac jedan drugom.

Hvala
25-11-2016, 11:24 PM
(25-11-2016 07:21 PM)friv Wrote:  Super informacije.

A da li ja mogu slati i primati novac korisniku iz Srbije? Znaci medjusobno da saljemo novac jedan drugom.

Hvala

Da

Pravljenje AdSense naloga za sve drzave - lukam@null.net
26-11-2016, 12:50 AM
Hvala na odgovou Loxo

Znas li neki nas sajt koji koristi paypal? Hteo bih da vidim kako funkcionise i kakav je proces.
26-11-2016, 01:32 PM
Ne kupujem sa nasih sajtova. Ali isti je proces na svakom sajtu...
Evo npr: gearbest.com

26-11-2016, 03:59 PM
Koliko znam naš zakon ne dozvoljava da se novac sa jednog PayPal naloga državljana Srbije prebacuje na nalog drugog državljana Srbije.

Verujem da PayPal neće imati ništa protiv.

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): faroALI
26-11-2016, 04:50 PM
Paypal dozvoljava, po nasem zakonu dva drzavljana Srbije bi morala da trguju iskljucivo u dinarima, ali to se i na netu i "uzivo" redovno krsi.

Thanks given by (1): faroALI
15-12-2016, 12:53 AM (This post was last modified: 15-12-2016 12:55 AM by friv.)
Igore odakle ti to da mi medjusobno u Srbiji ne mozemo slati novac jedan drugom?
15-12-2016, 03:22 AM (This post was last modified: 15-12-2016 03:23 AM by Igor Tomić.)
(15-12-2016 12:53 AM)friv Wrote:  Igore odakle ti to da mi medjusobno u Srbiji ne mozemo slati novac jedan drugom?

Možemo. Ja sam rekao da nije po zakonu. Domaće firme bi morale da naplate svoje usluge u dinarima građanima Srbije. To je, koliko znam, nemoguće preko PayPala.

Loxo je objasnio iznad.

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
15-12-2016, 12:29 PM
(15-12-2016 03:22 AM)Igor Tomić Wrote:  
(15-12-2016 12:53 AM)friv Wrote:  Igore odakle ti to da mi medjusobno u Srbiji ne mozemo slati novac jedan drugom?

Možemo. Ja sam rekao da nije po zakonu. Domaće firme bi morale da naplate svoje usluge u dinarima građanima Srbije. To je, koliko znam, nemoguće preko PayPala.

Loxo je objasnio iznad.

Da da ok. Znaci jedino medjusobno mozemo slati dolare ili eure. U svakom slucaju za mene kao freelancera je to super. Smile Hvala za info.
18-12-2016, 10:54 AM (This post was last modified: 18-12-2016 11:10 AM by kolodin.)
Pozdrav svima,

Koristim paypal već duže vrijeme povezo sam ga sa Gift karticom komercijalne banke (Banja Luka BiH). Prije mjesec dana čovjek mi je poslao 167 € to je stajalo nekih mjesec dana na ON HOLD sada je na Available (Slika u prilogu).

Sa tim sad ne mogu ništa! Ne mogu povući na karticu, ne mogu drugima poslati, ne mogu kupovati (ebay).

Da li neko ima sličnih iskustava i šta raditi?

Attached File(s) Image(s)

18-12-2016, 07:03 PM
Sta ti izlazi kada pokusas da povuces na karticu?

18-12-2016, 07:09 PM (This post was last modified: 18-12-2016 07:26 PM by kolodin.)
(18-12-2016 07:03 PM)Loxo Wrote:  Sta ti izlazi kada pokusas da povuces na karticu?

Ovdje su detalji zadnje transakcije http://postimg.org/image/x5vcm8hax/

Attached File(s) Image(s)

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Sva pitanja Paypal Igor Tomić 184 44,527 01-03-2018 07:01 PM
Last Post: shulk
  Paypal problem ps3 32 16,652 23-06-2017 09:25 PM
Last Post: slobodan.z
Rolleyes PayPal Pending za BiH?? shulk 2 1,265 09-04-2017 01:09 PM
Last Post: shulk
  Paypal greska? eyedrop 0 1,248 20-06-2016 11:41 PM
Last Post: eyedrop
  Paypal od sad i u BIH ps3 148 70,597 07-01-2016 12:35 PM
Last Post: liquid
  Paypal verifikacija barbarosa 6 3,347 27-08-2015 05:31 AM
Last Post: visitor
  PayPal 30 dana taba3 3 2,160 28-07-2015 10:09 PM
Last Post: mafica
  Paypal problem gamerxyz 17 6,328 03-06-2015 07:41 PM
Last Post: Cafa

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)