Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Registracija na Amazonu - problem sa karticom
04-06-2016, 01:33 AM
Registracija na Amazonu - problem sa karticom
Pozdrav ljudi!

Zanima me kako ste uspeli da se registrujete na Amazonu (mislim naravno na Seller Central).
Sto se mene tice, uspela sam sve osim da mi prihvate karticu Sorry

Dakle imam account ali ne mogu nista sa njim da radim jer pise da kartica nije validna. Weeping Koju ste vi karticu koristili? Ja sam koristila onu za koju verujem da je ima 99% freelancera iz Srbije, dakle Intesa kartica sa kojom sam povezala PayPal.
Posle sam probala i sa Payoneer karticom ali ni to nece, i kaze istu stvar.

Da li je mozda rec o sredstvima koja moraju biti na kartici? Imala sam mozda nekih 200 dinara kad sam poslednji put proverila na bankomatu, ali nije bio Intesa bankomat pa su mi mozda skinuli nesto posle toga. Prebacila sam preventivno 10 dolara na karticu pa cu videti za koji dan kad mi legne da li ce prihvatiti.

Ali da li postoji jos nesto na sta treba da obratim paznju? Da li je nesto do tarife mozda? Posto je ovo Amazon iz Evrope, pise da kartica mora da dozvoljava naplatu u evrima (a mislim da nasa dozvoljava, zar ne?)

Da li ste imali nekih poteskoca prilikom registracije?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
08-12-2017, 04:32 PM
Rolleyes RE: Registracija na Amazonu - problem sa karticom
Da li neko ima odgovor na ovo Lilino pitanje? Imam isti problem

Hv,ozz
Find all posts by this user
08-12-2017, 05:14 PM
RE: Registracija na Amazonu - problem sa karticom
Mozda su problem internet kartice koje izdaju nase banke. Intesina Visa Internet, Raifeissen Visa Virtuon i Visa Virtual OTP banke (mislim da i Postanska ima nesto slicno) se tretiraju kao virtualne i mozda zato nece da rade, jer ih neki servisi ne prihvataju. Ako nece da prihvati regularne kartice npr Intezina Visa Inspire, ili neku drugu debitnu ili kreditnu karticu, onda je mozda problem billing adresa. U tom slucaju probaj US Unlocked.

Najbolje da ti odgovori neko ko vec prodaje na Amazonu. Ja se jos nisam registrovao, jer nemam racun ni u SAD, ni u EU.

https://www.youtube.com/watch?v=m3gcb_9Q10E
08-12-2017, 10:59 PM (This post was last modified: 08-12-2017 11:20 PM by ingbgd.)
Treba kreditna kartica.

Zaboravite na internet kartice i slicno, mora normalna kreditna kartica ili eventualno debitna gde imate dozvoljen minus. Amazon se na taj nacin osigurava da ce se naplatiti od kompanije koja je izdala kreditnu karticu ili od banke a oni neka se posle jure sa vama za pare.

Prodaja na Amazonu
https://selleratheart.com

Kako početi sa prodajom na Amazonu
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (2): nadmlinar
09-12-2017, 11:07 AM
(08-12-2017 10:59 PM)ingbgd Wrote:  Treba kreditna kartica.

Zaboravite na internet kartice i slicno, mora normalna kreditna kartica ili eventualno debitna gde imate dozvoljen minus. Amazon se na taj nacin osigurava da ce se naplatiti od kompanije koja je izdala kreditnu karticu ili od banke a oni neka se posle jure sa vama za pare.

Da.. skroz realno

Hvala
09-12-2017, 01:19 PM
(04-06-2016 01:33 AM)Lilly Wrote:  Zanima me kako ste uspeli da se registrujete na Amazonu (mislim naravno na Seller Central).

Dakle imam account ali ne mogu nista sa njim da radim jer pise da kartica nije validna. Weeping
Ja bih rekao da je ovde problem o deposit method-u (nacin na koji ce Amazon da vam ubuduce naplacuje usluge,tj. provizije).

Postoji "help" u Amazon seller central-u.Samo ga treba procitati.Tamo se u 99,9% slucajeva nadje objasnjenje za sve probleme.Npr.:
Why was my bank account information rejected?
(https://sellercentral.amazon.com/gp/help/help.html/?itemID=G20191&ref_=xx_G20191_a_r25_cont_sgsearch)

Uglavnom se razlozi svode na to da ste pogresno upisali broj racuna.
Ali najverovatnije je ono pod 3:Your bank is not located in a country supported by Amazon Currency Converter.
A na toj listi nema Srbije (samo Hrvatske i Slovenije,od ex-YU republika):
https://sellercentral.amazon.com/gp/help/200497780?ref=id_200497780_cont_G20191&language=en_US

Takodje,jos jedno objasnjenje se moze naci pod "Bank account information" (https://sellercentral.amazon.com/gp/help/help.html/?itemID=G851&ref_=xx_G851_a_r11_cont_sgsearch).
Quote:Amazon uses electronic transfers to pay your sales proceeds to you. Before you can receive payments, your seller account must specify a bank account for us to deposit money into. We cannot transfer funds to a credit card or online payment system such as PayPal.

To avoid payment delays:

Your seller account must have a business address associated with it.
Your bank account must be located in a country supported by the Amazon Currency Converter.
Your bank account information must be up to date.
(opet se vraca na taj razlog,da bank account mora biti u jednoj od drzava sa onog spiska)

Now...koje je resenje problema?

1. pa prosto:otvorite racun u banci u nekoj od drzava sa spiska Smile
U Evropi su to EU drzave + jos Island,Norveska,Svajcarska i Albanija.
2. ako ne mozete to,onda otvorite Payoneer racun (besplatno je otvaranja,ali ako zelis i njihovu platnu karticu to se naplacuje valjda 20 dolara godisnje) - resenje za zemlje kojih nema na tom Amazonovom spiskuTo_clue

P.S. - Da,pise u uslovima na Amazonu da kartica mora biti kreditna (a ne debitna),ali moze da prodje i Payoneer,bez obzira sto je debitna kartica u pitanju.
09-12-2017, 08:40 PM (This post was last modified: 09-12-2017 09:51 PM by ingbgd.)
(09-12-2017 01:19 PM)Lazar023 Wrote:  
(04-06-2016 01:33 AM)Lilly Wrote:  Zanima me kako ste uspeli da se registrujete na Amazonu (mislim naravno na Seller Central).

Dakle imam account ali ne mogu nista sa njim da radim jer pise da kartica nije validna. Weeping
Ja bih rekao da je ovde problem o deposit method-u (nacin na koji ce Amazon da vam ubuduce naplacuje usluge,tj. provizije).

Postoji "help" u Amazon seller central-u.Samo ga treba procitati.Tamo se u 99,9% slucajeva nadje objasnjenje za sve probleme.Npr.:
Why was my bank account information rejected?
(https://sellercentral.amazon.com/gp/help/help.html/?itemID=G20191&ref_=xx_G20191_a_r25_cont_sgsearch)

Uglavnom se razlozi svode na to da ste pogresno upisali broj racuna.
Ali najverovatnije je ono pod 3:Your bank is not located in a country supported by Amazon Currency Converter.
A na toj listi nema Srbije (samo Hrvatske i Slovenije,od ex-YU republika):
https://sellercentral.amazon.com/gp/help/200497780?ref=id_200497780_cont_G20191&language=en_US

Takodje,jos jedno objasnjenje se moze naci pod "Bank account information" (https://sellercentral.amazon.com/gp/help/help.html/?itemID=G851&ref_=xx_G851_a_r11_cont_sgsearch).
Quote:Amazon uses electronic transfers to pay your sales proceeds to you. Before you can receive payments, your seller account must specify a bank account for us to deposit money into. We cannot transfer funds to a credit card or online payment system such as PayPal.

To avoid payment delays:

Your seller account must have a business address associated with it.
Your bank account must be located in a country supported by the Amazon Currency Converter.
Your bank account information must be up to date.
(opet se vraca na taj razlog,da bank account mora biti u jednoj od drzava sa onog spiska)

Now...koje je resenje problema?

1. pa prosto:otvorite racun u banci u nekoj od drzava sa spiska Smile
U Evropi su to EU drzave + jos Island,Norveska,Svajcarska i Albanija.
2. ako ne mozete to,onda otvorite Payoneer racun (besplatno je otvaranja,ali ako zelis i njihovu platnu karticu to se naplacuje valjda 20 dolara godisnje) - resenje za zemlje kojih nema na tom Amazonovom spiskuTo_clue

P.S. - Da,pise u uslovima na Amazonu da kartica mora biti kreditna (a ne debitna),ali moze da prodje i Payoneer,bez obzira sto je debitna kartica u pitanju.

Nije tacno. Za depozit moze kreditna kartica izdata od banke iz "nepodrzane" zemlje. Probaj i videces da moze.

Isplata zarade je nesto drugo. Tada mora banka iz "podrzane" zemlje ili Payoneer racun.

EDIT: Dokaz. SMS od banke gde se vidi da je dinarski racun i da Amazon povlaci pare sa dinarskog racuna. https://i.imgur.com/BcoTVOJ.jpg

Prodaja na Amazonu

11-12-2017, 12:06 AM (This post was last modified: 11-12-2017 01:30 AM by Lazar023.)
Ja u principu verujem ono sto Amazon kaze,tj. pise Smile
A na osnovu onog sto pise na Amazonu - ono sto sam ja napisao je tacno.

Mozda je u praksi drugacije od toga,ne znam.
Mozda je to...ne znam kako bih tacno opisao,ali recimo "previd" Amazona da prima kartice i iz zemalja koje nisu na onom spisku.Slicno tome kao i sto prima npr. Payoneer karticu,iako je debitna.

Ili su mozda izmenili pravila u medjuvremenu,a na sajtu u help sekciji stoje i dalje "stara" pravila,ko ce ih znati...mada mi je to deluje manje verovatno.

Inace,prilikom registracije na Amazonu sam prvo bio stavio "domacu" karticu (ne mogu sad da se setim da li je bila iz Inteze ili iz Erste banke ili cija vec),pa mi nije prihvaceno (nisam mogao da zavrsim registraciju),tek kad sam stavio Payoneer racun onda je sve bilo OK.

EDIT:
Sudeci po ovom postu:
https://blog.payoneer.com/how-to/get-paid/receive-usd-disbursements-from-amazon-to-your-payoneer-account/
izgleda da je Amazon tek relativno nedavno (1. februara,ove godine) odobrio koriscenje Payoneer kartica.
Ne znam zasto sam mislio da je to bilo ranije...

EDIT 2:
A moze biti i da ti ne pricas o istoj stvari kao i ja?
...zato sto sam pomesao (tj. pogresno opisao) ono da je deposit method nacin na koji Amazon naplacuje proviziju - sto je ustvari charge method.A deposit method je racun na koji ce Amazon da vrsi isplate novca.
11-12-2017, 02:51 PM
(11-12-2017 12:06 AM)Lazar023 Wrote:  Ja u principu verujem ono sto Amazon kaze,tj. pise Smile
A na osnovu onog sto pise na Amazonu - ono sto sam ja napisao je tacno.

Mozda je u praksi drugacije od toga,ne znam.
Mozda je to...ne znam kako bih tacno opisao,ali recimo "previd" Amazona da prima kartice i iz zemalja koje nisu na onom spisku.Slicno tome kao i sto prima npr. Payoneer karticu,iako je debitna.

Ili su mozda izmenili pravila u medjuvremenu,a na sajtu u help sekciji stoje i dalje "stara" pravila,ko ce ih znati...mada mi je to deluje manje verovatno.

Inace,prilikom registracije na Amazonu sam prvo bio stavio "domacu" karticu (ne mogu sad da se setim da li je bila iz Inteze ili iz Erste banke ili cija vec),pa mi nije prihvaceno (nisam mogao da zavrsim registraciju),tek kad sam stavio Payoneer racun onda je sve bilo OK.

EDIT:
Sudeci po ovom postu:
https://blog.payoneer.com/how-to/get-paid/receive-usd-disbursements-from-amazon-to-your-payoneer-account/
izgleda da je Amazon tek relativno nedavno (1. februara,ove godine) odobrio koriscenje Payoneer kartica.
Ne znam zasto sam mislio da je to bilo ranije...

EDIT 2:
A moze biti i da ti ne pricas o istoj stvari kao i ja?
...zato sto sam pomesao (tj. pogresno opisao) ono da je deposit method nacin na koji Amazon naplacuje proviziju - sto je ustvari charge method.A deposit method je racun na koji ce Amazon da vrsi isplate novca.
Možda nisam bio jasan.

Amazon ne isplaćuje novac u zemlje koje nisu na spisku ali isto tako nije gadljv da uzme novac iz tih zemalja Smile

Postoje dve stvari - isplata zarade koju ste ostvarili na Amazonu. da biste primili uplatu treba Payoneer racun ukoliko ste iz zemlje koja nije na pomenutom spisku!!!

Plaćanje računa, troškove koje imate na Amazonu (npr mesečna pretplata, reklame itd.) možete platiti sa kreditnom karticom izdatom u bilo kojoj zemlji. istina jeste da Amazon kaže da je dozvoljeno samo kreditna kartica ali evo ja sam primer da može i debitna ali u slučaju da je kartica povezana sa računom koji može otići u minus, tj da su oni sigurni da mogu uzeti svoje pare.

Prodaja na Amazonu

Thanks given by (3): Nikolaa, faroALI
25-07-2018, 02:31 AM
(11-12-2017 02:51 PM)ingbgd Wrote:  Možda nisam bio jasan.

Amazon ne isplaćuje novac u zemlje koje nisu na spisku ali isto tako nije gadljv da uzme novac iz tih zemalja Smile

Postoje dve stvari - isplata zarade koju ste ostvarili na Amazonu. da biste primili uplatu treba Payoneer racun ukoliko ste iz zemlje koja nije na pomenutom spisku!!!

Plaćanje računa, troškove koje imate na Amazonu (npr mesečna pretplata, reklame itd.) možete platiti sa kreditnom karticom izdatom u bilo kojoj zemlji. istina jeste da Amazon kaže da je dozvoljeno samo kreditna kartica ali evo ja sam primer da može i debitna ali u slučaju da je kartica povezana sa računom koji može otići u minus, tj da su oni sigurni da mogu uzeti svoje pare.

Izvinjavam se sto ponovo aktiviram ovaj thread, ali hteo sam da pitam - ako vec ne mora kreditna kartica, koju si debitnu karticu koristio za charge method na amazon-u (mesecna pretplata, reklama, itd)?

Ja sam probao sa Payoneer-om; to naravno ne moze (moze da primas zaradjene pare ali ne moze da placas), i Visa Electron debitnom karticom od Intese, ali izgleda da ni to ne moze.

Hvala puno na pomoci
25-07-2018, 09:10 AM
Ja sam uspeo sa Telenor karticom (mastercard).
28-07-2018, 11:03 PM
(25-07-2018 02:31 AM)Nikolaa Wrote:  
(11-12-2017 02:51 PM)ingbgd Wrote:  Možda nisam bio jasan.

Izvinjavam se sto ponovo aktiviram ovaj thread, ali hteo sam da pitam - ako vec ne mora kreditna kartica, koju si debitnu karticu koristio za charge method na amazon-u (mesecna pretplata, reklama, itd)?

Ja sam probao sa Payoneer-om; to naravno ne moze (moze da primas zaradjene pare ali ne moze da placas), i Visa Electron debitnom karticom od Intese, ali izgleda da ni to ne moze.

Hvala puno na pomoci

I ja sam Visa izdata od Intese i radi lepo. Da li si imao novca na racunu? Moras imati neki novac da bi Amazon mogao da testira kartica. Uzmu to 1 dolar i onda ti ga vrate nakon par minuta.

Prodaja na Amazonu

29-07-2018, 02:38 PM
(28-07-2018 11:03 PM)ingbgd Wrote:  
(25-07-2018 02:31 AM)Nikolaa Wrote:  Izvinjavam se sto ponovo aktiviram ovaj thread, ali hteo sam da pitam - ako vec ne mora kreditna kartica, koju si debitnu karticu koristio za charge method na amazon-u (mesecna pretplata, reklama, itd)?

Hvala puno na pomoci

I ja sam Visa izdata od Intese i radi lepo. Da li si imao novca na racunu? Moras imati neki novac da bi Amazon mogao da testira kartica. Uzmu to 1 dolar i onda ti ga vrate nakon par minuta.

Sad radi lepo kad sam promenio adresu. Imao sam dve adrese na Amazonu koje su u sustini iste, ali tek kad kad sam je promenio tako da se svaka rec slaze, uspeli su da mi naplate. Imao sam novca na kartici.

Jos jedno pitanje u vezi s tim. Posto imam professional account skinuto mi je $47.99, umesto standardnih $39.99 mesecno. Znam da je ovo neki porez, ali nisam siguran sta je u pitanju i zasto je naplaceno vise?
30-07-2018, 11:10 PM
(29-07-2018 02:38 PM)Nikolaa Wrote:  
(28-07-2018 11:03 PM)ingbgd Wrote:  I ja sam Visa izdata od Intese i radi lepo. Da li si imao novca na racunu? Moras imati neki novac da bi Amazon mogao da testira kartica. Uzmu to 1 dolar i onda ti ga vrate nakon par minuta.

Sad radi lepo kad sam promenio adresu. Imao sam dve adrese na Amazonu koje su u sustini iste, ali tek kad kad sam je promenio tako da se svaka rec slaze, uspeli su da mi naplate. Imao sam novca na kartici.

Jos jedno pitanje u vezi s tim. Posto imam professional account skinuto mi je $47.99, umesto standardnih $39.99 mesecno. Znam da je ovo neki porez, ali nisam siguran sta je u pitanju i zasto je naplaceno vise?

PDV. To me aktuelno od Aprila. Amazon naplacuje PDV za usluge koje koristis i prosledjuje drzavi u kojoj zivis. Svakako akoimas firmu, taj PDV mozes odbiti u knjigama.

Prodaja na Amazonu

Thanks given by (2): faroALI
31-08-2018, 05:13 PM
Od nedavno payoneer trazi da se poveze sa nekim racunom( moras da imas SWIFT i IBAN broj). E sad ja imam devizni i internet racun u intesi. Internet racun je otpao kao opcija, a sad ovaj drugi sa visa electron karticom ne znam da li moze da prodje jer je iz trece zemlje za prijem sredstava. Jel jos neko imao isti problem u poslednje vreme??
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Prodavanje zanatskih proizvoda na Amazonu i ebay MilanG93 4 522 24-09-2018 04:43 PM
Last Post: MilanG93
  Kako prodavati na Amazonu ingbgd 21 12,464 31-08-2018 05:02 PM
Last Post: JimMoriarty
  Registracija na berzi, molim pomoc. harnemo7007 3 1,522 10-02-2015 09:11 PM
Last Post: ulysses

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)