Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako kontaktirati vlasnika domene?
29-03-2016, 12:59 PM (This post was last modified: 29-03-2016 01:01 PM by djetlic.)
Kako kontaktirati vlasnika domene?
Imam jedan affiliate site koji je igrom slucaja zadnje pola godine prvi na google, direktne konkurencije nije bilo do prije 2 mj. Netko je od mene iskopirao cijeli site, pokupio mi screenshotove, stavio istu wordpress temu, isti opis sitea, znaci skroz iskopirao moj site. Sad je na googlu dosao odmah iza mene i odnosi mi cca 20-30% posjete. Nedavno je dobio ban od affiliatea za koji radimo (navodno je ukradenim CC kupovao stvari da bi sebi nabio proviziju, proizvod je digitalan) i sad bi ja kupio njegovu domenu, ako je zainteresiran prodati, jer njemu stvarno nicemu ne sluzi, ali nemam ideje kako da ga kontaktiram, ukljucena je whois zastita.

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
29-03-2016, 01:47 PM
RE: Kako kontaktirati vlasnika domene?
Zašto bi kupovao domen? Prijavio ga hosting provajderu ili Google DMCA servisu i sajt će biti uklonjen.

29-03-2016, 01:52 PM
Ali sto da im kazem? I ja sam te slike screenshotao sa affiliate stranice, a clanci su mu unikatni, jedino je site sredio skroz ko moj, i vjerojatno je seo plugin ispunio sa istim tagovima i opisom ko ja jer na googlu isto pise.

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
29-03-2016, 02:23 PM
Onda jedino da probaš da kontaktraš hosting provajdera. Možeš i da probaš da pronadješ od sajta ID Analiytics, pa da preko njega pronadješ još neke sajtove od istog vlasnika. Možda neki domen nije zaštitio whois zaštitom ili možda na nekom ima kontakt formu.

29-03-2016, 02:48 PM
Ma lik je iskopirao sve moje mikro affiliate sajtove, bas sve do jednog. Nisam siguran, ali mislim da mi je on pisao jedan clanak na iwriter jer jedino je tamo mogao vidjeti mikro sajtove te tematike jer konkurencije nema i svaki puta kad sam tamo trazio clanak, nakon tjedan dana nastao je duplikat mog sajta. Nekad uzme .co domenu koja mu jako brzo rangira iz samo njemu znanog razloga, ja sam probao, nikad nisam mogao rangirati sa njom, a backlinkova prakticki nema, 2-3 sa samo svojih sajtova. Vec sam lud od njega. Budem probao kontaktirati hosting firmu, ali mislim da oni to nece dirati, mada taj site nicemu ne sluzi, njemu ne zaraduje, a meni krade posjetu.

29-03-2016, 06:48 PM
(29-03-2016 12:59 PM)djetlic Wrote:  Nedavno je dobio ban od affiliatea za koji radimo (navodno je ukradenim CC kupovao stvari da bi sebi nabio proviziju, proizvod je digitalan) i sad bi ja kupio njegovu domenu,

Dijelim mišljenje da ne bi bilo pametno kupovati takvu domenu, dapače, moglo bi biti i štetno. Ako si mislio staviti 301 redirekciju na svoj site, tako bi tu banovanu domenu prikazao kao svoju, a možda ima još banova (ili je na rubu).
Na taj bi način i sebi mogao napraviti problem, pa i kod tog affiliatea. Fever

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
29-03-2016, 07:23 PM (This post was last modified: 29-03-2016 07:28 PM by djetlic.)
Ma ja bi sve obrisao da google deindexira site i samo moj ostane, jer mi se to cini ko jedino rijesenje, ne vidim drugi nacin.

02-04-2016, 09:57 PM
[undefined=undefined]Ali sto da im kazem? I ja sam te slike screenshotao sa affiliate stranice, a clanci su mu unikatni, jedino je site sredio skroz ko moj, i vjerojatno je seo plugin ispunio sa istim tagovima i opisom ko ja jer na googlu isto pise. [/undefined]

Ako su mu članci unikatni, ne znam na osnovu čega bi mogao da ga prijaviš radi uklanjanja. Nisi autor slika, ne polažeš ekskluzivno pravo na wordpress temu, kao ni na tagove i ostale vidove SEO optimizacije.

Ako bi i uspeo da otkupiš domen od njega (po ko zna kojoj ceni), on bi lako mogao ponovo da napravi sajt na isti način na drugom domenu i da ga rangira, pa da te ucenjuje da ga ponovo otkupiš...
02-04-2016, 10:49 PM
Neće drugu rangirati, posrećilo mu se. Ima samo par backlinkova i to sa svojih sajtova. Ne znam na koju foru je tako visoko.

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Pomoć oko domene Beli Vuk 1 9,299 22-02-2019 06:31 PM
Last Post: Deni
  Xyz domene Jeronimo034 20 12,135 01-10-2016 12:18 AM
Last Post: volimdaucim
  Obnova domene guglastican 1 6,290 31-08-2016 11:18 PM
Last Post: FilmoviOnline
  HITNO!Pomoc oko prodaje domene guglastican 7 8,198 28-07-2016 01:41 PM
Last Post: guglastican
  .online domene izbagy2903 0 5,750 26-05-2016 12:34 AM
Last Post: izbagy2903
  Postavljanje druge domene na isti hosting izbagy2903 12 4,726 21-02-2016 10:46 PM
Last Post: mrgood
  Ime domene Perky 3 2,434 09-12-2015 03:26 PM
Last Post: alecmreza
  Besplatne .co domene Gogo7 0 1,666 21-10-2015 02:15 PM
Last Post: Gogo7

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)