Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ebay kupovina
27-01-2016, 03:35 AM
Ebay kupovina
Pozdrav svima,
Da li je moguće naručiti veću količinu jednig artikla na ebay-u, znam da teoretski jeste i može se quantity povećati, ali pitanje je hoće li biti problema na carini i hoće li ikad tolika količina artikala doći do mene (10-20)?
pozz.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
27-01-2016, 11:01 AM
RE: Ebay kupovina
Narucis dostavu preko DHL i stize ti sve lepo. Samo sto ce carina lepo da te odere.

Pravljenje AdSense naloga za sve drzave - lukam@null.net
03-02-2016, 02:38 AM
Pa ovisi o veličini predmeta, ja bi osobno radije naručivao svaki dan drugu pošiljku (čim dobijem obavijest da je poslano, šaljem novu narudžbu uz napomenu da ne želim da mi šalje narudžbe zajedno). I nikako na savjetujem DHL, štoviše, jedino sam s njima dva puta plaćao porez, normalnom poštom dođe sve i NIKAD problemi s carinom (hvala Bogu).

» Nudim: Linkbuilding exyu forumima (kontakt pm)
» Nudim: Pisanje unikatnih (SEO) članaka (HR) (kontakt pm)
» Nudim: Pisanje opisa igrica, videa, i ostalog (kontakt pm)
Send this user an email Find all posts by this user
03-02-2016, 02:46 AM
Ti izracunaj da li ti se vise isplati da platis 20 postarina, ili carinu za sve to zajedno.
Ili mozda da iskombinujes nesto da npr posaljes u 2-3 dela ako ne prelazi granicu za carinjenje. I onda ces samo PDV platiti, ali desi se nekad da ti ni pdv ne naplate.

Pravljenje AdSense naloga za sve drzave - lukam@null.net
03-02-2016, 04:15 PM
Hvala svima na odgovorima.
05-02-2016, 11:40 PM
Ukratko kao fizicko lice ne mozes da narucis tolike kolicine robe, pogotovo ako je nesto isto, recimo hoces da narucis 20 komada power bankova i ti narucis, platis, stigne na carinu oni vide o cemu se radi, zatim ti posalju dopis da im dostavis papire da imas registrovanu firmu i odobrenje na uvoz vece kolicine robe, ti to naravno nemas i ne mozes da uvezes. Al ono recimo 20 kondenzatora ce da ti prodje, sve zavisi sta planiras da narucis.

Do 50e nemas troskova carine samo pdv, preko 50e ide i carina, otvaranja paketica ti je 145 dinara, 100 dinara otvaranje i 45 dinara povrat novca. Naravno ti platis nesto recimo 40 $ narucis stigne iz kine, na carini otvore, carinik proceni na 60 $ roknu ti pdv i carinu dodje ti na kucnu adresu da platis, jedina opcija koju imas je da platis i primis ili da odbijes prijem, ima i opcija zalbe ali je totalno ne isplativa na te razmere, kada se uzme u obzir koliko ces da platis za pokretanje zalbe, koliko ces vremena da izgubis dok se slucaj ne resi i na kraju najverovatnije od toga nece biti nista, moras da se cimas da im dostavljas izvode iz banke sa pp, zavisi sta ti traze, pa da im saljes itd, uglavnom nije vredno truda.

Uostalom imas detaljno sve kod njih na stranici da se informises, ali moras biti svestan da to sto pise nije bas sve tako u praksi.
Thanks given by (1): faroALI
20-04-2016, 02:42 PM
(05-02-2016 11:40 PM)Vidramon Wrote:  Do 50e nemas troskova carine samo pdv, preko 50e ide i carina, otvaranja paketica ti je 145 dinara, 100 dinara otvaranje i 45 dinara povrat novca. Naravno ti platis nesto recimo 40 $ narucis stigne iz kine, na carini otvore, carinik proceni na 60 $ roknu ti pdv i carinu dodje ti na kucnu adresu da platis,

U Bosni je slicno imao sam prilike da im je roba bila "sumljiva" po vrednosti da bi mozda mogli da mi naplate carinu ali su mi svaki put trazili izvod sa paypala ili neki racun o kupovini te robe tako da nisam imao problema sa ovim da samovoljno odredjuju carinu.
I mozda manje bitno ali kod njih ne pali ono da je Gift (poklon) paket otvaraju i takve.
19-11-2017, 02:09 AM
Uvek pitaj prvo prodavca kako deklarise robu koju salje i da li stavlja neki invoice i sl. Ako na carini procene da si narucio vise nego sto je za licnu upotrebu, moze se desiti da zadrze i da traze dodatne papire za uvoz i sl. Ako nisi siguran, bolje je naruciti manje kolicine vise puta, pogotovo ako nude free shipping.

https://www.youtube.com/watch?v=m3gcb_9Q10E
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Prodavanje zanatskih proizvoda na Amazonu i ebay MilanG93 1 117 12-09-2018 05:03 AM
Last Post: Lazar023
  eBay prodaja i uslovi Republikanac 1 400 31-08-2018 04:53 PM
  Dropshipping Ebay Bokicaq1 0 179 14-08-2018 11:12 AM
Last Post: Bokicaq1
  Kako profitabilno prodavati na eBay-u Mishkin 228 81,324 21-03-2018 03:14 AM
  Kupovina Bitcoina u Srbiji Markus-bgd 5 3,518 18-12-2017 01:49 PM
Last Post: Markus-bgd
  Preprodaja na ebay-u m1l4n 25 18,317 14-11-2017 09:29 PM
Last Post: weblinks
  eBay provizije Lazar023 3 1,394 10-11-2017 01:05 AM
Last Post: weblinks
  Dropshiping ebay Maksa 12 3,186 27-06-2017 11:06 PM
Last Post: Geliebter

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)