Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otvaranje web sajta
26-01-2016, 02:44 AM
Otvaranje web sajta
Pozdrav.. Oprobao sam se i sa adsense zaradom na youtube, i sa partnerstvom preko youtube.. Zelim da napravim sajt i da probam i sa tim, zato mi trebaju odgovori na par pitanja koja su mi nejasna a dosta sam procitao..

1. Citam da adsense nece da bude na sajtu na kojem ima piraterije - Da li to znaci da ja ne mogu na svom sajtu da ubacujem npr neke serije da se gledaju online?
2. Prilikom ubacivanja serija na sajt, da li je bolje ubacivati snimak direktno na sajt ili da ih uploadujem na neki sajt pa da ih embedujem na svoj sajt?
3. Ubacivanjem snimaka direktno na sajt, da li taj moj sajt ima ogranicene gigabajte koliko bih ja mogao da ubacim tog "materijala"
4. U domenu da li sme da se koristi ime neke muzicke grupe, skracenice npr "upadance.com" ?
Ako se setim jos nekih nedoumica u medjuvremenu, pitacu Smile
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
26-01-2016, 01:07 PM
RE: Otvaranje web sajta
(26-01-2016 02:44 AM)Delija2015 Wrote:  Pozdrav.. Oprobao sam se i sa adsense zaradom na youtube, i sa partnerstvom preko youtube.. Zelim da napravim sajt i da probam i sa tim, zato mi trebaju odgovori na par pitanja koja su mi nejasna a dosta sam procitao..

1. Citam da adsense nece da bude na sajtu na kojem ima piraterije - Da li to znaci da ja ne mogu na svom sajtu da ubacujem npr neke serije da se gledaju online?
2. Prilikom ubacivanja serija na sajt, da li je bolje ubacivati snimak direktno na sajt ili da ih uploadujem na neki sajt pa da ih embedujem na svoj sajt?
3. Ubacivanjem snimaka direktno na sajt, da li taj moj sajt ima ogranicene gigabajte koliko bih ja mogao da ubacim tog "materijala"
4. U domenu da li sme da se koristi ime neke muzicke grupe, skracenice npr "upadance.com" ?
Ako se setim jos nekih nedoumica u medjuvremenu, pitacu Smile

1. Ne
2. /
3. Naravno da ima ograničenje
4. Ne, zbog autorskih prava

Lp
Thanks given by (1): novii
26-01-2016, 01:08 PM
1. Mozes, ali tamo ne smijes imati adsense.
2. Bolje je embeddat, samo ne znam kako si to zamislio jer to nije tako jednostavno kako ti mislis.
3. Ima, ovisi o hostingu, osim ako ne uzmes hosting paket gdje je bandwidth unlimited, a takodjer i veliki diskovni prostor.
4. Ovisi da li imaju zasticen trademark. To moras dobro ispitat, jer inace mozes biti tuzen i pozvan na sud radi povrede autorskih prava tj, trademarka.

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
Best Turntables Under 500
26-01-2016, 06:56 PM
Ja sam Delija2015 samo sto sam sada u stanu a ne kod kuce i zaboravio sam sifru od prvog accounta.

Kako onda mnogobrojni sajtovi koji ubacuju filmove i serije za gledanje online zaradjuju ako adsense to ne dozvoljava?
26-01-2016, 08:00 PM
Pa ne postoji samo adsense,ima mali milion mreza.

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
26-01-2016, 09:13 PM
Zasto onda delija pitas pa pobijas,pa ti onda lepo stavi adsense i zaradjuj lovu kao i drugi sajtovi.
28-01-2016, 06:40 PM
Tek se raspitujem u vezi svega toga.. Zabranjeno je zaradjivati na pirateriji, i cuo sam da su mnogi sajtovi poput filmovizije... Besplatni, da nista ne zaradjuju. Ja znam za adsense reklame, nisam cuo za jos neke slicni njima koji dozvoljavaju zaradu na online gledanje..
28-01-2016, 07:05 PM
Ti delija ne znas ni sta pises iznad si napisao da zaradjuju preko adsense a sada pises da ne zaradjuju,ajde lepo dogovori se sam sa sobim pa onda pisi.
Thanks given by (1): Hellas
28-01-2016, 11:08 PM
Hahahaha kad bi ti rekao koliko otprilike zaradi filmovizija pao bi u nesvijest.

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
28-01-2016, 11:16 PM
(28-01-2016 11:08 PM)mrgood Wrote:  Hahahaha kad bi ti rekao koliko otprilike zaradi filmovizija pao bi u nesvijest.

Koliko? Biggrin

Pravljenje AdSense naloga za sve drzave - lukam@null.net
Find all posts by this user
29-01-2016, 07:23 PM (This post was last modified: 29-01-2016 07:26 PM by liquid.)
Filmovizija je primjer odlično odrađenog sajta po svim mjerilima Smile

1. Njihova riječ "filmovizija" je postala poznata i prepoznatljiva, odlično se rangiraju na Googleu i uvijek će imati posjete sa Googlea.

2. Ne koriste AdSense (neće da varaju) već koriste ove divlje mreže koje sve tolerišu ... nabacali su reklama i možda iritiraju posjetioce ali da se razumijemo svi mi bi to isto radili Biggrin

3. Ljudi jednostavno dobro rade Biggrin Filmove pronalaze i ubacuju, snalaze se kada im ukinu domene ...

Ne znam koliko zarađuju ali svaki euro je opravdan, iskreno mi je drago zbog njih Biggrin
29-01-2016, 08:52 PM
Ovaj deo na sajtu im je najjaci Smile Copyright © filmovizija.studio All Rights Reserved
29-01-2016, 09:21 PM
(29-01-2016 08:52 PM)volimdaucim Wrote:  Ovaj deo na sajtu im je najjaci Smile Copyright © filmovizija.studio All Rights Reserved

Hahahah manje više svi koriste to copyright haman im furka ili se "bogate" na stivarima koji prođu kod engleza a oni samo to isto urade na naški jezik...

Elem čitam prije neki dan klix (ja msm) prenio priču kako je domišljati mladić iz nekog grada izmislio i implementirao ideju koja je postala zarazna a radi se o onoj stranici "drogić" ( i varijacije burazeri) i sad se on hvali ubi. A oni jadnici ne znaju da takva stranica postoji na engleskom i da je zaštićena Coyright(od nedavno) i da postoji godinu dana sa milion pratilaca "two high bros" (valjda sam spelovao dobro). dizajn sve isto samo translate eng-bos/cro/ser heh

Malo je offtopic sorry
03-02-2016, 02:06 AM
Okej drugari, skontao sam sada neke stvari, a i nasao sam jednog drugara koji moze da mi pomogne .. Interesuju me jos

1. koje su to "divlje" mreze preko kojih se zaradjuje (kao preko adsense) a da im ne smeta piraterija..
2. Da li postoje neki "uslovi" za partnerstvo sa tim mrezama ili primaju odmah?
3. Na kom sajtu je najbolje uploadovati epizode i posle sa njega embedovati na svoj sajt a da tamo ne postoji sansa da ih ugase ili blokiraju kao na yt npr

Jbg, izvinite sto smaram, trudim se i trazim i citam svasta al ovako mi je sve sigurnije
03-02-2016, 02:42 AM
Mislim da je adcash jedna od takvih. I mislim da za sve moras da imas neki odredjen broj poseta da bi te primili u mrezu.

Thanks given by (1): Delija2015
03-02-2016, 04:09 PM
(03-02-2016 02:06 AM)Delija2016 Wrote:  Okej drugari, skontao sam sada neke stvari, a i nasao sam jednog drugara koji moze da mi pomogne .. Interesuju me jos

1. koje su to "divlje" mreze preko kojih se zaradjuje (kao preko adsense) a da im ne smeta piraterija..
2. Da li postoje neki "uslovi" za partnerstvo sa tim mrezama ili primaju odmah?
3. Na kom sajtu je najbolje uploadovati epizode i posle sa njega embedovati na svoj sajt a da tamo ne postoji sansa da ih ugase ili blokiraju kao na yt npr

Jbg, izvinite sto smaram, trudim se i trazim i citam svasta al ovako mi je sve sigurnije

1. MGID
2. Ne znam tačno, dobit ćeš menadžera kojeg možeš sve to pitati.
3. Uptobox odnosno uptostream ali uklonit će ti epizode kad tad ... bori se tako što ćeš stalno uploadati nove preko remote uploada Biggrin
05-02-2016, 12:32 AM
Hvala.

Ako napravim sajt i na njega ubacujem epizode embedovane sa drugih sajtova, da li takav sajt podrzava adsense? Znaci ne zarada po kliku na PLAY, vec zarada na moje reklame koje se nalaze na sajtu, to onda nije kaznjivo ?
Ipak je rizicno napraviti zaradu po kliku, kazne su milionske zbog piraterije..
05-02-2016, 04:26 AM
AdCash je prava mreza za tebe Biggrin

05-02-2016, 07:50 PM
(05-02-2016 12:32 AM)Delija2015 Wrote:  Hvala.

Ako napravim sajt i na njega ubacujem epizode embedovane sa drugih sajtova, da li takav sajt podrzava adsense? Znaci ne zarada po kliku na PLAY, vec zarada na moje reklame koje se nalaze na sajtu, to onda nije kaznjivo ?

Kakve milionske kazne po kliku ili bez klika ako ce te kazniti kaznice te cisto zbog piraterije a ne zbog nekih klikova.
05-02-2016, 10:30 PM
(05-02-2016 07:50 PM)volimdaucim Wrote:  
(05-02-2016 12:32 AM)Delija2015 Wrote:  Hvala.

Kakve milionske kazne po kliku ili bez klika ako ce te kazniti kaznice te cisto zbog piraterije a ne zbog nekih klikova.

Na to sam i mislio, lose sam se izrazio Smile

ZNaci hocu da ubacujem jednu seriju, imacu dnevno po 7-8k sa balkana, i mozda cak ako sve bude kako sam planirao i preko 30-40k stranih posetilaca.. Za pocetak ce to biti naravno manje, pa me zanima sta mi preporucujete, gde da upload epizode da ih embedujem, koju mrezu da uzmem za partnerstvo, hosting, domen, a isto tako ne zelim da dobijem kad tada kaznu zbog toga ako je kaznjivo.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Smil42c642f95f382 Dropshiping Srbija-otvaranje firme ben_akiba 2 760 26-03-2018 08:54 PM
Last Post: ben_akiba
  Izrada sajta za gledanje filmova Lux02 2 1,395 24-08-2016 12:22 AM
Last Post: Lovac
  Monetizacija sajta Jeronimo034 11 2,055 22-08-2016 11:25 PM
Last Post: Jeronimo034
Rolleyes Otvaranje Payooner naloga sa licnom kartom na cirilici? Fifth 2 717 04-08-2016 12:19 AM
Last Post: Fifth
  Pravljenje i sredjivanje sajta Jeronimo034 1 788 22-07-2016 06:18 PM
Last Post: drsb
Rolleyes Verifikacija Sajta ? Kista 0 698 22-05-2016 11:52 PM
Last Post: Kista
  POMOC oko MicroWorkers sajta barbarosa 8 2,097 01-05-2015 05:36 PM
Last Post: ValBlaz
  Naziv sajta i moja ideja Milan99 20 3,621 18-01-2015 11:34 PM
Last Post: Milan99

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)