Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plugin savjetovalište
27-12-2015, 12:57 PM
Plugin savjetovalište
Na forumu ima jako puno tema vezanih za savjete oko odabira plugina. Ja nažalost nisam uspio među svim tim temama pronaći ono što mi je potrebno. Temu sam nazvao "plugin savjetovalište" tako da je kasnije mogu koristiti i svi ostali kojima je potreban neki prijedlog za plugin.

Mene za sada zanimaju dvije stvari:
-Plugin za forum (koji je najbolji?)
- Plugin za male oglase (znaci ubacivanje plugina u postojeću temu, a ne tema koja je namjenjana za to). Ne znam da li to uopce postoji?

Unaprijed hvala na savjetima!

Izrađujem web stranice
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
29-12-2015, 11:51 PM
RE: Plugin savjetovalište
Nisam dobio odgovor na postavljena pitanja, ali sam za sada uspio naći neke jako dobre plugin forume, oglasnik još nisam uspio pronaći-možda i ne postoji?

Imam još jedno pitanje za iskusniju ekipu, pa da ne otvaram novu temu ...

Kako je najbolje naplaćivati sitne iznose (10ak kn) preko web stranice? Možda neka opcija plaćanja preko moba? Ponudio bih ljudima na stranici da kupuju neke "How to do" priručnike po simboličnim cijenama, pa me zanima kako to najbolje odraditi?

Izrađujem web stranice
30-12-2015, 11:48 AM
Verovatno preko SMS poruka, ali treba znati da pola novca od naplaćene cene uzima onaj ko daje SMS servis.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
30-12-2015, 02:54 PM
Mislim da sam negdje bio našao plugin koji isključuje operatere iz svega tog, ali sada nikako da ga ponovno nađem.

Za sve koji pročitaju temu pa se zapitaju ista pitanja kao i ja:
1. Oglasnik - https://premium.wpmudev.org/project/classifieds/

Plaća se, ali ništa strašno, 19$ mjesečno.

Izrađujem web stranice
21-01-2016, 03:24 AM
Potreban mi je plugin koji bi se prikazivao čitateljima mojih članaka tek u trenutku kada dođu do kraja stranice. Primjetio sam da neke stranice koriste takve pluginove da bi ljudima prikazali neki sličan članak ovom što su ga čitali.

Meni bi idealno bilo da taj plugin može izbaciti čitatelju opciju da lajkva moju fb stranicu.

Nadam se da sam uspio objasniti što mi točno treba. Unaprijed hvala na pomoći! Smile

Izrađujem web stranice
08-02-2016, 09:20 PM
Potreban mi je plugin koji bi mi omogućio da na zasebnoj stranici ljudi mogu preko facebook-a lajkati postavljene slike.
Mislim da sam na jednoj stranici vidio nešto slično, ali sada to nikako ne mogu naći.

Dakle, organizirao bi na stranici nekakvu "izložbu" kućnih ljubimaca gdje bi pobjednik bila slika sa najviše lajkova.

Da li je to moguće izvesti i ima li neko plugin preko kojeg bi to mogao riješiti?

Izrađujem web stranice
11-02-2016, 11:36 PM
Trebam plugin koji diskretno izbacuje kao "post recommendations" popup dole desno, ali samo postove iz specific kategorije i random.

Hvala.
15-02-2016, 12:07 AM
Postoji li neki plugin pomocu kojeg se mogu dodavati pokretne adsense reklame? Tipa kada netko otvori stranicu, da se reklama otvara sa vrha stranice, a ne da bude statična.

Također, zašto veliki portali imaju razno razne pup up i padajuće reklame, reklame koje su preko cijelog ekrana na dnu stranice itd... jesu li to uopce adsense reklame?

Izrađujem web stranice
16-02-2016, 05:36 PM
Ima li neki plugin da korisnici sami postavljaju video?
12-11-2016, 11:52 PM
Da ne otvaram novu temu, postavit ću pitanje ovdje pošto pretpostavljam da je riječ o nekom plugin-u.

Dakle, zanima me kako se na stranici može napraviti automatska reprodukcija videa koji se nalazi u widgat-u, po mogućnosti statičnom... kao što je to na Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. : ?

Često čitam tu stranicu, na nekim članica im je "latest video" statičan i ne pomiče se kako se ide prema dnu stranice, a na nekim člancima se on pomiče skupa sa scrolanjem stranice na dole. (koliko sam uspio primjetiti, kada se vrti adsense reklama onda se widgate pomiče scrolanjem stranice, a kada nema reklame onda je statičan)

Izrađujem web stranice
14-12-2016, 02:51 PM
jel zna neko koji je ovo tačno plugin za wp ili zna neki sličan, da su share buttoni uz ivicu ekrana

Attached File(s) Image(s)

najvrednije informacije su najčešće napisane izmedju redova ili sasvim slučajno
15-12-2016, 08:58 AM
(14-12-2016 02:51 PM)m.novisad Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. jel zna neko koji je ovo tačno plugin za wp ili zna neki sličan, da su share buttoni uz ivicu ekrana

ima ih dosta, recimo ovaj

https://wordpress.org/plugins/custom-share-buttons-with-floating-sidebar

ili ovaj https://sr.wordpress.org/plugins/floating-social-media-icon/

nadam se da sam pomogao Smile
Thanks given by (1): m.novisad
15-12-2016, 10:14 AM
to je izgleda ovaj, al baš kod mene ne radi... maler
https://sr.wordpress.org/plugins/shareaholic/

29-12-2016, 10:39 PM
Zamolila bi iskusne forumaše, ako bi mi mogli pomoći. Kupila sam jedan plugin koji ima ove zahtjeve za instalaciju:

- Starting from 1.4 plugin requires PHP 5.3 and above on your server with mysqli extension for MySQL (InnoDB) (installation).
- You need to have jQuery version 1.7 and above.
- Some network APIs MAY require secure connection to send data so your server should have SSL certificate installed. In the most cases SSL is provided by hosting. We use private APIs because it?

Hosting imam kod Hawkhosta i instalisan wordpress 4.7.
Međutim zbunjena sam sa ovim gore navedenim zahtjevima, tj šta treba da odradim?
Da li bi ko mogao da mi da smjernice šta učiniti?
Unaprijed se zahvaljujem.
30-12-2016, 09:10 PM
trebalo bi da piše u c panelu, početna strana sa leve strane u dnu. ili kontaktiraj podršku hostinga

30-12-2016, 11:09 PM
Ako imaš opciju Select PHP version ili PHP selector u cPanelu možeš omogućiti mysqli extension. PHP verzija bi trebala biti OK, odnosno nebi trebala biti starija od te 5.3. Ja koristim PHP 7 i puno bolje mi sajt radi nego sa npr 5.3 verzijom. Ako trebaš SSL kontaktiraj hosting podršku da ti pomognu oko instalacije.
Find all posts by this user
17-05-2017, 06:07 PM
potrebna mi je pomoc. Trazi mi se meni kao na ovom sajtu - .spectre-music.com/about/overview/
znaci posle klika na dugme da se odtovri vertikalna bela traka sa submenijem

radim sa Divi temom koja nemtu opciju, da li neko zna neki plugin koji moze da resi ovaj problem? Ili mozda treba da menjam temu?
19-11-2017, 11:01 PM
(14-12-2016 02:51 PM)m.novisad Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. jel zna neko koji je ovo tačno plugin za wp ili zna neki sličan, da su share buttoni uz ivicu ekrana

Sumo plugin
Find all posts by this user
23-11-2017, 07:52 PM (This post was last modified: 23-11-2017 07:54 PM by AlmirW.)
(15-02-2016 12:07 AM)Perky Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Postoji li neki plugin pomocu kojeg se mogu dodavati pokretne adsense reklame? Tipa kada netko otvori stranicu, da se reklama otvara sa vrha stranice, a ne da bude statična.

Također, zašto veliki portali imaju razno razne pup up i padajuće reklame, reklame koje su preko cijelog ekrana na dnu stranice itd... jesu li to uopce adsense reklame?

Mislim da adsense i dalje ne dozvoljava popup reklame ako vidis da neki veliki sajt prikazuje adsense na taj nacin onda vjerovatno imaju "specijalnu dozvolu" za to. Ako bas hoces u popup da stavis reklame onda mozes koristiti Adnow ili slicne native ads reklame koje izgledaju kao clanci a ujedno nemaju nikakve zabrane vezano za stavljanje u popupove.

Postoji puno popup pluginova, u koje jednostavno zalijepis kod od reklame i on se prikazuje.

https://wordpress.org/plugins/popups/
https://wordpress.org/plugins/popup-maker/

EDIT: odgovor na jedno od pitanja iznad vezano za prodaju sadrzaja.

Easy Digital Downloads je jedan od najboljih besplatnih plugina za te stvari i moze se lahko povezati sa PayPalom, Stripeom i slicnim servisima.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Rolleyes Koji plugin za Multiple Themes u WordPress-u BadBoy 2 1,052 28-09-2017 02:35 PM
Last Post: pinnaclethemes
  Wordpress plugin za dodavanje slike Lakisa94 2 1,033 17-09-2017 05:26 PM
Last Post: AdSense
  Najbolji share social plugin filip3ff 1 314 17-09-2017 05:23 PM
Last Post: AdSense
  Plugin za load speed Jeronimo034 19 1,071 21-11-2016 12:15 AM
Last Post: Jeronimo034
  Adsense plugin koji prepoznaje veličinu fonta Jokja 3 633 14-10-2016 09:04 AM
Last Post: mrgood
  WP plugin koji vuce sliku i video s RSSa? Pomoc Shanyta 2 720 29-08-2016 09:30 AM
Last Post: Shanyta
  Plugin za kreiranje tabela Lakisa94 1 1,274 13-02-2016 02:29 PM
Last Post: tryengraved
  Plugin? djetlic 1 1,189 13-10-2015 02:54 PM
Last Post: Srdjan87

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)