Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Učenje programiranja
19-12-2015, 01:05 PM
Star Učenje programiranja
Pre svega hoću reći da nemam nikakvog znaja u vezi sa programiranjem, ali mi se jako svidelo i mislim da bih mogao da ga savladam.Imam nekoliko pitanja
1.Da li će me sputavati to što imam samo 15 godina?
2.Da li postoji neko ko može da me uputi u programiranje i da mi neke savete i turtorijale?
3.Da li je može da se koristi neki malo slabiji računar za programiranje?
4.Koliko je potrebno vremena izdvojiti da bi se naučilo programiranje?
5.Šta da koristim?
6.Više bih hteo da naučim programiranje zato što sam siguran da će mi biti potreban , ali da li se može zaraditi barem 5e mesečno ako početnik
Hvala svima koji se budu potrudili da mi pomognu znači mi veoma !
Waving
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
19-12-2015, 01:31 PM
RE: Učenje programiranja
Za početak se odluči da li želiš da učiš grafički dizaj ili programiranje. Ako je programiranje odluči se koji programski jezik i za koju namenu. Velika je razlika između programiranja za sajtove, za video igre, servisa za banke ili android aplikacija. Pa kad se za nešto od toga odlučiš ići će lakše.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
19-12-2015, 01:38 PM
Svidja mi se javascript.Upravo radim neke turtorijale
(19-12-2015 01:31 PM)novii Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Za početak se odluči da li želiš da učiš grafički dizaj ili programiranje. Ako je programiranje odluči se koji programski jezik i za koju namenu. Velika je razlika između programiranja za sajtove, za video igre, servisa za banke ili android aplikacija. Pa kad se za nešto od toga odlučiš ići će lakše.

Svidja mi se javascript radio sam neke kursove ali se oni naravno placaju posle nekog vremena.

Yesterday you said tomorrow! SO JUST DO IT !
20-12-2015, 03:39 PM
Koristi tipku za edit.

Preporučujem ti da potražiš tutorijale lynda.com /pluralsight.com o JavaScript.

Koristi stackoverflow.com i google.com . Google izbaca rezultate na stackoverflow (nekad bolje nego stack search engine). Stack i mnogo rješenja.

Koristi interaktivne tutorijale. Npr. https://www.codecademy.com/learn/javascript

Pogledaj na github neka rješenja. Otvori svoj profil. Postavi svoja rješenja.

S vremena ću provjeravati ovaj thread. Winking
Visit this user's website Find all posts by this user
20-12-2015, 08:55 PM
(20-12-2015 03:39 PM)VWolf Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Koristi tipku za edit.

Preporučujem ti da potražiš tutorijale lynda.com /pluralsight.com o JavaScript.

Koristi stackoverflow.com i google.com . Google izbaca rezultate na stackoverflow (nekad bolje nego stack search engine). Stack i mnogo rješenja.

Koristi interaktivne tutorijale. Npr. https://www.codecademy.com/learn/javascript

Pogledaj na github neka rješenja. Otvori svoj profil. Postavi svoja rješenja.

S vremena ću provjeravati ovaj thread. Winking

Hvala počeću na raspustu da uronim u to.Javljam vam rezultate i utiske !

Yesterday you said tomorrow! SO JUST DO IT !
Thanks given by (1): VWolf
14-06-2016, 04:42 PM
Pozdrav drugari,

u velikoj sam dilemi, da li sam spreman za korak u profesionalne vode.

FRONT-END -HTML,CSS,SASS GULP,BOOTSTRAP,BOWER,ANGULAR ,JQUERY, JAVASCRIPT(core nisam pisao godinu dana koristim angular za sve , sa jquerry ajax i dom manipulation, animacije)

BACK-END - PHP I MYSQL POSLEDNJIH GODINU DANA RADIM U LARAVELU KOJI JE SAVRSEN I BRZ ZA RAD.

Tako da kao sto sam rekao zadnjih godinu dana proveo sam radeci aplikacije ANGULAR+LARAVEL. Projekti tezine tipa sajt za oglase sa komentarima ocenama, izbacivanje najpopularnijih ,pretrazivanje, itd.

Problem je sto sam potpuno nesiguran u svoje znanje core JAVASCRIPT , nisam koristio prototype, contructore i ostalo jer skolski projekti nisu veliki i nisam imao potrebu da koristim neke stvari kad sam sve uspevao sa frameworksima.

Dajte mi neki savet kako da se pripremim za posao ili praksu, da li sam pogresio sto sam se oslonio na rad u frameworksima , kako da razbijem tu nesigurnost i sta da krenem 'ponovo' uciti da bih mogao da se prijavim za pozicije javascript ili front-end developera.

Svaki komentar mi znaci. Veliki pozdrav !
Direktan odgovor na ovu poruku Odgovori Citiraj i odgovori Citiraj i odgovori Dodaj ovu poruku u citat
04-12-2016, 03:26 PM
Pa radi to sto ti ide.naci php,laravel.JavaScript definitivno nije jezik za potcenjivanje,tezi je nego php.Prognoziraju mu dobru buducnost pogotovo sa pojavom Node.js.Ali to je moje misljenje koje ti apsolutno ne trebas uzeti u obzir.Probaj JS pa vidi mozes li.Pozzzzzz
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Upis fakulteta,ucenje o programiranju... barbarosa 2 342 30-06-2017 07:13 AM
Last Post: barbarosa
  Početak programiranja, učenje haris026 6 595 13-02-2017 03:05 PM
Last Post: novii
  Pomoć-Početak programiranja/izbor Stormbringer 10 2,184 11-08-2015 02:32 PM
Last Post: slobodanmiric
Rolleyes Učenje PHP-a za početnike - Kako naučiti programirati ? freemind 25 21,236 04-08-2014 10:11 PM
Last Post: vandanic

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)