Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paypal - Payoneer problem
03-12-2015, 04:28 PM
Paypal - Payoneer problem
Pozdrav,

Ovakva je stvar, počeo sam nedavno da zarađujem i radim na sajtu OneSpace. OneSpace nažalost podržava samo Paypal. Napravio sam Paypal nalog, stigla mi je moja Payoneer kartica na kućnu adresu, da bih saznao da ne mogu da ih povežem. Mene bi zanimalo da li postoji neka opcija gde bih ja novac sa Paypal naloga prebacio na neki drugi nalog na nekom sajtu (kao što je freelancer.com na primer) i sa njega prebacio novac na svoj Payoneer račun? Po onome što sam pročitao freelancer.com izgleda da to ne odobrava, tako da bi me zanimalo da li postoji neki bezbedan i pouzdan sajt na kome bih ja imao nalog samo da bih sa njega dalje novac slao na Payoneer, bez da moram da strahujem da će me banovati ili da će mi propasti novac?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
03-12-2015, 08:09 PM
RE: Paypal - Payoneer problem
Odes do banke uzmes karticu koja podrzava placanje preko neta recimo banka intesa ima karticu "www internet kartica". Besplatna je i nema odrzavanja, nju mozes da povezes na paypal i primas novac na nju... Vidim da si iz Srbije, paypal sad radi i primanje i slanje u Srbiji tako da nema potrebe da komplikujes.
03-12-2015, 08:11 PM (This post was last modified: 03-12-2015 08:11 PM by sunbeach.)
(03-12-2015 04:28 PM)Taoyuanming Wrote:  Pozdrav,

Ovakva je stvar, počeo sam nedavno da zarađujem i radim na sajtu OneSpace. OneSpace nažalost podržava samo Paypal. Napravio sam Paypal nalog, stigla mi je moja Payoneer kartica na kućnu adresu, da bih saznao da ne mogu da ih povežem. Mene bi zanimalo da li postoji neka opcija gde bih ja novac sa Paypal naloga prebacio na neki drugi nalog na nekom sajtu (kao što je freelancer.com na primer) i sa njega prebacio novac na svoj Payoneer račun? Po onome što sam pročitao freelancer.com izgleda da to ne odobrava, tako da bi me zanimalo da li postoji neki bezbedan i pouzdan sajt na kome bih ja imao nalog samo da bih sa njega dalje novac slao na Payoneer, bez da moram da strahujem da će me banovati ili da će mi propasti novac?

Papypal isplacuje i u Srbiji ali nije mi jasno kako si napravio paypal nalog a stigla ti payoneer kartica?
03-12-2015, 09:53 PM
(03-12-2015 08:09 PM)Deni Wrote:  Odes do banke uzmes karticu koja podrzava placanje preko neta recimo banka intesa ima karticu "www internet kartica". Besplatna je i nema odrzavanja, nju mozes da povezes na paypal i primas novac na nju... Vidim da si iz Srbije, paypal sad radi i primanje i slanje u Srbiji tako da nema potrebe da komplikujes.

pre bih preporučio visa electron (isto besplatna) nego visa internet karticu.
03-12-2015, 10:54 PM
E da, kad se već pokrenula ova tema postoji li neki način da se sa Paypala prebaci novac na neki drugi procesor koji imaju svoju Master karticu tipa Skrill, Payoneer i slično?
03-12-2015, 11:47 PM
Paypal ne omogućava povlačenje novca na Maestro/Mastercard kartice tako da je nemoguće ukoliko kartica nije VISA bilo kojeg tipa.

@Taoyuanming - Moguće je, međutim uvek rizikuješ da budeš banovan sa navedenog sajta. Ono što ti tražiš jeste procesorka konverzija, a što nije dozvoljeno na drugim sajtovima. Za to postoje exchange servisi (nesigurni način transfera) koji ti za proviziju od X% odrade transfer sa Paypal-a na Payoneer. Do prošle godine mogao si povezati Paypal i Payoneer putem US Payment Service-a (servis US virtuelnog bankovnog naloga Payoneera) uz koje si mogao povlačiti novac sa Paypal na Payoneer uz 1% naknade, međutim Paypal je na kraju zabranio da se isti koristi jer kako oni tvrde USPS servis nije zapravo bankovni račun nego virtuelni račun i Payoneer nije registrovana kao 'banka' u FDIC.
Thanks given by (1): IMEmperor
04-12-2015, 02:28 AM
Hvala svima na odgovorima. Ja znam da se Visa kartica neke srpske banke može povezati sa Paypalom i da na nju mogu da primam novac, nego sam jednostavno želeo da prebacim novac nekako sa Paypala na Payoneer, zato što sam čuo da u suprotnom moram da plaćam porez od 53% i da prilikom svakog podizanja novca moram u roku od 15 dana da idem da prijavim to i platim porez od 53% što je po meni pomalo suludo i ne isplati mi se.
04-12-2015, 03:51 PM
(04-12-2015 02:28 AM)Taoyuanming Wrote:  Hvala svima na odgovorima. Ja znam da se Visa kartica neke srpske banke može povezati sa Paypalom i da na nju mogu da primam novac, nego sam jednostavno želeo da prebacim novac nekako sa Paypala na Payoneer, zato što sam čuo da u suprotnom moram da plaćam porez od 53% i da prilikom svakog podizanja novca moram u roku od 15 dana da idem da prijavim to i platim porez od 53% što je po meni pomalo suludo i ne isplati mi se.

Kao što si i sam rekao - suludo i izmišljotina Smile Ne postoji navedeni porez...
04-12-2015, 05:30 PM
(04-12-2015 03:51 PM)otr. Wrote:  
(04-12-2015 02:28 AM)Taoyuanming Wrote:  Hvala svima na odgovorima. Ja znam da se Visa kartica neke srpske banke može povezati sa Paypalom i da na nju mogu da primam novac, nego sam jednostavno želeo da prebacim novac nekako sa Paypala na Payoneer, zato što sam čuo da u suprotnom moram da plaćam porez od 53% i da prilikom svakog podizanja novca moram u roku od 15 dana da idem da prijavim to i platim porez od 53% što je po meni pomalo suludo i ne isplati mi se.

Kao što si i sam rekao - suludo i izmišljotina Smile Ne postoji navedeni porez...

Ali, to sam video na mnogim sajtovima, cak su mi i neki ljudi rekli koji se bave internet marketingom da cu morati da placam porez. Hoces sa mi kazes da mogu sa svog Paypala da prebacim novac na svoju Visa karticu Unicredit banke i da nisam u zakonskoj obavezi da placam ikakav porez i da je to skroz legalno?
04-12-2015, 06:33 PM
Do određene sume, ne, a ta je suma nekih XX,XXX€ godišnje i to je porez na inostranu dobit, a porez na to je mnogo manji nego 53%. Tih 53% može se smatrati da bi plaćao kada bi registrovao agenciju/doo u Srbiiji ali ne bukvalno, nego kroz doprinose, osiguranja i ostale potrebe jednog pravnog lica.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Payoneer 2016 comas 15 5,156 06-08-2016 06:41 PM
Last Post: darence
  Payoneer pomoc za pocetnike. sunbeach 25 8,853 05-05-2016 01:14 PM
Last Post: Vuk_Lisicka
  Paypal Hijena 9 2,571 03-01-2016 05:43 PM
Last Post: ryn_15
  Registracija za payoneer.karticu sa starom licnom kartom sunbeach 10 8,244 08-02-2015 08:54 PM
Last Post: sunbeach
  Paypal bjoskic 4 3,264 09-12-2011 10:51 PM
Last Post: VWolf
  Paypal u BIH Mikipumas 11 4,264 27-06-2011 02:17 PM
Last Post: InFlames20
  PayPal,AlertPay pitanje-problem dooxx12 9 4,194 01-12-2010 12:22 AM
Last Post: tekkman
  PayPal The Code 2 2,185 16-11-2010 04:12 PM
Last Post: The Code

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)