Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pitanje u vezi google adsense?
30-11-2015, 11:44 PM
Pitanje u vezi google adsense?
Pozdrav ljudi, ovo mi je druga tema koju pišem nakon što sam na prvu dobio odličan odgovor i nekoliko poruka na PP u kojim su mi ljudi također puno pomogli.

Sada imam još jedno pitanje vezano za google adsense oglase, odnosno klikove na njih.

Čitao sam puno o adsense oglasima i rigoroznim pravilima u kojim vrlo lako dođe do bana od strane googlea. Također isčitao sam da su klikovi iz inozemstva puno bolje plaćeni nego "naši" balkanski.
Ja imam tu životnu sreću da imam dobre prijatelje i poznanike širom europe, pa i sjeverne amerike... ono što me zanima je: mogu li ja njima reći da ponekad uđu na stranicu (iako ih tema iste mozda i ne zanima), zadrže se na njoj minutu i onda kliknu na neki od oglasa sa stranice te mi tako donesu neku zaradu.

Postoji li način na koji bi google otkrio da to radim i ukinio mi račun iz istog razloga?

Unaprijed hvala na odgovorima! Smile

Izrađujem web stranice
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
01-12-2015, 12:22 AM
RE: Pitanje u vezi google adsense?
Da otkrio bi te google vremenom i suspendirao ti adsense racun. Nemoj to raditi, bilo sta da krenes mutiti skontat ce te, pa mogu oni i ip adrese mijenjat pa kliknu proce par puta i onda ce te ban. Moja ti je preporuka da pustis google oglase da ide sve prirodnim tokom, a ti da reklamiras stranicu i na stranom trzistu tako ce ti doci zarada a bit ces miran, ili probaj da mijenjas pozicije oglasima pa da vidis koja ce ti davati najbolju zaradu.
Find all posts by this user
01-12-2015, 12:41 AM
Misliš da si prvi kome je to palo na pamet? Crazy_grin

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
01-12-2015, 12:44 AM
(01-12-2015 12:41 AM)djetlic Wrote:  Misliš da si prvi kome je to palo na pamet? Crazy_grin

Ne mislim ja da sam prvi.. nego ne znam jel to ljudi rade i smije li se raditi.. pa zato pitam dok je još na vrimene Smile haha

Izrađujem web stranice
01-12-2015, 12:55 AM
Google bi vremenom (jako brzo) video da imas posete iz Srbije gde nema klikova i posete iz tih zemalja gde imas malo poseta puno klikova. Do 2005 je to cak i radilo dok sad vise nema sanse...

Konkurencija je jako velika a Google jako jako slabo placa... To je rudarski posao gde trebas radis i radis...

Dakle kreci i pisi sadrzaj.... Radi seo... Siri grupu na fb...
01-12-2015, 01:31 AM
(01-12-2015 12:44 AM)Perky Wrote:  
(01-12-2015 12:41 AM)djetlic Wrote:  Misliš da si prvi kome je to palo na pamet? Crazy_grin

Ne mislim ja da sam prvi.. nego ne znam jel to ljudi rade i smije li se raditi.. pa zato pitam dok je još na vrimene Smile haha

Milioni ljudi pokusavaju to sto ti zamisljas... Google je dobro razvio sistem i provali to jako lako. Ako primeti dosta poseta iz Srbije dok malo van Srbije i tamo puno klikova...

Meni se trkova i lopovluka nego posteno.

Firme placaju klikove ne da im neko klika nego da dodje kupac. Tu su pare dok opste teme i nemaju neke pare... Recimo znam decka koji ima sajt posvecen zubarima u jednom vecem usa gradu i on ima po kliku 1$ dok njegov brat ima za isti grad samo balet i klik mu nije ni 0,2... I daleko slabije klikaju na reklame nego kod brata...

Ali tema nije presudna kreni sa onim sto znas... Dzabe super cena klika ako ne znas materiju... Neces uraditi dobar sajt i onda sve dzabe...
01-12-2015, 08:07 PM
Da to je moguće što si ti naveo, sumnjam da bi te Google suspendovao zbog toga, nego bi tvojim prijateljima dodijalo nakon 10-tak puta i nebi više klikćali na te oglase. Ti bi shvatio da od toga nema valjde i vjerovatno bi batalio internet zaradu a nebi ni skupio dovoljno za isplatu.

Meni je kada sam počinjao trebalo nekoliko mjeseci da zaradim 70 EUR za isplatu na AdSensu, danas to često bude za samo jedan dan, ali svakako nije došlo preko noći. I sam sam na početku pokušavao sve i svašta, doduše sve je bilo legalno ali je bilo jako teško u početku..

Zato zasuci rukave i uči, radi i trudi se pa možda bude nešto od tebe Waving
Thanks given by (1): ryn_15
01-12-2015, 08:27 PM
(01-12-2015 08:07 PM)flex202 Wrote:  Da to je moguće što si ti naveo, sumnjam da bi te Google suspendovao zbog toga, nego bi tvojim prijateljima dodijalo nakon 10-tak puta i nebi više klikćali na te oglase. Ti bi shvatio da od toga nema valjde i vjerovatno bi batalio internet zaradu a nebi ni skupio dovoljno za isplatu.

Meni je kada sam počinjao trebalo nekoliko mjeseci da zaradim 70 EUR za isplatu na AdSensu, danas to često bude za samo jedan dan, ali svakako nije došlo preko noći. I sam sam na početku pokušavao sve i svašta, doduše sve je bilo legalno ali je bilo jako teško u početku..

Zato zasuci rukave i uči, radi i trudi se pa možda bude nešto od tebe Waving

Zaista mi je drago kada čujem ovakve ili slične priče. Tvoja mjesečna "plata" prelazi preko 2000KM (1300$) i to je itekako bolje nego kukati kako posla nema uz pivicu i paklo cigara. Cijenim ovakve ljude a pogotovo one koji sutiraju neki treći fax a Frelancering ili stranice su im kao hobi u kojima zarađuju stotinee u tvom slučaju hiljade, ja mislim da za te ljude nema prepreka u životu...
Thanks given by (1): flex202
02-12-2015, 12:02 AM
Ma nisam ja mislio da mi to bude jedini izvor klikova ni da njih pilam svaki dan, al eto... čisto ispitujem šta se sve može, sada dok još nije kasno da pitam Biggrin haha

ryn 15 , jel ti problem da mi na PP posljaljes link svoje stranice, da vidim kako to kod tebe izgleda? Smile

Još jednom, hvala svima na savjetima koje sam dobio u vezi pitanja!

Izrađujem web stranice
02-12-2015, 12:11 AM
(02-12-2015 12:02 AM)Perky Wrote:  Ma nisam ja mislio da mi to bude jedini izvor klikova ni da njih pilam svaki dan, al eto... čisto ispitujem šta se sve može, sada dok još nije kasno da pitam Biggrin haha

ryn 15 , jel ti problem da mi na PP posljaljes link svoje stranice, da vidim kako to kod tebe izgleda? Smile

Još jednom, hvala svima na savjetima koje sam dobio u vezi pitanja!

Ja sam freelancer na Upworku, trenutno razvijam stranicu tako da ja što se tiče Weba nemam puno iskustva i nikakve zarede na taj način... Pohvalio sam momka iznad jer je to uspjeh i poštujem takve ljude, probaj njega kontaktirati ali i ne moraš, dovoljne je pogledati stranice na koje ti najčešće odlaziš i sam ćeš vidjeti šta te privlači tamo Smile

Sve stranice, sve, koriste neku vrstu oglasa za naplatu takoo da baci oko sljedeći put kada otvoriš neku stranicu...

Tebi želim uspjeh i nemoj odustati. Biti će jako teško na početku meni je 100$ otišlo na host, domenu i dizajn stranice i još će najmanje toliko otići na marketnig.. neki imaju tu sreću da su zanimljivi sami po sebi, znaju privući raju postati zanimljive komntare, slike smješne i sl. neku su od besplatnog bloga napravili biznis takoo da zavisi sve od tebe za svakog je drugačije...
02-12-2015, 12:51 AM
I to što ti prijatelji žive u inostranstvu, ne znači da će ti njihovi klikovi doneti mnogo. Evo ja imam neke klikove iz Amerike, Nemačke a vrede 0.05e. Imao sam pre par meseci sa Malte ili iz tako neke države od 0,70, a nedavno se ovde na forumu javio momak koji je iz Nemačke imao klik koji vredi nestvarnih 30e.
02-12-2015, 07:46 PM
Mislim da je flex202 objasnio sve.
Thanks given by (1): flex202
16-12-2015, 10:19 PM
Zanimljivo.Znaci nikako da ne koristimo adsense za Srbiju,Hrvatsku, mislim taj niche. Znaci treba se orijentisati samo za Americko trziste.
16-12-2015, 11:01 PM
Imam pitanje u vezi adsensa.

A kako bi se ponasao klik ako bi na srpskom RS ekstenziji pisao na engleskom jeziku?
16-12-2015, 11:30 PM
Nije baš to toliko vezano sa RS domenom, pretpostavljam da si na to mislio. Više je bitno iz koje zemlje klik dolazi i za koju je oblast vezan.
Ako je sajt vezan za advokate koji se u državi Njujork bave hipotekama i bude dobro rangiran na Googlu za fraze iz te oblasti nećeš imati mnogo problema. Neće tu veliku ulogu igrati što je domen .rs.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
16-12-2015, 11:41 PM
koliko ctr smije maksimalan da bude da google ne bi suspendovao racun, i da li je kritican rpm preko 5?
17-12-2015, 01:42 PM
1-3% skroz sigurno
3-5% sigurno
5-10% može proći
preko 10% hmmmmm
17-12-2015, 04:14 PM
(17-12-2015 01:42 PM)liquid Wrote:  1-3% skroz sigurno
3-5% sigurno
5-10% može proći
preko 10% hmmmmm

haahahhahaahahha ima i glupih pitanja a i odgovora

Opal Opacity Anonymity Suite Opaque Addresses
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
17-12-2015, 04:16 PM
Pa možeš li ti objasniti
17-12-2015, 07:11 PM (This post was last modified: 17-12-2015 07:14 PM by liquid.)
(17-12-2015 04:14 PM)joker123 Wrote:  
(17-12-2015 01:42 PM)liquid Wrote:  1-3% skroz sigurno
3-5% sigurno
5-10% može proći
preko 10% hmmmmm

haahahhahaahahha ima i glupih pitanja a i odgovora

Objasni mi onda ovo: https://forums.digitalpoint.com/threads/what-is-a-good-ctr-for-adsense.2737698/

Ili ovo: https://productforums.google.com/forum/#!topic/adsense/l85NA6t-H28

To ti jedini pametan, svi mi glupi. Naravno da CTR zavisi od pozicija reklama ali ako na reklamu klikne svaki 3 posjetilac tj. ctr 30% onda je tu nešto sumnjivo. A joker to što tebe isplaćuju sa ctrom 20-30% pomocu scripti i kodova to je druga stvar.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Savet u vezi FB Stranice Crazy93 1 1,335 22-05-2017 01:00 AM
Last Post: Malakh
  google adsense rakicko 7 4,355 07-10-2016 02:23 PM
Last Post: klodovik
Rolleyes Dva pitanja u vezi amazona the_bulk 2 1,434 17-08-2016 02:53 PM
Last Post: the_bulk
Biggrin U vezi Fiverra... Berserker 3 1,545 11-02-2016 10:05 PM
Last Post: jelena53
  Pitanje u vezi izbora imena domena seljak 10 1,779 03-12-2015 09:20 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
  Pitanje u vezi Blogger-a Temida 8 2,504 04-04-2015 03:57 PM
Last Post: sunbeach
  Pitanje oko seo/google rankiranja Lakisa94 8 1,953 24-08-2014 09:42 PM
Last Post: mikibm
  Jedno pitanje oko adsense Lakisa94 7 1,985 21-07-2014 02:45 PM
Last Post: flex202

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)