Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako odrediti cenu?
29-11-2015, 11:53 PM
Kako odrediti cenu?
Kako odredjujete cenu clanka? Po satu ili nekako drugacije? Da li naplacujete i pisanje clanka i izstrazivanje teme?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
30-11-2015, 05:12 PM
RE: Kako odrediti cenu?
(29-11-2015 11:53 PM)jelena53 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Kako odredjujete cenu clanka? Po satu ili nekako drugacije? Da li naplacujete i pisanje clanka i izstrazivanje teme?

Koliko znam uglavnom ide po broju riječi. Ako ti je poznata tematika, npr članak sa 500 riječi možeš vrlo brzo napisati, dok ako nije - to može potrajati veći dio dana. Mislim da zato nema smisla pisanje po satu.

Dom za starije i nemoćne - Vaporizacija.hr - Inox ograde
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
30-11-2015, 08:24 PM
Na plaćuje se po broju reči. Oni koji traže pisanje teme uglavnom odrade pripremu, tako da pisac samo treba da piše.
02-04-2016, 12:39 PM
(30-11-2015 08:24 PM)novii Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Na plaćuje se po broju reči. Oni koji traže pisanje teme uglavnom odrade pripremu, tako da pisac samo treba da piše.

Pripremu? U životu nisam dobila materijale po kojima ću pisati. Samo mi se da tema i odriješene ruke, eventualno ključne riječi ako je potrebno da to bude SEO tekst. Da, članci se naplaćuju po broju riječi.

Pišem članke na hrvatskom i engleskom jeziku
02-04-2016, 05:26 PM
@ Daria77

Nisi napisala ono o čemu je tema, kako ti određuješ cenu članka.
02-04-2016, 06:49 PM
(02-04-2016 05:26 PM)novii Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. @ Daria77

Nisi napisala ono o čemu je tema, kako ti određuješ cenu članka.

Pročitaj malo bolje pa ćeš vidjeti da piše da se cijena određuje po broju riječi. Ako prevodim, onda određujem cijenu po broju kartica teksta.

12-04-2016, 03:28 PM
Daria77 na kojim sajtovima radis?
12-04-2016, 04:51 PM (This post was last modified: 12-04-2016 04:53 PM by Daria77.)
(12-04-2016 03:28 PM)jelena53 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Daria77 na kojim sajtovima radis?

Na dosta njih sam radila, sad trenutno pišem tekstove za neke turističke stranice. Obično ne radim direktno za vlasnike nekog biznisa nego za njihove web dizajnere. A radila sam svašta, od turističkih zajednica, do novinskih članaka na hrvatskom i engleskom, uređivanja portala, pisanja o zdravlju, medicini, igricama, popularnoj tehnologiji .. You name it.. Smile Jedino što me baš ne zanima i nisam spremna o tome pisati ni učiti su sport i politika.
Najviše sam uživala pišući lifestyle članke, bilo na hrvatskom ili na engleskom, ipak smo mi žene, to mi je dolazilo kao zabava. Biggrin

16-05-2016, 11:48 PM (This post was last modified: 16-05-2016 11:59 PM by JelenaM.)
Nije univerzalno primenljivo ali možda dobro dođe.

Nešto iz mog iskustva, nešto od gomile drugih frilensera koje pratim, nešto od pisaca sa kojima sam radila - neki naplaćuju po satu, neki po tekstu a neki po paketu, a poslednji način je po meni najbolji.

Potrebna je specijalizacija, i u smislu teme/tema koje pokrivaš, ali i u smislu veštine pisanja (copywriting pod obavezno) i poznavanja Internet marketinga i kako tvoji tekstovi doprinose poslovanju klijenta, plus svaka dodatna veština koja je komplementarna može biti samo bonus, a te veštine mogu biti i prilično jednostavne.

Npr:

- paket 4 blog posta po 800-1000 reči mesečno - $700
- paket 4 blog posta po 800-1000 reči, uz pronalaženje odgovarajućih ilustracija i postavljanje na sajtu (svi valjda koristimo WordPress i makar se snalazimo u drugim CMS-ovima) i prikladno formatiranje (boldovanje, odgovarajući heading za podnaslove, linkovi...) - $800
- prethodni plus postavljanje novih postova na klijentovim social platformama - $850

... itd, samo sam nabacala ideje, pritom koliko god tupavo delovalo, ljudi (neki, ali vredi se potruditi da ih nađeš) su zaista voljni da plate malo više da neko drugi završi te sitne poslove koji njih smaraju, tj. da znaju da su platili kompletan proces i završili priču. Ako se malo razumeš u plaćenu FB promociju, eto dodatne usluge...

Hope this helps a bit, makar kao ideja. Smile

Može i ovako!
wwwrite.rs - Trening centar za kreatore web sadržaja
Thanks given by (5): jelena53, micos, Mishkin, novii, Drenova
25-05-2016, 09:32 PM
Hvala JelenaM. Predlozi su i vise nego odlicni i definitivno vredi probati tako nesto.
Thanks given by (1): JelenaM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)