Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
davanja drzavi na adsense zaradu (Hrvatska)
22-11-2015, 12:27 PM
davanja drzavi na adsense zaradu (Hrvatska)
Pozdrav,

Zanima me kolika su davanja drzavi na adsense zaradu u Hrvatskoj ?
neki savjet kako mogu LEGALNO izbjeci ili platiti najmanja moguca davanja, offshore računima itd ...

Hvala.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
23-11-2015, 11:13 AM
RE: davanja drzavi na adsense zaradu (Hrvatska)
Ja uvijek ugrubo računam da 40% od Adsense zarade ide državi, ako si fizička osoba (znači ako nemaš firmu). Moguće da je nešto drugačije, ipak se ovdje mjenjaju zakoni svaki dan. Evo i linka gdje da pogledaš više o ovome na internetu link Winking

Kako legalno izbjeći ili umanjiti davanje poreza neznam. Preporučam da se najprije raspitaš u poreznoj upravi da bi bio siguran kako 100% legalno prijaviti porez, pa da malo istražuješ. Ako nešto korisno nađeš, podjeli to i sa nama.

Prati moj put do milijunaša u 365 dana

Coinbase - Kupuj Bitcoin i ostale kriptovalute i za uplaćenih 100$ dobiješ dodatnih 10$
Send this user an email Find all posts by this user
23-11-2015, 02:04 PM
(23-11-2015 11:13 AM)erik Wrote:  Ja uvijek ugrubo računam da 40% od Adsense zarade ide državi, ako si fizička osoba (znači ako nemaš firmu). Moguće da je nešto drugačije, ipak se ovdje mjenjaju zakoni svaki dan. Evo i linka gdje da pogledaš više o ovome na internetu link Winking

Kako legalno izbjeći ili umanjiti davanje poreza neznam. Preporučam da se najprije raspitaš u poreznoj upravi da bi bio siguran kako 100% legalno prijaviti porez, pa da malo istražuješ. Ako nešto korisno nađeš, podjeli to i sa nama.

jel imas nekog dobrog financijskog savjetnika da mi preporucis ? cuo sam da ti savjetnici znaju puno vise od same porezne, naso sam na internetu par al najbolje bi bila preporuka iz iskustva ?
Find all posts by this user
23-11-2015, 03:20 PM
Hmm zar na ovakvu vrstu zarade ide porez :/ msm. za nekog početnika na Adsensu potreno je 4-5 mjeseci da dođe do neke zarade.. eh sad naravno vidio sam nekog lika tamo da zarađuje nagrubo 30$ na dan i sad on da odvoji čitave 2 sedmice samo da radi za državu -.-

hmm a gdje su tu ulaganja host, domene paa marketing koji je skup pa održavanje društvenih mreža pa ukoliko ne znaš plaćanje web programera..
A ukoliko bih i davao državi od 1000$ zarađenih dao bi im njihovih 10-17% max a i kad bi otišao u poresku barem mi iz BiH (moj otac tamo radi) prvo dok im objasnim šta je freelancer pa dok oni to nađu pa dok ustanove ovako nit oni tebe provjeravaju nit se ti prijavljuješ...
Thanks given by (1): postulat
23-11-2015, 03:48 PM
(23-11-2015 02:04 PM)markot9 Wrote:  jel imas nekog dobrog financijskog savjetnika da mi preporucis ? cuo sam da ti savjetnici znaju puno vise od same porezne, naso sam na internetu par al najbolje bi bila preporuka iz iskustva ?

Nemam. Ako se radi o manjim svotama možeš i sve sam naučiti, ipak ako se radi o ozbiljnijoj zaradi preporučam nekog kvalitetnog savjetnika. Raspitaj se malo u svojoj okolini, sigurno ima neki dobar.

ADO - Tako je, ide porez i davanja državi. Ova davanja su ugrubo takva kako sam napisao za fizičku osobu u HR, sad neznam kako je za firme.

Prati moj put do milijunaša u 365 dana

Coinbase - Kupuj Bitcoin i ostale kriptovalute i za uplaćenih 100$ dobiješ dodatnih 10$
25-11-2015, 10:30 AM
(23-11-2015 03:20 PM)Ado3346 Wrote:  Hmm zar na ovakvu vrstu zarade ide porez :/ msm. za nekog početnika na Adsensu potreno je 4-5 mjeseci da dođe do neke zarade.. eh sad naravno vidio sam nekog lika tamo da zarađuje nagrubo 30$ na dan i sad on da odvoji čitave 2 sedmice samo da radi za državu -.-

hmm a gdje su tu ulaganja host, domene paa marketing koji je skup pa održavanje društvenih mreža pa ukoliko ne znaš plaćanje web programera..
A ukoliko bih i davao državi od 1000$ zarađenih dao bi im njihovih 10-17% max a i kad bi otišao u poresku barem mi iz BiH (moj otac tamo radi) prvo dok im objasnim šta je freelancer pa dok oni to nađu pa dok ustanove ovako nit oni tebe provjeravaju nit se ti prijavljuješ...

Ljudi se snalaze svakako i mislim da uglavnom ne plaćaju ništa pa dok ide ide. Ali ovaj tvoj post nema nikakvog smisla. Otvori firmu pa da vidis onda koliko moras dati drzavi, jel mozes proizvoljno određivati koliko ćeš dati ili ne, jel imaš kakvih ulaganja ili ne.

Jbg posao je posao, svaki zahtjeva ulaganja i od svakog drzava hoce svoje.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Porez na Youtube zaradu Thazzrill 20 12,281 24-10-2016 12:27 PM
Last Post: telekomsrbija
  Kada plaćate porez Državi kao fizičko lice ako poslujete preko interneta? (Srbija) JelenaM 5 5,010 28-10-2014 08:25 AM
Last Post: aleksej
Smil42c642f95f382 Račun u banci u drugoj susjednoj državi Buddhazg 5 11,371 04-02-2014 12:30 AM
Last Post: talasi
Rolleyes Porez na internet zaradu SergeiBarracuda 8 9,323 30-01-2014 12:24 PM
Last Post: Davor Bomestar
  Kako prebaciti zaradu sa freelance portala na firmu? VoyageGirl 1 1,730 25-10-2013 12:21 AM
Last Post: benkovic750
  Posao, Hrvatska tryengraved 1 1,447 18-09-2012 07:25 PM
Last Post: Igor Tomić
  Porezi drzavi AleksaS 14 4,966 09-03-2011 06:54 PM
Last Post: anarchox

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)