Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
fulfillment by amazon
23-12-2017, 08:49 PM
RE: fulfillment by amazon
(23-12-2017 06:30 PM)weblinks Wrote:  A kurs od $1000 ti nije bio skup? Smile Tonuge2 Winking

Da bi mogao da otvoriš poslovni račun, mislim da moraš da imaš registrovanu firmu, predstavništvo (ili neku organizaciju) u državi u kojoj planiraš da otvaraš račun. Ne znam da li to možeš tek tako sa firmom iz Srbije, ali verovatno svaka država ima neka svoja pravila što se toga tiče. Sa firmom u SAD, UK i EU je priča malo drugačija.

Zar nema Payoneer neki poslovni nalog?

(23-12-2017 04:56 PM)biser Wrote:  Palo mi je na pamet o otvaranju računa u hrvatskoj ili mađarskoj kao alternativu tome, pošto i njih podržava Amazon currency converter ? Glavni razlog je jer je jeftinija opcija od Delivera ili Kipra ( za koje mi treba oko 1000e da otvorim bankovne racune ). I to na specifičan način tipa, otvaranje računa u Hrvatskoj/Madjarskoj sa pasošem i naknadno povezivanje tog naloga sa payoneerom i onda sve ide na payoneer bankovni račun. Iskereno me znaima vaše mišljenje o ovome.

Zar ne može na privatnim računom u inostranstvu ( ne biznis racunom ) da se prima novac sa amazona? Privatni račun može da se otvori sa pasošem i prisustvom. Smile
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
23-12-2017, 10:45 PM
(23-12-2017 08:49 PM)biser Wrote:  
(23-12-2017 06:30 PM)weblinks Wrote:  A kurs od $1000 ti nije bio skup? Smile Tonuge2 Winking

Da bi mogao da otvoriš poslovni račun, mislim da moraš da imaš registrovanu firmu, predstavništvo (ili neku organizaciju) u državi u kojoj planiraš da otvaraš račun. Ne znam da li to možeš tek tako sa firmom iz Srbije, ali verovatno svaka država ima neka svoja pravila što se toga tiče. Sa firmom u SAD, UK i EU je priča malo drugačija.

Zar nema Payoneer neki poslovni nalog?

Zar ne može na privatnim računom u inostranstvu ( ne biznis racunom ) da se prima novac sa amazona? Privatni račun može da se otvori sa pasošem i prisustvom. Smile

Moze, ali to isto mozes i sa Payoneer, ako imas US payment odobren. Otvaranje racuna u inostranstvu nije bas tako jednostavno ako nemas radnu dozvolu i nisi rezident. Mada verovatno zavisi gde hoces da otvoris. Mozda postoje drzave gde mozes bez problema. U svakom slucaju je vece cimanje od Payoneer-a. U Grckoj ti npr. treba njihov poreski broj - AFM. To znam sigurno. U ostalim drzavama nisam ni pokusavao da otvorim.

Citao ranije da je u Austriji relativno lako otvoriti racun (mislim da je bio neki post na Elite Security), mada je neko ovde skoro pisao da su npr. Nemcu, koji je drzavljanin EU, trazili gomilu papira da bi otvorio racun. Detalje ne znam.

https://www.youtube.com/watch?v=m3gcb_9Q10E
24-12-2017, 04:35 AM
(23-12-2017 04:56 PM)biser Wrote:  Palo mi je na pamet o otvaranju računa u hrvatskoj ili mađarskoj kao alternativu tome, pošto i njih podržava Amazon currency converter ... otvaranje računa u Hrvatskoj/Madjarskoj sa pasošem i naknadno povezivanje tog naloga sa payoneerom i onda sve ide na payoneer bankovni račun.
Ako mozes da otvoris racun u Madjarskoj ili Hrvatskoj,onda ti Payoneer ne treba uopste.Sta ce ti?U tom slucaju novac sa Amazona se salje na tvoj racun (u HUN ili HR) i ti samo odes u tu zemlju i sa bankomata (ili na salteru banke ili kako vec) preuzmes novac,u lokalnoj valuti.Posle njime kupis evre ili sta vec hoces.

Jedino ako imas zabranu ulaska u te drzave ili u EU ili sta vec...onda trebas da razmisljas dalje kako bi dosao do tih para.Ali ako nemas (a valjda nemas),onda ti Payoneer ne bi ni trebao.
16-01-2018, 08:13 PM
(24-12-2017 04:35 AM)Lazar023 Wrote:  
(23-12-2017 04:56 PM)biser Wrote:  Palo mi je na pamet o otvaranju računa u hrvatskoj ili mađarskoj kao alternativu tome, pošto i njih podržava Amazon currency converter ... otvaranje računa u Hrvatskoj/Madjarskoj sa pasošem i naknadno povezivanje tog naloga sa payoneerom i onda sve ide na payoneer bankovni račun.
Ako mozes da otvoris racun u Madjarskoj ili Hrvatskoj,onda ti Payoneer ne treba uopste.Sta ce ti?U tom slucaju novac sa Amazona se salje na tvoj racun (u HUN ili HR) i ti samo odes u tu zemlju i sa bankomata (ili na salteru banke ili kako vec) preuzmes novac,u lokalnoj valuti.Posle njime kupis evre ili sta vec hoces.

Jedino ako imas zabranu ulaska u te drzave ili u EU ili sta vec...onda trebas da razmisljas dalje kako bi dosao do tih para.Ali ako nemas (a valjda nemas),onda ti Payoneer ne bi ni trebao.
Imam srpsko hrvatsko državljanstvo, da li mogu da otvorim tekući račun u hrvatskoj? ili nekoj drugo zemlji ciju valutu amazon podržava.
17-01-2018, 05:54 AM
Po svoj logici trebalo bi da mozes.
Ako imas pasos (ili neki drugi vazeci dokument) zemlje u kojoj hoces da otvoris racun - verovatno ide lakse.
28-01-2018, 01:19 PM
(17-01-2018 05:54 AM)Lazar023 Wrote:  Po svoj logici trebalo bi da mozes.
Ako imas pasos (ili neki drugi vazeci dokument) zemlje u kojoj hoces da otvoris racun - verovatno ide lakse.
A koji bi mi račun treba? devizni ili tekući?
28-01-2018, 02:23 PM
Pise na Amazonu:
Quote:Disbursements can only be made in the home currency of the country where the bank account is located.
Hrvatska je medju tim podrzanim zemljama,tako da je isplata u kunama.
Znaci,treba ti tekuci racun.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Rolleyes Amazon Kindle - kako do zarađenih para xmarkom 8 817 14-05-2018 05:07 PM
Last Post: lokacija
  Amazon e-books, prodaja Stsava84 7 4,907 22-03-2018 03:12 AM
Last Post: Lazar023
  Dropshipping sa amazon na ebay prodaja barbarosa 2 3,063 02-11-2015 09:50 PM
Last Post: DeSeo
Smile Amazon gift card balance jack_danijel 2 1,658 05-03-2015 12:37 PM
Last Post: jack_danijel

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)