Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
fulfillment by amazon
20-11-2015, 06:49 PM
fulfillment by amazon
da li je neko iz srbije pokušao "fulfillment by amazon"?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
16-01-2017, 11:57 PM
RE: fulfillment by amazon
Ja sad bas nesto gledam to...i razmisljam...o svim troskovima.

Prvo,sajt na koji sam mislio da poslujem naplacuje 80 dolara mesecnu clanarinu.
Onda trebam da dam i 40 dolara Amazonu mesecno (da bih bio u FBA programu).
Plus jos Amazon uzima 30-35% od svake prodaje.

Slag na tortu je bio kad sam procitao i ovu temu:
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(ukratko:izgleda da se nekad placa i neki dodatni porez - pored vec svih lopovluka - od 30%Stars)

Izuzimajuci taj porez (koliko vidim,u Srbiji to mozda i ne funkcionise - aleluja),racunica bi bila ovakva:
- 80 dolara za clanarinu na sajtu
- 40 dolara Amazonu (za FBA clanarinu)
- jedna trecina jos Amazonu za cuvanje,pakovanje,slanje i ostalo

Ako napravim zaradu (cistu zaradu) od 200 dolara mesecno,od toga mi se oduzima:
80+40+~70 (priblizna trecina od 200) = 190 dolara

...znaci,ostaje mi 10 dolara od krvavo zaradjenih 200 Smile

Plus jos - da bih zaradio 200 "cisto" morao bih da imam zaradu od bar 250-300 dolara,zbog jos nekih usputnih troskova.

...a u to nisam jos uracunao i bankarske troskove - koliko bi mi uzela banka za konverziju iz dolara u dinare + provizija za podizanje na automatu...definitivno bih morao da zaradim preko 300 dolara sveukupno mesecnoSigh

...da bih od svega na kraju dobio 10Stars
17-01-2017, 12:57 AM
Nisi racunao transport robe, carinjenje (ako ga ima) Smile
Mada mislim da ne placas onih 30% jer nisi drzavljanin USA. Jer mislim da bi bilo suludo da placas porez u USA pa onda jos i porez na dobit u maticnoj zemlji.
Trebalo bi da je isplativija racunica jer po ovoj nikom se ne bi isplatilo da radi ovo.

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
17-01-2017, 03:06 AM (This post was last modified: 17-01-2017 03:20 AM by Lazar023.)
Zavisi sta se radi sa tim "FBA"...ima tu "milion" mogucnosti sta ces ti da prodajes na Amazonu,pa ne mora svima da bude ovakva racunica.

Za one koji nisu upoznati,Fulfillment by Amazon (FBA) se u sustini svodi na to da:
1. ti posaljes robu Amazonu u skladiste (fulfillment center)
2. oni to cuvaju tamo i kad neko naruci oni se brinu oko svega (pakovanja,slanja,korisnicke podrske i reklamacija)
3. ti im samo platis za tu uslugu Smile

Zgodno dodje za preprodavce (middlemen),koji nisu iz USA (niti imaju rodbine/prijatelja tamo).
Kupis negde robu jeftinije,posaljes Amazonu u skladiste,gde to stoji dok se ne proda (skuplje).

EDIT:
(17-01-2017 12:57 AM)Jeronimo034 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Nisi racunao transport robe, carinjenje (ako ga ima) Smile
Na to sam mislio kad sam rekao "jos neki usputni troskovi" Smile
11-11-2017, 12:12 AM
(17-01-2017 12:57 AM)Jeronimo034 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Nisi racunao transport robe, carinjenje (ako ga ima) Smile
Mada mislim da ne placas onih 30% jer nisi drzavljanin USA. Jer mislim da bi bilo suludo da placas porez u USA pa onda jos i porez na dobit u maticnoj zemlji.
Trebalo bi da je isplativija racunica jer po ovoj nikom se ne bi isplatilo da radi ovo.

Ja ozbiljno razmišljam da počnem da radim sa Amazonom. Jedini razlog zašto nisam još počeo je što nemam inostrani račun za primanje uplata.

Koliko sam shvatio plaćas 30% porez u SAD iako nisi državljanin. FBA se tretira kao da posluješ iz SAD. Jedino si oslobođen poreza u SAD ako ti naručuju ljudi van SAD-a, a pošto ćeš verovatno imati 99% kupaca iz SAD-a, računaj na tih 30%. Ovo isto važi i ako otvoriš firmu u SAD.

Mislim da Amazon to automatski obračunava, traži da popunis W8BEN formular i zadržava 30%, a pošto SAD i Srbija nemaju sporazum o dvostrukom oporezivanju (osim ako ne postoji neka nova informacija sa kojom nisam upoznat), i pored tih 30% si u obavezi da plaćas porez na zaradu u Srbiji.

Jbg, svi samo gledaju kako da ti otmu krvavo zarađen novac...
11-11-2017, 02:37 PM
(16-01-2017 11:57 PM)Lazar023 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ja sad bas nesto gledam to...i razmisljam...o svim troskovima.

Prvo,sajt na koji sam mislio da poslujem naplacuje 80 dolara mesecnu clanarinu.
Onda trebam da dam i 40 dolara Amazonu mesecno (da bih bio u FBA programu).
Plus jos Amazon uzima 30-35% od svake prodaje.

Slag na tortu je bio kad sam procitao i ovu temu:
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(ukratko:izgleda da se nekad placa i neki dodatni porez - pored vec svih lopovluka - od 30%Stars)

Izuzimajuci taj porez (koliko vidim,u Srbiji to mozda i ne funkcionise - aleluja),racunica bi bila ovakva:
- 80 dolara za clanarinu na sajtu
- 40 dolara Amazonu (za FBA clanarinu)
- jedna trecina jos Amazonu za cuvanje,pakovanje,slanje i ostalo

Ako napravim zaradu (cistu zaradu) od 200 dolara mesecno,od toga mi se oduzima:
80+40+~70 (priblizna trecina od 200) = 190 dolara

...znaci,ostaje mi 10 dolara od krvavo zaradjenih 200 Smile

Plus jos - da bih zaradio 200 "cisto" morao bih da imam zaradu od bar 250-300 dolara,zbog jos nekih usputnih troskova.

...a u to nisam jos uracunao i bankarske troskove - koliko bi mi uzela banka za konverziju iz dolara u dinare + provizija za podizanje na automatu...definitivno bih morao da zaradim preko 300 dolara sveukupno mesecnoSigh

...da bih od svega na kraju dobio 10Stars

Kakvih $80? O cemu pricas?

$40 je za pro account. Ti mozes izabrati individualni plan i onda placas $1 po prodatom komadu.

Placas za pakovanje sjladistenje itd. Amazonu? Naravno, jos najbolje da oni to rade dzabe ali ti to uracunavas u krajnju cenu proizvoda tako da to ustvari placa kupac a ne ti.

Slanje do Amazonovog magacina? Opet i to uracunavas u cenu. Samo da dobijes osecaj koliko to kosta. Skoro sam slao 100 komada jednog proizvoda iz Kine u USA. Cena slanja $200. $2 po komadu th 250 dinara. A ti sada probaj poslati paket is BG u Novi Sad za 250 dinara. Covece toliko kosta slanje jednog obicnog pisma.

Dodatni porez? Opet nemam pojma o cemu pricas a na Amazonu prodajem is 2014-te - znaci ne postoji tih 30%. Postoji porez na zaradu on postoji bilo sta da radis sem ako ne radis na crno.

Ima samo jedna zackoljica. Srbija nije na listi odobrenih zemalja za primanje novca na banku pa mora da se koristi Payoneer.

Prodaja na Amazonu
https://selleratheart.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
12-11-2017, 03:17 AM
(11-11-2017 02:37 PM)ingbgd Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 1. Kakvih $80? O cemu pricas?

2. $40 je za pro account. Ti mozes izabrati individualni plan i onda placas $1 po prodatom komadu.

3. Placas za pakovanje sjladistenje itd. Amazonu? Naravno, jos najbolje da oni to rade dzabe ali ti to uracunavas u krajnju cenu proizvoda tako da to ustvari placa kupac a ne ti.

4. Slanje do Amazonovog magacina? Opet i to uracunavas u cenu. Samo da dobijes osecaj koliko to kosta. Skoro sam slao 100 komada jednog proizvoda iz Kine u USA. Cena slanja $200. $2 po komadu th 250 dinara. A ti sada probaj poslati paket is BG u Novi Sad za 250 dinara. Covece toliko kosta slanje jednog obicnog pisma.

5. Dodatni porez? Opet nemam pojma o cemu pricas a na Amazonu prodajem is 2014-te - znaci ne postoji tih 30%. Postoji porez na zaradu on postoji bilo sta da radis sem ako ne radis na crno.

6. Ima samo jedna zackoljica. Srbija nije na listi odobrenih zemalja za primanje novca na banku pa mora da se koristi Payoneer.
1. Pricam o sajtu koji bi mi pomogao da radim bolje na Amazonu.Clanarina mesecna na tom sajtu je 80 dolara.

2. Da,za Pro account je 40 dolara,a za Individual 0,99 centi po prodatom proizvodu.Ako cu da radim ovo,necu vecito biti na individualnom selling planu,vec cu preci na Pro,pa sam i to ubacio u racunicu.

3. Naravno da nisam ni mislio da ce oni to da mi urade dzabe,ne moras to takvim tonom da "nabacujes":smack Naravno,sve to dodajem u racunicu.U prednosti su oni koji ne moraju da placaju te dazbine Amazonu (ja bih morao).

4. Za ovo slanje iz BG-a za NS - pa,nije bas.Pismo (obicno) ti je...pa,prosecno 50-ak dinara (pola dolara).Naravno da zavisi od tezine,ali slanje obicnim pismom (do 2 kg,to je maksimalna tezina dozvoljena za pismo) kosta maksimum 127 dinara (malo vise od jednog dolara).Bilo gde da saljes u Srbiji.Znam to,posto maltene svakodnevno saljem postom nesto.

5. Pogledaj onu temu,koju sam naveo u linku,pa ce ti biti jasno o cemu pricam (tj. taj neko,ne ja).I procitaj detaljnije moj komentar posle toga.

6. Da,to sam ukapirao.Za drzavljane Srbije je resenje ili Payoneer ili da se otvori racun u nekoj od zemalja EU/EFTA (ili u USA i ostalim zemljama koje oni podrzavaju).
14-11-2017, 01:42 AM
Ljudi jel' moze uopste da se otvori racun u nekoj banci u SAD sa turistickom vizom? Mozda bih skoknuo do Nju Jorka tokom sledece godine...
14-11-2017, 12:29 PM
(12-11-2017 03:17 AM)Lazar023 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(11-11-2017 02:37 PM)ingbgd Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 1. Kakvih $80? O cemu pricas?

2. $40 je za pro account. Ti mozes izabrati individualni plan i onda placas $1 po prodatom komadu.

3. Placas za pakovanje sjladistenje itd. Amazonu? Naravno, jos najbolje da oni to rade dzabe ali ti to uracunavas u krajnju cenu proizvoda tako da to ustvari placa kupac a ne ti.

4. Slanje do Amazonovog magacina? Opet i to uracunavas u cenu. Samo da dobijes osecaj koliko to kosta. Skoro sam slao 100 komada jednog proizvoda iz Kine u USA. Cena slanja $200. $2 po komadu th 250 dinara. A ti sada probaj poslati paket is BG u Novi Sad za 250 dinara. Covece toliko kosta slanje jednog obicnog pisma.

5. Dodatni porez? Opet nemam pojma o cemu pricas a na Amazonu prodajem is 2014-te - znaci ne postoji tih 30%. Postoji porez na zaradu on postoji bilo sta da radis sem ako ne radis na crno.

6. Ima samo jedna zackoljica. Srbija nije na listi odobrenih zemalja za primanje novca na banku pa mora da se koristi Payoneer.
1. Pricam o sajtu koji bi mi pomogao da radim bolje na Amazonu.Clanarina mesecna na tom sajtu je 80 dolara.

2. Da,za Pro account je 40 dolara,a za Individual 0,99 centi po prodatom proizvodu.Ako cu da radim ovo,necu vecito biti na individualnom selling planu,vec cu preci na Pro,pa sam i to ubacio u racunicu.

3. Naravno da nisam ni mislio da ce oni to da mi urade dzabe,ne moras to takvim tonom da "nabacujes":smack Naravno,sve to dodajem u racunicu.U prednosti su oni koji ne moraju da placaju te dazbine Amazonu (ja bih morao).

4. Za ovo slanje iz BG-a za NS - pa,nije bas.Pismo (obicno) ti je...pa,prosecno 50-ak dinara (pola dolara).Naravno da zavisi od tezine,ali slanje obicnim pismom (do 2 kg,to je maksimalna tezina dozvoljena za pismo) kosta maksimum 127 dinara (malo vise od jednog dolara).Bilo gde da saljes u Srbiji.Znam to,posto maltene svakodnevno saljem postom nesto.

5. Pogledaj onu temu,koju sam naveo u linku,pa ce ti biti jasno o cemu pricam (tj. taj neko,ne ja).I procitaj detaljnije moj komentar posle toga.

6. Da,to sam ukapirao.Za drzavljane Srbije je resenje ili Payoneer ili da se otvori racun u nekoj od zemalja EU/EFTA (ili u USA i ostalim zemljama koje oni podrzavaju).
1. Stvarno mi nije jasno o kom sajtu se radi i kako oni to pomažu. U svakom slučaju zaboravi na taj sajt i pitaj ovde sve što te zanima, ja ću se potruditi da ti dam najbolji mogući odogovor.
2. Iskreno? Odmah idi na PRO jer prodati 40 komada nečega na Amazonu mesečno je više nego lako. Bez pro accounta ne možeš se reklamirati na Amazonu i to je onda veliki problem za rankiranje, skoro pa je nemoguće se rankirati na prve dve strane (80% prodaje se dešava na prve dve strane) bez ulaganju u Amazon PPC.
3. Nisu u prednosti oni koji ne plaćaje te dažbine. Njihovo vreme isporuke je 15 i više dana te to skoro niko ne kupuje. Moraš znati da samo proizvodi koji su u FBA (Amazon radi svu logistiku) su Prime proizvodi tj oni koji se isporučuju u roku od 48 sati od trenutka porudžbine. Amazon ima skoro 80 miliona Prime pretplatnika (to je skoro svako domaćinstvo u SAD tj blizu 240 miliona ljudi) - ti ljudi plaćaju pretplatu da bi imali dostavu u roku od 48 sati i zašto bi bilo ko od njih kupio nešto na nekom drugom mestu? Ti, tj mi dobijamo pristup tim kupcima za mesečnu pretplatu od 40 dolara.
Neću da pričam da ćeš vrlo lako popiti suspenziju za sva vremena ako sam šalješ robu. Amazon je jako rigorozan oko vremena isporuke i vremena povrata robe sa kojom kupac nije zadovoljan. U prevodu pošta putuje dva dana duže nego što je trebalo i ti si završio karijeru na Amazonu za sva vremena ili kupac nije zadovoljan proizvodom, imaš 48 sati da ga (ti ili pošta koju ti angažuješ) preuzmeš od kupca i vratiš mu novac. Ako to ne uradiš opet ti sledi ban.

Još jedna napomena - na Amazonu se prosečan, levi noname proizvod se prodaje po desetak komada dnevno tako da opcija pakovanja i slanja je ozbiljan posao ali generalno niko, pa skoro niko ne kupuje te tzv MF proizvode jer kao što rekoh, ljudi plaćaju pretplatu da bi imali isporuku u roku od 48 sati a to važi samo za Prime proizvode (to su proizvodi koji koji su u FBA).

Prodaja na Amazonu
14-11-2017, 06:59 PM (This post was last modified: 14-11-2017 07:16 PM by Lazar023.)
(14-11-2017 12:29 PM)ingbgd Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 1. Stvarno mi nije jasno o kom sajtu se radi i kako oni to pomažu. U svakom slučaju zaboravi na taj sajt i pitaj ovde sve što te zanima, ja ću se potruditi da ti dam najbolji mogući odogovor.
2. Iskreno? Odmah idi na PRO jer prodati 40 komada nečega na Amazonu mesečno je više nego lako. Bez pro accounta ne možeš se reklamirati na Amazonu i to je onda veliki problem za rankiranje, skoro pa je nemoguće se rankirati na prve dve strane (80% prodaje se dešava na prve dve strane) bez ulaganju u Amazon PPC.
3. Nisu u prednosti oni koji ne plaćaje te dažbine. Njihovo vreme isporuke je 15 i više dana te to skoro niko ne kupuje. Moraš znati da samo proizvodi koji su u FBA (Amazon radi svu logistiku) su Prime proizvodi tj oni koji se isporučuju u roku od 48 sati od trenutka porudžbine. Amazon ima skoro 80 miliona Prime pretplatnika (to je skoro svako domaćinstvo u SAD tj blizu 240 miliona ljudi) - ti ljudi plaćaju pretplatu da bi imali dostavu u roku od 48 sati i zašto bi bilo ko od njih kupio nešto na nekom drugom mestu? Ti, tj mi dobijamo pristup tim kupcima za mesečnu pretplatu od 40 dolara.
Neću da pričam da ćeš vrlo lako popiti suspenziju za sva vremena ako sam šalješ robu. Amazon je jako rigorozan oko vremena isporuke i vremena povrata robe sa kojom kupac nije zadovoljan. U prevodu pošta putuje dva dana duže nego što je trebalo i ti si završio karijeru na Amazonu za sva vremena ili kupac nije zadovoljan proizvodom, imaš 48 sati da ga (ti ili pošta koju ti angažuješ) preuzmeš od kupca i vratiš mu novac. Ako to ne uradiš opet ti sledi ban.

Još jedna napomena - na Amazonu se prosečan, levi noname proizvod se prodaje po desetak komada dnevno tako da opcija pakovanja i slanja je ozbiljan posao ali generalno niko, pa skoro niko ne kupuje te tzv MF proizvode jer kao što rekoh, ljudi plaćaju pretplatu da bi imali isporuku u roku od 48 sati a to važi samo za Prime proizvode (to su proizvodi koji koji su u FBA).
1. pa,ako se vec nudis...hoces onda ti da mi nalazis dnevne dilove,za profitabilan flipping? Smile
Malo teze,pretpostavljam...a upravo to taj sajt radi.Zato i naplacuju toliko.

2. moram prvo da nabavim solidan inventory.Treba ce mi...pa,vise od 500 dolara,mozda i blizu 1000 (novac vecinom spremljen,samo jos roba da se spremi).Kad sve to organizujem kako treba i pocne ozbiljnija prodaja preci cu svakako na Pro.

3. nisam ni mislio da ja saljem robu.Pogotovo ne iz Srbije Smile Pricamo ovde o FBA,ne o MF,right?Waving
Znaci,Amazon salje robu,ne ja.Ja im samo dostavljam robu za prodaju (i slanje).EDIT:odnosno,radim ono sto i svaki FBA prodavac radi - samo dostavlja robu Amazonu,nista drugo.Sve ostalo je na njima.Tako da nemam sta da se brinem oko tih suspenzija,sto ih stalno pominjes.

4. vezano za napomenu - vec sam pitao Amazon podrsku da li je neophodno biti Pro da bi bio FBA - odgovor je "ne".Tj. mozes i sa Individual account biti FBA.
Ovi sto su "pro" ce svakako imati prednost u odnosu na mene,u smislu rangiranja i raznovrsnosti ponude (meni je inventory jos mali),ali cu ja svakako imati prednost nad ostalim MF (posto sam FBA).Za pocetak mislim da nije losa pozicija.
16-11-2017, 09:02 AM
(14-11-2017 06:59 PM)Lazar023 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(14-11-2017 12:29 PM)ingbgd Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 1. Stvarno mi nije jasno o kom sajtu se radi i kako oni to pomažu. U svakom slučaju zaboravi na taj sajt i pitaj ovde sve što te zanima, ja ću se potruditi da ti dam najbolji mogući odogovor.

1. pa,ako se vec nudis...hoces onda ti da mi nalazis dnevne dilove,za profitabilan flipping? Smile
Malo teze,pretpostavljam...a upravo to taj sajt radi.Zato i naplacuju toliko.

2. moram prvo da nabavim solidan inventory.Treba ce mi...pa,vise od 500 dolara,mozda i blizu 1000 (novac vecinom spremljen,samo jos roba da se spremi).Kad sve to organizujem kako treba i pocne ozbiljnija prodaja preci cu svakako na Pro.

3. nisam ni mislio da ja saljem robu.Pogotovo ne iz Srbije Smile Pricamo ovde o FBA,ne o MF,right?Waving
Znaci,Amazon salje robu,ne ja.Ja im samo dostavljam robu za prodaju (i slanje).EDIT:odnosno,radim ono sto i svaki FBA prodavac radi - samo dostavlja robu Amazonu,nista drugo.Sve ostalo je na njima.Tako da nemam sta da se brinem oko tih suspenzija,sto ih stalno pominjes.

4. vezano za napomenu - vec sam pitao Amazon podrsku da li je neophodno biti Pro da bi bio FBA - odgovor je "ne".Tj. mozes i sa Individual account biti FBA.
Ovi sto su "pro" ce svakako imati prednost u odnosu na mene,u smislu rangiranja i raznovrsnosti ponude (meni je inventory jos mali),ali cu ja svakako imati prednost nad ostalim MF (posto sam FBA).Za pocetak mislim da nije losa pozicija.
Ti ustvari hoćeš da uskačeš na već postojeće listinge? Nikada nism radio taj tzv flipping i za tu pricu ti je bolji eBay. Tesko ces to raditi na Amazonu ako ne zivis tamo. Cesto ljudi rade retail arbitrage (kuouju stvari na rasprodajama, zatvaranjima radnji itd.) i salju u Amazon ali oni imaju aplikaciju na telefonu kojom skeniraju proizvode po prodavnicama i odmah mogu videti koliko je jeftinije ili skuplje od trenutne cene na Amazonu i koliko bi im eventualna zarada bila.
Medjutim u ovom slucaju imas tri problema:
- marze su skoro nikakve
- ogranicen si sa kategorijama proizvoda koje mozes prodavati. Evo ti lista kategorija u kojima mozes prodavati bez posebne dozvole https://services.amazon.com/services/soa-approval-category.html
- brendovi (skoro svi su "brand gated" i ne mozes ih prodavati ukoliko te vlasnik brenda nije ovlastio kao distributera ili dilera. Npr. Našao si dobar dil ketridže za HP štampače i hoćeš da ih prodaješ na Amazonu. Ne može - nemaš licencu kao ovlašćeni diler i ne možeš ih prodavati kao nove jer ne možeš izdati garanciju za njih. Verovatno bi ih mogao prodavati kao polovne ali teško ćeš naći matematiku u prodaji novag proizvoda po ceni polovnog.

2014-te sam ja počeo sa 500 dolara, sada je već malo drugačija situacija, trebalo bi malo više u zavisnosti od proizvoda ali to na stranu - bez pro accounta ne možeš reklamirati svoj proizvod na Amazonu a bez toga si mrtav.

Prodaja na Amazonu
16-11-2017, 07:01 PM
(16-11-2017 09:02 AM)ingbgd Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ti ustvari hoćeš da uskačeš na već postojeće listinge? Nikada nism radio taj tzv flipping i za tu pricu ti je bolji eBay. Tesko ces to raditi na Amazonu ako ne zivis tamo.
Pa da.
Zbog tog,kao i 101 drugog razloga,treba mi pomoc - a to je jedan sajt i on kosta 80 dolara mesecno (za clanarinu).Sad ti je valjda jasnije kakva mi je ta stavka u racunici oko troskova Smile

Quote:... bez pro accounta ne možeš reklamirati svoj proizvod na Amazonu a bez toga si mrtav.
Moram da te ispravim.Barem delom.
Bez FBA account-a se moze reci da je covek mrtav (sto se tice prodaje).
A sa FBA account-om (Individual ili Pro) je prodavac vec daleko od mrtvila Smile

Inace,ne planiram da reklamiram proizvode koje prodajem.
Naci ce ih musterije same (i bez moje reklame).
Mozda necu osvajati Buy Box,ali ce pomoc svakako biti u tome sto sam FBA.Za pocetak potrebno i dovoljno.
17-11-2017, 04:12 PM
(16-11-2017 07:01 PM)Lazar023 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(16-11-2017 09:02 AM)ingbgd Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ti ustvari hoćeš da uskačeš na već postojeće listinge? Nikada nism radio taj tzv flipping i za tu pricu ti je bolji eBay. Tesko ces to raditi na Amazonu ako ne zivis tamo.
Pa da.
Zbog tog,kao i 101 drugog razloga,treba mi pomoc - a to je jedan sajt i on kosta 80 dolara mesecno (za clanarinu).Sad ti je valjda jasnije kakva mi je ta stavka u racunici oko troskova Smile

Quote:... bez pro accounta ne možeš reklamirati svoj proizvod na Amazonu a bez toga si mrtav.
Moram da te ispravim.Barem delom.
Bez FBA account-a se moze reci da je covek mrtav (sto se tice prodaje).
A sa FBA account-om (Individual ili Pro) je prodavac vec daleko od mrtvila Smile

Inace,ne planiram da reklamiram proizvode koje prodajem.
Naci ce ih musterije same (i bez moje reklame).
Mozda necu osvajati Buy Box,ali ce pomoc svakako biti u tome sto sam FBA.Za pocetak potrebno i dovoljno.
Ako je u pitanju 888lots, zaboravi na njih :-) samo ces baciti pare...nemam iskustvo sa njima ali znam ljude koje imaju, uglavnom negativno.

Prodaja na Amazonu
18-11-2017, 06:11 PM
Nije,nisu ti Smile
(evo,sad prvi put i cujem za taj sajt)

Drugi,provereni.
Vec godinama sljakaju/nude usluge.

Lik koji vodi to je na Amazonu od 2007. (a Pro FBA od 2011.).
Naucio je nesto za to vreme...
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Amazon e-books, prodaja Stsava84 5 3,985 02-03-2016 11:44 PM
Last Post: chameleon
  Dropshipping sa amazon na ebay prodaja barbarosa 2 2,707 02-11-2015 09:50 PM
Last Post: DeSeo
Smile Amazon gift card balance jack_danijel 2 1,448 05-03-2015 12:37 PM
Last Post: jack_danijel

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)